In zo 'n beeldengalerij met al die namen, gaat er wel eens iets mis, dus: S.V.V. - HERACLES p** Verzamelt u postzegels? CENTRAAL Kontaktavond Vrouwenbond Klaverjassers bff jjj DE JAGER DEZE WEEK IN SCHIEDAM T" yr Chemische Wasserij A.S. ZONDAG - AANVANG 14.00 UUR Randstadedities, wekelijks in 700.000brievenbussen voor I exclusieve verlichting voor de grootste collectie verlichting in de Rijnmond Broersveld 105 Schiedam 1 Hoogstraat 111 Vlaardingent HET NIEUWE STADSBLAD—PAGINA 8— VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1974 Even rechtzetten Bakker (VVD). V. Tilburg (VVD). A. Lauwaars (VVD). Hcllwig (CDA). Egas (CDA) P. Roosen (CDA). REINIGT UW KliEDING BETERH LANGE NIEUWSTRAAT 71 SCHIEDAM TELEFOON 268392 Wij halen en bezorgen door de gehele stad Men schrijft ons: „Verzamelt u postzegels? Ongetwijfeld wilt u dan meer weten over uw hobby. Een dynamische vereniging op dit gebied is de afdeling Rotterdam e.o. van de Internationale Vereniging Phi latelies met ruim 1200 leden. Zowel voor de beginnende verzamelaar als voor de meer gevorderde loont het echt wel de moeite eens nader kennis te maken met deze vereniging. Hiervoor kri jgt u nu een mooie kans; de afdeling is er nl. in geslaagd de grote zaal van gebouw „Irene" aan de Nieuwe Haven 155. te Schiedam te reserveren op iedere 3e dinsdag van de maand: dus om te beginnen dinsdag 17 september a.s. alle avonden aanvang 8 uur. Op de eerste avond laat de afdeling de bezoekers in kort bestek kennis maken met de diverse aktiviteiten. t.w. een filatelistisch praatje, een kleine veiling, onderling postzegelen etc. etc. Men kan dan tevens kennismaken met het bestuur dat deze avonden voltallig aanwezig zal zijn en waar men alle inlichtingen krijgt over het lidmaat schap en de hieraan verbonden voor delen. De contributie bedraagt ƒ.20,per jaar. Hiervoor krijgen de leden 1 keer per maand het Nederlands maandblad Philatelic, lx per maand het maand blad philatelica-nieuws, rondzendin- gen. veilingen en verenigingsavonden. Het Nederlandse maandblad Philatelic verschaft een onuitputtelijke bron van nieuws en gegevens over de philatelie in 't algemeen, komende nieuwe uit giftes. beschouwingen van allerlei on derwerpen etc. Het maandblad Philatelica-Nieuws geeft informatie over alles wat in 'de afdeling Rotterdam e.o. omgaat als mede de kavellijsten voor de veilingen op de verenigingsavonden. Een rondzending is een tasje inhou dende 15 boekjes met ca. 160 postze gels in totaal dus ea. 2000 zegels, variërend van eenvoudige losse zegels tot complete series postfris of gebruikt, zowel van Nederland en O.G. als van de gehele wereld. Er bestaat geen uitnameplieht. Elk lid heeft 3 dagen de tijd de rondzending te bekijken en eventueel uit te nemen wat hij wenst. Ca. I(X) sectiehoofden zorgen ervoor dat elk lid lx per maand een rondzen ding krijgt. Een goed lopende nieuw- tjesdienst zorgt ervoor dat men steeds de nieuw uitgekomen zegels kan krij gen. Het spreekt vanzelf dat niet-leden op de verenigingsavonden van harte wel kom zijn. Wie zich de eerste avond als lid opgeeft, krijgt een leuk presentje aangeboden. En kunt u niet komen? De secretaris A. den Otter. tel. 257775 zal gaarne alle gewenste inlichtingen verstrekken". Op woensdag I I september organi seert de Ned. Christen Vrouwenbond haar eerste contaetavond in het nieuwe seizoen. Ds. J. Stolk spreekt over „De Openba ring van Johannes". Aanvang: 