Coory van Gorp: t SUoere J(aersje 99 99 De kracht van Pinksteren Damstrijd begint op 10 september Snelle vogels in de keuken Morgen start onze seizoen opruiming UW VOORDEEL!! J. J. dé KAPER AFWEZIG HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 12 WOENSDAG 17 JULI 1974 BALLETLESSEN Al op heel jonge leeftijd, ze was 5 jaar. kreeg Corry balletlessen. Later bij het Amsterdams Ballet en nog later zes jaar lang bij de grande dame van het Nationaal Ballet. Sonia Gaskel, aan wie deze weck de laatste eer is bewezen. Zij heeft daarna een heleboel losse dingen gedaan. Totdat Wint Sonne- veld haar tijdens een auditie vroeg om haar medewerking in De Kleine Parade. De musical werd een groot succes. Twee seizoenen trok men door Nederland. Toen volgde de Wim Sonncveld Show. waar ook Willem Nijholt aan meewerkte. Een heerlijke tijd vond Corry het. En vooral ook leerzaam, want Sonneveld was een groot vakman. Nu, na dit zomer-intermezzo voor het reisbureau Centouri staat straks een optreden in CorryN agenda in de show van André van Duin De Pretmachine". Corry van Gorp leunt ontspannen achterover op de bank. Shiffy, de hond met de grappige lange oren, ligt aan haar voeten. Het dier reist altijd met haar mee en heeft deze maanden ook heerlijk genoten van de Spaanse THE BLUE ANGEL Zij heeft eens een cruise gemaakt naar Amerika en kreeg daar een aanbieding voor een optreden in de nachtclub The Blue Angel. Het trok haar niet zo en ze behoefde dus niet lang over het antwoord na te denken. Wel speelt zij met de gedachte een bruin cafeetje te beginnen in Spanje, een land, dat haar bijzonder trekt. Niet alleen door het milde klimaat, maar door de gastvrijheid van de Spanjaarden. Op het ogenblik woont Corry in Amstelveen, maar haar wieg stond in Rotterdam. Ze heeft haar hart echter Ik ben een echt gezelschapsmens Op zaterdag 20 juli vliegt zij weer terug naar Amstelveen, de Nederlandse cabaretière Corry van Gorp, na vanaf 4 mei de speciale gaste te zijn geweest van het Centouri appartementencomplex RaifsBornsol vlakbij Torremolinos in het zonnige Spanje. Zmaar bij toeval ontdek je haar in dit complex, waar je 15 dagen op vakantie bent. Zij treedt er op tijdens de speciale bingo-avond voor alle gasten in de gezellige conversatiezaal, waar we rij aan rij de voor Nederland zo belangrijke voetbalwedstrijden hebben gevolgd. aan Amsterdam verloren. Vooral door de grote kennissenkring, die ze er heeft opgebouwd. Ze zegt: „Ik ben een echt gezelschapsmens. Ik zou ook niet graag alleen werken." MIEKE WOERDENBAGCH Corry van Gorp, een gezelschapsmens. Vanzelfsprekend, dat het optreden van Corry van Gorp op het grote gebeuren is afgestemd, 's Middags had ze met een aantal gasten een komisch nummer ngestudeerd over het Nederlands elftal met een guitige scheidsrechter met een geruite pet op en de onverbiddelijke fluit om de hm ls. Ze deed je even aan Boefje" denken, een rol van Annie van Ees destijds. Maar het Hup, Holland hup, laat de leeuw niet in z'n hempie staan" sloeg in en verhoogde de stemming alleen maar. VIER MOOISTE JAREN Op de dag van mijn vertrek heb ik een gesprekje met deze cabaretière. Zij werd vooral bekend door haar optreden in Wim Sonneveld's musical De Kleine Parade en in zijn laatste show. De enige gouden plaat, die zij heeft is daar een persoonlijke herin nering aan. Het zijn de vier mooiste jaren uit haar leven geweest tot nu toe. De plotselinge dood van Wim Sonneveld is dan ook niet zonder pijn in het hart aan haar voorbij gegaan. Maar het leve gaat onherroepelijk verder. De herinnering aan een groot artiest blijft. DIERENARTS van 13 juli t/m 4 augustus 1974. Waarnemend Dierenarts: H. Heuthorst, 's-Gravendijkwal 4 Rotterdam Telefoon 36 42 43 Laatst had ik een gesprek met iemand waarbij het Pinksterfeest, dat alweer ruim een maand achter ons ligt, ter sprake kwam. Want van alle zogenaamde Christelijke feestdagen is het Pinksterfeest voor de meeste mensen het vaagst. Pinksteren is er de oorzaak van dat 't Christelijke geloof, dat de Christelijke kerk nog bestaat. Toen Jezus Christus op de Paasmorgen opstond uit de dood en op Hemelvaartsdag de aarde verliet, beloofde