Overwinning gevierd met Prinses Margriet MAK Alja kleedt bruidjes exklusief. Van top tot teen. Dus ook hoed en schoenen. Bibliotheekweek in maand oktober Expositie in bibliotheek 1 OPRUIMING "HATO" 1 /akantietijd V istijd 1,95 ZELF DOEN? BOUWDOOS Ook voor bruidsmoeders modehuis nu19,95 T IS WEER BIJ BROERSVEST 19 HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 3 WOENSDAG 17 JULI 1974 J '11- "•r.'.'-».'•-• j Schiedamse Zeekadetten wonnen blauwe wimpel In de periode van I tot en met 11 juli heeft het Zeekadettenkorps Nederland haar jaarlijkse Zomerkamp gehouden op het Veerse Meer. De Koninklijke Marine stelde in deze periode de kazerne van Vlissingen beschikbaar voor de overnachtingen en de maaltijden. Het korps „Jacob van Heemskerck" uit Schiedam heeft zich in dit kamp duchtig geweerd. JAAR LANG De Blauwe Wimpel. De wimpel voor het beste All-round korps, dat qua kameraadschap,, netheid kamers, netheid sloepen, gedrag en corvee diensten zal een jaar lang mogen wapperen aan boord van de Jan van Gelder, het opleidingsschip van het korps Schiedam. Een goed kamp dus voor Schiedammers die met 24 kadetten, 4 onderofficieren en 3 officieren aan dit kamp deelnamen. Het korps gaat nu met vakantie om van de vermoeienissen uit te rusten en start weer op zaterdag 10 augustus. BROERSVEST III SCHIEDAM TEL.: 267416 donderdagavond tot 21.00 uur geopend aanmerkelijk méér in opmerkelijke mode De eerste dagen vielen letterlijk en figuurlijk in het water. Geplaagd door harde wind en regen gingen de meeste wedstrijden niet door en werd in het kamp de tijd gevuld met zaalsporten en films. Met volleyball ging het de Schiedammers in het begin goed. Zij drongen door tot de finale en verloren van het korps Gouda in de 5e set. Voor de Schiedammers, samen met de korp sen uit Maassluis en Arnhem ging de trektocht naar het plaatsje Kortgene ondanks het zeer slechte weer toch door. Met windkracht 7 verdeeld over 9 sloepen gingen de korpsen voor de wind naar de camping „de Paarde- kreek" waar overnacht zou worden. De terugreis kon helaas door té slecht weer niet doorgaan en werden de sloepen door een sleepboot terugge haald. De ouderdag leverde iets beter weer op en kon er gewoon gezeild worden alhoewel later in de middag de sloepen terug werden geroepen i.v.m. toeneming van de wind. De ouders kregen een nassi-maaltijd aangeboden waarna zij naar huis en de kadetten naar de film gingen. De dagen daarna werd het weer iets beter en konden de eerste zeilwed strijden worden gehouden. In de eerste zeilwedstrijd werd een sloep van Schiedam gediskwalificeerd, ter wijl de tweede sloep daardoor een derde plaats innam. De andere zeilwedstrijden leverden respektieve- lijk een 2e en 4e en een 3e en 8e plaats op. Alles bij elkaar genoeg voor de derde plaats in het eindklassement(de bronzen medaille). De roeiwedstrij- den, gehouden in de jachthaven Oostwatering werden door de Schie dammers met ruime voorsprong gewonnen en leverde de blauwe roeiwimpel op. Opruiming couponnen deco ratie gordijnen, vitrage, gor dijnstoffen. kleden, tegen aan trekkelijke prijzen. Voor klokken, olielampen, weegschalen en koperwerk, aantrekkelijke prijzen, zie on ze etalage. "HATO", Broers veld 178, Schiedam. Telefoon 264415. Met voetballen liep het ook geweldig, hierin behaalden de Schiedammers het kampioenschap én de blauwe voetbalwimpel. HOOGTEPUNT Het hoogtepunt uit het kamp was de autoriteitendag, de dag waarop Prin ses Margriet en mr. P. van Vollenho ven, het 25e zomerkamp van het Zeekadetkorps Nederland luister bij zetten. Vanaf de Piet Hein konden zij zien hoe de twee sloepen van Schiedam de Nautische Estafette wonnen. Hiervoor kregen zij de Brinkman Beker. De bemanning van de winnende sloep werd door Hare Kon. Hoogheid aan boord uitgeno digd om de felicitaties in ontvangst te nemen. Direkt daarna werden de 18 sloepen in twee divisies verdeeld om „admiraal" te zeilen. De beide sloepen van Schiedam waren de admiraals en het was vanaf de Piet Hein en vanaf de wal in Veere' die zwart zag van de toeschouwers, een fraai gezicht alle sloepen keurig in formatie voorbij te zien varen. Direkt na het admiraalzeilen meer den de sloepen af voor de prijsuitrei king in de jeugdhaven Oostwatering. In carré vorm werden de 9 deelne mende korpsen toegesproken door de voorzitter van het korps Nederland door mr. Knijf. Het zeilvaantje ging naar het korps Gouda evenals de gouden medaille. De tweede plaats was voor het korps IJmuiden en de derde plaats voor Schiedam. Het roeivaantje ging (zoals eerder geschreven) naar Schiedam. Het volleybalvaantje ging naar het korps Gouda. De Schiedammers namen het voetbalvaantje, terwijl zwemvaantje naar Gouda