8 uur in gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Het is niet de belangrijkste in de rij van Nederlandse gemeenten: Slri-stra-slronkeradeel, maar bel toetert wel zijn blaasje mee. De ene burgemeester en de \ijl raadsleden, waarvan er drie een wethouders-portc- leuille beheren, bemoeien zich niet uitsluitend met hun eigen zaakjes (de varkensteelt) maar strooien hun wijsheden ook uit over de rest van de wereld. Zij waren de eersten die hun goedkeuring aan de benoeming van de heer Ford als President van de Verenigde Stalen, een gebaar dat op het Witte Huis bijzonder op prijs is gesteld. Vervolgens sehreven zij een brief aan generaal Franco om hem te berichten dat zij het niet eens kunen zijn met zijn bewind. Daar is de generaal erg van geschrokken. De kwestie „Chili" zit hen ook niet lekker en zij hebben het plan om daar „daadwerkelijk" iets aan te doen. Ze overleggen nog of het een brief zal worden of dat ze dit per briefkaart af zullen doen. Tcnsloftezijn wij allen wereld-bewoners en het gaat niet aan om je ogen te sluiten voor andere zaken dan de eigen kleinsteedse belangetjes. Bovendien hebben ze geen geld genoeg om binnen eigen grenzen grote dingen tot stand te brengen en je wilt, als gemeenteraad toeh iets presteren! Ik schrijf dit omdat er altijd nog lieden rondlopen die vinden dat de schoenmaker bij zijn leest moet blijven en dat gemeenteraden er eigenlijk zijn om de gemeente-belangen te behartigen. Iels héél anders is de Schiedamse Revu die momenteel op stapel staat. „Verontruste" Katholieken hebben misschien begrepen dat daar ook de figuur van Liduina in voor zal komen. Daar heeft men inderdaad een ogenblik aan gedacht, maar dat gaat niet door. Wel zal geprobeerd worden om de bekende Jan en Kaat in het geheel te betrekken. Zoals u misschien weet zijn dat de stenen wezen, die boven de poort van De Lindcnhof over onze stad slaan te turen. Dit jaar zijn ze voor het eerst van hun voetstuk neergedaald om samen een Nieuwjaarswens uit te spreken. Zij zijn voor de Revu uilgenodigd. SEBASTIAAN omlaag, zoals afgelopen woensdag bij mijn „inauguratie-rede" beloofd uitgebreid aandacht voor de clubbladen. Alvorens die echter door te lichten wil ik eerst een aantal zinnen wijden aan cricket, door liefhebbers vertederend „The King of Games" genoemd. Op dinsdagavond 9 september hervat de klaverjasvereniging van „Het Sin- ngelkw artier" zijn klaverjasavonden in zaal „Marijke" aan het Broersveld 121. w aarbi j een ieder van harte welkom is. Er wordt gespeeld om driemaal 1500 punten, zodat u niet zo laat thuis bent. Er zijn voor deze avond prachtige prijzen beschikbaar gesteld en om 8 uur is de koffie hardstikke bruin. U komt toeh ook? Aanstaande zaterdag en zondag (mor gen en overmorgen dus) wordt op het terrein van Hermes DVS de wedstrijd Nederland-Middlesex gespeeld. Een wedstrijd die bestaat uit twee gedeel ten. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling dat Gloucestershire als tegenstan der van het Nederlands elftal zou fungeren, maar ter elfder ure zagen de Britten van een oversteekje naar Neder land af. Erg rouwig behoeven de cricketfans daarover niet te zijn, want Middlesex moet beslist sterker geacht worden dan de aanvankelijke tegenstander. Het lijdt dan ook geen enkele twijfel dat hel Nederlands team geen schijn van kans maakt tegen de Engelsen, die ervaren testspelers John Price en Fred l itmus in hun