Oude garde in P.v.d.A. dreigt met harde aktie Ontdek de zomer met uw camera BONT qha Crematorium Schiedam komt niet voor 1980 tot stand Ë.A.S Werkzaamheden bij S.RJJ zijn nu definitief gestaakt Bos transport in Britse handen Duidelijkheid in wethoudersfunkties Eerst Hojwijk (Overschie) OokJ.O.P. is ter ziele Canadees zangduo in Oosterkerk >1 wm* J M 4 heaÊF sj "HATO" Binnen de Partij van de Arbeid afdeling Schiedam dreigt een grote tweespalt te komen nu de oudere garde onder aanvoering van oud-wethouder en landelijk penningmeester van de Nederlandse Bond van VervoerspersQneel Jan Scheffers en de grijze voetbalnestor van Schiedam Chris van Dijk gedreigd hebben tot harde aktie over te gaan als er op korte termijn geen duidelijkheid komt in de voordracht van nieuwe wethouders. ckwahteit *garantie service modehuis Het crematorium dat in Schiedam naast de aula van de algemene begraafplaats zal worden gebouwd komt zeker niet voor 1980 tot stand. Dit heeft het college van burgemeester en wethouders van Schiedam meegedeeld op schriftelijke vragen van de heer J. Looy en mevrouw T. Krikke-Hein, beiden lid van de P.v.d.A.-fraktie in de Schiedamse gemeenteraad. De Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren is thans definitief opgeheven. Met de S.R.J.J. is ook het J.O.P., een instelling die zich bezig hield met langdurige jeugdige werklozen, ter ziele. ^bSstaö^ HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 12 - WOENSDAG 3 JULI 1974 De Partij van de Arbeid staat namelijk op de tweesprong; wil men óf verder met de CPN-wethouder Eef Collé en dus een programcollege vormen óf wil men verder met de CDA, die Rietje Taverne en Siem Ros man als wethouders-kandidaten naar voren wil schuiven. De verwijten van de roemruchtige socialisten van weleer is het feit dat het afdelingsbestuur onder leiding van de weifelende voorzitter Herman Posthoorn nog steeds geen afdelings vergadering heeft uitgeschreven met als enige agendapunt wat willen jullie leden of verder met dq PvdA of verder met de CDA. Jan Scheffers; ,,ik sta op een openbare vergadering en ik zal ze mores leren, wij zijn oude SDAP'ers en het strijden nog niet verleerd. Daarbij komt het dat drie belangrijke PvdA wethouderskandi daten regelrechte overlopers zijn. Reiner Scheeres komt van D'66, terwijl Aad Wiegman als jeugdzonde sympathieën heeft gehad voor de Boerenpartij, vervolgens bij D'66 terecht kwam daar raadslid werd en toen het tij voor deze partij kenterde zich aansloot bij de Partij van de Arbeid". Een andere belangrijke kandidaat voor een PvdA wethouderspost is het toekomstige raadslid ir. Chris Zijder- veld bekend als open brievenschrijver aan de raad met als onderwerp: hoe bestrijd ik het onkruid in Schiedam niet. Hij is volgens Scheffers wiens zoon Eric lijsttrekker is geweest voor DS*70 bij de laatst gehouden gemeente raadsverkiezingen, lid van deze partij geweest. „Laat ze komen en direct", zegt de immer strijdbare Jan Scheffers, ,,ik veeg ze allemaal achter de tafel weg". COMMISSIE ELSING Kritiek had Jan Scheffers ook op het instellen van de zgn. commissie Eising. Deze commissie genaamd naar Maarten Eising voorzitter van de betaalde voetbalvereniging SVV en invloedrijk lid van de PvdA heeft als een soort personeelscommissie gefungeert. Zij moest namelijk de fraktieleden "-aanhoren die wethoudersaspiraties hadden, daarbij kwam Bolmers, de huidige wethouder van stadsontwik keling, als eerste uit de bus. Scheffers: Voordat ik mij in het diepste geheim bij zo'n commissie op het matje liet roepen met als motief kloppen en op antwoord wachten". Ook bij de overige partijen wacht men af. De VVD-fraktie voorzitter Gerard verhulsdonk die met zijn politieke vrienden