Nieuwe fabriekshal van Cincinnati in gebruik Open avond Cincinnati Burgemeester J. Heusdens van Vlaardingen heeft dinsdag een belangrijke uitbreiding van Cincinnati Milacron op de Schiedamsedijk in gebruik genomen. Met deze handeling is de montagecapaciteit van de fabriek met bijna 50 pet. toegenomen. 8$^ HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 10 - WOENSDAG 12 JUNI 1974 Ponsbandbesturing met ingebouwde mini-computer en .televisiescherm' voor aflezen van bewerk ingsgegevens. Het bedrijf dat sinds 1952 in Vlaardingen op de grens met Schie dam is gevestigd, heeft de laatste jaren een stormachtige ontwikkeling doorgemaakt. Begonnen als een kleine Nederlandse vestiging van een Amerikaanse fa briek van gereedschapmachines is Cincinnati uitgegroeid tot een van de grote bedrijven op dit terrein in Europa, want slechts 3 pet. vindt zijn bestemming op de Nederlandse markt, 90 pet. gaat naar Europa en 213 hiervan gaat dan weer naar landen, die bij de E.E.G. zijn aangesloten. De laatste jaren is met name de export naar Oost-Europese landen sterk gegroeid. Het bedrijf in Vlaardingen is de Europese vestiging van een groot Amerikaans concern. In eigen con cern worden dan ook de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van gereedschapmachines beproefd. De ze bestaan uit mini-computers die deze machines besturen. De Vlaardingse vestiging van Cincin nati Milacron doet zelf veel aan toegepaste research en groduktont- in september 1973 heeft deze machine veel belangstelling gekregen en de verkoop heeft alle verwachtin gen overtroffen. Het is mede de produktie van dit machine-type dat de nieuwste uit breiding van het bedrijf noodzake lijk maakt. Het voornaamste doel van de nieuwbouw is om te voorzien in de behoefte aan uitbreiding van de montagevloercapaciteit. Deze vloer moet zeer stabiel en trillingvrij zijn met hoog belastingsvermogen om de zware machines te kunnen dragen en bovendien de hoge graad van precisie in deze machines te handhaven. De vloer is van 40 cm. dik beton en rust op 204 palen van 23 m. lengte. Iedere paal heeft zo'n 85 ton draagvermogen. wikkeling. Slijpmachines van eigen ontwerp kunnen wedijveren met andere West-Europese en Ameri kaanse produkten. De Vlaardingse constructeurs hebben ook een be langrijk aandeel gehad in het ont werpen van de nieuwste bewerkings eenheden met automatische gereed schapswisseling. Op de gereedschap- machinetentoonstelling in Hannover Een beeld van de belangstelling van de bevolking bij de opening van het oorspronkelijke gebouw aan de Schiedamsedijk 20 te Vlaardingen. Het bedrijf is geopend 's avonds van 6 uur tot half tien. Ingang aan de Oostzijde van de fabriek, links van het hoofdgebouw. Iedereen is van harte welkom. Jeugdigen beneden 16 jaar alleen onder geleide. Voor een gratis kop koffie of frisdrank wordt gezorgd. De breedte van de nieuwe montage beuken is 12 m., een vergroting van 50 pet. t.o.v. de bestaande hal. Het hijsvermogen van de loopkranen in de montagelijnen is 16 ton en de hijshoogte is 7,5 meter. Dit voldoet aan de afmetingen van de nieuwste grote produkten. De hal maakt een ruime indruk. De opbouw is in staal en de buitenmuur is dubbelwandig uitgevoerd van, aan beide zijden gegalvaniseerd, geprofi leerd plaatstaal. De tussenruimte is opgevuld met isolatiemateriaal. De wanden zijn bevestigd met boutver bindingen en kunnen altijd weer losgenomen en verplaatst worden voor een toekomstige uitbreiding. Voldoende grond is daarvoor nog beschikbaar. Het dak is, in tegenstel ling tot de bestaande montagehal, plat uitgevoerd in geprefabriceerde elementen en is voorzien van isola tiemateriaal om in zomer en winter een gelijkmatige temperatuur te kunnen handhaven. Dit is van het grootste belang bij de fabricage van precisiemachines. Verwarming geschiedt door een aantal afzonderlijke, gasgestookte verwarmingseenheden, geplaatst op het dak. Deze werken op de buitenlucht en hebben een hoge inblaascapaciteit waardoor een lich te overdruk wordt gecreëerd. Dit voorkomt het eventueel binnentre den van koude lucht en stof wanneer de grote deuren geopend worden voor het transport van de machines. Buitenzijde nieuwe montagehal. ronde staven met een lengte van 6 meter. Bovendien wordt nieuwe ruimte vrijgemaakt voor de leer school en een prototype beproe vingsruimte. Oppervlak is ook gere- serveerd voor de bouw en beproe ving van speciale numeriek bestuur de machines met groot verplaatsings- bereik, tot een maximum van 10 m. sledeverplaatsing. Burgemeester Heusdens drukt hier één van de knoppen in bij de officiële openingshandeling van de nieuwe fabriekshal van Cincinnati Milacron b.v. aan de Schiedamsedijk. Burgemeester Heusdens krijgt uitleg van drs. P. Romeyn, president directeur van Cincinnati Milacron in Vlaardingen. Een week na de officiële opening, namelijk op dinsdagavond 18 juni, zal het Vlaardingse publiek in de gelegenheid worden gesteld het nieuwe complex te bezichtigen. De opening van het bedrijf in 1954 trok grote drommen bezoekers. Ook nu wordt op een grote belangstelling gerekend, zowel van degenen die nieuwsgierig zijn naar de veranderingen na zo lange tijd, als van iedereen die voor het eerst wil komen kennismaken. Opzet van de ,,open avond" is om een goed beeld te geven van het werkklimaat in dit schone" bedrijf. De dagelijkse werkzaamheden zoals machinale bewerkingen, montage en beproeving van machines e.d. zullen in vol bedrijf zijn. Deskundigen zullen op verschillende plaatsen toelichting geven bij de aktiviteiten. Bovendien zullen stands ingericht worden om bepaalde zaken te belichten. Zo zal er één zijn verzorgd door de ondernemingsraad in samenwerking met de afdeling personeelszaken. Men kan een speci ale uitgave van het huisorgaan „Naamloos Nieuws" en een exem plaar van het Sociaal Jaarverslag 1973 mee naar huis nemen. De afdeling Rekreatie van de perso neelsvereniging zal acte de presence geven om de aktiviteiten van het personeel buiten werktijd te belich ten. Technici zullen ongetwijfeld belang stellen in de expositie van werkstuk ken, gemaakt door leerlingen van de leerschool. Maar ook vele andere technische bezienswaardigheden zul len de aandacht trekken zoals een „laser"-interferentiemeter voor zeer nauwkeurig meten, computer nume rieke besturing, automatische bewer kingsrobots, enz. enz. Het bedrijf heeft nog zo'n 90 vakatures in de werkplaatsen die op korte termijn vervuld moeten wor den. Iedereen die hier belang in stelt krijgt gelegenheid zich over de mogelijkheden en arbeidsvoorwaar den op de hoogte te stellen bij de stand „Personeelszaken".

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 10