JONGERENHULP- SCHIEDAM VAN DER VLERK VERHUIZEN NOG SLECHTS TWEE WEKEN KORTINGEN VAN 15 TOT 60% VAN DER VLERK Première van het toneel stuk "De zon tegemoet" Gebeds-aktie Schiedam L.B.E. van Hoogenhuyze JUWELIERS thans nog Rotterdamsedijk 268 eind mei naar de Broersvest kunt u profiteren. Zeer royale sortering gouden sieraden, armbanden, briljanten ringen, horloges, sieraden in zilver, karaf fen, drinkglazen, schalen, cassettes, bloemvazen, roomstellen, enz., enz. JUWELIERS thans nog Rotterdamsedijk 268 EIND MEI BROERSVEST 68-70 De Nederlandse Christen Vrou wenbond afdeling Schiedam- Kethel organiseerde woensdag avond 15 mei met enkele afgevaardigden van de zuster- afdeling een jaarfeest in „De Rank". De presidente, mevrouw M. v.d. Brink-v.d. Loos, sprak een kort welkomstwoord, waarna de Toneelgroep „71" onder regie van Jan Meulendijk het toneelspel in drie bedrijven, geschreven door Maarten van Vucht aller aandacht vroeg. Souffleuse was Henny van Waardenburg-Taats. VERHAAL BOTSINGEN COMPLIMENT HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 3 VRIJDAG 17 MEI 1974 Uitstekende rolbezetting Het stuk speelt zich af rondom luitenant-vlieger Frank Roodselaar en is het verhaal van een jong iemand, die bij het redden van zijn vriend Kees de Bie uit een brandend vliegtuig zo gewond wordt, dat hij het licht uit zijn ogen verliest. Hij komt thuis en dan zit je .meteen middenin de verwikkelingen, die dit met zich meebrengt. De jongeman die het niet op kan brengen zich voortaan als een hulpbehoevende door het leven te moeten slaan. Het gedrag van zijn meisje Suzie van Brunswijk, die het niet op weet te brengen hem te accepteren zoals hij nu is. En het eens wordt met de broer van Frank, Jan Roodselaar. De gespannen toestand thuis, omdat alles om Frank draait, die erop gewezen is in het ziekenhuis dat bij een volgende operatie het licht in zijn ogen weerkeert. Botsingen door het starre gedrag van Frank. De hulp van de verpleegster Hannie Langstra, die al veel met Een overzicht van de volle zaal in „De Rank' Het gehele gezelschap bijeen, souffleuse van het stuk. hem gesproken heeft in het zieken huis. Majoor-vlieger Meerendaal, die hem thuis komt onderscheiden door zijn dapper gedrag tijdens die brand op de basis. Het wordt er allemaal niet eenvoudiger op. De botsingen tussen de beide broers. De tussen komst van zijn moeder, zusje en de werkster Anna. Het wordt allemaal op de spits gedreven, als Jan de bittere waarheid van nooit meer te kunnen zien dit voor de voeten van Frank werpt, die vlucht en een paar uur zoek is. Het komt allemaal weer goed. Natuurlijk bekent Suzie dat zij van Frank houdt. Dat zij het leven als blinde met hem aandurft, omdat ook een blinde zijn weg door het leven weet te vinden. Daarvoor heeft zij hem braille geleerd, staat er een typecursus op het programma, want Frank kan een baantje op de basis krijgen als kantoorbediende. Dit is in het kort de inhoud van dit stuk, dat met zoveel enthousiasme werd gebracht in „De Rank". De inhoud van een levensverhaal door de spelers en speelsters met overtuiging gebracht. Jan Meulendijk bijzonder Geheel links de De blinde Frank komt thuis uit het ziekenhuis... Men schrijft ons: „Maar liefst negen lettergrepen! Wie weet er een korte, maar pakkende naam? Drie maanden geleden is het dat deze naam voor het eerst in de Zondagsbode stond. En ongeveer twee maanden geleden werd in het Stadsblad een stukje aan de J.H.O. gewijd. Voor de lezers, die niet weten wat de J.H.O. is,: In het kort samen gevat, stelt de J.H.O. zich ten doel dat jongeren zich belangeloos in zetten voor hun (meestal gehandi capte of bejaarde) naaste, in welke vorm dan ook. Het gaat veelal om hulpverlening in tehuizen en wel die hulp waar beroepskrachten niet toe komen. In de praktijk komt dit neer op het maken van een praatje