ptiek „Argus" b.v. Op het kanteltje af Holy-Kabouters werden beste padvindersvolkje ZONNEBRILLEN Menu van de week Optiek "ARGUS" Geef ze een thuis Geef vrij aan mensen met/ een missie Giro 676 Ruim 19 mille voor Rode Kruis Uwgiftleeft dóórfdoor,d6or. HIVOS micro-projecten Uw modemeester In Optiek HET NTFïIU/C CTAr»Or.» HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 5 WOENSDAG 12 JUNI 1974 Doe de appelmoes in een schaal, bedek haar met de fijngeslagen, gezoete room en strooi er de grof geraspte reep chocolade over. Sneetje ui 100 gr. geraspte oude kaas, 1 eierdooier, 1 dl. droge witte wijn, scheutje room, zout, peper, paprika poeder, 20 gr. boter, 4 sneetjes geroosterd brood, 1 ui, peterselie. Roer door de geraspte kaas de eierdooier, de wijn, iets room, zout, peper en paprikapoeder naar smaak. Beleg de beboterde boterhammetjes met een laagje flinterdunne ringen ui, strijk het kaasmengsel er over uit en zet de sneetjes in een hete oven, totdat ze goudkleurig zijn. Strooi er voor het opdoen gehakte peterselie over. De campagne van en voor het Rode Kruis heeft in Schiedam het mooie bedrag van f 19.024,83, dus ruim 19 mille opgebracht. Alle medewer- kers/sters en niet in het minst alle milde gevers/sters hartelijk dank voor hun spontane medewerking. VADERDAG IDEE?? 's Maandags gesloten Koopavond geopend van 7-9 uur Koopcentrum „Koningshoek" Maassluis - Tel. 19039 Oranjestraat 9 - Schiedam - Telefoon 266431 5 lenzen Prismakijkers vanaf Hoogwaardige kwaliteitskijker met rubber oculair- randen voor brildragers. Gecoate lenzen. Inclusief tas. 6 x tot 12 x vergrotend zoomkijker met rubber oculairringen, ideaal voor brildragers Incl. fraai gevoerde tas Zoiets kan gebeuren en zal dan ook wel her en der in ons land plaatsgrijpen: het kantelen van een zwaar stukje transport. Deze week reed onze fotograaf op de Rijksweg bij de afslag Schiedam tegen deze gekantelde combinatie aan. Het liep allemaal nog goed af, al blijft het wel een hele heis en heisa om zo'n zware jongen weer op de wielen te krijgen. Daarom leven we ook altijd graag mee met dergelijke onvoor ziene verkeerssituaties als de wielen van zo'n zwaar brok transport weer eens van de vloer gaan. En zo'n chauffeur zit er toch maar weer even mee. Z'n rijtijdenboekje komt er op z'n minst door achterop, want een-twee-drie hopla daar staat-ie weer op z'n pootjes is er in dergelijke gevallen ook niet bij. Daar moet op zijn minst eerste kraanhulp bijgeroepen worden. Enfin, ook dit wegongemak loste zich na verloop van tijd toch weer op. De vakantietijd breekt weer aan en velen van ons zullen per auto naar hun vakantiebestemming rijden. La ten we niet te veel hooi op onze vork nemen en hele nachten door rijden om maar zo snel mogelijk ter plaatse te zijn. Ook met een „snel hapje" langs de weg moet men voorzichtig zijn, want omdat een automobilist weinig spierarbeid verricht, heeft hij een andere voeding nodig dan de sport mens of de handarbeider. Vooral melk, melkprodukten, vlees, vis, groenten en fruit, verwerkt tot vetarme gerechten verdienen de voorkeur. Na vette maaltijden tre den sneller vermoeidheidsverschijn selen op en vermindert het concen tratievermogen. Neem de tijd om te eten, houd vooral nu en dan een rustpauze en vermijd als automo bilist alcohol. Zondag: heldere groentesoep, schnitzel, aardappelen, spinazie, aardbeien met sour cream. Maandag: harde eieren met kerrie saus, rijst, gemengde sla, kwark met rozijnen en noten. Dinsdag: bloemkool