Hal Stadskantoor heeft kunstwerk Bejaardenreductie op R.E.T.-tarieven y l Bewoners- vereniging "Schiedam- West" bijeen oqêekend ovetmooie overgooieig Wildkansel Helpt Uw Rode Kruis helpen COLLECTANTEN Helpt Uw Rode Kruis helpen. Zieken Omroep Schiedam .zo r modehuis, HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 24 DINSDAG 21 MEI 1974 schrijvende lezers zeggen er 'l hunne van In de entree-hal naast de receptie in het Stadskantoor staat sinds kort een „kinetisch object" van de kunstenaar Johan van Zutpen, dat door de gemeente is aangekocht. De aankoop van dit kunstwerk is te danken aan een gift van f 5.000,— van iemand die on bekend wenst te blijven en aan zijn gift de bestemming gaf van „Kleine bijdrage voor het nieu we stadskantoor". De gemeen teraad heeft de schenking aan de gemeente aanvaard op 29 juni 1971. Het kunstwerk, een „doos" van perspex waarop een lineair patroon, van binnen verlicht en langzaam ronddraaiend, is voorgedragen door de Adviescommissie voor Stadsver- fraaii'ng in en aan gebouwen, waar van de heer G. A. Verweij de voorzitter en de heer J. Paalman secretaris is. Johan van Zutphen is geboren in 1921 te Utrecht, woont thans in Den Haag, kreeg zijn opleiding aan de Academie Beeldhouwen te Rot terdam en aan de Koninklijke Academie te Den Haag en is sinds 1950 leraar tekenen en kunstge schiedenis aan de scholengemeen schap Simon Stevin" te Den Haag. De laatste vijf jaar zijn zijn kineti sche objecten geëxposeerd in tal van plaatsen in Nederland en in Europa. Voor de kinetische objecten van Johan van Zutpen zijn de over elkaar liggende lineaire patronen het basis-materiaal. Door deze patronen ten opzichte van elkaar te laten bewegen met behulp van mechani sche middelen, worden vormen en ruimten opgeroepen die slechts bestaan bij de gratie van de illusie. Het effekt wordt nog versterkt doordat de vormen zichtbaar zijn in „dozen" van perspex die van binnen uit verlicht worden. Het kunstlicht is een deel van een technisch geheel om optische wetten kenbaar te maken. Het proces van de verande ring van geometrische patronen speelt zich geconcentreerd af binnen de grenzen van de verlichte vlakken, waarin niettemin alle eigenschappen van een elektrisch lichtornament vallen te herkennen. De objecten zijn dan ook typisch „kijkkasten", die mede door hun uitstraling van licht aandacht vragen. Met ingang van heden wordt de regeling van kracht dat de Schie- damse inwoners van 65 jaar en ouder reduktie kunnen krijgen op de tarieven van de bussen en trams van de R.E.T. Daarvoor moeten zij gebruik maken van speciale ritten- kaarten, in feite zijn dit kinder- rittenkaarten die van een speciale opdruk zijn voorzien. Deze kaarten zijn met ingang van 20 mei verkrijgbaar bij het Diensten centrum „De 4 Molens" aan de Nieuwe Damlaan 766, dagelijks van 9.00 tot 16.00 uur en bij het Dienstencentrum „Woudhoek" in de hoge bejaardenflat aan het Heijer- mansplein in Woudhoek-Zuid, dage lijks van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Deze kaarten zijn uitsluitend bestemd voor de Schiedamse 65-plussers en kunnen dan ook alleen door hen of namens hen gekocht worden en wel op vertoon van de z.g. „bejaardenpas". Deze passen, die tevens gelden als identiteitsbewijs bij de P.T.T., moe ten ook getoond worden bij de controle in de bussen en trams van de R.E.T. De bejaardenpassen worden, zoals bekend, uitgegeven door de afdeling Bevolking van de gemeentesecreta rie, Overschiesestraat 2 en kosten f 4,50 per stuk. Degenen die nog geen bejaardenpas hebben, doch er wel prijs op stellen, kunnen de passen alsnog aanvragen bij de afd. Bevolking c.a., die geopend is op werkdagen van 8.30 tot 16.30 uur. Het ligt in de bedoeling dat de reduktie-kaarten binnenkort ook verkrijgbaar zullen zijn bij een groot aantal bejaarden-sociëteiten ver spreid over de hele stad. Men schrijft ons: „Op woensdag 22 mei 1974 houdt de bewonersvereniging „Schiedam- West" in Centrum „de Kreek", Lange Haven 92, haar jaarlijkse ledenvergadering. De vereniging werd 1 jaar geleden opgericht door een kleine honderd wijkbewoners. Nu tellen wij al ruim 200 leden. De vereniging heeft in haar eerste levensjaar zich intensief bezig ge houden met de verbetering van het woon- en leefmilieu in de wijk „Schiedam-West" en heeft bij dat streven toch wel aardig suksessen mogen boeken. Door het gemeente bestuur is de vereniging verschillen de malen betrokken bij aangelegen heden de wijk betreffende. Denk b.v. maar eens aan de besteding afkoopsom watergelden en herprofi lering Mariastraat. In de toekomst zal de vereniging steeds meer door het gemeentebestuur bij de wijk- problemen moeten worden betrok ken. Zeker als de renovatie van het oude woningbestand aan de orde komt. Wij zouden dan ook graag willen dat