hij z'n aanhangers ze niet als „wezen" achter te laten. Want hoe kon de eerste Christelijke gemeente, hoe kon ft huidige Christendom in stand blijven zonder dat God, gemeente, hoe kon ft huidige Christendom in stand blijven zonder dat God, dat Jesus Christus er zelf bij betrokken is? Met Pinksteren krijgt de gemeente de kracht van God, de Geest van God. God is niet meer bij ons, maar in ons, dat wil zeggen in de mens, in het hart. Weer zoiets wat volslagen onbegrijpelijk is, zal je nu zeggen. Inderdaad, het is onbegrijpelijk als je er aan de buitenkant tegenaan kijkt, het is iets dat je zelf kunt beleven. De bekendmaking aan de mensen van God en Jezus Christus wekte en wekt nu nog enorme weerstanden op, omdat de mensen zich dat geheel anders hadden voorgesteld. Geen mens kan zichzelf gelovig maken, iets moet die weerstand in ons, dat eigenzinnige verstand, overwinnen, en dat iets is die HEILIGE GEEST van GOD, die kracht van God, die onze eigen natuur, die geheel vervreemd is van God, breekt. Koffie bar de, Goede Haven. Hans. De competitieleider van de Zuid Hollandse Dambond heeft het programma gereed voor het nieuwe seizoen, dat in september begint, voor de Vlaardingse Damvereniging staat meteen een bijzondere ontmoeting op het spel want op dinsdag 10 september komt de Damclub Schiedam op bezoek bij V.D.V. De Schiedammers werden in het afge lopen seizoen kampioen van de Rotter damse Hoofdklasse en wonnen de pro motiecompetitie met vlag en wimpel. Zowel Schiedam als V.D.V. beschik ken over enkele jeugdige krachten, maar het is wel vast, dat Schiedam er meer heeft dan V.D.V. Van beide werenigingen is nog geen tiental bekend omdat nog enkele wed strijden moeten worden gespeeld, die van belang zijn voor plaatsing in het eerste tiental. De overige tegenstanders van Schie dam en V.D.V. zijn: De Lier, Damclub Den Haag. DOS te Delft, G.D.C. te Gorinchem, I.D.V. te Hendrik Ido Ambacht, Het Oosten te Rotterdam, R.D.C. te Rijnsburg en R.D.G te Den Haag. Behalve tegen Schiedam, speelt V.D.V. thuis tegen Rijnsburg, De Lier en H.I. AAmbacht. De vijf uitwedstrij den worden gespeeld tegen Het Oosten 2, DOS, RDG 2, Gorinchem en Dam club Den Haag. De promotie/degradatieregeling houdt in, dat de eerstaankomende kampioen van Zuid-Holland is en promoveert naar de Regionale Hoofdklasse. Het aantal verenigingen dat voor dfegra- datie in aanmerking komt is afhan kelijk van het aantal verenigingen dat terugvalt uit de Regionale competitie. Het kan zijn dat slechts één vereniging degradeert maar in het ongunstigste geval zullen drie verenigingen degra deren naar de dictricten. Voor kamikaze-piloot Harou Hirota die wereldoorlog 11 boven de Stille Oceaan werd neergeschoten betekende de redding door een Amerikaans oor logsschip een niet onfortuinlijk keer punt in zijn leven. De wat Engels sprekende Hirota mocht tijdens zijn krijgsgevangen schap die drie maanden duurde, helpen in de officiers mess, waarbij hij voor de eerste maal in zijn leven ken nismaakte met niet-Japans voedsel. En dat voedsel is zijn leven blijven be heersen. Na een scholing in Escoffier- stijl (in Japan), en verscheidene jaren praktijkervaring startte hij in Tokio een eigen restaurant. Amerikaanse vrienden stelden hem in staat naar de Verenigde Staten te emi greren. Nu is Harou Hirota chef-kok van het Italiaanse restaurant in het Los Angeles Mariott Hotel. Vliegen doet hij niet meer (tenminste niet zelf), maar koken des te beter. Zijn kollega Rolf Jung, geboren in West-Duitsland, wist zijn hobby (en ex-beroep) autoracen te kombineren met zijn werk in de keuken. Rolf is chef-kok in het New Orleans Mariott Hotel, maar als hij zich niet verdiept in zijn potten en pannen is hij te vinden op het circuit waar hij zich meet met de grootste coureurs van Amerika. Het beroep van chef-kok is volgens zijn zeggen een zware taak, vooral als het gaat om het verzorgen van een maal tijd voor een paar duizend mensen. Racen is voor hem ontspanning. Deze snelheidsmaniak achter het fornuis kreeg zijn culinaire scholing in Frank rijk. I SILVEUE LAEtSjE 3RO€RSvEST 1

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 12