WALDO De toekomst en de plannen van het „Lentefeest" C.KDK Tweedaagse bedevaart naar Banneux- Notre-Dame De CAB-pupillen maakten hun eerste uitstapje AFWEZIG RINKEL BANDEN EIGENRAAM BV VLAARDINGEIM GESLAAGDEN HUMANITAS LOTERIJ '74 50 MILLE OP nr. 247361 Uw Citroen-dealer SKOl J. C. S. v. d. HOEK Randstadedities, wekelijks in 700.000brievenbussen t Normale prijs 11, Nu per stuk9,- 2 stuks17,- 3 stuks22,- 4 stuks25,- ln onze boetiek: tlUUJEUSR EXPOHAL (010) 35.79.00* Peugeot occasionsgegarandeerd goed HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 3- VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1974 ■jmienwerku jcluiprtverc Lentefccstpromotrice Rietje Ko- nings ontvouwt tesamcn met haar medebestuurderen de plannen van de komende aktiviteiten. Woensdagavond werd in de kant ine van de sporthal „Margriet" een kontaktavond gehouden. En gaf de voorzitster mevrouw R. Konings een overzicht van wat er in die vier-en-half jaar gepres teerd is en wat de plannen voor de toekomst zijn. In 1970 ging men enthousiast aan de slag om het ideaal een eigen clubhuis voor minder-validen en eenzame men sen te realiseren. Er werd een groots „Lentefeest" op touw gezet, dat door oud-burgemeester H. Roeltsema werd geopend. Het waren jaren waaraan men con stant medewerkte 6m het beoogde doel te bereiken. Er werd een tekening ontworpen waarbij men bij de uitbrei ding van de sporthal een plaatsje zou krijgen. Achteraf bleek dit een onmogelijke zaak en daar stapte men dus blijmoe dig vanaf. De aktiviteiten trok sterk bij de trouwe lentefeestbezoeksters. Er werd enorm hard gewerkt 0111 het kapitaal aan te vullen, zodat men op het ogenblik een bedrag van ƒ.105.751.14,op twee banken heeft staan, nl. de Nederlandse Middenstandsbank en de Algemene Bank in Kethel. Op verzoek van de vele bezoeksters- rs(ers) van de verschillende „Lentefees ten" werd naar een onderkomen ge zocht om elke donderdagmiddag bij elkaar te komen. Een soort „soos", die eerste in het dienstencentrum „De 4 Molens" plaats vond en daarna in „De ARk" in Goenoord. Waar men altijd ijverig bezig is aan talloze werkstukken voor bazars. Doch het waren niet alleen de bazars, waarvoor men zich als vaste kern inzette. Er kwamen ook verschillende vieringen, zoals carnaval, St. Nicolaas en Kerstmis, een bloemencorso. van 9 t/m 15, september E. STOLZ, huidarts Vervanging: Dr. Th. M. G. F. Moolhuysen op zijn spreekuren AFWEZIG van 7 t/m 22 september arts Waarneming: Dr. Moor, B.K. laan 154 Dr. Ormel, Schoolstraat 5 Dr. Sprey, Singel 76 (van 7.30—8.30 uur) Aanvragen voor huisbezoek van 8-9 uur boodschappendienst, tel. 206611 Meelevende fans en leden van de Stichting Lentefeest tijdens de vergadering. Het deed de penningmeester de heer Wiegel goed mede te kunnen delen dat de soos zich nu volkomen zelf kan bedruipen en hij praktisch geen uit gaven heeft. Maar voor wat er allemaal gepresteerd is, komt heel wat kijken. De mecsten weten dat niet. Men denkt dat het gewoon een „onderonsje" is, maar u moet een clubmiddag of avond (sluiting 10 uur) eens meemaken. GROTE PLANNEN Mevrouw Konings, de voorzitster laat zich door niemand uil het veld slaan. Er zijn tegenslagen geweest, maar aan cén gedachte klampt zij en het bestuur zich echter vast. Het eigen clubhuis, zij het op bescheiden voet, zal er komen. Besprekingen dienaangaande zijn er. Het wordt straks een éénvoudige opzet, te realiseren door middel van een lening en dan gaat alles vanzelf. Dan ziet de Schiedammer waar zijn geld voor gegeven is. EIGEN BUS De eigen bus is een enorme aanwinst. De Schiedammers kennen hem al. Hij wordt elke donderdagmiddag door een eveneens enthousiaste jonge vrouw bestuurd teneinde patiënten en moei lijk ter been zijnde mensen op te halen en weer thuis te brengen om 10 uur. Het ophalen levert geen problemen op, /egt Joke Lindeboom, wier baas haar altijd een vrije middag geeft. Maar met het weer