Officiële opening op 8 juni door de burgemeester E. van Diepen nieuwe deken Schiedam O.B.K. heeft zijn eigen home bewöijdering brengende blouses GEMEENTE SCHIEDAM Verschuiving koopavond i.v.m. Hemelvaartsdag "HATO" Op 1 september 1973 zoals wij onlangs al meldden, kreeg het harmonie-orkest „Oefening Baart Kunst" (O.B.K.) na ein deloze vergaderingen, voorstel- tekeningen en gewijzigde teke ningen de vergunning tot het bouwen van een eigen gebouw voor alle mensen, die O.B.K. een warm hart toedragen. V - 4b testing modehuis BrocnvMt 111, Schiedam, HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 8 DINSDAG 21 MEI 1974 \jÜ W** IK, VMS, L**J Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, dat zij besloten hebben toe te staan, dat de wekelijkse koopavond i.v.m. Hemelvaartsdag wordt verschoven van donderdag 23 naar vrijdag 24 mei Schiedam, 16 mei 1974 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de Burgemeester, M. j. Blok H. Roelfsema, Een doorkijkje in het repetitie lokaal vanuit de keuken. Het begin hiervan ligt al jaren terug. Toen kregen destijds de voorzitter de heer K. van Pelt, secretaris P. H. Verlinde en penningmeester C. J. van Bruggen het idee om een eigen gebouw of repetitieruimte te creë ren. Maar er was geen geld. Heel veel plannen en berekeningen zijn er toen in die jaren gemaakt. Maar men moest nu eenmaal geduld hebben, ook al groeide het aantal leden. Werd er een drumband opgericht met een majorettenpelo- ton en een jeugdorkest. Tot in 1969 de perspectieven aanzienlijk gunstiger waren. Men vroeg in 1970 een onderhoud met de burgemeester aan. Diezelfde burgemeester, die vermoedelijk hier mede zijn laatste officiële daad zal stellen of er moeten in de maand juni nog meer officiële toestanden volgen! Voorsteltekeningen werden inge diend en gewijzigde tekeningen. Tot eindelijk op 18 augustus de brief kwam: „Als u nu de benodigde formulieren indient kunt u op 1 september 1972 uw bouwvergun ning afhalen en met de bouw beginnen". Dat was niet zo eenvou dig, maar precies een jaar later was men zover en kon men inderdaad beginnen. RIMBOE Voordat men met de bouw be gonnen is heeft de gemeente een zandbed gestort, daarnaast is door de vereniging 27 m3 tuinaarde, om rondom het gebouw rozen te kun nen planten, en 80 m3 zand en 15 m3 puin gestort om de toegangsweg enigszins begaanbaar te maken. Want dit gebouw stond middenin de rimboe. Dat door de aannemer ruw werd opgeleverd. Hetgeen betekende dat de rest door de leden moest worden gedaan. Dat is dan ook gebeurd en hóe! Het aanleggen van de verwarming, licht, riolering, het leggen van de vloer, schilderwerk, ingraven van sceptic- tank. Het aanleggen van een pompinstal- latie voor de sanitairwatervoorzie- ning, want het gebouw is niét voorzien van water of gas. Dit alles moest dus zelf aangelegd worden met water uit de nabije Schie. Voor het kopje koffie wordt elke dag een jerrycan koelhelder water meege bracht. HOOFDAFMETINGEN De totale lengte van het gebouw is 24 meter, de breedte 10 meter. Zaallengte 18 meter, breedte 10 meter. En als men dan weet dat O.B.K. geen geld, voorschot of garanties van de gemeente wilde, doch alleen maar hulp, dan kan men voor dit O.B.K. diep zijn hoed afnemen. Of een hoofddoekje l Het resultaat van dit gesprek waren eindeloze besprekingen met diverse gemeente-instanties. Men trok door het gehele land om een gebouw te vinden dat voor het doel van O.B.K. genade in ambtelijke ogen kon vinden. Men pleegde 179 telefoon tjes, waarvan 52 buiten de stad. Totdat men was waar men wezen wilde: zó moest het gebouw wor den! Men sloeg eendrachtig de handen ineen en toog aan het werk. Werk in de rimboe, die dra een beetje menselijker werd, al had men graag met het oog op de jeugd licht onder r«t OHI Zo ziet het clubgebouw er van buiten