gelederen hebben. Het Nederlands elftal is als volgt samengesteld: Van Laer, Van Nispen tot Sevenaer, Abendanon, Bakker. Derogee. Lieshout. Lubbers. Onstein, Van Weelde. Van wel en Wijkhuizen. De wedstrijd begint zowel zaterdag als zondag om elf uur 's-morgens. Het zit er overigens dik in dut deze internatio nale cricketwedstrijd zich op „hoog bezoek" mag verheugen. Het ligt na melijk in de bedoeling dat burgemees ter Arie Lems zondag een kijkje komt nemen. Hij zal worden vergezeld door Pieter van Vollenhove. En dan nu de clubbladen. Het is goed te merken dat de prijs voor oud-papier de laatste maanden enorm is gestegen („Wailstreet" geeft een prijs aan van 23 cent per kilo), want er is haast geen enkel clubblad dat niet in fraaie bewoordingen de verenigingsleden opwekt hun oud-papier aan hun ver eniging te schenken. In verreweg de meeste gevallen wordt zelfs nog aange boden het even te komen halen ook. U weet het dus: heeft u oud-papier, bel dan even uw eigen vereniging. Bent u geen lid van een sportclub pak dan het telefoonboek en bel de eerste de beste vereniging die u daar in tegen komt. Men zal ongetwijfeld blij zijn met uw bijdrage. Trouwens als alternatiefje juut u uw oude kranten natuurlijk ook bezorgen bij de redactie van Het Nieuwe Stadsblad. Liefstwel ter atten tie van Jan Sportief. Mijn honorarium voor deze rubriek is namelijk dermate laag dat ik best een extra-eentje kan gebruiken... „Hoera, wc gaan weer klaverjassen". Deze jubelkreet is te lezen in het clubblad van zaterdag tweedeklasser PI uCDe start van de komende kaartavondjes is donderdag 19 sep tember. Plaats van handeling is tradi tie-getrouw weer het clubhuis van PPSC. Liefhebbers van dit kaartspelle tje dienen dus alvast redelijke smoezen te verzinnen om iedere donderdag van moeder-de-vrouw „verlost" te worden. Ot heelt u het zo slecht nog niet getroffen? Het eerste feestje in het nieuwe voetbal jaar zal niet lang op zieh laten wachten. In het clubblad van Schie damse Boys valt tenminste te lezen dat de feestcommissie (de mooiste com missie die er in een vereniging is, herinner ik me uit mijn eigen sporttijd) al druk doende is met het organiseren van een feestavond. Vermoedelijk zal die halt oktober worden gehouden. Het clubblad van Spirit (nog altijd één van de beste clubbladen, jammer alleen dat nog altijd gepoogd wordt de grapjes zo ingewikkeld mogelijk te maken, w aardoor voor mensen niet een doorsnee-verstand de grapjes vaak niet ot nauw elijks te volgen zijn. Het lijkt er in ieder geval verdraaid veel op dat de redactie er van uit gaat dat slechts virtuose hockey-geesten het blad onder ogen krijgen. Kom op. mensen, denk ook eens aan het gewone volk! Meldt dat vanavond (vrijdag dus) in het in clubgebouw de jaarlijkse ledenver gadering wordt gehouden. Echte Spi rit-leden mogen vanavond derhalve niet ontbreken... Tot slot van deze rubriek een ernstig geluid. In de weekbrief van DRZ wordt vermeld dat ene Koogje twee wedstrij den gesehorst is vanwege het niet opkomen zander zieh af te melden. Een kwalijke zaak van die meneer Koogje. die kennelijk niet begrijpt dat hij met een dergelijke handelwijze zijn teamgenoten dupeert. Moge de (te rechte) straf die DRZ hem heeft opgelegd een voorbeeld zijn voor an deren. Niet alleen bij DRZ, maar ook bij alle overige Schiedamse sportver- enigin gen. JAN SPORTIEF n a

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 8