Stichting De Schiedamse Gemeenschap tel. 266000 - 268043 M. M. Schuitman-Kerpels CONCERT Vlaardingen monnelllke medewerkers WEEKEND PRIJS 3 S S 3 De S.G. wordt gevonden HET IS MAAR EEN WEET Trip-Tips TELELENS 3,5/135 mm 20% KORTING °P Lever's Zeep-Maotschappij b.v., lejaargang mei 1974 Redaktie R. H. Pillard m.m.v. Er heerts de laatste tijd nogal verwarring over de benodigde grens- documenten voor bepaalde landen. Ook al is de controle aan be paalde grensposten afgeschaft, het bezit van een paspoort of toeristenkaart is toch'verplicht. Voor sommige landen mag het paspoort wel 5 jaar verlopen zijn maar niet langer. Voor België en Luxemburg hebt u voldoende aan een toeristenkaart of een pas poort (niet langer dan 5 jaar verlopen). Indien u in één van beide landen wordt aangehouden en u kunt geen documenten over leggen dan kunt u een fikse boete oplopen. Voor Noorwegen, Zweden, Finland en Denemarken dient u in het bezit te zijn van een geldig paspoort. Voor Engeland hebt u ook een geldig paspoort of een toeristen kaart nodig. Om Frankrijk, Italië, Oostenrijk en Zwitserland binnen te gaan is een paspoort dat niet langer verlopen is dan 5 jaar of een toeristenkaart voldoende. Voor Duitsland kunt u geen toeristenkaart gebruiken. Voor Spanje en Joegoslavië hebt u beslist een geldig paspoort nodig. Indien u de vakantie per auto maakt bent u verplicht in het bezit te zijn van een groene kaart; dit is uw verzekeringsbewijs van de auto voor het buitenland. Deze zijn aan te vragen via uw auto verzekeringsmaatschappij. Sinds 1 januari 1974 zijn de kamp- kaarten afgeschaft. In plaats hiervan kunt u, als u lid bent van de A.N.W.B., een kampeercarnet bij de A.N.W.B. (f 5,—) aan vragen. Dit is echter niet verplicht. U kunt zich ook legitimeren met een rijbewijs of paspoort. door Jeugdkoor en -orkest uit Esslingen o.I.v. Helmut Gramlich vrijdag 14 juni 1974 in de Heilige Hartkerk Aanvang 20.00 uur. Gratis toegangskaarten af te halen bij de V. V. V. HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 21 VRIJDAG 31 MEI 1974 V s s Schiedammers weten de S.G. en de V.V.V. te vinden. Althans in steeds belangrijker mate. Het is duidelijk dat dit een zeer verheugend verschijnsel is. De afgelopen maand werden er een record aantal theaterbesprekingen gemaakt. De aanwezigheid van Toon Hermans in Rotterdam veroorzaakte wel de meeste reserveringen. Daarnaast worden "vele informaties ingewonnen over zomerhuisjes, cam- pings, pensions e.d., i.v.m. de komende vakantie periode. Het is wellicht ook nuttig nog eens te wijzen op de vele verenigingen die zijn aangsloten bij de S.G. Verenigingen als zang, muziek en toneel, maar ook verenigingen in het kader van de z.g. vrijetijds besteding. Voor al deze verenigingen kunt U bii S.G. terecht. Vanaf oktober kunt U weer terecht voor diverse cursussen die door de afdeling V en O worden gegeven. Startte deze afdeling in januari van dit jaar met een tiental cursussen. In oktober zal een seizoen van start gaan met voorlopig een 50 aktivi- teiten. Wij hopen dat veel Schiedammers een keuze uit het aanbod zullen kunnen gaan maken. In juni start de V.V.V. met z.g. Gele Fietsenplan. Een aktiviteit die mogelijk is geworden door een samenwerking met Lucas Bols. De plaatselijke pers besteedde daar de afgelopen week reeds ruime aandacht aan. De voorbereidingen voor het nieuwe seizoen van het Cultureel Jongeren Paspoort nemen een dezer dagen weer aanvang, terwijl in deze zelfde tijd diverse aktiviteiten in de zomermaanden gestalte moeten krijgen. In juli ontvangt de S.G. de buitenlandse deelnemers van de internationale