Laat het een puur Schiedamse revue worden ,KRIJGH DECLAERE' Jubilea bij WF Verloop in oude raad was groot HET NIEUWE STADSBLAD PAG. 18 VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1974 Ed Verkade (40) en Chris Bezooven (35} zijn erin geslaagd een revue voor Schiedam 700 fn het leven te roepen, genaamd "Krijgh de Claer". Zij zijn vol enthousiasme en verwachten dan ook heel wat belangstellenden op de audities, die op 18 en 19 september a.s. in de aula van de Prof. Kohnstamm- sehool in de Lorentzlaan, ingang Leibnitzstraat worden gehouden, ledereen is daarbij van harte welkom in de leeftijd van 16 jaar en ouder. De toneelvereniging "Utile Dulci" en "Groeton" hebben hun toezegging van deelname al gedaan. Koos de Groot, Jan Gudde en Teus Hemminga zijn van de partij. -De audities worden om half 8 gehouden en de bedoeling is dat er serieus gewerkt wordt. Niet op de ene repetitie wel en op de andere niet komen. Daar is geen enkel excuus voor, vinden beiden. Men kan zich hiervoor reeds nu opgeven bij de S.G., tel. 268043. Daar worden dan ook nadere gegevens verstrekt. VERSCHILLENDE SCENES Alle repetities zullen in de aula van genoemde school worden gehouden. Het Comité Herdenking 700-jarig bestaan dat uit vice-voorzitter C. J. M. Bolmers en de heer P. J. Drenth als secretaris bestaat, heeft onlangs een uitvoerige bespreking gehad met de heren Verkade en Bezooyen. die zeer tot genoegen van beide zijden is verlopen. Er zijn een stuk of vijf grote scenes, waarvoor per scene ongeveer 40-45 personen nodig zijn. Zodoende kunnen er 120 Schiedammers ongeveer aan meedoen. Het worden historische scenes. Om te beginnen met bijv. Aleida van Henegouwen. Het kasteel Oud-Mathe- nesse komt er vanzelfsprekend in voor, doch er zijn ook jeneveren glasblazers- scenes. De sportverenigingen Hermes D.V.S. en S.V.V. komen er in voor enz. In totaal zal het met de pauze mee ongeveer 3 uur duren. Per scene zijn ongeveer tien minuten gemoeid. In totaal zijn er 18 verschillende scenes, die een minuut of vier duren. PASSAGE THEATER I en tijde van de persconferentie was het nog niet bekend ot de torenbouw van het Passage Theater door ging. Een zorg is nu van hun afgevallen nu blijkt dat die bewuste verbouwing doorgaat. Dankzij een hint van de S.G.-directeur de heer R. Pillard heeft men contact opgenomen met Theo Boskamp, die bij het decoratelier van het Rotterdamse toneel aan de Hugo de Grootstraat werkt. Hij wordt de decorontwerper. Vanzelfsprekend komen er ook bekende oud-Schiedammers in voor. Personen uit het verleden, zoals Liduina van Schiedam, Piet Paaltjes, Jan van Riebeeck en nog anderen. Er is een bepaald budget voor de regisseur uitgetrokken, die geen amateur kan zijn. Daarvoor hangt er teveel van at. Het is Cock Henneman. Hij zal bij de audities aanwezig zijn. MUZIEK Dick Borst heett de muziek al voor de helft klaar. Er zijn verrukkelijke liederen bij aldus de heren Verkade en Bezooyen. Er is een hymne aan Schiedam gewijd. Voor het arrangement van het orkest heeft de heer J. H. H. van Krogten zijn volle medewerking hiertoe toegezegd. De choreografie wordt in handen gelegd van de jonge Rudolf Fitskie. Omdat men met het budget niet uitkwam heett men de firma Coca-C ola en Bols bereid gevonden als sponsors op te treden. Een goede cola-tic dus. Een scene met jonge kinderen komt hier niet in voor. De jongste mag 16 jaar zijn. In de feest week in mei is het de bedoeling IO voorstellingen te geven, w.o. twee matinees. Geheel Schiedam wordt dus in de gelegenheid gesteld die revue te bezoeken. TITEL Hoc of men op de titel gekomen is? Ed Verkade en Chris Bezooyen geven ruiterlijk toe, dat dit niet zo eenvoudig was. I enslottc kwam er na veel gepuzzel de naam "Krijgh de Claere" uit. Hetgeen een duidelijke toespeling op het Schiedamse vocht is. Er is dan ook prompt een lied op gemaakt en komt er ook die Schiedamse hymne in voor. Het