Schiedamse raad: voorlopig geen protest tegen Chileense junta 70.000 ROLLEN KORTING VAN 50-70% BEHANG SUPER E.A.S. Werkgroep Woudhoek tegen wijziging aanleg Mozartlaan Eerat weer naar een commissie 4-6-8 en 10 GULDEN 6,90 JAGERMEISTER 14.95 "ORANJE" Expositie op "Thurlede" HATO" aap noot mies De nieuwste kinderbrillen, die tegen een stootje kunnen BESTUUR SOCIËTEIT "INSTUIF SCHIEDAM" De vakanties zijn nu ongeveer achter de rug, maar wij hebben niet stil gezeten. Wij hebben kans gezien om weer een enorme partij van MOOI, ZWAAR, AFWASBAAR BEHANG collectie te kopen van gerenommeerde Europese fabrieken. Een geweldige collectie in alle mogelijke dessins en decoraties zowel voor het moderne als voor het klassieke interieur die wij verkopen tegen werkelijke afbraakprijzen. De normale adviesprijzen voor deze rollen van 10 meter zijn 18.50, 23.50, 29.—, 39.— en zélfs boven 40. Wij verkopen nu deze rollen, uitsluitend a con tant voor Dit is een vergelijkbare Doe-het-zelvers, handelaren en huismoeders, doe nu uw behang voordeel. LATEX MUURVERF GROIMDLAK HOOGGLANSLAK 3 kiloblik u Qj- geen 11.90 maar HOOGSTRAAT 130 - VLAARDINGEN Tel. 34.4105 - Vrijdags koopavond met gratis glas <Êt> testing brillen HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 14 - WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1974 De Schiedamse gemeenteraad besluit vanavond (woensdag) een vierjarige zittingsperiode waaraan men nog wel enige tijd zal terugdenken. Het was een periode waarin het stadsparlement uitblonk door onderlinge naijver en persoonlijke vetes. Vanavond wordt de vierjarige zittingsperiode besloten met een restant agenda van de maandelijkse zitting die maandagavond plaats vond. Een vergadering die o.I.v. stond van burgemeester Arie Lems en dat was goed te merken. Eén ding heeft hij als raadsvoorzitter als uitgemaakt namelijk dat de gemeenteraadsleden niet tot diep in de nacht gaan doorpraten over allerlei zaken. Men stopt om kwart over elf en gaat dan dezelfde week nog door. Zelfs tijdens de voorlaatste vergadering kon men het weer niet laten om elkaar ouderwets de politieke vliegen af te vangen. Zo maakte de K.V.P.'er mr. M. J. M. van Kinderen bezwaar tegen een brief waarin protest werd aange kondigd tegen de diktatuur in Chili. Begrijp me goed, zei hij, wij zijn ook vervuld met gevoelens van afschuw wat daar gebeurt maar wij vinden het geen taak voor een gemeenteraad van Schiedam om daar protesten tegen aan te tekenen. Daar ligt een taak, aldus de heer Van Kinderen, voor de Staten Generaal en de minister van buiten landse zaken.' Hi) kreeg bijvai van V.V.D.'er Gerard Verhulsdonk, maar niet van burge meester Arie Lems die zijn verontwaar diging over de diktatuur in Chili uitsprak. Het schadelijke daar is dat men strafeen en ook de doodstraf uitspreekt met terugwerkende kracht, men wordt veroordeelt voor daden die men deed toen de Chileense junta nog niet aan de macht was en dat is in strijd met ieder rechtsgevoel. Zijn betoog hielp niet. Het voorstel moest van de agenda worden afgevoerd en zal opnieuw worden besproken in de kommissie voor algemene en bestuur lijke zaken voor een pre-advies. Verder hield men zich bezig met de vijfde wethouder. Mevr. Krikke Hein (P.v.d.A), die volgende week niet meer terugkeert in de gemeenteraad, was fel tegen. Dat is niet te verkopen aan de achterban, verklaarde ze, alléén een vijfde wethou der, die in Schiedam zo'n 50.000, per jaar verdient, om politieke reden daar voel ik helemaal niets voor. Ook Verhulsdonk was met zijn vier man sterke V.V.D.