Arbeidsmarkt Nieuwe Waterweg Noord in juli 1974 stabiel VISIONS' Rogier van Otterloo's nieuwste lp M 1 De hoogste prijs /.-n Kom 'ns langs, snuffel gewoon wat rond.... Uw woonplezier is onze zaak. HET nieuwe: stadsblad SS 15 AUGUSTUS Onze zeer exclusieve VELDA-meubelshow gaat morgen in première. Walvis swingt.... een maand lang U bent toeschouwer van een sprong naar een hoogtepunt in onze meubelkollekties. Voor u na de verbouwing nóg meer service. Dat kunnen en willen we omdat Walvis niet zó maar swingt: onze schitterende meubelen van hoge kwaliteit (tegen de bekende, billijke Walvis- prijs) waarborgen een unieke keus. GROTE MARKT 19-21, SCHIEDAM, TEL. 263513-266778 PACT 12 WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1974 De werkloosheid in hel gebied van het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg Noord is in de afgelopen maad juli niet schrikbarend gestegen. De maand toonde eerder een stabilisatie van het werkloosheidscijfer bij de mannen. Met een stijging van 10 man bleef het cijfer nog benede het peil van de maand juli van het vorig jaar. Thans staan 9% mannen als werkloos ingeschreven bij het Gewestelijk Ar beidsbureau. Aangezien het aantal ingeschreven schoolverlaters seizoen- matig opliep van 29 tot 65, is er sprake van een vermindering van de werkloos heid voor volwassen mannen. Hiertegenover staat een nog steeds oplopende vraag. Deze nam in de afgelopen maand met 20 pet. toe tot 2059, dus ruim het dubbele van het ingeschreven aanbod. Onder deze vraag valt ook de vermeerdering van de vraag naar jeugdigen van 288 tot 395. Bij de vrouwen was de ontwikkeling tegengesteld, in overeenstemming met de landelijke tendens. Het aanbod steeg van 366 tot 413. Deze stijging wordt slechts ten dele veroorzaakt door de schoolverlaters. De vraag naar vrouwelijke arbeidskrachten daalde van 410 tot 348. De vraag heeft voor 40 pet. betrekking op jeugdigen. Vooral de vraag naar vrouwelijk winkelperso neel daalde sterk. Er is een duidelijk verschil in de trendontwikkeling bij mannen en vrouwen. Bij de mannen bleef het aanbod gelijk en was er een toenemen de vraag. Bij de vrouwen is een verhoogd aanbod en een dalende vraag. Bij het beoordelen van de cijfers dient men wel in het oog te houden, dat bij mannen ruim 25 pet. tot de categorie minder geschikten behoort. Rogier van Otterloo is op deze muaiekpagina een regelmatig terug kerende naam. Gewoon omdat elke nieuwe lp van hem een gebeurte nis is dli'e gesignaleerd dient te worden. Zijn jongste heet Visions en is opgebouwd rond twee oorspronkelijke singles waarop de titelmuziek van de film „Help de dokter verzuipt" en het voetbal werkje (3 minuten en 12 seconden) Munich '74 stonden. Wat nu ontstaan is betekent de sublimatie van Otterloo's typische combinatie vermogen tussen jazz en pop. Daar bij laat hij alle eer aan de solisten, onder wie alle grote namen van Toots Thielemans tot Thijs van Leer en van Letty de Jong tot Wim Overgaauw. Minder dan zijn Amerikaanse evenknie Quincy Jo nes stelt Rogier van Otterloo zich zelf op de voorgrond'. Hij orga niseert liever, schept een klimaat voor zijn solisten om inderdaad te excelleren. Producer Ruud Jacobs spreekt zelf op de hoes lyrische taal over het resultaat, dat overigens! door Neerlands meest gevraagde sound engineer Dick Bakker technisch werd begeleid. Geen makkelijke muziek zegt Ruud Jacobs en zeker geen achtergrond muziek. Wel een plaat