5,95 2,50 MAK JEUGDHA VEIM- IMIEUWS Nieuwe gasten bij Madame Tussaud Een donderdag avond in Jeugdhaven A. Metaal onder-edt. bij brandweer Weth. B. E. Collé geen spreekuur DA'S MAKKELIJK GEMEENTE SCHIEDAM Benoeming lid gemeenteraad Wethouder B. E. Collé van Gemeentewerken, Woning- dienst en Volksgezondheid zal gedurende de gehele maand juli 1974 zijn wekelijkse spreekuren op de woensdagochtend niet houden. Automatische hengelsteun Voor het aquarium: Barbus shubertie T IS WEER BIJ BROERSVEST19 HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 3 WOENSDAG 3 JULI 1974 rKEULE WTTEWAAL VAN STOETWEGEN ALEXANDER SOLZHENITSYN Slechts vier jaar na de opening van Madame Tussaud in Amsterdam wordt een vergroting van één derde van het oorspronkelijke Panopticum vandaag door het publiek in gebruik genomen. Aan de klassieke Spiegelzaal, de Carrousel, het Rembrandt-atelier en „De Tuin der Lusten van Jeroen Bosch zijn nu een serie scene's toegevoegd, waarin o.a. nieuwe portretten van Freule Wttewaal van Stoetwegen, Simon Carmiggelt en Alexander Solzhenitsyn alsmede Willem Duys, Karei Appel, Johan Cruyff en Vincent van Gogh. leder portret heeft binnen de enscenering zijn eigen programma van licht- en geluidseffecten. In meerdere gevallen hebben de geportretteerden hun stem op de band gezet, waaronder ook Willem Duys en Simon Carmiggelt. Duys hoopt duidelijk zijn verloren hoofd weer op de plaats te krijgen. Carmiggelt vertelt anekdotes die begeleid worden door lichtbeelden van Amsterdammers uit zijn „verhalen", te zien in de spiegel aan de wand van een kroeg. Karei Appel filosofeert over de eenzaamheid van een kunstenaar, de Freule SIMON CARMIGGELT over haar verhouding tot de Minister President, terwijl de souvenirs van haar verleden en heden één voor één op haar tafel worden belicht. Het geluid bij Vincent van Gogh van de insekten en vogels van Provence wordt hoe langer hoe dreigender totdat het eindigt in een schot en stilte. Alexander Solzhenitsyn beleeft opnieuw een dag uit het leven van Ivan Denisovich. Een volkomen kontrast is een andere nieuwe afdeling bij Madame Tussaud, „De Hofbakkerij waar amandel- en honingkoek, gemberzandkoek, marsepein, hartwener en cocos, sucade en dragon zijn gebruikt om een Oranje-banket te maken van Stadhouders en Koningen: van Willem de Zwijger tot Koningin Wilhelmina. Willem de Zwijger rijst uit het oerdeeg, Frederik Hendrik heerst vanaf een boterkoekpaard, de pruik van de Koning-Stadhouder is van oblies. Het silhouet van de wipneus van Willem de Vijfde ziet men als spritsjes. Willem I is gehuld in marsepein, Willem II en Willem III dragen orden en linten van sucade en krenten. Koningin Wilhelmina (op 19-jarige leeftijd) is in glimmend suiker vereeuwigd. Onder invloed achter het stuur De politie heeft het rijbewijs van de 23 jarige Rotterdammer J. van B. tijdelijk ingenomen. De man had namelijk het bekende „glaasje op laat je rijden" niet in de praktijk gebracht en botste zaterdagochtend vroeg eerst tegen een geparkeerde auto op de Singel, ramde vervolgens een ver- keerszuil en kwam tenslotte tegen een etalage van een sigarenhandelaar tot stilstand. De ruit van deze zaak was tegen zoveel geweld niet bestand en ging aan diggelen. Bij het ongeluk werd niemand gewond. Geen voorrang De 40-jarige fietser J. van Z. liep zaterdagmiddag een lichte hersen schudding op toen hij op de voorrangskruising Admiraal de Ruy- terweg-Burgemeester Knappertlaan geen voorrang kreeg van een auto. De man kwam op het wegdek terecht en moest per G.G. en G.D. naar het ziekenhuis worden gebracht. geen 7,45 maar nu 4 stuks Schiedam, tel. 262851 Donderdagavong Koopavond De clubs van Jeugdhaven „Nieuwiand" zijn afgesloten. Het nieuwe seizoen begint weer half augustus voor de leeftijd van 4 tot 14 jaar. Op donderdagmorgen 27 juni is het programma voor de jongste Jeugdhavenbezoekers ook gestopt en