-fraktie tegen, maar aangezien de rest voor was zal volgende week dinsdagavond de vijfde wethouder in Schiedam worden geko zen. Verder verklaarde burgemeester Lems nog dat hij gaat onderzoeken of er een fraktie-assistent kan norden aange steld en krijgen de gemeenteraadsle den bijna verdubbeling van presentie geld. Zij krijgen nu 50,per vergadering, terwijl voor een kommis sievergadering een bedrag van 45, wordt uitgekeerd, hetgeen nu nog niets oplevert. Een poging om de wethou ders hiervan uit te sluiten, een motie van die strekking werd ingediend door de K.V.P.'er mw. Rietje Taverne, haalde het niet en werd met 19-14 stemmen verworpen. Afwasbaar. 3 kilo geen 12,50 maar. 3 kiloblik jm jm geen 6.90 maar HilO 's maandagsmorgens en dinsdagsmorgens gesloten UW BANDENSPECIALIST Ook voor uitlijnen en balanceren. Levert U alle merken, banden tegen speciale prijzen. Gustoweg 55, tel. 260092 Prachtige kollektie antieke klokken. olielampen, spiegels, stijk ijzers en ander klein antiek en kuriosa. Tevens enorme sortering dekoratie gordijnstoffen en vloerbedekking, uit sluitend merkartikelen. Kom gerust even binnen 178, Schiedam, telefoon 26.44.15, het verplicht U tot niets. Slijterij en Wijnhandel Oranjestraat 10-12 telefoon 265997-264140 U belt en wi| bezorgen „Met grote verontrusting hebben wij, leden van de werkgroep Woudhoek, kennis genomen van een aantal publikaties in diverse kranten die betrekking hebben op de kritiek, die het aktie-comité „Het is nog niet te laat" heeft ten aanzien van de aanleg Mozartlaan. Deze groep beijvert zich, zoals u wellicht zult hebben vernomen, om het tracé Mozartlaan te verleggen naar het Metropad, dwars door het groene hart van Kethel. De wensen van bovenstaande aktie- groepen getuigen onzes inziens van een zodanige visie, dat deze niet alleen de problemen van zowel Groenoord als Woudhoek verschuiven naar, erger nog, vergroten. Temeer daar de aanleg reeds in een vergevorderd stadium blijkt te zijn, spreken wij de wens uit, dat deze weg er volgens plan zal komen. Daarom verzoeken wij u vriendelijk doch dringend, nota te nemen,van de belangrijkste nadelen die er volgens onze groep aan de naar onze mening weinig gemotiveerde suggesties van de in- en omwoners van het Bachplein kleven. Ie. Het geprojecteerde winkel- en wijkcentrum westelijk van Kethei komt in het gedrang. 2e. Het Metropad, evenals het parkje ten noorden van Woudhoek zou verdwijnen. 3e. Het oostelijk flat Bachplein krijgt dan de verkeersoverlast. 4e. Scholen en speelgelegenheid aan het Metropad zouden dan moeten verdwijnen. 5e. Speeltuin zou verdwijnen. (In Noorder Akkoorden eens „de mooiste" van Groenoord genoemd.) 6e, Rustiek voetpad Woudhoek-Kethel zou verdwijnen. Overal in Nederland hebben kleine jongens en kleine meisjes deze maand hun eerste wankele pasjes gezet op de ladder der wetenschap: aap/noot/mies. Vóór we het weten zitten ze midden in de tachtigjarige oorlog (van 1568 tot 1648, héél goed, meneer!), de grootste gemene deler en de voltooid tegenwoordige tijd. (Nee, mevrouwtje, die 'grootste gemene deler' heeft niets te maken met onze regering). Nou, en dan hebben we het afscheids-avondje van de Lagere School en rukken ze op naar 'mon père fume sa pipe', de vierkantsvergelijkingen en de wet van Boyle Gay Lussac. De leertijd wordt verlengd, de universiteiten zitten propvol en de ouders strijken de kinderbijslag op. Sinds het begin van dit kollegejaar zijn alle 'studie-beurzen' drastisch beknot. Daarvoor in de plaats is er de gelegenheid geschapen om 'onder Rijks garantie' een studielening te sluiten. Het aantal jongelui dat straks meewerkt aan de PRODUKTIE wordt kleiner, 'gastarbeiders' nemen hun plaats in. Over een tiental jaren staat ons vaderland bol van de werkloze intellektuelen. Maar kom, niet zo somber. Voorlopig staan we nog voor aap-noot-mies. We moeten eerst nog 'de tafeltjes' hebben en leren delen. We moeten nog meemaken dat Floris de Vijfde door de edelen wordt vermoord, dat er rivierklei langs de grote rivieren is, waar we veeteelt vinden. De boeren protesteren, de middenstand kreunt en Schiedam heeft een riieuwe burgemeester en nieuwe wethouders. Met aap-noot-mies staan we aan het begin van een nieuwe toekomst. Onze kleuters zijn leerlingen geworden, de middelbare scholieren hullen zich in spijkerbroek en T-shirt. Het onderwijs bloeit. SEBASTIAAN De Werkgroep Woudhoek heeft in een schrijven aan B en W stelling genomen tegen de aanleg van de Mozartlaan zoals voorgesteld door het aktie-comité „Het is nog niet te laat". Wij iaien hieronder de ir. deze brief neergelegde zienswijze volgen: 7e. Woudhoek en Bachplein zouden worden afgesneden van de gezellige dorpskern van Kethel. 