Spectaculaire bouw van pijpenlegger bij IHC Gusto Leo Mous zorgt voor verrassing in dam kampioenschap Raad: hoger bei zaak diik is zinli Open lucht theater in het Hof Geef ze een thuis Geef vrij aan mensen mety^i een missie Giro 676 voor eksklusieve jonge mode Nachthoofd en avondwacht, Bejaardenhelpsters Huishoudelijke hulp Keukenhulp Bejaardencentrum "Uitzicht" te Vlaardingen. HET NIEUWE STADSBLAD -=- PAG. 20 - VRIJDAG 5 JULI 1974 (Uttf BOUTIQUE POUR HOMMES Too Too Hoogstraat 60 Schiedam Kind 1972 bestelde Viking Jersey Equipment Ltd. bij IHC Holland een gheel nieuw type pijpenlegger. De bouw van dit gigantisch grote vaartuig bij IHC Gusto te Schiedam is nu in een spectaculair stadium gekomen. De verschillende grote secties van het vaartuig, die zowel door IHC Gusto als door andere werven zijn gebouwd, worden samengevoegd tot een geheel inet afmetingen van 162x58,5x33,2 meter. Voor het hijsen van de grote deksecties met gewichten rond 1.500 ton wordt gebruik gemaakt van een speciaal voor dit doel gebouwd hefeiland. Dit eiland van 75x24x4,5 meter staat op 4 poten in de Waterweg. Secties tot 2.000 ton worden onder het eiland gehangen, waarna dit langs de poten omhoog klimt tot ongeveer 35 meter boven de waterspiegel. De pijpenlegger vaart dan onder het hefeiland, waarna de sectie op zijn plaats wordt gebracht. Zaterdag 6 juli aanstaande wordt een van de grootste deksecties op de pijpenlegger geplaatst. Deze sectie meet 58,5x30x6 meter. De werkzaamheden starten om 4 uur 's-morgens; de plaatsing wordt verwacht tussen 9 en 11 uur. De foto toont een model van de pijpenlegger. Uitgaande van de Chr. Ger. Kerken en Ger. Gemeenten van Vlaardingen en omstreken, zoekt de vervulling van de volgende vakatures: „j ervaren in verpleging en verzorging. (gediplomeerd) Het tehuis heeft 95 verzorgingsplaatsen en 54 bejaardenwoningen. Salariëring volgens richtlijnen L.S.B, Sollicitaties gaarne te richten aan de direkteur van het bejaardencentrum Uitzicht Churchillsingel 483, Vlaardingen. Schiedam Met nog een ronde te spelen zijn de Schiedamse dammers Wim Vrijland en Piet Bastiaanse nu zeker van een plaats in de finale om het persoonlijk damkampioenschap van de Rotterdamse Dambond. Al vanaf de allereerste ronde voeren zij beide hun groep aan en nu zij zelf zijn uitgespeeld, is het anderen alleen nog maar mogelijk om op gelijke hoogte te komen. Tiny Mous heeft nog een zeer kleine kans om de finale te behalen, de overige drie deel nemers van Damclub Schiedam hebben iets teleurgesteld en zullen in de staart eindigen. In de eerste groep speelde Wim Vrij land zowel in de zevende als in de achtste ronde een remise. Het kon allemaal lijden, want hij had een for midabele start gemaakt met 10 uit 5. In de laatste ronde heeft Wim vrij en hij staat met 13 punten aan kop in deze groep. Leo Mous moest in zevende ronde verlies incasseren tegen Gorree, maar maakte dit weer helemaal goed door in de volgende ronde te winnen van Fokke de Jong, die hiermee zijn fi naleplaats wel kan opzeggen. Peter Lansbergen had vrij in de zevende ronde en verloor op combi- natoire wijze in de achtste ronde van Berkhof. Overigens een prachtige slagzet. De stand in deze groep is: Wim Vrij land 13, A. Gorree 11, Adri van Hust 9, A. Berkhof 8, Fokke de Jong 7, Johnny Lynch en Cees de Zeeuw 5, Leo Mous 4, Peter Lans bergen 2. Voor de laatste ronde staan de par tijen: de Zeeuw Leo Mous, van Hust - Berkhof, Lynch - Lans bergen, Gorree - de Jong. In de tweede groep van de hoofd klasse zagen we in de zevende ronde een schitterende overwinning van Tiny Mous op Jan Bousema. Maar in de achtste ronde een schitterende overwinning van Tiny Mous op Jan Bousema. Maar in de achtste ronde moest Tiny remise accepteren tegen Theo van Prooyen. Dit was voor hem een beetje ongunstig, want nu moet hij winnen in de laatste ronde van Ben Smeenk of Peter Poot moet verliezen en Tiny remise spelen. In ieder geval heeft hij de hulp nodig van Peter Poot. Piet Bastiaanse kwam tegen F. Brouwer niet verder dan een remise, hetgeen ietwat teleurstellend is te noemen. Door zijn winst in de achtste ronde op van Doele is er echter geen vuiltje aan de lucht. Hij is al zeker van een finaleplaats. Cees den Boer tenslotte had in de zevende ronde vrij en verloor daarna van Ben Smeenk door een slagzet, die hij wel had gezien, maar waar hij weer niet ver genoeg had gekeken. Het is zeker al de derde keer dat dit gebeurd is in zijn partijen. De stand in deze groep is: Piet Bas tiaanse 13, Ben