C.D.A. WEER: A. Kiela in nieuwe behuizing Nieuwe college van B. W. P.v.d.A.-P.P.R. en C.P.N. iss w pi Grauwe toeters *Dr,"WERIE @11/ wm EIGENRAAM BV VLAARDINGEN Wij gaan verbouwen De Meeuw EXPOHAL Peugeot occasions (010) 35.79.00* gegarandeerd goed De politieke gemeentelij'ke kaarten zijn geschud en het college van burgemeester en wethouders van Schiedam voor de periode september 1974 tot september 1978 is bekend. Mits er geen tussentijdse politieke schipbreuken plaats vinden zal dit college bestaan uit drie vertegenwoordigers van de Partij van de Arbeid, één vertegenwoordiger van de Politieke Partij Radicalen en één vertegenwoordiger vain de CPN. Ook de namen van de toekomstige wethouders zijn doorgesijpeld. Dit zijn Cor Bolmers, in het huidige college de veel bekritiseerde wethouder van stadsontwikkeling en financiën Reinier Scheeres een Geert van der Linden of Joop de Jong (deze drie zijn lid van de Partij van de Arbeid) Hans van der Wilk (PPR.) en Eef Colle (CPN.). 0 J HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 11 VRIJDAG 2 AUGUSTUS Twee wethouders of anders helemaal niet PvdA'er Jan Simons; 'Desnoods Cor Bolmers; 'Hoe moet hel verder?' Joop de Jong; PvdA-ondertekenaar.. alleen wij'... Omdat ik op zolder een pakje schroeven zocht heb ik een zak knikkers gevonden. Het was een fluwelen zak die mijn lieve Moeder voor me had gemaakt met een koordje bovenin om hem dicht te trekken. Ik heb ze nog eens over de vloer laten rollen: de kalebassies, de grauwe toeters, de bruine en blauwe Katte-ogies en die glazen - ze tellen voor vijf die afkomstig waren uit kogelflesjes, weet u „el?Mensen, wat lag daar voor een rijkdom bij elkaar! De „bonken" die wel duizend waard waren lagen er ook nog. Daarmee gingen wij van school naar huis: „Span en raak vier" heette dat. Mijn vriendje wierp zijn bonk langs de goot en dan gooide ik de mijne er tegenaan (ook wel er langs). Als je raakte moest de tegenstander twee knikkers betalen en als je met een uitgestrekte pink en duim ze beiden ook raken kon kwamen daar nog twee knikkers bij. Ik vond een hele zak vol, moet dus erg rijk geweest zijn in die dagen. Rijk-aan-knikkers" wel te verstaan. In geld uitgedrukt is het hele zootje geen cent meer waard. Die grauwe toeters deden me opeens aan guldens denken. Als je er daar in mijn jeugd een zak vol van had was je ook rijk, maar vandaag kan je er misschien nog net een kistje sigaren voor kopen. Wat is tegenwoordig nog wél wat waard? „Onroerend goed" zult u zeggen. Veertien jaar geleden kocht een kennis van mij een landgoed met tien hectaren bos erom heen....voor honderd twintig duizend gulden. Dat is nu de prijs voor een huisje in één van de zijstraten van de Willem de Zwijgeriaan!!....zo is de waarde van onze gulden in veertien jaar afgezakt. Ik vind dat iets om heel diep over na te denken. SEBASTIAAN. Toen de heer A. Kiela, eigenaar van de bekende rijschool en assurantie kantoor sinds 1963, door wethouder C. J. M. Bolmers werd aangezegd het pand in de Passage vanwege de verbouwing van het theater te verlaten, sloeg de schrik hem om het hart. Want waar zou hij teeeht komen...? De eerste aanwijzingen waren voor hem niet zo aantrekkelijk, maar toen de aanbieding kwam van het pand Broersvest 95, waarin de gewezen toonzaal van de G.E.B. was geves tigd, aarzelde hij geen ogenblik en begon de grote verhuizing. Het is een tijdelijke oplossing, want over drie jaar begint men met de sanering. Maar wie dan leeft wie dan zorgt... De laatste hand is dezer dagen aan het pand Broersvest 95 gelegd. Een fijne open ruimte, waarvan het voorste gedeelte bestemd is voor kantoor. Hier kunt u alle mogelijke verzeke ringen afsluiten en; u krijgt alle gewenste inlichtingen op elk gebied. De heer Kiela is nl. ook bij de Sociaal Economische Raad ingeschreven. Verder blijft alles precies hetzelfde. Net als in de Passage 13, waar de heer Kiela met zijn rijschool een goede naam heeft verworven. Morgenmiddag houdt hij van 2-5 uur „Open Huis" in het pand Broersvest 95 en kunt u de heer en mevrouw Kiela gelukwensen met hun nieuwe aanwinst. Een ieder is hierbij van harte welkom. Reinier Scheeres en Geert van der Linden, toekomstige PvdA-wethouders?... t Veel belangstelling in de trouwzaal... het touwtrekken om d'e wethoudersplaatsen vond woensdagavond plaats in een broeihete trouwzaal (de vroegere raadszaal) van het oude stadshuis aan de Grote Markt. Politiek gehteresseerd Schiedam kwam massaal naar deze vierjaarlijkse bijeenkomst waar ..links" en „rechts" elkaar de politieke vliegen trachten af te vangen. Toch werd het aanvankelijk een vrij rustige bijeenkomst hetgeen voor een groot gedeelte te danken was aan de wethouder Cor Bolmers die als politiek leider van de grootste partij (PvdA) in de gemeenteraad als voorzitter fungeerde. Hij deed dat uiterst neutraal en het was dan ook aan hem te danken dat het geen grootse politieke puinhoop werd in dat oude raadszaaltje. Toch was er een incident. De drie vertegenwoordigers van de PvdA Joop de Jong, de Kethelse arts Ruurt van der Veer en de voorzitter van de permanente commissie, een onderhandelingsdelegatie tussen de PvdA en de PPR, Jan Simons hadden I h éfj —2. <8 Onze zaak is vanaf 5 augus tus 3 weken gesloten. In de noodwinkel aan de overzijde van onze zaak gaat de verkoop gewoon door. Drogisterij-Parfumerie Rembrandtlaan 11, Schiedam Eef Collé aan het woord- de hele avond al lopen vertellen. „We hebben de meerderheid in de nieuwe gemeenteraad niet (de PvdA heeft in de nieuwe gemeenteraad 16 en de PPR één zetel) dus moeten we iemand anders uitnodigen om zitting te nemen in het college". In de eerste plaats werd gedacht aan de CDA. maar aangezien CDA voorzitter Janssen duidelijk zei. „Wij willen twee wethouders of anders doen we helemaal niet mee", zei PvdA'er Jan Simons. „Het spijt ons", maar voor de komende vier jaar zetten de CDA-ers zichzelf ook weer buitenspel. Toch blijft de deur voor de CDA, met elf zetels in de gemeenteraad altijd nog de tweede partij, nog open staan. Dan zal men echter zijn twee wethouderszetels in het museum moeten bijzetten. Een wethoudersplaats is er wel voor hen weggelegd, maar of het zover zal komen zal woensdagavond blijken als alle politieke partijen die in de nieuwe raad zijn vertegenwoordigd weer bijeen komen. Dat woensdagavond om elf uur de VVD'er Verhulsdonk wegliep was van minder belang. Hun medewerking aan het dagelijks bestuur van Schiedam wordt met name door de PvdA toch niet op prijs gesteld. VVD-fraktievoorzitter Gerard Verhulsdonk, die de vergadering voortijdig verliet...

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 11