met kaassaus, aardappelpuree, gebakken plak bo terhamworst, vla-flip. Woensdag: vissticks met tomaten saus, aardappelen, veldsla, citroen- rijst met vanillevla. Donderdag: paprika roomsoep, ma caroni met ham, kaas en tomaten. Vrijdag: runderlapje, zomerbietjes, gebakken aardappelen, Deense ap pelmoes. Zaterdag: sneetje ui, venkelsalade, pannekoek. Deense appelmoes Klein potje appelmoes, 1/8 liter slagroom, 1 eetlepel suiker, 1 reep bittere chocolade. Veel mensen in ontwikkelingslanden willen zelf hun levensomstandig heden verbeteren. Hun plannen stuiten af op geldgebrek. Dat geld willen zij lenen, maar banken lenen niet aan arme mensen. HIVOS heeft geld nodig om hierin te voorzien via plaatselijke organisaties in die landen. Anders dan bij een gift blijft dit geleende geld steeds weer anderen ten goede komen. In een aantal landen werkt dit systeem al met sukses. Vul de bon in voor infor matie, of stort een bedrag op giro 716000 t.n.v HIVOS. Den Haag. Zend mij inlichtingen over uw steun aan Naam: Adres - - Plaats In envelop zonder postzeqel zenden aan HIVOS (Humanistisch Instituut voor On twikkelings-S.amen werking). Antwoordnummer 900 - Don Haag. R.E.T. KAARTEN In verband met vakantie op 18 juni is er op de bejaardensoos van de Heilig Hart Parochie in die week geen gelegenheid R.E.T.-kaarten te kopen. Zaterdag was het een spannende dag voor ca. 50 kabouters (meisjes van 7-10 jaar van Scouting Nederland) uit Vlaardingen, Schiedam en Maassluis. Zij mochten met hun volkje (groepje van ca. 6 meisjes) proberen het beste volkje van District Rijnmond te worden. Ze waren er al, tesamen met al de andere kabouters uit hun kringen, enige maanden geleden aan begonnen. Ze moesten nl. tijdens hun eigen opkomsten allerlei opdrachten uitvoeren. Het volkje dat met de meeste punten uit de bus kwam, mocht afgelopen zaterdag naar het Vlaardingse Scoutcentrum komen. verwen vader met een goede zonnebril of kijker die aan alle eisen voldoen. KIJKERS vanaf inclusief tas Model Ray. 25.- Model Ruud Om 10.00 uur kwam Pipo de Clown, in gezelschap van Mammaloe en Kluk Kluk in hoogst eigen persoon de wedstrijden openen, gezeten op een wagen waar Nononono voor liep. Het werd een groots posten- spel, geleid door de leidsters en senioren van de Tonogroep uit Schiedam. Een spannende maar sportieve strijd ook. Na het eten (ze kregen van Kluk Kluk allemaal een boterham met pindakaas, omdat hij daar zelf dol op is), moest elk volkje één kabouter aankleden als Pipo. Daarna was er een Pipo-parade, waarbij alle Pipo's een punt kregen, dat mee telde. Toen gingen ze een spel doen. Daar de Dikke Deur niet kon komen omdat hij ziek was, moesten ze zelf voor Dikke Deur spelen en panne- koek eten. Er werd nog wat gezongen en toen kwam de uitslag: Model James Het districtsvolkje werd de „Nixjes" (Hobakring, Allart v. Heemstede- groep Vlaard.-Holy) met 63 pb, gevolgd door de Merels (Piggel- meetjeskring, Belubagroep Vlaard.) 61 pt., 3e de Konijnen (Piporko- kring, Belubagroep) 60 pt., 4e de Dwergen (Agneskring, Olavegroep Maassl.) 57 pt., 5e de Merels (Hertenkring, Paulusgroep Maassl.) 56 pt., 6e de Feetjes (Kalakring, Vioolgroep, Vlaard.) 55 pt., 7e de Nixjes (Apwakring, Vioolgroep) 54 pt., 8e de Dwergen (Glimwormpjes kring, Tonogroep Schied.) en 9e de Aardmannetjes (Waterhoentjeskring, Allart v. Heemstedegroep) met 49 Pt. Het werd een geslaagd feest, waar van de kabouters erg genoten hebben.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 5