ging(Schiedam haalde hier een tweede plaats). De Brinkman Beker zal een plaatsje krijgen bij Schiedam. Van vrijdag 11 oktober tot en met zaterdag 19 oktober wordt een landelijke „Bibliotheekweek" georganiseerd. Ook de Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek te Schiedam zal op deze actie aanhaken; in overweging is nog op welke wijze dit zal gechieden. et doel is om gedurende deze week te laten zien wat een openbare biblio theek anno 1974 nu eigenlijk is. De bibliotheek is namelijk nog steeds belast met een imago van tientallen jaren terug. Daarnaast wil de open bare bibliotheek laten weten in welke richting zij haar werk wil ontplooien. Zij wil daarover met gebruikers en niet-gebruikers in gesprek treden en zij wil duidelijk maken met welke beperkingen rekening moeten wor den gehouden. Het openbare bibliotheewerk in Nederland, de laatste jaren sterk in ontwikkeling, staat aan het begin van een nieuwe fase. Binnen afzienbare tijd zal een wettelijke regeling voor openbare bibliotheken tot stand komen, die nieuwe en krachtige impulsen tot verder ontwikkeling zal geven. Tot aan de tweede wereldoor log bestond in het algemeen de doelstelling uit het beschikbaar stel len van literatuur voor ontwikkeling, vorming en ontspanning. Sinds de jaren zestig begint echter het inzicht door te breken, dat de openbare bibliotheek ook een taak kan vervul len in het kader van de permanente educatie en het voortschrijdende democratieseringsproces in de sa menleving. In Nederland zijn allerlei nieuwe vormen van bibliotheekwerk gestart, nieuwe media doen hun intrede. Maar financiële moeilijkhe den beperken de mogelijkheden om aan de sterk gestegen behoefte van de Op de Centrale Bibliotheek aan de Lange Haven 131 van de Gemeen schappelijke Openbare Bibliotheek Schiedam zal in het kader van het door de Verenigde Naties uitgeroepen Wereldbevolkingsjaar 1974 een klei ne overzichtstentoonstelling worden gehouden van publicaties over bevol kingsvraagstukken van 15 juli tot 25 juli. In augustus van dit jaar zullen in Boekarest drie wereldconferenties worden gehouden over het bevol kingsvraagstuk. Eén is de V.N.-We reldbevolkingsconferentie voor rege- ringsdelegajies. waar ook Nederland aan zal deelnemen. Tegelijkertijd is er ook een mondiale conferentie, waar organisaties en particulieren hun visie op het vraagstuk zulhn kunnen geven. Voorafgaand aan Je twee ^ovengenoemde conferenties is er een conferentie van jongeren. bevolking te kunnen voldoen. Van de komende Bibliotheekwet wordt nu een stimulering van de ontwikkeling verwacht. AKTIVITEITEN In de Bibliotheekweek (11 t/m 19 oktober 1974) zijn landelijk de volgende aktiviteiten gepland: op 11 oktober de officiële opening door staatssecretaris W. Meyer van C.R. M. om 17.00 uur in het Jaarbeurs Congrescentrum te Utrecht. Gelijktij dig de opening van een Informatie- beurs in het congrescentrum, voor het publiek geopend op 11, 12 en 14 oktober. Deze beurs omvat o.a. een alternatieve boekenbeurs en een tentoonstelling van de audio-visuele media, de bibliotheek-inrichting en lektuurvoorziening t.b.v. blinden en gehandicapten. Op 9 oktober om 19.50 uur uitzen ding van de Socuterafilm over de openbare bibliotheek. De K.R.O. .R.O.Schoolradio besteedt aandacht aan de bibliotheekweek op dinsdag 8 oktober in het programma „Weet je het al" en op 11 oktober in „Echo-junior", tevens aandacht in de KROschoolradiogids van oktober. De Radio Volksuniversiteit wijdt eind september ofbegin oktober een uit zending van 20 minuten aan de bibliotheekweek. PV SCHIEDAM e P.V. Schiedam hield een wedvlucht vanuit Strombeek, 116 km. Er was een deelname van 480 duiven die gelost werden om 7.30 uur. De eerste duif werd geconstateerd door G. Cornelissen die hiermede een pracht van een armbandhorloge won. De tweede prijs was voor D. Chatelain. 3-4-10, E. Lem en Verlinde. 5-6-8-9, E. Holleman. 7, A. Suttorp. Er vond tevens een vluchtplaats voor 100 oude duiven losplaats Ruffex, 726 km., gelost 's-morgens om zes uur. Aan komst 6 uur 's-middags. 1. C. v. Leeuwen. 2-6-8 A. Suttorp. 3-7-7 J. Wester holt. 4. Th. Stieber, 5. A. de Lange. 9. Jack Doejaaren. 10. Th. Westerholt. SPEC IA L E AANBIEDING: OPROLFOUDRAAL in skai voor uw hengels en vispara- plue (5-vaks) van 25,75 Voor het aquarium: LUIPAARD-DANIO's norm. 4,— Nu 4 stuks Schiedam, tel. 262851 Donderdagavond koopavond Natuurlijk, maar dan opvallend goed. Gebruik het juiste gereedschap, buur? Welnee, want bij de huurt U het toch. Die heeft van alles. Voor hobbyist en vakman, van bortol tot betonmolen. Zelfs speciale gereedschappen. Bel even 3733.74 Koggestraat 19a R'dam

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 3