't is géén boetiek, janse.young KabaretZonder Filter in "Appèl voor hands" WALDO SZ-70direkt- klaar camera Bloem schikken op Thurlede CENTRAAL maar wel een hardstikke leuk zaakje voor jouw kleding Collectie grafiek in het Stedelijk Zoldertheater in de Teerstoof: Tonogroep wint ronde wedstrijden Chemische Wasserij Uw Citroën-dealer soepele garantie-regeling SINGEL 41-45 BOKELWEG 88-90 HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 16 VRIJDAG 24 MKI 1974 REINIGT UW KLEDING BETER! LANGE NIEUWSTRAAT 71 SCHIEDAM TEL. 26 83 92 WIJ HALEN EN BEZORGEN DOOR DE GEHELE STAD hoogstraat 93 Van 25 mei tot 1 juli heeft in het Stedelijk Museum een eigen collectie grafiek o.m. popart en nieuwe realisten plaats. Vrijdag 24 mei, 21.00 uur Zaterdag 25 mei 21.00 uur. Kabaret Zonder filter is een kabaretgroep uit Tilburg en is opgericht in januari 1970. Het won prijzen op studentenkabaretfestivals en kreeg belendheid door optreden voor t.v. (Drieluik, Caberetaria, Brandpunt). Deze kabaretgroep geniet een ongekende populariteit in Schiedam en zorgde in het vorige seizoen reeds voor diverse uitverkochte voorstellingen. De groep bestaat uit Joost van Eijkeren, Guido de Wijs (broer van Ivo), Frans van Hoek en Piet van Eijkeren. Kabaret Zonder Filter schrijft zelf alle teksten (Piet, Guido, Joost) en muziek (Frans). Voor een nadere omschrijving van Kabaret Zonder Filter, laten wij hem nu zelf aan het woord. Het heeft voor ons betekenis om kabaret te doen. het is voor ons een hobby en een hobby doe je graag. Kabaret is een merkwaardige hobby. Tenminste, vanaf het moment dat we ons als kabaretgroep ten toon gaan stellen voor andere mensen. In het begin waren dat allemaal mensen, die we persoonlijk kenden, maar nu is dat al anders, het is „publiek" geworden. Het betent dat we ons als kabaretgroep daarop moeten gaan instellen. We moeten er rekening mee houden. We vinden dat we dus niet alleen voor onze eigen behoefte of ons eigen gevoel op de planken staan. Als dat wel zo was, bleven we fijn en gezellig bezig in onze werkruimte. Wij wilden dat atelier uit. Maar dat houdt in, dat we vanaf dat moment een relatie kreëerden met „publiek". Ineens worden we bekeken, wordt er naar ons geluisterd. We vinden dat we moeten proberen de betekenis, die kabaret doen voor ons zelf heeft, over te dragen op de mensen, die naar ons komen kijken en luisteren. Het is een uitdaging, het geeft spanning. De beste vraag die je ons kunt stellen is, volgens ons: „Waarom doen jullie dit". Het beste antwoord hierop is nooit te geven, een eerlijk antwoord is, dat we behoefte hebben om ons leven o.a. zin te geven door gezien te willen worden, aandacht te willen krijgen, waardering te willen hebben. We kunnen er een plezierig gevoel door krijgen, als de mensen tegen ons zeggen: „ik kreeg een plezierig gevoel door jullie voorstelling". Toegang 6,en voor CJP-houders 4,50. In de Teerstoof is in de Nieuwstraat 12, Schiedam. i Anderhalve seconde na het indrukken van de ontspanknop komt de foto automatisch uit de camera. De turquoise kleur maakt, zelfs bij helder daglicht, binnen enkele minuten plaats voor een haarscherp kleurrijk beeld. Polaroid heeft een fototoestel op de markt gebracht waarmee kleuren foto's gemaakt kunnen worden die zichzelf in helder daglicht ontwik kelen. De camera is in ingeklapte toestand