jeugduitwisseling. Gedurende 14 dagen zal hen een programma worden aangeboden in Schiedam en daarbuiten. Uit bovenstaande moge reeds blijken dat de S.G/V.V.V; geen last heeft van een komkommer tijd. Integendeel. Reeds tijdens onze vakantie gaan we al weer denken aan de organisatie van de Sint Nicolaas-intocht, aan winterprogramma's e.d. Wij willen iedereen een bijzonder prettige vakantie toewensen, want ook al denken wij reeds aan de donkere winteravonden, daarmee mag de pret van de vakantie niet minder zijn. Maar, bent U eenmaal terug van vakantie en naderen de wintermaanden, denkt U dan nog eens aan dit artikeltje. Laat U eens door een van onze informatrices informeren wat U in Schiedam zoal kunt doen. U zult ontdekken dat veel meer is dan U voor mogelijke had gehouden. En na de winter, in het voorjaar, is er de heropening van het volledig verbouwde Passage.Theater. Theater en filmlief hebbers kunnen dan hun hart ophalen in hun eigen stad. U ziet. er is voldoende om naar uit te kijken. En is dit alles U niet genoeg. Vindt U dat er nog heel andere dingen moeten gebeuren op cultureel gebied, wij houden ons gaarne aanbevolen voor suggesties. Ons adres is Overschiesestraat 1. Onze telefoon nummers zijn 26.80.43 of 26.60.00. Daar vindt U altijd een van onze medewerkers die U graag te woord willen staan en die gaarne Uw suggesties in ontvangst nemen. De Stichting Evenementen Ridderkerk organiseert de zaterdag voor Pinksteren I juni- dc traditionele historische markt die dit jaar nauw verweven is met de schelmenstreken van Tyl Uilenspiegel. In ongeveer veertig kramen zullen marskramers in aangepaste kleding hun handel trachten te slijten ot een oud handwerk demonstreren. Deze middeleeuwse markt wordt gehou den in het hart van Ridderkerk, rond de Kerksingel. Een greep uit de deelnemers antiquairs, boekhandelaren, viskraam (met hollandsc nieuwe), kunstenaars, klompenmaker, mandvlechter, kaar senmaker. tinncgieterij, touwklosser. spinster, wafelbakker, poffertjesk/aam e.v.a. Er komt tevens een wijnproeverij en s avonds een groot feestmaal met speenvarken aan het spit. De markt wordt 0111 halt elt geopend en vooral wordt er een show gegeven door hel gemengd folkloristich zangkoor Het loze vissertje en het muziekkorps van het Onze Lieve Vrouwe College, beide uit Oostende. De opening blijlt een goed bewaard geheim, maar zeker is dat de echte Tyl l 'ilenspiegel en de namaak- Tyl een grote rol spelen. Gedurende de markt zal een aantal korte sketches worden opgevoerd met schavuilstrekcn van Tyl en zijn makkers Lamme Goedzak en Pieter Pezerik. Andere aktiviteiten tijdens de markt zijn: een zangeresje met middeleeuwse muziek, een bandje voor de speciaal gebouwde taveerne "Bij Tyl" enkele standwerkers met buitenissige aanbie dingen en nog veel meer. De markt eindigt 0111 negen uur 's avonds. Op 2e Pinksterdag 3 juni - vindt er een openlucht pop-festival plaats genaamd "Pink-In 1974" in het Jeugddorp, Voorschotcrweg, Leiden. Hier zullen optreden: Mud, Roy Wood's Wizzard, Geordie, Neerlands Hoop Express (i.s.m. Leidse Schouwburg), Ferre Grignard. Al Steward, Roek in, Martin and his Delta's, Boolus, Vara's Drive-in show en verder Hans Ree Ischaaksimultaan) Helen Lcclerq Dan sers (dan sex pressiegroots kreativiteits gebeuren (leer. zilver, pvc-buizen, enz.), Diek Ligtcnberg (silhouettenknipper), ncderlandse kampioenschappen kopsto ten met bekende voetballers en scheid- rechters in de jury, badminton en een groots kitsehgebeuren met Vele verras singen. Dit festival begint om 10.00 uur en zal duren tot 23.30 