De kermis in aanbouw |epfi)DT| Gestolen kleuren-t.v.'s zijn terecht olferpe/nzJMieti |Or\5^ïll SCHIEDAM DeRANO Promoveert "Schiedam''' Geen bingo maar disco-avond Jong Afrika tekent voorwerpen' EHBO-collecte Spelen langs de Waterweg Regionale Brandweer Noordelijke Delta Burg. van Haaren- groep gaat op kamp De man met de 1001 recepten Dancinghouder aangehouden Autorijschool AAD van LEEUWEN HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 1Ü VRIJDAG 2 AUGUSTUS Hij verrijst weer op het parkeerterrein aan de Broersvest: de kermis. Nog niet helemaal klaar, maar er wordt aan gewerkt om zaterdag het vrolijke lawaai van al die stands over onze hoofden uit te storten. Kermis... Dat betekent lekker poffertjes eten. Kermis... Dat betekent paling eten uit Volendam. Kermis... Dat betekent een heleboel drukte en een heleboel lawaai... Kermis... Dat betekent zalig aan een suikerspin likken. Kermis... Dat betekent zomaar zalig uit een zakje friet snoepen. Kermis... Dat betekent ook lekker griezelen in een hoge toestand of in een spookkamer. Kermis... Dat betekent de laatste week van de vakantie van de lagere scholen. Kermis... Dat betekent van alles en nog wat. Profiteer daar morgen met uw kinderen van..! Niet alleen ik ben teruggekeerd van vakantie, maar ook diverse clubbladredacties. Tot mijn grote vreugde zag ik namelijk bij terugkomst van vakantie reeds een groot aantal clubbladen ter redactie liggen. Een bewijs dat de zomerslaag voorbij is. Ik wil het overigens nog even over die clubbladen hebben. Door tal van oorzaken heb ik vorig seizoen niet, zoals in deze rubriek te doen gebruikelijk, regelmatig mijn licht laten schijnen over uw clubblad. Dat zal dit seizoen veranderen. Het ligt namelijk in de bedoeling om in onze vrijdag-uitgave de belangrijkste nieuwtjes uit uw clubblad verder uit te dragen. U begrijpt derhalve dat ik het bijzonder op prijs zou stellen indien elke Schiedamse sportvereniging het clubblad naar de redactie van Het Nieuwe Stadsblad zou sturen. Het is me nu eenmaal onmogelijk iedere week alle Schiedamse verenigingen even langs te fietsen om te vragen of er nog nieuwtjes zijn, waardoor ik in feite uw hulp wel nodig heb. Graag dus uw clubblad opzenden naar de redactie van Het Nieuwe Stadsblad t.a.v. Jan Sportief. J Het clubblad van Excelsior, „the rungetter", heeft de zomermaanden overigens niet stilgestaan. Logisch want naast voetbal bedrijft Excelsior tenslotte ook cricket. En... zoals u al enkele malen heeft kunnen lezen... best gaat het niet dit jaar. Zelfs de voorzitter van de cricketcommissie, Harrie van Lingen sr., ziet het zo langzamerhand niet meer zitten. In bepaald sombere bewoordingen laat hij zijn lezerspubliek in de jongste „rungetter" weten dat slechts een wonder Excelsior nog kan redden. Een gedeelte van dat wonder zou zich morgen (zaterdag) kunnen voltrekken. Excelsior speelt dan de derby tegen stadgenoot Hermes DVS. Het wordt de eerste confrontatie tussen deze twee ploegen dit jaar, want merkwaardig genoeg moet Excelsior van de vier nog te spelen wedstrijden tweemaal aantreden tegen Hermes. Het is overigens de vraag of Hermes er voor zal zorgen dat Excelsior eerste klasser blijft. De gezonde rivaliteit tussen beide verenigingen een beetje kennende zal hét er zaterdag op Thurlede hard De nieuwe burgemeester is sociaal ofganisatorisch direkteur geweest van dè Humanitaskliniek in Rotterdam. Die hem met lede ogen liet gaan, zoals de heer Maters in zijn toespraak tot uiting bracht. De patiënten van deze kliniek hebben de installatie van drs. A. J. Lems echter gistermiddag woordelijk kunnen vol gen via de Rotterdamse Ziekenomroep tegenaan gaan. Waarbij Hermes zondermeer de beste papieren heeft. Een kat in nood maakt echter rare sprongen... Het reserve-team van de honkballers van Schiedam kan morgen kampioen worden. Dan dient wel gewonnen te worden van SCR 2, maar eigenlijk is er geen sterveling die daaraan twijfelt. Voor een goed feestje kunt u morgen dus terecht bij Schiedam, dat zo langzamerhand enige routine krijgt in het organiseren van feestjes, want het afgelopen weekeinde, zo lees ik in het clubblad, werd het derde team reeds kampioen. Wie volgt? J