meer wijkbewoners ons zouden steunen bij dat streven door lid te worden van de bewonersvere niging „Schiedam-West" a f 10, per jaar of als dat bezwaarlijk is, f 2,50 per 3 maanden. Kom in ieder geval allen naar de ledenvergadering op woensdag 22 mei. Iedere wijkbewoner heeft vrije toegang. Daar worden de problemen betreffende het woon- en leefmilieu in uw wijk op gang gebracht". A. van Loenen, secr., Bewonersvereniging Schiedam-West Een grote keus voor een kleine prijs. Broersvest 111, Schiedam, Tel. 010-26.74.16. Donderdagavond t o. V. zaak. koopavond. Ruime parkeergelegenheid Air-conditioned. gevraagd voorde Rode Kruis-Kampagne 1974. Indien U enige tijd beschikbaar wilt stellen, in de periode van 27 mei t.m. 8 juni a.s., om als collectant gelden op te halen in uw wijk, straat of flat of om op woensdag 29 mei te collecteren bij een stembureau, of om deel te nemen aan de straatcollecte op zaterdag 8 juni, wilt u zich dan opgeven in het Rode Kruisgebouw in de Warande 95 of bij Mevrouw W. van der Gaag, Schubertplein 74. Sinds 1958 heeft onze stad een eigen zieken-omroep. Jawel meneer, al ruim vijftien jaar! Het is allemaal heel klein en primitief begonnen met een bandrecordertje en een stapeltje platen. De bedoeling was en is nog steeds om mensen die in het ziekenhuis liggen, te laten weten, dat er aan hen gedacht wordt. Familieleden en vrienden vragen een speciaal plaatje te draaien en de ondervinding de ondervinding van vijftien jaar, geachte gemeente raad! - heeft geleerd, dat dit reusachtig wordt gewaardeerd. De Stichting is uitgegroeid tot een man of twintig. Die werken allemaal pro deo, ze betalen zelfs nog een rijksdaalder per maand om méé te mogen doen! Het vorig jaar is een eigen studio tot stand gekomen, met de beste apparatuur en een eigen telefoonlijn. Dat heeft heel wat geld en heel wat „zelfwerkzaamheid" gevergd. Toen ze dan ook bij ons gemeentebestuur om een bescheiden bedragje van zesduizend gulden ineens en vijftienhonderd per jaar vroegen, heeft men spontaan geantwoord: „Draai eerst nog maar eens een jaartje verder, dan kunnen we zien of het allemaal goed blijft gaan". Gelukkig was er een instantie ontstaan uit particulier initiatief", die de zes mille vlot op tafel legde, want die instantie had wél allang gezien, dat hier door jonge mensen iets moois, iets nuttigs wordt verricht. Iedere week wordt een programma van twee uur samengesteld. Naast verzoeknummertjes wordt ook wat plaatselijk nieuws gebracht en sinds enige weken zelfs een „cursiefje". Naast dit werk hebben ze ook wat dia-programma's in elkaar geknutseld voor de bejaarden centra. Elke zaterdagochtend is er dan nog het programma: „Zoals op zaterdag" met sportberichten, intervieuws fo.a. met Vader Abraham en andere TV-artiesten) en van dingen uit de Pers. Ze hebben een collectie van drie- tot vierhonderd 78- toerenplaten, vooral voor de oudere patiënten, plus daarnaast ruim honderd L.P. 's en 200 singletjes. Bovendien mogen ze gratis platen lenen van een bekende platenfirma in de buurt van het stadhuis (als u begrijpt dat ik Hakkert bedoel). En nu de „hamvraag": Wilt u voor vijf piek per jaar donateur worden? Het gironummer is: 736443, t.n.v. Stichting Ziekenomroep Schiedam. Een heleboel oud-patiënten zijn al donateur, maar waarom zou u wachten tot u naar het ziekenhuis moet? SE BAS Tl AAN Wilt u wild zien? Dat kan! Ingaande 4 juni a.s. kan men herten en ander wild bespieden vanaf de wildkansel in het herten reservaat van de gemeente Ede. Midden in het natuurgebied van de 450 hectare grote Hindekamp is deze gesloten wildkansel gebouwd, die plaats biedt aan maximaal 40 personen. Deze wild-excursies worden ge houden op iedere dinsdag en donderdag, van 4 juni tot eind augustus, en staan onder deskun dige leiding. Om de dieren zo goed mogelijk te kunnen bespieden, dient men zich te houden aan de aanwijzingen van de excursieleider. Zoals: rustig gedragen, geen radio, geen opvallende kleding, enz. Im mers: gezicht, reuk en gehoor van de herten zijn zeer sterk ontwik keld. Om aan zo'n wild-excursie deel te nemen, is het in verband met het beperkte aantal plaatsen noodza kelijk om steeds vooraf te reser veren. Dat kan uitsluitend gebeu ren bij de Streek-VVV Zw. Ve- luwe, postbus 234 te Ede, tel. 08380-14444. De toegangsprijs be draagt f2,50 (inclusief een platte grond waarop het verzamelpunt staat aangegeven) en voor kinderen tot 12 jaar f 1,50. Uiterlijk om 18.15 uur dient men op het verzamelpunt aanwezig te zijn: op laatkomers kan niet worden gewacht. Hoewel op de wildkansel een verrekijker aan wezig is, verdient het aanbeveling om een eigen verrekijker mee te nemen. Tenslotte nog een tip: in de maand juni is er het meeste te zien!

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 24