klinkt allemaal erg leuk en we herinneren u nog even aan de beide audities op 18 en 19 september. Laat Schiedam z.ijn eigen revue met eigen mensen opvoeren. Dat is de wens van velen, die in het verleden hun medewerking aan een Schiedamse revue hebben gegeven. We /.ijn benieuwd. bij De Eendracht In de kantine van drukkerij ,,De Eendracht" aan de Westfrankelandsestraat kwam men gistermiddag om half vijf bijeen in de kantine. Ten eerste om het jubileum van de heer P. Kalden, 50 jaar chef- drukker te vieren. Doch ook om het 25-jarig jubileum van de heer W. Lenos en het afscheid van de heer R. v.d. Burg wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd te vieren. De heer J. van Pelt, directeur van drukkerij „De Eendracht" begroette in het bijzonder de „gouden" jubilaris van deze dag, vergezeld van zijn vrouw, dochter en schoonzoon, alsmede zijn vader van 90 jaar. De heer ir. B. Wilton moest hij verontschuldigen wegens een zomergriep. Evenals de heer Boomerd. Hij begroette in het bijzonder de afvaardiging van het bestuur van P.P.S.C. en wendde zich toen eerst tot de scheidende man in hun midden, wiens capaciteiten hij prees, omdat hij 27 jaar met hart en ziel aan de zaak verbonden was geweest. Als dank hiervoor bood hij hem een klok aan en een geschenk onder couvert. De heer W. Lenos werd eveneens in het huldigingszonnetje gezet, waarbij zijn gevoel voor humor niet onbesproken bleef. Ook hij werd niet vergeten en kreeg een grote levensmiddelenmand aangeboden en eveneens een cadeau onder couvert. Daarna werd de doopceel van de heer Kalden op bijzonder hartelijke wijze gelicht door de heer Van Pelt. Vooral zijn grote collegialiteit werd op hoge prijs gesteld en het deed de heer Van Pelt plezier, dat hij op deze feestdag sopk zijn 90-jarige vader in deze vreugde kon laten delen. Het was tenslotte zijn vader geweest die hem 50 jaar geleden als een jong broekie mee naar de drukkerij „De Eendracht" had genomen en aan de toenmalige directeur de heer M. C. M. de Groot gevraagd had of de jongen een vak mocht leren. Als bikker verdiende hij toen ƒ.6,in de week. In de drukkerij kreeg hij om te beginnen een rijksdaalder. Maar er zat toekomst in en de jonge Piet Kalden heeft die kans toen met beide handen aangegrepen, want leergierig was hij wel. Al bezorgde hij om het tekort van zijn loon enigszins te dekken, kranten in de vrije uren en was hij inzeper bij een kapper in de Ploegstraaö. Want de armoede in het gezin Kalden was groot. De heer Van Pelt memoreerde op humoristische wijze het PPSC- voetbalkeepersbestaan van de jonge Piet Kalden, die zoals later zou blijken bepaald niet voor keeper in de wieg was gelegd. Maar P.P.S.C. is de hele familie trouw gebleven. Vandaar ook dat voorzitter Leen Noordzij hem op deze uitzonderlijke dag kwam wensen met nog een bestuurslid. J MOEILIJK Het bleek erg moeilijk, verklapte de heer Van Pelt om een geschikt cadeau oor Piet Kalden uit te zoeken. Zijn radio was nog goed, aan een kleuren- TV bleek hij geen behoefte te hebben, want het zwart-wit scherm was nog goed. Zijn vakantie had hij al opgenomen. Maar nu kreeg hij een 14- daagse extra vakantie met gratis reis- en verblijfkosten aangeboden. Iets waar de heer Kalden even stil van werd. Natuurlijk kreeg hij ook de gebruikelijke enveloppe en eveneens een reusachtige mand met levensmiddelen aangeboden. De heer Van Pelt wees erop dat deze dag helemaal georganiseerd was door de heer Henk de Vries, die als slotgeschenk een prachtig album met diverse foto's aanbood. J SPREKERS Er waren er nog meer, die het woord voerden, zoals de heer G. Gudde als oudste medewerker. De heer C. J. van Zanten namens de Kon. Ned. Zuivelbond, waarvoor de heer Kalden altijd veel werk had verricht en bood hem als smakelijke herinnering hieraan een fraaie kaasplank met diverse heerlijkheden aan. De heer A. Pijnacker sprak namens de Algemene Grafische Bond, de