om naar te luisteren. Tot de overigen behoort ook een grote categorie moeilijk plaatsbaren. De overname van Schiecarton door Kappa Holding en de weer in bedrijfstelling van Natron Chemie na overname door het tot het Akzocon- cern behorende Kortman Schulte behoeden de Schiedamse arbeids markt voor een aanzienlijke terugslag. Het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieu we Waterweg Noord noemt het tekort aan geschoolde werknemers in de metaalsector nijpend. De versnelde opleiding, gestart in december 1973, geeft slechts druppelgewijs enig resul taat. De aangekondigde omscholing voor de metaal bij een zevental arbeidsbureaus in den lande is enigszins anders van opzet dan de via het Centrum Vakopleiding Volwassenen lopende, versnelde opleiding in Rotterdam en zal naar verwachting geen wonderen verrichten. Het Arbeidsbureau ver wacht wel, dat deze opleiding een klein steentje zaf bijdragen. JAZZFESTIVAL Dit jaar krijgt Rotterdam zijn eerste opcnluchtjazzfestival. De organiseren de Jazzstichting Sunship maakt daar voor op zaterdag 31 augustus gebruik van het unieke, centraal in de stad gelegen Openluchttheater Dijkzigt achter Museum Boymans-van Beu- ningen). Het festival wil een bijdrage zijn aan de promotie van de jazz muziek, in het bijzonder in Rotterdam. De organisa toren zien het als een welkome aanvulling op de festivals die regelma tig in db Doelen worden gehouden. Het zou een jaarlijks terugkerend interna tionaal evenement kunnen worden. De programmering draagt een breed georiënteerd stempei: behalve avant- garde jazz ook de Afrikaanse jazzmu ziek van Rav Stemphen Oche en de groep van Kenny Clarke, een topper voor elke jazzliefhebber. Van 's-middags 2 uur tot middernacht treden in het goed bezette programma op: Creators, Sunship Music (Rotter dam). Full Moon Ensemble (België), Kees Hazevoet Kwartet (Amsterdam), Peter Brötzmann Trio (West-Duits- land). Ray Stephen Oche and his Matumbo (Nigerië). Albert Mangels- dorff Quartet (West-Duitsland), G /Frank Wright Quartet (Ver. Staten) en de Kenny Clarke Group (Ver. Staten). In de pauzes speelt een draaiorgel jazzmuziek. Het festival is mogelijk met steun van o.a. de Gemeente Roterdam en de Rotterdamse Kunststichting. De toegangsprijs bedraagt 10,In voorverkoop zijn kaarten k 7,50 verkrijgbaar in het Rotterdamse Jazz House. Eendrachtsweg 29. ontvangt u voor uw onroerend goed met een advertentie in de DE KOMMIJK-SHOW VERGEET TMET.... Onze hele SHOW-maand elke zaterdag GRATIS advies van een deskun dige Alle vragen over het inrichten van uw woning worden tot 15 sep tember a.s. geheel VRIJBLIJVEND door haar beantwoord. Maak er gebruik van. Als we 'vrijblijvend' zeggen, bedoelen we ook 'vrijblijvend': we dringen u niets op. Gewoon een aardigheidje van Walvis, moet u maar denken. EVEN-EEN-SCHETSJE.... We kunnen met ons advies niet zó ver gaan, dat we u een miniatuur van uw eigen woning meegeven, maar we hebben een tekentafel. Een schets je is gauw gemaakt. En dat neemt u dan mee naar huis.... kunt u rustig ons advies nog eens beoordelen. IETS DRINKEN? Walvis heeft een gézellige zaak, waarin iedereen het naar de zin heeft. Darom hebben we voor u een leuke koffie- en milkshakebar ingericht. Tussen de bedrijven door wat praten met elkaar, met bijvoorbeeld een geurig kopje koffie. Doen hoor Gewoon gaan zitten en wat lekkers be stellen. 'X

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 12