Long Weekendkoopjes bij DDDQQQOD En nu nog twee extra vaderdag aanbiedingen Albert de Klerk start serie orgelconcerten in Vlaardingse Grote Kerk Goederond bestaat 12 jaar Zwemschool UITSLUITEND DONDERDAG. VRUDAG. ZATERDAG (tot 9 uur) Geschenkenhuis "BRABANTIA" AUTOSET met verwisselbare onder delen, wisserspons, ruiten spons en vliegenspons. EEN SOLIDE BARBEQUE op poten voor een aa j-n betaalbare prijsLL» JU Barbeque gereedschap4.95 Het nog niet zo lang geleden in gebruik genomen orgel van de Grote Kerk in Vlaardingen is bij veel muzikale instanties erg in trek. Zo is er gistermiddag een concert opgenomen voor de NC RV-radio, waarbij orgelminnend Nederland op een nader te bepalen datum kennis kan maken van het spel van de vaste organist van deze kerk Aad Zoutendijk. HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 16 WOENSDAG 12 JUNI 1974 Broersvest 40 Schiedam Tel 267607 P. Goedenoord jr. met de leerlingen voor het C-diploma. Niet voor de radio maar speciaal voor orgelliefhebbers in Vlaardingen en verre omtrek worden er de komende maanden enkele concerten georganiseerd waar organisten uit binnen- en buitenland de bezoeker kennis laten maken met dit orgel. Deze serie concerten beginnen met een hoogtepunt, namëijk op vrijdag 21 juni wanneer de beroemde stadsorganist van Haarlem Albert de Klerk, werken van verschillende componisten van naam ten gehore zal brengen. Albert de Klerk, die eerder die dag uit Zuid-Duitsland arriveert, waar hij eveneens een serie orgelconcerten heeft uitgevoerd, opent de rij. Op 16 augustus komt Cam iel d'Hooge, die verbonden is aan het Kon. conser vatorium in Brussel en in september de organist van de kathedraal in Antwerpen, De Riemaeker. John van Drommelen, vaste organist van de Eusebiokerk in Arnhem en Bert Muller, vaste organist van de Grote Kerk in Zutphen, komen later dit jaar nog. In deze rij is uiteraard ook een plaats ingeruimd voor de vaste organist van de Vlaardingse Grote Kerk Aad Zoutendijk. Hij verzorgt het concert op zaterdag 20 juli. Dit wordt een wandelconcert 's middags van twee tot vier uur. Dat betekent dat iedereen de kerk in en uit mag lopen en ook het Vlaardingse brok historie wat de Grote Kerk tenslotte altijd nog is, kan bewonderen. Al deze concerten zijn gratis toe gankelijk. Men heeft dit gedaan om de Vlaardingse bevolking te danken voor de financiële offers die men heeft gedaan om het gerestaureerde orgel weer te laten horen in al haar In het Holybad met op de voorgrond enkele 4-jarige leerlingen Zwemschool Goederond bestaat twaalf jaar en daarmee heeft de school haar bestaansrecht wel bewezen. Nog steeds komen er ongeveer 35% kinderen van de lagere school, die niet kunnen zwemmen. Op deze groep mikt de zwemschool én op de jeugd tot 5 jaar. In de loop der jaren is er bij Zwemschool 'Goederond een systeem gegroeid, aangepast aan deze lagere leeftijd. Het systeem doet denken aan een lagere school met 6 klassen, met dit verschil dat de kinderen niet collectief overgaan, maar individueel, naar gelang de prestaties. In de eerste drie klassen (groepen genaamd) wordt met drijfmiddelen gewerkt, die naarmate het kind vordert, steeds kleiner worden, tot ze in de vierde groep belanden, daar wordt "los" gezwommen. In deze groep worden de kinderen geselecteerd voor diploma A (dit diploma geeft niet het recht om in buitenbaden te zwemmen, daarvoor is diploma B nodig). Diploma A geldt alleen voor kleine overdekte baden. Diploma B wordt onderwezen in de 5e groep; de diploma's 3 t.m. 6 in de 6e groep. Voor de diploma's A B is er iedere maand examen, voor de hogere diploma's lx per 3 maanden. Dus kinderen die geschikt zijn behoeven niet op anderen te wachten, maar kunnen meteen diploma zwemmen. Opvallend is het aantal oudere kin deren (14-16 jaar) die zich willen bekwamen in zwemvaardigbeids dipl^j ,H»'s. Djt ZjjJTer 4, na het behalen vaiu 'tfljiTofna A.+ B, dus 6-totaal. Ook hcC ^behalen van afstands-breveyen is e*0» in trek. en is tevens een goede basis De. hogere diploma's staan onder leiding van P. Goederond jr., 21 jaar en zelf een verwoed polo-speler van de Schiedamse Zwemclub. Het totaal staat onder leiding van P. Groenerond sr., in z'n jonge jaren een bekend iange-afstands zwemmer en keeper van het Schiedamse polo-zevental. Per jaar worden er 1200 diploma's uitgereikt. Een respectabel aantal, waar de zwemschool dan ook erg trots op is. voor diegenen die later lid van een zwemclub worden. In de hogere diploma's wordt o.a. borst- en rugcrawl geleerd, ook aan het zwemmend redden wordt aandacht besteed. Het balgooien wordt in dit diploma niet vergeten. Albert de Klerk, de beroemde organist uit Haarlem start volgende week Het monumentale orgel van de Grote Kerk dat in binnen-en buitenland vrijdag met een serie orgelconcerten op het orgel van de Grote Kerk. erg in trek is. pracht en praal. Ook het programma zal gedurende al de te organiseren concerten gratis worden verstrekt. Ook kunnen de bezoekers een boekje kopen waarin alleen gegevens van dit monumen tale orgel worden beschreven. De kosten hiervan bedragen twee gul den; een gedeelte hiervan is bestemd om de hoge kosten, die dergelijke concerten met zich meebrengen, te bestrijden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 16