Felle brand in houten loods boutique'74 boutique'74 'Balonnenprijzen vaart met Cees van Daalen CENTRAAL r Aktiviteiten St. Joris Doele Autorijschool AAD van LEEUWEN Afspraak(je) De Amstelbron Oproep van de Zuidelijk Afrika Werkgroep Schiedam r Chemische Wasserij x WirHAEETTEÏT BEZORGEN DOOR DE GEHELE STAD Gistermiddag rond zes uur brak brand uit in een houten loods van de firma Vroeg in de Wei, waar iemand bezig was een personenauto te repareren. Vermoedelijk is de brand ontstaan door deze werkzaamheden. Er zijn twee gasflessen ontploft, waarbij één man gewond werd en naar het ziekenhuis vervoerd. De schuur en de auto brandden geheel uit. Het pand stond aan de Oude Schiedamseweg. iLi' - - "'V.v' >or Ap3.rt«-V^'^N\ e}4 verf/ wandbekleding Mgr.Nolenslaan696 V Tel. 70 87 66 A. C J SCHÊFFERS DAM 35 verf/wandbekleding Mgr.Nolenslaan696 VTel.708766 natuurlijk in HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 10 VRIJDAG 31 MEI 1974 REINIGT UW KLEDING BETER! LANGE NIEUWSTRAAT li SCHIEDAM TEL. 26 83 92 De brandweercommandant op weg naar de brand. Met een flinke straal werd het vuur bestreden. Belangstelling, vooral van de zijde der jeugd voor die fik aan de Oude Schiedamseweg. 'ar— v' - x J 4.: - V Hier is de brand op z'n hevigst. Men schrijft ons: „Wat er in de nabije toekomst over de Portugese kolonies: Angola, Mo zambique en Guinee-Bissau beslist gaat worden, is nog niet duidelijk. Voor de zwarte bevolking en de bevrijdingsbewegingen is een ding duidelijk: na honderden jaren van brute uitbuiting en slavernij van de kant van Portugal eist zij volledig ten rechte haar volledige onafhanke lijkheid on Maar... het is de vraag of Angola en Mozambique die volledige onafhan kelijkheid van Portugal zullen krij gen. Het Westerse bedrijfsleven zal niet graag de greep op de grote hoeveelheid grondstoffen (olie en ertsen) willen verliezen. Portugal zelf gebruikt haar koloniën ook als goedkope grondstoffen-leverancier en als afzetgebied voor haar indus triële produkten. Deze twee kolo nies zijn te winstgevend om zo maar aan de socialistisch gerichte bevrij dingsbewegingen te geven. Deze zullen in de toekomst overgaan tot nationaliseren van de grondstoffen- industrie en het land teruggeven aan de bevolking. Daarom ligt het meer voor de hand dat Portugal zal proberen een „schijn-onafhankelijk" voor haar kolonies te bewerkstelli gen: dwz. wel binnenlands zelfbe stuur geven, maar de ekonomische macht laten aan degenen die hem al bezitten (de westerse industrie). Dat dit voor de zwarte bevolking arm, uitgebuit en onvrij blijven betekent, begrijpen de bevrijdingsbewegingen maar al te goed (voorbeelden genoeg op de wereld). Zij zullen daarom geen voorwaarde aanvaarden die de volledige onafhankelijkheid in de weg staan. Het is duidelijk dat het in de komende tijd van onderhandelen over de toekomst van de Portugese kolonies belangrijk is dt Portugese bevolking op de hoogte te brengen van het standpunt van de bevrij dingsbewegingen en de werkelijke toestand in de kolonies. Hiervoor werken in Portugal een aantal anti-koloniale comité's, te vergelij ken met het Angola-comité hier ten lande. Deze comité's hebben altijd noodgedwongen ondergronds en op kleine schaal moeten werken. Daar om hebben ze op het ogenblik onvoldoende middelen om de voor lichting op grote schaal te verzorgen. Het Angola-comité is daarom een landelijke inzamelingsaktie be gonnen om haar zuster-comité's in Portugal op de volgende manieren te steunen: films over bevrijdingsbe wegingen van Portugese ondertite ling voorzien, foto-tentoonstellingen in elkaar zetten, en gratis te verspreiden informatiemateriaal ma ken. Dit allemaal om te bevorderen dat er bij de komende onderhandelingen optimaal rekening wordt gehouden met de belangen van de zwarte bevolking. Bijdragen voor dit doel kunnen worden overgemaakt op giro nummer 600657 ten name van Angola-comité, Amsterdam, onder vermelding van: „Portugal". 'idee foe vk\t6B \V>ArdpLa.