Smeenk 11, Peter Poot 10, Tiny Mous 9, Jan Bousema 8, F. Brouwer 5, Cees den Boer en Theo van Prooijen 4, C. van Daele 0. Het programma voor de laatste ronde luidt: van Prooijen - van Daele, Smeenk - Tiny Mous, Brouwer - Cees den Boer, Poot - Bousema. De Vlaardingse gemeenteraad is gisteravond laat akkoord gegaan met het voorstel van het gemeentebestuur geen hoger beroep aan te tekenen tegen de uitspraak van dt president van de Rotterdamse rechtbank mr. J. Reuder inzake de dcfens.ed.jk langs de Vlaardingse Vaart. De historie van deze dijk moge zo angzamcrhand wel bekend zijn. Het Vlaardingse college stapte naar de rechter omdat het aanleggen van de dijk in strijd was met het bestemmingsplan Holv zuid a en omdat de gemeenteraad niet in de aanleg was gekend. De tegenpartij, het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, zei dat de dijk was aangelegd ■n hel kader van de wet bescherming waterstaatswerken in oorlogstijd en dat de had M* \T'RT P selijlïe "'"'vertegenwoordiging daar niets mee te maken had. Mr. Reuder wees tenslotte de eis van de gemeente Vlaardingen af omdat de dijk al Ie ver was gevorderd. Hel gemeenteraadslid Piel Droppert (P.\.d.A) vond hoger beroep een slag in de lucht. De dijk ligt als 2Vi km. op Vlaardings grondgebied. Hij wilde dal ongans kunnen eten aan dit overheer lijke zeebanket en gisteravond liet iedereen het zich dan Ook weer uitstekend smaken. Zo tussen door li "J werden ook nog" wel enige zaken het college samenwerking me het gedaan. Het KVP-raadslid mevr. J. J. bestuur van de provincie Zuid Holland van Gen de Ridder had gisteravond naar de Kroon zou stappen om daar een bijzonder slechte bui; er was nu PPM lllfknni !t tn var .rnnon n« i-nnzl een uitspraak te verkrijgen. De raad was hel daar volledig mee eens. De Vlaardingse maandelijkse gemeen teraadszitting. altijd een zeer breed sprakig gezelschap, hield gisteravond van snel zaken doen. Of dat nu kwam letterlijk niets goed en mopperend trok z'j ijk van leer. Haar eerste gram ontlaadde zich op .raadsvoorzitter Heusdens persoonlijk. Hij had name lijk een brief aait de raadsleden geschreven dat de vergadering i.v.m. - £wm.imcvcii oat ue vergadering i.v.m. door de grandioze overwinning van het de voetbal t.v. om hall ben begon maar Nederlands eltta' tegen Brazilië is een had daarbij tevens de wens uitgespro- i a ad se I ol uit dankbaarheid dat ken da. alles in één avond zou worden iedereen de t.v.-uitzending kon zien. afgehandeld. Da. was tegen het zere De raad begon namelijk pas om half |u.cn van dc kribbige mevr. van Gent tien en werd ondanks een agenda van Dat maken wij uil'', verklaarde ze 'u 36 punten en een waslijst van moet de raad niet in zijn beraadslagin- ."gekomen stukken om hall .waalt on hinderen en helemaal geen leemdigd. Daarna konden de raadsle- argumenten aanvoeren dal twee avon den en belangstellenden zich overge- den vergaderen meer geld kost i v m ven aan de Hollandse nieuwe haring, liet presentiegeld van de raadsleden' lel is namelijk traditie dat eens per Burgemeester Heusdens suste echter Ituir raadsleden en genodigden zich de zaak en verklaarde dut hij dat zo niet gemeend had waarna het raadsge- z.elschap ditmaal bestaande uit 17 raadsleden en vier wethouders, de gemeenteraad telt 35 gemeenteraads leden de wethouders die een deel van de raad zijn inbegrepen; de rest was met vakantie, kon beginnen. De vergadering bestond uit praktisch louter hamerstukken. Iedereen vond alles goed. hoewel de eerder genoemde mevr. van Gent overal een op- of aanmerking op had. I ijdens de vergadering zei wethouder Kloots (P.v.d.A.) nog dat eventuele prijzen die bij onderhoudswerkzaam heden van de Lijnbaanhal moeten worden uitgetrokken niet uit de pan zouden vliegen. EILAND Zijn kollega Van der Linden (KVP) moest uitvoerig ingaan op het voorstel tot het aanleggen van een eiland in het Hof. Dit eiland zou moeten worden gebruikt voor allerlei kreatieve doelein den wat men er dan ook onder mag verslaan. Verschillende raadsleden hadden nog al wat bezwaren mede omdat er een vijver is en men niet gerust is voor de spelende kinderen. Wethouder Van der Linden zei echter dal hij de bezwaren van de raadsleden aan de deskundigen v oor zou leggen en zei ook dal er misschien t.z.t. plaats is voor een open lucht theater voor hel aan te leggen eiland. Enkele raadsle den waren hier niet zo gelukkig mee. Mevr. Bcllingwoudc (PCGI en de heer Hock IKVP) waren legen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 20