8e. Het geplande buurtpark ten noorden van Kethel zou sterk worden verkleind en overspoeld door lawaai. Tevens zou het onveilig bereikbaar worden voor kinderen en bejaarden. 9e. Boerderij Lansbergen (toekomstig theehuis annex kinderboerderij) zou verdwijnen. Eveneens het boerderijtje van de Fam. de Raad. 10e. De nieuwe, openbare school zou alleen maar bereikbaar zijn via een verkeersweg! Naar aanleiding van het bovenstaande spreken wij de wens uit en vertrouwen wij er op, dat u uw plannen in verband met de aanleg van deze weg niet zult wijzigen en dit projekt in het belang van geheel Schiedam-Noord volledig volgens het bestemmingsplan zult uitvoeren. Wij hopen spoedig gunstig bericht van u te mogen ontvangen, waarvoor wij u bij voorbaat danken. Hoogachtend namens de Werkgroep Woudhoek. C. Th. A. de Jong. E. M. de Paepe-de Raay. Leden Werkgroep Woudhoek: De heren Th. Fortuin, A. L van der Graaf, P. C. Penning, C. Th. A, de Jong. De Dames L. van Bommel-Ottenvanger, H. W. van Leeuwen-Meinecke, E. M. de Paepe-de Raay, G. J. van der Spek-Wildeman. bij Liesting in de Hoogstraat en: met een garantie van twee en half jaar op uw nieuwe bril. Bent u niet in de gelegenheid, wij komen ook aan huis. Eventueel: Uw bril klaar ter wijl u wacht Maandag de gehele dag gesloten. Hoogstraat 154 Schiedam Telefoon 26 37 87. Het bestuur voor het seizoen 1974-75 ziet er bij Sociëteit „Instuif Schiedam" als volgt uit: Voorzitter: H. A. J. Kreischer, Dirk v. Wassenaarstraat 22a, Schiedam. Secretaresse: Mej. M. Peeters, Fr. Haverschmidtlaan 45, Schiedam. Penningmeester: F. Lansbergen, Noor- dvest 65, Schiedam. Programmaleiders: J. Govaert, Watt straat 39, Schiedam;C. Hersbach, Nic. Beetstraat 70, Rotterdam. Public. Rel.: J. Meerder, Ph. v. Bougondiëstr. 15, Schiedam. Ledenadm.: Mevr. A. Kreischer-Kleyn- jan. Dirk v. Wassenaarstraat 22a, Schiedam. Het postadres is: Postbus 189, Schiedam. Op zaterdag 31 augustus en zondag 1 september a.s. houdt de volkstuinders- vereniging „Thurlede" haar jaarlijkse tentoonstelling, waarvoor het werk op vrijdag 30 augustus tussen 16.00 en 20.00 uur dient te worden ingeleverd. Groep 1 bestaat uit een kinderinzen ding van eigengemaakte bloemstukjes met bloemen uit eigen tuin. Groep 2. bloemschikwerk met bloe men uit eigen tuin. Geheel vrije schikkingen. Groep 3, snijbloemen en planten uit eigen tuin. Groep 4, groenten en fruit uit eigen tuin dat in één soort bakjes wordt uitgestald. Groep 5, fotowerk van bloemen en planten uit eigen tuin en Beatrixpark. Door de grote aankoop van dahlia- en chrysantenstek in het afgelopen voorjaar, wordt er gerekend op een ruime inzending van de bloemen van deze planten. Dit als een proef van bekwaamheid voor de tr. 1975 te houden tentoonstelling in de Margriet hal. Iedere bezoeker kan weer meedoen de prijswinnaars aan te wijzen door zijn of haar stem uit te brengen op de mooiste inzending, waarvoor bij de ingang van de zaal een formuliertje ter invulling wordt uitgereikt. 'J komt toch ook? Voor het diploma A Ziekenverpleging slaagden op 21 augustus 1974 in het Gemeente-ziekenhuis te Schiedam: zr. A. v.d. Breem, zr. W. A. Donkers, zr. I. B. van Dijck, zr. S. H. Jansson, zr. W. M. Jansson, zr. C. M. Maurer, zr. A. van Rhijn, zr. G. Wilkens, br. H. D. v.d. Hoven en br. J. D. Tromer.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 14