$kiC'~— A.rol<6°r^> Vrijdagavond 31 mei „Spoken jacht". Alleen voor kinderen vanaf 9 jaar en die van een avontuur houden. Om half 7 moet je bij het clubhuis zijn. Breng je 50 cent mee? Vrijdagavond is er om half 9 disco-bar voor tieners vanaf 15 jaar. Zaterdag 1 juni. Voor de 7- en 12-jarigen. Wij gaan naar Rotterdam. Eerst naar het Kralingse Bos, daarna naar een speeltuin. Als je mee wilt, moet je om half 1 2 bij het clubhuis zijn en een gulden meebrengen. Denk je eraan brood mee te nemen? Bij slecht weer hebben we een 6-kamp binnen en stomme films. Om 3 uur is er disco-bar voor tieners vanaf 12 jaar. BANKETBAK Kt RU Mot luiste adres Goon filialen - Tol. 1678ÏJ OPENING VISSEIZOEN Op zaterdag 1 juni opent de hengelsportvereniging „Schiedam en Omstreken" het visseizoen met een karperconcours in het Prinses Bea trix Park. Alle leden kunnen hieraan meedoen. Men behoeft niet in te schrijven. Op een drietal plaatsen in het park kan men de gevangen vis laten meten. Men moet wel zijn üdmaatschapskaart tonen. Het gaat hier om de grootste karper, dus niet het aantal. De eerste prijs is een wisselbeker en een waardebon van f 15,—. De tweede prijs een waardebon van f 12,50 en de derde prijs een waardebon van f 10,—. Er is een extra prijs voor de jeugd tot 12 jaar. Er wordt gevist van vier tot elf uur, Nieuwe leden kunnen zich laten inschrijven op donderdag 30 mei, 6 juni en 13 juni des avonds tussen 19.00 en 21.00 uur in het wijkcen trum „Nieuwland" aan het Dr. Wibautplein 129 te Schiedam. Op deze avonden kunnen de leden die nog geen sleutelétui hebben ontvangen t.g.v. het 60-jarig bestaan deze afhalen tussen 21.00 en 22.00 uur op vertoon van uw lidmaatschap 1974. Lest met Opel Kadett Spec. 16,per heel uur. Instructeur met Vamor-diploma. Prof. Kam. Onneslaan 185, telefoon 26.41.74-26.55.78 SCHIEDAMSE NOTITIES t Tijdens een voor alle kiezers toegankelijke zitting van het Cen traal Stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad van de gemeente Schiedam op vrijdag 31 mei in het Stadskantoor, Emma- straat 1, aanvang 10.30 uur zal de definitieve uitslag worden bekend gemaakt van de op woensdag 29 mei gehouden verkiezing van leden van de gemeenteraad. Deze uitslag kan eventueel van belang zijn in velband met de kandidaten die bij voorkeurstemmen gekozen worden verklaard. Cees van Daalen heeft gisteravond namens het City-Centrum drie prijzen uitgereikt aan de gelukkige bezitters van de ballonkaarten, die teruggestuurd zijn van de plaats van landing. Ons eerste bezoek gold Klazientje v.d. Bos, wonende aan de Swam- merdamsingel 23. Zij keek met grote ogen naar de cassette-recor der. Haar uitgereikt door de heer Cees van Daalen. Zij luisterde stilletjes naar de stem van Cees, die haar gelukwenste met dit cadeau. Bereikt door het oplaten van haar ballon. De meneer, die de moeite nam de adreskaart terug te sturen, de heer J. Hamelink, Verkuil Quakkerstraat 57 te Vlissingen, zal van haar wel een dikke brief krijgen... Volgende winnaar: een super de luxe hippe radio voor Adrie Faling, wonende aan de Van Heuven Goedhartstraat 76. Zijn ballonnen- kaart werd teruggestuurd door Christiaan Doodemon, Baarsdor- permeer 17 te Berkhout, Noord- Holland. Of Adrie blij was met zijn radio is op de foto wel te zien. Adrie zit in de brugklas van de Christelijke Technische School. De winnaar van de hoofdprijs, een super de luxe fiets, was niet thuis. Hij deed op dat moment mee met de Vierdaagse. We gooiden het met de vader en broer van Ton Dontje op een akkoordje, dat hij die fiets eerst even weg zou zetten in de slaapkamer totdat de fotograaf kwam. Hetgeen gebeurd is. Het is een juweel van een fiets, waarvan Ton nog jaren plezier zal hebben... Dit is dan het eind van het ballonnenverhaal van het City Centrum, dat hiermede weer mid denin de roos geschoten heeft. Er volgen nog meer akties van deze aktieve winkeliersvereniging, 250 winkeliers. De fiets werd ter beschikking gesteld door de be kende firma Poppezijn op de Hoogstraat en radio en recorder van Cees van Daalen... De heer Cees van Daalen wenst de eerste prijswinnaar geluk met de nieuwe fiets die hij won met de ballonnenrace. De tweede prijs: een fraaie cassette-recorder. De derde prijs: een radio in moderne vormgeving.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 10