naar huis brengen kampt men vaak met moeilijkheden. Daarom deed mevrouw Konings woens dagavond een beroep op diegenen, die zich om 10 uur des avonds op donder dag in willen zetten. Even ophalen en weer thuis brengen. Haar telefoon nummer is: 705381. Er zijn ook nog te weinig mensen voor het ziekenbezoek. Te weinig mensen die daadwerkelijk helpen, de goeden daaronder uitgezonderd. Als het groepje uitgebreid werd, zou men nog veel meer kunnen doen. Gelukkig dat er tijdens de contactavond enkele reakties op kwanten. DIA'S Via fraaie kleurendia's kreeg men een overzicht van hetgeen er in die vier-en- half jaar verzet is. De bus heeft daarbij zijn onschatbare waarde bewezen, om dat die ook rolstoelen of invalide wagens kan vervoeren. Een oud-Schie- dantse uit Den Briel is elke week te gast. doch ook verschillende mensen iiil „Het Zonnehuis" te Vlaardingcn. Naar de donderdag wordt altijd met verlangen uitgezien. want dit betekent een „uitje" en een heleboel gezellig heid. De bus brengt ook mensen naar een vakantieadres of naar familie, ledereen die jarig is ontvangt een klein geschenkje. Men maakt het op dc clubdagen altijd zo gezellig mogelijk. I r worden zells dames gekapt, die er anders geen gelegenheid voor hebben. Zolang cr in dc volkstuinderscom- plcvcn bloemen staan is men verzekerd van een „bloemetje" op tafel. Straks wil men de veilingen benaderen om tegen een prikje bloemen te kopen. Wie jarig is, gaat beslist niet zonder een bloemetje naar huis. Gooit u nooit de doppen van haarlak weg, die worden hiertoe benul. Ook kan men nog kleine vaasjes gebruiken. Bellen: 705381 en hel komt allemaal in orde. Aan iedereen wordt gedacht. Laatst had men een bruidspaar, dat door het bestuur van het „Lentefeest danig in het zonnetje werd gezet in bijzijn van hun kinderen. Dat zijn zo van die kleine dingen, waaraan dc soosbezoe- kers veel plezier beleven. Een dag tevoren kookt mevrouw Konings altijd een heerlijke pan soep. een inmiddels al beroemd geworden initiatief. OUD PAPIER Geregeld doet men een beroep op de mensen oud papier w.o. vooral tijd schriften te verzamelen voor het goede doel. Alle onkosten van de soos e.d. worden hiermede bestreden. loopt op het ogenblik een aktie. Op 21 september (vergeet u die datum alstublieft niet, al zal ik u er wel aan herinneren) organiseert de stichting „Lentefeest" weer een grote bazar, waar van alles te koop is. Net als op de koopavonden eenmaal in de 14 dagen in dc soos. Brengt men op die bazar 50 kilo aan oud papier mee, dan ontvangt men een lot, recht gevende op een damesof herenfiets. Het ophalen van oud papier. Het zijn altijd dezelfde mensen die hiervoor in de weer zijn. Een telefoontje naar 150906 en het wordt prompt bij u weggehaald. Dan moet het natuurlijk de moeite waard zijn. DONATEURS U zal zich misschien afvragen: heeft die Stichting geen donateurs. Nog niet veel. maar u krijgt nu de gelegenheid de stichting te steunen via bankreke ning 502412. 348 t.n.v. de stichting „Lentefeest" inzake donatie. Geeft u liever per giro dan kan dat ook. Het gironummer van de Algemene Bank Nederland te Kethel is 709, zelfde bankrekeningnummer. Minimum con tributie:10— per jaar, maar u mag natuurjijk meer geven. Heel plezierig is overigens dat inmid dels een keurig verzorgd maandblad is verschenen. Compleet met adverten ties. De kosten van deze uitgave, geheel verzorgd door Joke Lindeboom was toch wel een hap uit de beurs van de soos. Spontaan bood de heer W. Schenke laar aan dit voortaan op zich te nemen jtIs de stichting voor papier zorgt. Het Was de heer Den Hoed. die zich opgaf (Afo .ziekenbezoek. [Ifr/VSiiyenwerking met b. en w„ de Jtengclsjj^rtvcrenigi 11 g „Schiedam en Omstrekeh" en stichting „Lentefeest" heeft de gemeente een vissteiger ge bouwd. De mensen in een rolstoel kunnen nu dus rustig gaan zitten vissen. De steiger is geplaatst aan de Dr. Sehaepmansingel, wat een ideaal