niet groter dan een pocketboek en past dan ook gemakkelijk in broek zak of damestas. Alles wat de gebruiker behoeft te doen, is de camera in een simpele beweging open te trekken, door de zoeker te kijken en af te drukken. De foto wordt dan onmiddellijk uit het toestel geschoven en begint zichzelf te ontwikkelen. De foto is hard en droog en aanvankelijk blauwgrijs gekleurd. De toeschouwer ziet hoe de blauwgrijze mist oplost en plaatsmaakt voor een beeld dat steeds scherper en kleurrijker wordt. De ontwikkeling van dit zogenaam de SX-70 fotografisch systeem kost te meer dan een miljard gulden wat het hoogste bedrag is dat tot op heden aan het ontwerpen van een produkt is uitgegeven. De camera heeft een adviesprijs van f 699,—, terwijl een filmpak met 10 opnamen voor f 23,75 verkrijgbaar is. Op 18 en 19 mei hielden padvindsters van hel dislrikt Scouting Rijnmond het slotweekend van de rondewedslrijden. Het 'Energicfeest' werd gehouden te Maassluis in hel clubhuis van de Olavegroep. Vol spanning kwamen de padv bolsters uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis, om te kijken wie nu wel de Dislriclsrondc van 1974 zou worden. Guido I. Meijer opende het weekend en gaf de meisjes de spreuk mee 'Uitkijken en doen'. Hard is er daarna gewerkt. Er werden kijkers gemaakt, cstafettespelen gehouden, een platen hoes gemaakt n.a.v. de muziek uit de li Int 'Jesus Christ Superstar', een kwis tot een goed einde gebracht, gelachen en gegierd toen er o.a. een padvindster in de sloot viel. enz. enz. Soms werden de tongen uit de mond gestoken 0111 nog beter te kunnen werken. Maaruiteindelijk was het dan zover. Zondagmiddag 14.45 uur werd dc uitslag bekend gemaakt. Als winnaars eindigde de ronde Olifanten van de Tonogroep uit Schiedam, met 62 punten. Tweede werd de ronde Mosselen van het Emosvcndel van dc Vioolgroep uit Vlaardingen (58 pnt.) gevolgd door de bak West van het Koppèlstockvendel van de watergroep Olave uit Maassluis (54 pnt.). vierde de bak Oost van het Waterratjcs-vendel, Olavegroep Maas sluis (50 pnt.), vijfde de ronde l'olsemakers van de Allart van Heeni- stedegroep uit Vlaardingen (46 pnt.) en tenslotte zesde de ronde Zwitserland van het Kliinopvendcl van de Viool groep uil Vlaardingen (44 pnt.). De Olifanten ontvingen uil handen van Nilka W. Waale hel wisselschuld, alsmede een certificaat. Voor elke ronde w as er ook nog een beker en voor elk rondelid een herinneringstotcm. Vermoeid, blij met deprijs, of mis schien wal teleurgesteld, maar alle maal met een voldaan gevoel, gingen de p.v.'s naar huis. Maandag 27 mei a.s. begint de heer G. Janse weer aan de cursus bloemschikken op het tuincomplex „Ghurlede". En verder de maan dagen in de maanden juni, juli en augustus. Aanvang 8.00 uur. Alle dames (en heren) zijn hierbij namens „Thurlede" van harte wel kom. Ook naaste familieleden en kennissen. Kosten: slechts f 1,- per avond per persoon. Dit is nu eens een unieke gelegen heid om in een gezellige omgeving en tegen zeer lage kosten het bloemschikken en alles wat daaraan verbonden is meester te worden. U komt toch ook? PREDIKBEURTEN Gemeenteziekenhuis: zondag 26 mei 1974, 10 uur: de Stichting Zieken omroep Schiedam zendt via de radio de kerkdienst uit vanuit de Grote Kerk, voorganger: ds. M. C. Baart

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 16