heer Kroon namens de N.R.Z. En nog enkele andere collegaas. Het allerlaatste bewogen dankwoord kwam van de „gouden" jubilaris zelf. In een terugblik op zijn jeugd getuigde hij van zijn grote erkentelijkheid, dat hij de kans gekregen had zich in het drukkersvak te bekwamen. Hij weet dit aan de goede sfeer om hem heen en thuis. Dat hij vroeger armoede gekend had, daarvoor schaamde hij zich niet. Dankzij zijn werklust en de animo in het vak had hij zich een plaats in de maatschappij weten te verwerven. Iets waarvoor hij zijn vader en de directeur zeer dankbaar was. De heer Van Pelt beaamde dit slechts met de woorden: „Je bent altijd een vriendelijk mens geweest". Waarna het officiële gedeelte tot het verleden behoorde en de hartige hapjes en verschillende dranken geserveerd werden. Een overzicht van het personeel in de kantine van drukkerij „De Eendracht" aan de Westfrankelandsestraat. m M. De direkteur van „De Eendracht" richt zich speciaal tot de gouden jubilaris. |lllllllllIIII!lllillllllllIllllllllllllllllllllUIIIIII!lllllllilllllllllllllllllllUI i Burgemeester Arie Lems heeft tijdens j de laatste raadsvergadering van deze i raad, de nieuwe gemeenteraad wordt i dinsdagavond geïnstalleerd tijdens j deze vergadering worden ook de wethouders gekozen en met enkele korte woorden afscheid genomen van H de scheidende raadsleden. H Burgemeester Lems noemde het grote S verloop in de Schiedamse gemeente- raad: van de 37 raadsleden namen er maar liefst 19 tussentijds ontslag, g Speciale woorden van lof had hij voor g mr. M. J. M. van Kinderen (KVP) die meer dan 25 jaar raadslid is geweest H waarvan een groot aantal jaren wethouder. S I ijdens dit afscheid spraken ook nog H de heer L. Knipscheer (SGP) die weer s ouderwets een politiek geloofsbelijde- nis af mocht leggen. Ook hij is door de Schiedamse kiezer het politieke bos g ingestuurd en komt niet meer als M gemeenteraadslid terug. Verder sprak H nog Tine Krikke Hein (PvdA) S jarenlang lid geweest van de gemeenteraad en voorvechtster van Schiedams Zuid beter bekend als de Gorzen. illllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Vrijdagmorgen 30 augustus zijn in de kantine Hoofdkantoor van de Dok- en Werf-Maatschappij Wilton- Feijcnoord B.V. weer jubilaressen gehuldigd. Zij werden toegesproken door het lid der directie, de heer ir. B. Wilton, die de gebruikelijke geschenken onder couvert, de vererende getuigschriften en de daarbij behorende insignes uitreikte. Namens de Koningin reikte de burgemeester van Schiedam, de heer drs. A. J. Lems, de Koninklijke onderscheidingen uit, welke ceremonie hij gepaard liet gaan van een toepasselijke toespraak. 40 jaar in dienst: W. Clausing, Brander Rep., ere medaille in zilver behorende bij de orde van Oranje Nassau; H. J. v. Gameren, Afdelingsbaas NB., ere-medaille in zilver behorende bij de orde van Oranje Nassau; H. J. Kreischer, Afdelingsbaas NB., ere medaille in zilver behorende bij de orde van Oranje Nassau; P. Ooms, Afdelingsbaas NB., ere medaille in zilver behorende bij de orde van Oranje Nassau; P. Schuitema, Pijpenbewerker Rep., ere-medaille in brons behorende bij de orde van Oranje Nassau; W. J. Wagemaker, Plaatwerker NB., ere medaille in brons behorende bij de orde van Oranje Nassau. 25 jaar in dienst: C. v.d. Bergh Controleur meetger. AW. A. van Dijk Hoofd Centr. Planning Rep. RSV C. v.d. Gaag Afdelingsbaas AW. H.J. van Haren. Sleepbootkapitein Rep*. W.G. Kienhuis, Bedrijfsfotograaf Dir. J. J. de Kok, Administrateur Bcdr. -Ec. Afd. W. v.d. Leye, Diepgatboorder AW. G. F. Overbeek, Normalisatiemedew. TWA N.J. Pluymert, Projectieleider Pnxl.gr. AW P. Prins, Ijzerwerker-Aftekenaar NB. L. Ras, Afdelingsbaas BD. P. J. J. v.d. Steen' El. lasser Rep. N. Verwijs, EI. lasser NB. P. Veth, Kraanrijder BD, J. Wesdorp, IJzerwerker-Montage NB. It „Gouden drukker"

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 18