Marjan V eenman kreeg haar eerste opdracht Open Deurdienst Grote Kerk Afscheidsmiddag predikanten urgerlijke tand HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 16 WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1974 Met Rin-tin voor haar woning in de Kortlandstraat 15 klein 12. Ze woont in een alleraardigst oud huisje in het hofje aan de Kortland straat 15 klein 12. Marjan Veenman, een charmante jonge vrouw die zich op de schilderkunst heeft toegelegd. Specifiek de portretkunst en het surrealistisch werk. Chris Verhoog, de dirigent van het Koninklijke Schiedams Mannenkoor Orpheus" trad in het huwelijk en naar aanleiding daarvan wilde het bestuur en de leden hem een passend geschenk geven. Iemand wist dat Marjan Veenman schilderde en de voorzitter de heer P. Smit nam toen contact met haar op. Of zij naar gegevens van het gedicht Maria Lécia een portret kon schilderen van dit Spaanse meisje. Het werd voor Marjan haar eerste officiële opdracht en zij beschouwde het als een uitdaging om er iets goeds van te maken, waarin zij dan ook volkomen geslaagd is. Maria Lécia hangt nu in de huiskamer van Chris Verhoog en zijn vrouw in Schevenin- gen. Naar aanleiding daarvan heb ik een praatje gemaakt met Marjan Veen man, die nog volslagen onbekend is. Dolgraag zou zij een portrettenboe- tiekje in Schiedam willen openen, maar dat is niet zo eenvoudig. Net zo min als het eenvoudig is om ergens een expositie te houden. Het stuit altijd weer op het geld en dat is verschrikkelijk jammer, want Marjan is een kunstenaresse, die je niet overal ontmoet Zeifis zij veel te bescheiden. Zij werkt ook erg individueel. In groepsverband zou zij dat niet kunnen. Zij heeft 5 jaar academie in Rotterdam gehad en het was toen specifiek Pierre Janssen, die haar aanmoedigde in haar werk. Helaas werd hij directeur van de academie in Arnhem. Van hem kreeg zij af en toe kunstgeschiedenis. Zij vindt het jammer dat je na de academie jaren plotseling alleen staat. Dat er geen opvang is. Vooral voor haar erg moeilijk omdat zij zich niet gauw geeft. Met de opdracht van „Orpheurs" was ze ontzettend blij. Zij hoorde het op 24 juni en 12 augustus heeft zij het schilderij gevernist en de andere dag afgeleverd. Gespannen of het aan de verwachtingen zou voldoen. Hetgeen gebeurd is. MODEONTWERPSTER Oorspronkelijk was het de bedoeling dat zij modeontwerpster werd. Maar eenmaal in de basisklas bleek dat schilderen voor haar alles betekende. Haar hobby werd haar levensideaal. Nu staan verschillende werken boven op zolder. Haar atelier waar het vaak vochtig en vooral in de winter erg koud is. Er kan hier nl. niet gesfookt worden en dat is jammer. Maar zij is blij dat zij een eigen huisje" heeft. Met.smaak ingericht en geheel Dp haar werk afgestemd. De commissie voor het Open Deurwerk van de hervormde gemeente houdt aanstaande zondag 25 augustus een Open Deurdienst in de Grote Kerk, aan de Lange Kerkstraat, te Schiedam. Aanvang 10 uur vm. Voorganger in deze dienst is ds. M. C. Baart, die als thema voor deze Open Deurdienst aan het einde van de vacanties koos: „Halstarrigheid en sleur of standvastigheid en bemoedi ging". Medewerking aan deze dienst verleent de Chr. Harmanie vereniging Harpe Davids o.l.v. A. L. Glotzbach en J. P. Bekkers, orgel. De commissie voor het Open Deurwerk nodigt u gaarne uit deze dienst mede te maken, evenals de verpleegden in het Gmeenteziekenhuis die dezen Open Dienst via de lijnverbinding kunnen mede maken. Iedereen is hartelijk welkom! Op de academie is zij eigenlijk allround geworden, al had zij in wandkleden geen zin. Zij maakt altijd eerst schetsen, die zij daarna verscheurt en dan komen de eerst contouren op het linnen. Vaak weet zij zelf niet wat of het worden gaat. Zoals met dat stijve gezinnetje, dat nu op de ezel staat. Haar zelfportret is erg goed, maar nog niet helemaal naar haar zin. Zij werkt altijd aan een paar schilderijen tegelijk. Hetgeen afwisselend is. Met dankbaarheid denkt zij terug aan het hoofd van de Willem de Zwijger-ulo, de heer de Jong, die haar toen de raad gaf door te gaan met tekenen. Al van jongsaf aan tekende zij. Geen velletje papier of doosje bleef ongebruikt. Maar dat zij nogeens schilderes zou worden. Nee daar dacht zij in die jaren niet aan. Totdat Pierre Janssen haar ogen opende. APARTE WERELD Rintin haar hond blaft. Onze fotograaf maakt zijn entree. De hond voelt er niet voor om op de foto te komen, maar na enkele geruststellende woor den lukt het wel. We beklimmen de steile trap naar boven. Haar atelier. Een aparte wereld met potjes verf en penselen. Werk op de ezels. Werk aan de muur. Heel goed getroffen het portret van haar broer. Verder surrealistisch werk, waarin zij zich volkomen uitleeft. Marjan Veenman bij een zelfportret en omringd door ander werk. Het atelier zou hoger en lichter moeten zijn. Maar zij behelpt er zich mee. Zij heeft het raam met een laken geblindeerd en T.L.-buizen zorgen nu voor de verlichting. Zij woont hier al 4 jaar en kan het met de anderen om haar heen heel goed vinden. Het is hier dan ook een oase van rust vergeleken bij haar moeder thuis op de flat. Daarom is zij blij met deze behuizing. Een oud huisje met wat gebreken, maar 't is van haar zelf en zij is er dan ook blij mee. Bij elk huisje hoort ook een tuin. In 1972 was zij afgestudeerd. Via een beurs heeft zij dit allemaal bereikt. Nu alleen nog naam maken. Mogelijk dat Maria Lécina de springplank tot het geluk geworden is en men meer van deze jonge begaafde vrouw zou willen hebben. Inplaats van een foto een schilderij laten maken. Het kan bij Marja Veenman. Maar dan liefst graag even tevoren een telefoontje (268096) voor een afspraak. M.W. GEBOREN E. Türk-Erkurul, z.; E. Türk-Erkurul, d.; E. TürkErkurul, d.; L. Ozkan-van Vliet, z.; S. G. de Ridder-van Leeuwen, z.; W. T. J. van der Tuijn-van Kinderen, d.; A. Hess-Thurmer, z.; J. A. C. van Raaij-Stuart, z.; P. L. C. M. Hulhoven-Janson, z.; C. H. E. Scholte-Munnik, z.; M. Poot-Draat, d.; D. Ringlever-van de Witte, z.; F. G. Crone-Knijnenburg, z.; W. J. J. Rijntjes-van Heteren, z.; E. Stolz-Las- ten, d.; W. Bakker-van Haarlem, d.; S. Koqyatagi-Kurtsater, d.; A. mettes-Waser, d.; H. Hijweege-van