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar via de V.V.V. De prijs bedraagt in de voorverkoop 10,7, op het terrein 15,-. Ook op 2e Pinksterdag kunt U terecht in Heenvliet want daar kunt U een Paardenmarkt van dichtbij bekijken. Deze markt begint reeds vroeg in de morgen 11I. om 05.00 uur. Dit jaarlijks terugkerend evenement is de moeite waard om het bed eens vroeg te verlaten. Vanuit Schiedam kunt U Heenvliet bereiken met de auto via de Beneluxtun- nel: hierna volgt U de richting Brielle tot de afslag Heenvliet (rechtsaf bij de stop lichten); In Heenvliet neemt U de eerste straat rechts en dan wijst het zich vanzelf. De hele dag wordt er tevens kermis gehouden. In het Nederlands Openluchtmuseum te Arnhem wordt op het ogenblik een tentoonstelling gehouden met als titel 'klcderdrachteptentooqstelling het plat teland rond oranje'. Daarnaast is er een tentoonstelling over De Zaan en er zijn demonstraties van oude ambachten. Verder staan er in een prachtig park originele boerderijen, (compleet inge richt met boerenkeukens, pronk- en slaapkamers, stallen en werkplaatsen) huisjes, hutten en allerlei molens. Ook kunt IJ er een dorpsbrouwerij, schooltje, herberg en een kruidentuin vinden. Er bestaan uitgezette routes om dit alles te bekijken van cén, twee of meer uur. Het Openluchtmuseum vindt U aan de noordrand van Arnhem, vlakbij de E 36. Ook met het openbaar vervoer is het goed te bereiken; U reist per trein naar Arnhem en vandaar kunt U met trolleybus 3 (richting Alteveer). Het museum is geopend van 09.00-18.00 uur ('s zondags vanaf 11.(X) uur) De toegangsprijs bedraagt f2.-. kinderen beneden 18 jaar 1,- en voor een gezin Dochteronderneming van Unilever - In onze moderne fabriek, waar o.a. was- en reinigingsmiddelen worden vervaardigd, hebben wij plaatsingsmogelijkheden voor Wij vragen bereidheid tot werken in de 2- of 3-ploegendienst enkele jaren voortgezette schoolopleiding strekt tot aanbeveling leeftijd van 18 tot 40 jaar. Wij bieden een prettige werkkring met mogelijkheden tot verdere opleiding een goed salaris en jaarlijks een 13e maand extra 20 dagen vakantie en 7,6% vakantietoeslag. Gelegenheid tot solliciteren of het vragen van inlichtingen van maandag t/m vrijdag tussen 9.00 uur en 1 6.00 uur bij onze Afdeling Personeelszaken, Deltaweg 150 te Vlaardingen. Tel. 010 - 34 69 11toestel 341 I.X.l' 023.Q.3k.15ti Ben handig met bood schappen doen. Sta altijd voor U klaar. Ook als het slecht weer is. Heet Peu-: jgeot brommer. Sta nu bij. „de Favoriet" b.v., Mgr Nolenslaan 690-692, Schie- i dam. j Benedenhuis te huur aangeboden met overna me verbouwing en inboe del. Brieven onder nr. 4330 bureau van dit blad. Nieuw adres! Gevraagd I Joop- en sloopauto's van alle bouwjaren. Tevens schadeauto's. Te koop: banden en onderdelen. Telefoon 70 10 14. In Friesland nabij Wad- denzeer en Louwersmeer voor uw vakantie te huur gedeelte van woonboerde rij (2 kamers, keuken, ge bruik van douche en toi let). Uw huisdieren zijn welkom a 250,p. week Inl.: telef. 01598—568. met voorkies diafragma, inclusief zonnekap en etui. Leverbaar voor: Te koop: portable ra dio 20,2 pr. zomer schoneen, mt. 39, als nw 35,dameskleding mt 38-40 50,4 fauteuils wit skai, 1 jaar oud. 175,—. West Frankelandsestraal 59a. PRAKTICA EXAKTA MINOLTA NIKON MIRANDA FUJICA voor 89,- Gratis al te halen: 2 zjidelijke poesjes. Na half 5 uur. Wattstraat 62b. Te koop: Corton so- j I praan dwarsfluit met de hand 'gemaakt 275, Telefoon 711 753. V1VITAR OBJECTIEVEN uit voorraad leverbaar met Rembrandtlaan 83 f s Schiedam

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 21