wel met een bezoek aan „Blijdorp". Half augustus begint men weer met de peuters. Dat zijn zij die nog geen 4 jaar zijn. Sinds de jeugdgroepen gestopt zijn draaien de „Schakels" en „Loodsen" (jongeren van 15 tot ongeveer 22 jaar) samen en wel op dinsdag- en vrijdagavond van 8.30 tot 10.30 uur. Deze groepen gaan zo lang mogelijk door deze zomer. Geen club voor hen op 23 en 26 juli, want dan is men op kamp (jeugd). Ook op 9 augustus gaat de club niet door, want dan is er een groot popfeest in de sporthal „Margriet" als afsluiting van „Jeugdland". Op 13 en 16 augustus gaat het programma ook niet door, vanwege de voorleiding van Jeugdhaven die 10 jaar bestaat. Dat is op zaterdag 17 augustus. Ten bate van dit feest worden er al stickers en balpennen verkocht. Indien u hiervoor interesse heeft kunt u bij de „Jeugdhaven" terecht. De balpennen kosten 1 gulden, de stickers zijn iets goedkoper. Het programma begint met een feestelijke kleurige optocht door de wijk, waarbij muziek aanwezig is. Deze optocht met versierde steppen, fietsen, skelters en wat al niet meer, is alleen bestemd voor de kinderen van de lagere school en de kleuters. Wie hieraan meedoet heeft kans op een prijs. Hiervoor moet je je opgeven bij de „Jeugdhaven" aan de Albardastraat. Een deskundige jury zal straks de prijzen uitreiken. OP KAMP Van 20 tot 27 juli gaat de „Jeugdhaven" op kamp met de jeugd van 11 tot 14 jaar. Hiervoor hebben zich al 14 kinderen opgegeven. Niet veel meer maar wie nog mee wil kan zich opgeven bij „Jeugdhaven", Albardastraat 69, tel. 704671. Er kunnen nog best kinderen bij. Op woensdagavond 17 juli is er een kampvergadering en dan worden alle kampdeelnemers om 7 uur in de Jeugdhaven" verwacht. De voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Schiedam maakt bekend, dat ter secretarie (afdeling algemene zaken, Stadskantoor, Emmastraat 1) voor eenieder ter inzage is gelegd zijn besluit ter benoeming van de heer C. Boerman tot lid van de raad in de opengevallen plaats van de heer S.K. van den Berg. Schiedam, 25 juni 1974 De voorzitter voornoemd, H. Roelfsema Men spreekt wel dikwijls over Jeugdhaven, maar ,,de jeugd van vroeger'' kan er ook een gezellige ontspanningsavond hebben. De dames van de wijk kunnen op maandag- en woensdagavond terecht. Er is een enorm assortiment materiaal aanwezig waarmee, allerlei hobby's kunnen worden beleefd. De donderdagavond is echter voor de mannen gereserveerd en voor diegenen, die reeds komen weten wat dat betekent. Het is een gezellig avondje ontspanning. Er wordt gebiljart en getafeltennist. En af en toe wordt er eens lekker over een bepaald onderwerp gediscussieerd. Daar het gemiddelde van onze meeste biljarters niet hoger ligt dan 0,001 uitzonderingen daargelaten) worden meestal vier ballen gendmen om er dan tenminste nog een te raken. Het tafeltennissen gaat steeds beter. We zijn nu al zover, dat we het bat kunnen vasthouden en af en toe een balletje kunnen terugslaan. Na een uurtje tafeltennissen smaakt een pilsje best. Al met al is het zo, dat degenen, die niet konden biljarten of tafeltennissen nu al aardig uit de voeten kunnen met het een en ander. Indien u interesse heeft kom eens kijken. Iedere donderdagavond om acht uur kunt u terecht ook in de zomermaanden. Als het u bevalt zult u ook na enige weken behoren tot ,,De kampioenen van vroeger". De heer A. Metaal, Schiedams nieuwe ondercommandant van de brandweer. Tot ondercommandant van dé gemeentelijke brandweer in Schie dam is benoemd de heer A. Metaal (30) uit Utrecht. De heer Metaal is momenteel werkzaam bij het ge meentelijk brandweerkorps van de* stad Utrecht en heeft daar een tunktie op de afdeling algemene zaken. Verder houdt hij zich bezig met de problemen rond de brandbe veiliging van autosnelwegen en het optreden van de brandweer op die wegen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 3