Wijlen, z.; G. J. A. Mulder-Weerman, z.; R. P. Janzen-Klein, z.; A. van Loenen-Wanders, d.; J. A. van der Heide-de Jong, z.; P. A. willems-Smits, z.; W. J. Kruk-Hen- driks, z.; H. A. Portegies-van Lent, d.; H. A. Portegies-van Lent, z.; H. B. Weber-van Dijk, d.; M. Taheij-Alblas, d.; G. G. Wijnstekers-Clement, z. ONDERTROUWD C. P. H. Buskens, 40 jr. en L. J. C. Lansbergen, 26 jr.; D. Croon, 39 jr. en M. E. Estevam da Silva, 37 jr.; W. C. A. Elgers, 19 jr. en H. G. Hinten, 20 jr.; H. J. Gunneweg, 20 jr. en E. B. M. van Veen, 19 jr.; J. G. Haverkamp, 22 jr. en S. Korpel, 19 jr.; J. W. van der Hoeven. 22 jr. en L. P. M. van Leeuwen, 22 jr.W. M. A. Josen, 22 jr. en C. H. Schonk, 18 jr.; M. Rademaker, 21 jr. en G. L. de Ruiter, 21 jr.; A. J. dos Santos, 24 jr. en C. A. G. Pater, 18 jr.; J. Seinen, 26 jr. en E. Mientjes, 21 jr.; L. A. Sigmond, 26 jr. en G. M. W. M. Belt, 22 jr.; A. N. Trompert, 25 jr. en A. Breddels, 20 jr.; W. F. D. Uijtdewilligen, 22 jr. en J. M. Smith. 21 jr.; R. in 't Veld, 22 jr. en G. Scheepers,"19 jr.A. H.-van Wijnen. 26 jr. en P. E. de Langen, 30 jr.; A. J. P. Weber, 26 jr. en C. M. A. Virot, 33 jr. GEHUWD A. J. Emmer, 25 jr. en H. Slavenburg, 25 jr.; A. C. W. Pack, 25 jr. en F. A. B. van der Waal, 20 jr.; M. L. L. Vorstenbos, 24 jr. en C. A. de Koning, 18 jr.; W. A. Beijl, 21 jr. en W. A. Norder. 17 jr.; P. J. van den Berg, 23 jr. en G. M. van Oostrom, 25 jr.; J. Pieters, 22 jr. en G. Mooiweer, 18 jr.; P. C. Kelder, 23 jr. J. M. W. Cools, 27 jr.; W. van Vuuren, 21 jr. en T. J. Baartmans, 18 jr.; P. van der Burg, 27 jr. en A. J. den Hartog, 30 jr.; G. Donks, 27 jr. en P. T. Haasnoot, 23 jr.; P. M. Zijdenbos. 24 jr. en C. J. Smith, 25 jr.; F. A. van Eijk, 23 jr. en J. A. van Gogh, 19 jr.; J. T. J. Schrijver, 27 jr. en M. E. Vermoolen, 27 jr.; A. Roelofs, 23 jr. en A. S. van Leeuwen, 20 jr.; J. C. van Hulst, 25 jr. en C. J. Offenberg, 20 jr.; J. C. van Driel-Vis, 25 jr. en A. M. van Mil, 22 jr.; F. W. Beerewout, 41 jr. en G. Bogerd, 38 jr. In verband met het vertrek van de beide gereformeerde predikanten K. H. Schuring en J. Stolk per 31 augus lus wordt een ieder in de gelegenheid gesteld afscheid van hun en hun gezinnen te nemen tijdens een receptie op zaterdag 24 augustus in de Oosterkerk aan de Rotterdamsedijk 289 tussen 14.30 en 17 uur. De kerkdienst waarin beide predikan ten afscheid zullen nemen van de gemeente der Gereformeerde kerk zal worden gehouden zondag 25 augustus a.s. in de Julianakerk aan de B.K.-laan. Aanvang: 17.00 uur. C. Hanselman, vr. geh. gew. met J. C. Nieuwenhoff, 90 jr.; H. T. H. Kamp, man, ongeh., 67 jr.; C. F. van der Most. man, geh. gew. met M. Stougie, 78jr.; C. M. Biemond, vr., geh. met B. Vermeij, 68 jr.; J. M. Roijers, vr., geh. met G. M. Mulder. 82 jr.; L. C. Webers. man, geh. met M. van der Gruiter, 81 jr.; O- H. Bonefaas, man, geh. gew. met A. E. Torsij. 65 jr.; K. T. van der Horst, vr., geh. met H. H. Kemmer, 83 jr.; P. J. van Eijk, man. gch. met H. M. van der Meer, 65 jr. OVERLEDEN

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 16