vijf zetels in de nieuwe gemeenteraad bezet: (de partij van de Arbeid heeft er 16) „Ik heb een brief geschreven met als verzoek een gesprek met alle frakties. Dit gesprek zou op korte termijn plaats vinden. De huidige PvdA fraktievoorzitter Arie Verlinde zou dan als voorzitter van de grootstste gemeenteraadsfraktic als gesprekslei der moeten fungeren. De PvdA schreef terug dat met ons niet te onderhandelen valt aangezien de VVD geen basisprogramma heeft. Ik heb het notabene enkele maanden geleden afgegeven in de PvdA winkeltje op de Hoogstraat. Kunnen ze daar dan niet eens lezen. Er bestaat toch ook nog zo iets als politieke beleefdheid. Nee van ons behoeven ze geen medewerking meer te verwachten wij gaan ons in de raad keihard opstellen". Ook de PPR had, aldus het toekomstige raadslid van deze éénmansfraktie Hans van Wilk geen interesse. Hij schreef: „wij werken samen met de PvdA en daarmee punt uit". De CDA daarintegen wilde niet alleen een gesprek met de VVD mdar een gesprek met alle frakties en deze moesten dan twee vertegenwoordigers afvaardigen. Volgens Verhulsdonk heeft het geen zin in de maand juli een gesprek te beginnen. Dan is toch iedereen met vakantie. Wat de CPN wil is zonder meer duidelijk: de huidige wethouder Eef Collé zit lachend op de zesde etage van het stadskantoor te wachten'tot hij voor een wordt uitgenodigd. De tijd werkt immers in z'n voordeel. Dat doet de tijd echter niet voor de PvdA in Schiedam. Er zullen toch wethouders moeten komen, maar hoe het college er buiten de toekomstige burgemeester Arie Lems en gemeentesecretaris Melis Blok met ingang van dinsdag 3 september komt uit te zien blijft een verrassing. Het is met de Schiedamse plaatselijke politiek weer net als de verrassingdoos van pandorra: er kan van alles uitkomen. R. M. van H. Dé wereld is vol van schitterende plekjes die wachten om ontdekt te worden. De zomer geeft een welhaast overweldigende schakering van kleuren en structuren. De fotografische mogelijkheden zijn eindeloos, speciaal \\anneer we een verslag maken van een kind dat de wereld ontdekt. We moeten een paar eenvoudige regeltjes in gedachten houden om goede foto's te maken. Laat het kind zo veel mogelijk zijn eigen gang gaan. Blijf het volgen met de camera terwijl het bezig is. Het onderwerp waarin het kind belangstelling heeft doet weinig ter zake. of het nu een bloem of een tor is. Het gaat 'm om de uitdrukking op het gezicht. Kies een standpunt op ooghoogte van het kind of wat lager. (Het buigen en bukken laat de fotograaf een beetje trimmen). Wanneer u een zo groot mogelijk diafragma gebruikt, zal de achter grond onscherp worden. Hierdoor komt het kind los van zijn om geving. De camera moet wel nauwkeurig scherpgesteld worden. Bij eenvou dige camera's zoals de Kodak instamatic. behoeft u zich daarover geen zorgen te maken. Deze camera's beelden 'alles scherp af tussen de 1.20 meter en oneindig. Vermijd zo veel mogelijk te scherp zonlicht. Een lichte sluier voor de zon geeft een zacht licht dat beter past bij kleine kinderen. Prachtige kollektie antie ke klokken, olielampen, spiegels, strijkijzers en ander klein antiek en ku- Tevens enorme sortering dekoratie gordijnstoffen en vloerbedekking, uit sluitend merkartikelen. Kom gerust even binnen bij "HATO", Broersveld 178, Schiedam, telefoon 264415, het verplicht U tot niets. al tot stand gekomen. Rotterdam telt al een crematorium namelijk op Rotterdam-Zuid dat niet alleen een plaatselijke funktie heeft. Het nieuwe crematorium op Hofwijk zal ook van regionale betekenis zijn. Volgens de verwachtingen zal een derde crematorium in het Rijnmond gebied pas in 1980 nodig zijn. Gesprekpartners zijn overeengeko men dat het niet onredelijk