punt is. Aan de Noordvcstsingcl achter de 's-Gravclandscweg is op eenvoudige wijze de mogelijkheid geschapen veilig van de kant te vissen. In de naaste toekomst krijgt men daarvoor bij de Poldervaart ook de gelegenheid. Het bestuur dankt allen die zich hiervoor hebben ingezet, van harte. SPECIALE AANBIEDING: in brede zilveren rinkelbanden BROERS VEST 93 TEL. 26 79 37 Op zaterdag 21 en zondag 22 septem ber a.s. vertrekt vanuit de volgende plaatsen een tweedaagse bedevaart naar Banneux en wel vanuit: Noord- wijk, Haastrecht, Leiden, Den Haag, Delft, Westland en Rotterdam, als mede Alphen a/d Rijn. Reeds honder den trokken dit jaar van alle delen uit ons bisdom naar Maria's genade-oord in de Belgische Ardennen. De kosten voor deelname aan deze reis (inclusief verzorging) bedragen .54, per persoon. Vertrek op de zaterdag middag. Op de heenreis wonen de pelgrims een Eucharistie viering bij. Er wordt overnacht te Valkenburg (Lim burg). Zondagmorgen vertrek naar Banneux, waar des v.m. de Pelgrims- mis wordt bijgewoond op de Esplande. Deze H. Mis wordt opgedragen door alle in Banneux aanwezige priesters in concelebratie. Dc intentie voor deze bedevaart luidt Voor Alle Intenties Van Het H. Jaar. Op die zondag zijn 200 zieken afkoms tig uit Nederland met de pelgrims in Banneux. In de namiddag is er plech tige ziekenzegening en bid-weg naar de Bron. Opgave dient te geschieden bij het Diocesaan Banneux Secretariaat, Meeuwenbeemd 1 te Noptdorp of bij één der volgende adressen: Mevr. Slierendrecht, St. Aldegonda- straat 12. tel. 132648. Mevr. van Leeuwen, Bonairestraat 17, tel. 121806, beiden te Delft. Pelgrims uit omliggende plaatsen wordt verzocht zich bij deze diocesane bedevaart aan te sluiten. Geestelijke leider van deze bedevaart is Mrg. B. G. Henning, Voorzitter van het diocesaan Bestuur. Voor de in juli 1974 gehouden exa mens voor het Praktijkdiploma Boek houden slaagden: mevr. J. A. M. de Vette-v.d. Meer. alsmede de heren: A. J. Bravcnboer, J. v.d. Boogert, H. D. Dwarkasing. A. M. Hermans. J. H. J. Hendriks. H. Klaasse, A. Leeuwen- MIEKE hoek. A. J. Mulder. H. Smit, R. Slijkoord, W. Saling. J. Vlaardinger- broek. J. M. Vlaardingerbroek. A. Verschoor. Voor het Certificaat Prak- ^tijkdiploma Moderne Bedrijfsadmini stratie slaagden de heren: J. Brons, P. Gardenier. H. de Graat. P. C. M. Heydra en B. Molendijk. Deze cursis ten werden opgeleid door de Economi sche-en Administratieve Opleiding H. Meyers, te Schiedam. De vraag naar Humanitas loten was dit jaar zó groot dal duizenden loten- bestcllers tcleugcstcld moesten wor den. Zij die geen loten hebben ontvan gen, krijgen binnen drie weken bericht van Humanitas. Door de overstelpende drukte kunnen de trekkingslijsten pas eind september in het bezit zijn van de deelnemers. Om de hoofprijswinnaar en de 2e prijsw innaar niet te lang in het onzeke re te laten volgen hier alvast de 2 winnende nummers. De ƒ.50.000,(minus kansspelbelas ting) is gevallen op nummer: 247361. De Opel Manta, ter waarde van ƒ.12.500,(minus kansspelbelasting), of ƒ.10.000,in kontanten, (minus kanspclbclasting) viel op nummer 114444. De uitslag van de kruiswoordpuzzel lufdt: Helpt Humanitas Helpen. Winnaar van de5000.werd W. A. A. Hou kens. Schenkkade 214. Den Haag. De trekking werd verricht door Mr. N. J. Bunk te Amsterdam. De loterij werd goedgekeurd door de Staatssecretaris van Justitie d.d. 25-1-1974. onder nr: L.O. 670 156/012. De C.A.B.-pupillen maakten gisteren het eerste dagtochtje van het seizoen, dat ondanks de regen een plezierige dag geworden is. Nadat men op de Maasboulevard zijn oude Mrantcn aan dc wagen van Hersbach had geleverd, vertrok men met 31 auto's en de bus van het Rode Kruis, richting Hilversum, waar men vertoefde met 120 personen. Een dag die ondanks de regen een heel plezie rige werd. want men was weer bij elkaar.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 3