Verder staat er komend weekeinde weinig te gebeuren in Schiedam. Voor de leden van Schiedamse Boys zal het echter een feestweekend zijn, want, zoals het clubblad juichend aangeeft, voor het eerst sinds weken zal zondag de kantine weer eens open zijn. Wel een bewijs dat het Grote Voetbal Gebeuren bijna staat te geschieden. Ik weet niet hoe het met u gesteld is, maar ik popel eerlijk gezegd... JAN SPORTIEF Men schrijft ons: Zoals bekend werd het le honkbalteam van Schiedam onlangs kampioen van de 2e klas. Samen met het Amsterdamse „de Spartaan" en de „S.C. Haarlem" moet middels het spelen van een halve competitie worden uitgemaakt welke twee ploegen naar de le klas zullen promoveren. Zondag 4 augustus speelt ons le team de eerste promotiewedstrijd op ons terrein tegen De Spartaan, dat zaterdag met 1-0 verloor van de S.C. Haarlem. Indien ons le team zou weten te winnen is de promotie een feitBij verlies zal echter op zaterdag 10 augustus a.s. in en tegen de S.C. Haarlem opnieuw moeten worden aangetreden. De wedstrijd tegen De Spartaan begint om 1430 uur. De toegangsprijs bedraagt ƒ.1,50 en voor de kinderen tot 14 jaar .0,50. de RANO... Zij hadden een eigen plaatsje in het Stadskantoor gekregen. In zijn dank woord aan de zeven sprekers van deze middag gewaagde de heer Lems hiervan. Een geste die in Rotterdam op hoge prijs gesteld werd. Misschien zit het er voor onze Ziekenomroep nog wel in dat zij ook subsidie krijgen... MIEKE Morgen, zaterdag 3 augustus, begin nen de zomerkampen voor de welpen en de verkenners van de Burgemeester van Haaren groep. Er zijn twee welpen-horden, waarvan er één in Doom een mooi groepshuis heeft gehuurd. Deze jongens gaan daar een zigeunerkamp houden, d.w.z. dat de rode draad die door de spelen loopt op het zigeunerthema is gebaseerd. De andere horde gaat naar Bilthoven, ook daar is een groepshuis gereser veerd. Deze welpen gaan een indianen- kamp houden. De verkenners slaan hun tenten over de grens op, en wel in het plaatsje Widau in Duitsland. Daar is veel natuurschoon wat tot allerlei spelen uitnodigd. In het artikel van L. A. C. H. Boer j.I. vrijdag stond een foutief gironummer om het receptenboekje „Alles over bakken en braden" te verkrijgen. Dit moet zijn 2651186 t.n.v. L. Boer, Van de Tempelstraat 40, Schiedam. De kosten ƒ.3,15 incl. B.T.W. en verzendkosten. De Belgische Rijkswacht heeft in samenwerking met de Schiedamse kleurenTV's achterhaalld, die 14 dagen geleden waren gestolen vanaf een parkeerterrein aan de VGrave- landseweg in Schiedam. Het afgelopen weekend wist de Belgische Rijkswacht al de lege container te achterhalen. Deze stond op een parkeerterrein in Antwerpen. Na veel speurwerk werden ook alle 144 kleuren-tv's achterhaald die wa ren opgeslagen in een boerenschuur in het landelijk gedeelte van Antwerpen. De politie vermoedt dat achter deze diefstal een internationaal georgani seerde bende zit. Eén van de leden hiervan, een dancinghouder, is aan gehouden. De Schiedamse recherche en de Belgische Rijkswacht zijn nog op zoek naar een Nederlander en twee Belgen. Voor alle drie de kampen is ervaren leiding die de jongens leiden en begeleiden. De senior verkenners gaan op de fiets naar Loon op Zand in Brabant. Daar gaan zij het meer ruige verken nerswerk doen. Bij de welpenkampen zijn er mensen, vrijwilligers, die yoor de jongens en de staf koken. De verkenners doen het op de avontuurlijkste manier en wel op een houtvuur. Lekker eten zullen ze ongetwijfeld allemaal doen. De verkenners naar Widau vertrekken om 8 uur met een bus van het Raadhuis aan de Schiedamseweg, de welpen stappen om 10.30 uur in de bus om naar hun groepshuizen te gaan. Zaterdag 10 augustus komen alle jongens, een kamp-ervaring rijker en moe gespeeld, weer terug op het Raadhuis. Uiteraard hopen we allemaal op droog en zonnig weer, maar als het regent zal de pret er niet minder om zijn. Ten onrechte Vermeldden we jl. woensdag dat er op zaterdag 3 augustus in de kantine van het volkstuinderscompiex "Vijfsluizen" een bingo-avond gehouden zou worden. U gelieve echter te lezen: een discoavond onder leiding van de Drive- In-discotheek "Dinky". Ieder lid is om 8 uur van harte welkom. Hiityroctwli/ie In de week van 19 tot en met 24 augustus houdt de E.H.B.O. afdeling Schiedam een jaarlijkse collecte, waarbij men rekent op de hulp der leden. Zo lezen wij in het Kontaktorgaan van de Kon. Vereniging E.H.B.O. afd. Schiedam, L.O.T.U.S.