met een bejaarde, bij mooi weer een eindje naar buiten met mensen die vaak maanden niet buiten zijn geweest, een boodschap doen of desnoods gaan vissen met iemand van 80 jaar. Het idee is uitgegaan van een groepering uit de Ned. Herv. Kerk, doch intussen "fcijn er ook reeds enkele medewerkers, die een andere overtuiging hebben. Alleen de be reidheid iets te doen voor een ander is dus van belang. Momenteel wordt er al wat gedaan in drie tehuizen, nl. Thurlede, de Blijhof en Francois Haverschmidt. Hiervan is de Blijhof een gezins vervangend tehuis en de beide overige zijn bejaardencentra. Uit de tot nu toe ontvangen reakties blijkt, dat men in genoemde tehui zen op prijs stelt wat er gedaan wordt, waarbij evenwel wordt aan getekend, dat we nog niet lang genoeg bezig zijn om reeds een volledig oordeel te kunnen vellen. In Thurlede blijken b.v. veel mensen te wonen, die het kontakt met jongeren aangenaam vinden. Gezien het aantal medewerkers is het echter nog niet mogelijk aan veel ouderen aandacht te besteden. We werken nu met elf jongeren in een tehuis met ca. tweehonderd bewoners. Aan gezien voornamelijk de zaterdag middag aan dit werk wordt besteed (en dat dan nog slechts eenmaal in de 3-4 weken) zal ongetwijfeld duidelijk zijn, dat om dit werk alleen in Thurlede goed te doen al een veelvoud van elf medewerkers nodig is. Gelijke berichten komen ook uit de beide andere centra. Het is niet de bedoeling dat we alleen deze centra van dienst zijn, doch zodra het mogelijk is ook de overige in Schiedam gevestigde te huizen. Uit het voorafgaande valt dus af te leiden, dat nieuwe medewerkers- (sters) van harte welkom zijn. Belangstellenden kunnen zich op geven bij onderstaande kontakt- adressen. In principe kan iedereen voor zicjizelf bepalen aan welk tehuis hij of zij de voorkeur geeft. Het is later in onderling overleg altijd mogelijk een andere keuze te doen. We stellen prijs op iedereen die enthousiast mee wil doen. De kontaktadressen zijn: Voor de Blijhof: Anneke van Tongeren, van Leeuwenhoekstraa't 11 a, Schiedam, tel.: 265705. Voor Francois Haverschmidt. Rob Vos, W. Royaardsplein 166, Schiedam. of Peter Fierant, Joh. Straussplein 166, Schiedam. Voor Thurlede: Coby en Wim Suiker, Boerhaavelaan 72, Schiedam, tel.: 262800. sterk in zijn rol als de losgeslagen blinde jongeman, die leert aanvaar den dat je samen de zon tegemoet kan gaan. Als je maar iemand bij je hebt, die je weet op te vangen. In dit geval is het speciaal Hannie Lang stra, die met medewerking van majoor-vlieger Meerendaal Frank, ondanks zijn blindheid, laat zien dat het leven ondanks de duisternis rondom hem toch nog de moeite waard is. Een compliment aan het adres van mevrouw Ligthart-Koolwijk, Rob Vos, Jan Meulendijk, Nancy Vos- Bannink, Nella Huyssoon-Liefheb- ber, Henny Sleeuwenhoek-Stam, Aad Monster, Joost Hagedoorn en vooral de bejaarde mevrouw Marja Lagendijk-Loye als de werkster, die overal haar mening over heeft en de moeder van Frank de weg wijst, die zij moet gaan. De vlinderachtige rol van Suzie, de verloofde van Frank, had misschien sterker uitgebeeld kunnen worden. Maar met elkaar vormden zij een eenheid, de toneel club „71waardig. Elke donderdagavond om half 8 is er in de kapel van de Broeders Warande 155: Lof, Rozenkrans gebed en gezangen. Dinsdag 28 mei: 's avonds om half 8 lof en mei-maand-oefeningen. Donderdag 30 mei: 's avonds om half 8 mei-maand-Iof met een Maria-preek van drs. A. Vreeburg, rector. Vanaf 7 uur is er biechtgele genheid. Vrijdag 31 mei: gedenken wij het Bezoek van Maria aan haar nicht Elisabeth. Zaterdag 1 juni: Priester-zaterdag, bidden wij om heilige priesters. arts. hervat maandag 20 mei de praktijk. Hij dankt allen, die op enigerlei wijze, van hun belang stelling hebben doen blijken.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 3