zal zijn indien dat in Schiedam zal worden gebouwd. Afgesproken is dat de belang hebbende gemeente over de stichting van een derde crematorium nader onderling overleg zullen voeren waarbij Rijnmond als coördinator zal optreden. Binnen het samenwerkingsverband met Rotterdam zal voorrang worden verleend aan een tweede crematorium in Rotterdam dat zal worden gebouwd op de begraafplaats Hof wijk in Overschie. Volgens het Schiedamse gemeente bestuur was de voorbereiding van dit plan al in zo'n vergevorderd stadium dat hierop niet kan worden terugge komen. De bouw van crematoriums in het Rijnmond gebied komt tot stand binnen het samenwerkingsverband van het openbaar lichaam Rijnmond. Voordat het streekplan Rijnmond op papier stond waren de voorbereidin gen van een crematorium bij Hofwijk a heeft de grootste sortering AUTORADIO'S I en CASSETTERECORDERS Inbouwstation voor alle typen. H Vraagprijs!! GUSTO WEG aa TELEFOON 260092 1 Enige maanden geleden was de opheffing van de S.RJJ. reeds aangekondigd aangezien dit tere gemeentelijke kasplantje door onder linge ruzies niet meer fungeerde. Voor de twee personeelsleden in vaste dienst van de Stichting coördinator Casper Schukinck Kool en admini strateur Jaap Schravensande is inmiddels een ontslagvergunning verleend door het Gewestelijk Ar beidsbureau Nieuwe Waterweg uwe Noord. Volgens de nog fungerende wethou der van jeugdzaken Bert Kapteyn is er geen sprake van dat beide personeelsleden in aanmerking ko men voor een gemeentelijke afvloei ingsregeling. ..Zij gaan als onvrijwil lig werkeloos gewoon de w.w. in", zegt Kapteyn. Dat het J.O.P. niet meer funktioneert is overigens maar ten dele te wijten aan de conflicten binnen de S.R.J.J. Na de brand in het pandje op de Singel deed men al niets meer. Nu hebben ook de beide stafleden J. van der Vlugt en A. P. Hoogeuclaiu iiei bijltje er bij neergelegd. Het ligt overigens niet in de bedoeling dat het gemeentelijke jeugdwerk en de opvang van jeugdige werklozen, die er in Schiedam zijn, aan hun lot worden overgelaten. Het huidige college heeft het plan geopperd nu maar een jeugdambtenaar op het stadskantoor neer te zetten. De definitieve uitspraak zal overigens nog wel enjge tijd op zich laten wachten. Eerst moet het nieuwe college van burgemeester en wethouders van start gaan. De nieuwe wethouders worden gekozen direct na de installatie van de nieuwe gemeente raad op dinsdag 3 september. Het is nog onbekend wie in het nieuwe gemeentebestuur de portefeuille jeugdzaken onder zijn politieke verantwoording gaat nemen. Het zal zeker niet de huidige wethouder voor jeugdzaken Bert Kapteyn zijn. Hij is lid van D'66 en deze partij keert niet terug in de nieuwe gemeenteraad. in 'thart van Schiedam TELEFOON 26.39.31 g De Britse Bulwark United Transport Ltd. heeft alle aandelen overgenomen van in Vlaardingen gevestigde Nederlandse transportonderneming W. Bos B.V..' die naast het transportgedeelte ook nog een garage-onderneming heeft. Volgens een mededeling van de direktie zal deze overname geen enkele invloed hebben op het personeelsbestand dat momenteel 140 mensen telt. Ook de direktie van het bedrijf blijft aan. Het wagenpark, hoofdzakelijk tankauto's, van Bos telt meer dan 100 voertuigen. Op vrijdag 30 augustus komt het Canadese zangduo Merv and Merla Watson naar Vlaardingen. Zij worden vergezeld door de groep Shekinah. een groep van 40 mensen die op verschillende scholen en in de openlucht optredens zullen verzorgen van zang en dans. Merv and Merla Watson waren twee jaar geleden ook een korte tijd in Nederland. Vrijdagavond om acht uur geven zij een concert in de Oosterkerk aan de Schiedamseweg.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 12