-Studiekring en E.H.B.O.-brigade afdeling Schiedam. Men rekent er tevens op dat de bussen op zaterdag 24 augustus tussen 10 en 14.00 uur weer ingeleverd zullen worden in het gebouw van Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Te bevragen aan het hoofdbureau van Politie te Schiedam, dagelijks van 09.00 uur tot 17.00 uur, behalve zaterdag en zondag. bruin/geel kindetjasje; 3 sleutels; zilverkleurig kruisje; wit kinderjasje; bromfietsplaatje, JBS/790; kenteken plaat, 43-14-SH. Te bevragen bij de vinders: grijze leren bal no. 5, Udo Stam, Mgr. Nolenslaan 714; vaste hengel, Van Ardon' Broersvest 59c, tel. 269863; blauw kinderfietsje, mevr. Limburg, Houtstraat 28a; wieldop, mevrouw Boomsluiter: Jozef Oreliosingel 231, tel. 709283; grijs colbert, mevrouw Ladage, Burg. Knappertlaan 52a; groene nappa ceintuur, Kerklaan, Burg. van Haarenlaan 1469: tel. 264041handdoek en zwembroek, Van Boekhoven, Idenburgstraat 46; wit damesvest, Paulus, Iepenlaan 64; bruin kinderjasje, Kolkman, Sibelius- plein 64, tel. 711306; herenbril in koker, Collignon, Rotterdamsedijk 128a; grijs-bruine bril, G. van Katwijk, Vlaardingerdijk 102; ring met 1 fiets en 1 huissleutel, Kruïsinga, Stephen- sonstraat 23. bruine portefeuille met inhoud. Boekhandel Roodbol, Ruben splein 16; zilveren ketting met hanger en vriendsehapsring, Gonlach, Vlie gerstraat 62, tel. 711494; nikkel herenhorloge. Schenk, Bilderdijkstraat 17b; lange rode halsketting. Voorend, Molensingel 79; dameshorloge. Van de Schalk, H. Bosmansplein 117; heren horloge Wetstein, J. van Lennepstraat 4b. Burgemeester en wethouders hebben in principe instemming betuigd met een voorlopig plan voor de aanleg van een recreatiestrook langs de Nieuwe Waterweg tussen de spoorweghalte Maassluis-West en de Schenkeldijk. Vooruitlopende op de nadere uitwerking en vaststelling van dit plan. waarbij ondermeer de bevolking van de Westwijk gelegenheid tot inspraak zal worden gegeven, zal de gemeenteraad worden voorgesteld een krediet van ruim ƒ.177.000,beschikbaar te stellen voor de ophoging van een deel van de strook. Deze ophoging zal geschieden met puin dat kan worden betrokken van sloopwerkzaamheden op de terreinen die zijn aangekocht van de Verto en C. van 'foor De Wereldfederatie tot bescherming van dieren houdt van 2 t/m 18 augustus in het Museum voor Land- en Volkenkunde, Willemskade 25 Rotter dam, een tentoonstelling van kinder tekeningen onder de naam „Jong Afrika tekent". Deze tekeningen zijn gemaakt door afrikaanse jongens en meisjes van 10 tot 24 jaar oud die deelnamen aan een jaarlijkse wedstrijd van de Wereld federatie onder het motto: een goede daad voor mens of dier. In veel afrikaanse landen waar de mensen zelf de honger van nabij kennen en er aan sterven de Sahel-landen komen de dieren er uiteraard helemaal bekaaid af. De dieren die men nodog heeft bij veeteelt en landbouw (trekdieren) worden natuurlijk waar dat mogelijk is verzorgd maar katten en honden laat men aan hun lot Dierenbescherming, zoals wij die kennen, is in Afrika echter vrij zinloos; de Wereldfederatie tot bescherming van dieren propageert daarom „een goede daad voor mens of dier". Ter bestrijding van de kosten van deze jaarlijkse wedstrijden worden de teke ningen verkocht voor respektievelijk ƒ.10,(prijswinnende tekeningen) en ƒ.2,50. Aan de gemeenteraad zal worden voorgesteld in te stemmen met de concept-Gemeenschappelijke Regeling voor de Brandweergemeenschap Noordelijke Delta. Deze gemeenschappelijke regeling heeft ten doel .„het met alle daartoe passende middelen bevorderen van een zo doelmatig mogelijk georganiseerde en gecoördineerde brandbeveiliging en brand en ongevallenbestrijding en daarmede samenhangende (technische) hulpverlening". Lest met Opel Kadett Spec. 17,- per heel uur Instructeur met Vamor-diploma. Prof. Kam. Onneslaan 185, telefoon 26.41.74-26.55.78

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 10