uit. het viaduct. Maar gemeentewerken zal deze vraag niet onbeantwoord naast zich neerleggen. O.B.K. heeft hier recht op. Het pand is al in gebruik, want men zat altijd met de repetitieruimte. En daar heeft men hier nu geen gebrek aan. INDELING Men beschikt nu over een bestuurs kamer, drie toilets, een ruime keuken en een studieruimte. Spe ciaal voor de majorettes is een wit tegelpad gemaakt, waar zij kunnen repeteren. Keurig geschilderde tafel tjes en stoeltjes, geel en groen gelakt. Groen velours overgordijnen, zonnig in de keuken, een paarse centrale verwarming. Dat is het werk van de vrijwilligers, die hier elke avond aanwezig waren en die nu hun vakwerk met andere ogen bezien. Twee halve tafels die één geheel kunnen vormen, als men een gezellig ploegje in het repetitielokaal heeft. Op zaterdag 8 juni zal u zeggen: er is niets teveel gezegd. Dit is werkelijk een ruimte, een O.B.K. waardig. Het ledenaantal zal weer toenemen, vooral omdat men nu volledig de ruimte heeft en de consumpties geheel zijn aangepast. Want er zijn vaak drie of vier leden uit één gezin. Het is een gebouw om met recht trots op te zijn, zegt de tegenwoor dige voorzitter, de heer J. H. H. van Krogten. En hij heeft daarin gelijk. Het zal u op zaterdag 8 juni duidelijk worden, waarom... Dan verricht burgemeester H. Roelfsema de officiële opening en hoopt men dat de omgeving dan een beetje acceptabel is geworden, want als het nü regent moet men laarzen aan en de broekspijpen hoog oprollen. De bisschop van Rotterdam, dr. A. J. Simonis, heeft het advies van een groot aantal stemgerechtigde priesters en leken opgevolgd door de hoogeerwaarde heer E. van Diepen, pastoor van de O.L.Vrouw Geboorteparochie te Rijpwetering en deken van het dekenaat Alkemade, te benoemen tot deken van het dekenaat Schiedam. Hij volgt pastoor-deken J. J. Oudshoorn op, die sinds 16 juni 1958 pastoor is van de door hem opgerichte parochie van O.L.Vrouw Visitatie en vanaf 29 januari 1968 deken van het dekenaat Schiedam. Deken Oudshoorn gaat het wat rustiger aandoen en is in bespreking over een pastorale taak elders. Deken Van Diepen die tevens het pastoraat van de O.L.Vrouw Visitatieparochie zal aanvaarden is geen onbekende in Schiedam. Van 1962 tot 1968 was hij daar pastoor van de H. Hartparochie. Hij werd geboren op 19 juni 1921 te Avenhorn en priester gewijd op 31' mei 1947. Achtereenvolgens was hij kapelaan te Assendelft, Badhoevedorp, Den Haag, Rotterdam/Schiebroek en Schiedam. In 1968 volgde zijn benoeming tot pastoor van de O.L.Vrouw Geboorteparochie te Rijpwetering. Sinds 1970 is hij tevens deken van het dekenaat Alkemade. De officiële installatie zal begin augustus plaatsvinden. Prachtige kollektie antie ke klokken, olielampen, spiegels, strijkijzers en ander klein antiek en ku- Tevens enorme sortering dekoratie gordijnstoffen en vloerbedekking, uit sluitend merkartikelen. Kom gerust even binnen bij "HATO". Broersveld 178. Schiedam, telefoon 264415, het verplicht U tot niets. U zou ze allemaal wel willen dragen.... Die zonnebrillen van Liesting. J.' j* - In vele hippe kleuren (ook in Polaroid) 19,50 ülanzend wit metaal met grijs getinte glazen 20,— lApart -montuur met openge |werkte veren en onbreekbaa lias 29,-jj fSuperlichte zonnebril van wi Imetaal met polariserende llazen 15,— Zeer exclusief model var loptyl met optisch geslepen |glazen 72,— Uw bril 21/2 jaar verzekerd; Wij komen ook aan huis; Leverancier van contactlenzen onder medische begeleiding. BRILLEN Hoogstraat 154 Telefoon 26.37.87 Schiedam EIGENRAAM B.V. VLAARDINGEN EXPOHAL Peugeot occasions TEL.IOIOJ 35.7S.OO» gegarandeerd goed 1 Voor thuis of op de zaak... Altijd raak Tel. 010-26.74.16. Donderdagavond t.o. koopavond. Ruime parkeergelegenheid Airconditioned.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 8