V EIGENRAAM BV VLAARDINGEN m» i| wiaa m i m I i Autorijschool AAD van LEEUWEN 1= EXPOHAL TEL. (010) 35.79.00* Peugeot occasionsgegarandeerd goed HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 10 VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1974 De bouw van het complex Nieuwe Haven Woensdagavond had in gebouw „Irene" aan de Nieuwe Haven een bespreking plaats tussen de directie van Muys en de winter's bouw- en aannemingsbedrijf B.V., de Gemeente vertegenwoordigd in de Directeur van Gemeentewerken de heer ir. H. G. de Block en de bewoners als afgevaardigden van de Nieuwe Haven en de Warande. De heer J. F. Prins heette alle aanwezigen bijzonder welkom en gaf een uitvoerig overzicht van de plannen voor de nieuwbouw op het terrein van de V. m. Frankenlandse Kerk, waarvoor destijds in 1968 toen tot verkoop en sloop van de vroegere Frankenlandse Kerk werd besloten een zestal projecten werd ontwor'pen. Die alle om de één of andere reden niet haalbaar bleken te zijn. Muys de Winters's bouw- en aannemingsbedrijf B.V. heeft in het voorjaar van 1973 het probleem van het altijd nog braakliggende terrein aangepakt. Dit leidde tot een bebouwingsvoorstel, dat in de Commissie Stadsontwikkeling van de Gemeenteraad een gelijk aantal voor en tegenstanders kreeg. Over het algemeen kon men de bezwaren samenvatten in: geen hoogbouw aan de Warande en een minder hoog hoogdgebouw. J HOOGTE De hoogte van het hoge woongebouw is geleidelijk verlaagd van 50 meter naar 44 meter. De hoogbouw is geheel verschoven van de Warande tot in de rooilijn van de Nieuwe Haven. Aan de zuid-oost zijde is een grondstrook vrijgehouden van bebouwing. Aan de Warande zijn terrasflats toegevoegd. Het aantal woningen is verlaagd. Het aantal parkeerplaatsen is vergroot. De kantoorruimte is verkleind, de winkelruimte is vervallen. Uit stedebouwkundig oogpunt voldoet het plan aan een drietal eisen ten aanzien van situsituatie en profiel, milieu, omgeving en verkeersvoorzieningen. J 111 WONINGEN Het totale complex bevat 111 woningen, waarvan 62 tweekamerwoningen, 40 driekamerwoningen en 9 grote terraswoningen. Hiervan kan de huur nog niet bepaald worden. De andere huren' worden vermoedelijk ƒ.300, en ƒ.335,— per maand plus ƒ.35, voor de garage. Uiteraard komen hier nog servicekosten bij. Het belangrijkste uitgangspunt van de woningen is een goede woonkwaliteit. Er is naar gestreefd in ieder type een zo groot mogelijke leefruimte te realiseren. Daarom wordt ook de zgn. open keuken zoveel mogelijk toegepast. De slaapkamers zijn bij alle typen van het formaat van een hoofdslaapkamer. Alle badkamers zijn groot genoeg voor de plaatsing van een ligbad. De woningen in de hoogbouw zijn bereikbaar vanuit een binnencorridor. De woningen aan de Nieuwe Haven zijn vanuit dezelfde centrale hal te bereiken als woningen van de hoogbouw. J SL1 BIJZONDERE WONINGEN de De terrasflats aan de Warande zijn bijzondere woningen, omdat bij deze woningen een kantoor of praktijkruimte geprojekteerd is. Hierdoor en door de grotere afmetingen zullen deze woningen niet binnen de premiesektor vallen De kantoorruimte wordt gebouwd als een grote open ruimte omdat nog geen programma bekend is van de toekomstige gebruiker. De verdiepingshoogte van 3,5 meter, de plaatsing van de kolommen en de patio garanderen een goede indeelbaarheid. De parkeergarage biedt plaats aan ca. 132 auto's en is in de eerste plaats bedoeld voor de woningen. Omdat in het algemeen gedurende weekdagen ten behoeve van de woningen slechts Y avonds en 's nachts de garage wordt gebruikt, kunnen overdag ook de kantoren van de garage gebruik maken. J UITVOERING De uitvoering van het projekt zal in verband met de ruimte rond en op het bouwterrein in drie fasen worden uitgevoerd. Alleen het heiwerk zal in één geheel geschieden. De tijdsduur ervan is ongeveer anderhalve maand. Na het heien zullen de volgende fasen worden uitgevoerd: eerste fasen bevat de hoogbouw plus de woningen aan de Nieuwe Haven. De tweede fase bevat de overblijvende kantoren achter de woningen aan de Nieuwe Haven, de derde fase bevat de terraswoningen aan de Warande. 10 VRAGEN Er werden na de pauze, waarbij de maquette werd bekeken, tien vragen door verschillende bewoners in deze De heer de Vries van de Muwi aan het woord. omgeving gesteld. Bijvoorbeeld over de t.v. ontvangst, de garage, de overlast van de auto's, het aanbrengen van een lift in panden met drie etages enz. enz. Voor zover nodig gaf ir. de Block de nodige inlichtingen. Al met al een leerzame avond, die heel wat ongerustheid van de bewoners in de Warande en de Nieuwe Haven wegnam. Zij het ook van de toekomstige bewoners, zoals uit de vragen bleek. Lest met Opel Kadett Spec. 17,- per heel uur Instructeur met Vamor-diploma. Prof. Kam. Onneslaan 185, telefoon 26.41.74-26.55.78 Een maquette van het complex dat aan de Nieuwe Haven gaat verrijzen

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 10