Rietje Konings van de stichting Lentefeest Begroting wordt ruimer verspreid In gesprek met.... Interkerkelijke Jeugddienst Vredesweek het huis voor .•nn«f NOG 10% Z0MERK0RTING MEESTERBONTWERKER - BEËDIGD EXPERTS GARANTIE STICHTING BONTWAARBORG 356 NIEUWE BINNENWEG 356 t.o. HEEMRAADSPLEIN VERHUUR zonder chauffeur HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 16 - VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1974 mmmmmmr»- J.l. donderdag heropende Foto van Vuuren aan de Hoogstraat 104-106 een geheel verbouwde zaak. Het oude heeft plaats gemaakt voor een modern "kijk-wijs systeem waar men gezellig rond kan dwalen. Alles is fteurig in de bloemen gezet door de vele relaties van Gerard van Vuuren. Al met al een zaak om trots op te zijn. en dat is t ie ook. hij. met zijn medewerkers. De naam mevrouw H. Konings-van Dijke zegt de Sehiedammer niet zoveel. Zeg echter Rietje Konings, dan volgt daar onmiddellijk achter „Lentefeest". Waar zij vierenhalf jaar geleden de initiatiefneemster van was en nog is. Al is het dan een stichting geworden, waarvan zij de voorzitster is. De heren H. Posthoorn, secretaris, A. F. Wiegel, penningmeester en leden de heren L. v.d. Kraan, A. Verlinde en G. Verhulsdonk. Als adviseurs treden op de heren doktoren J. J. Stevens en R. Agema. Er staat nu ruim een ton verdeeld over twee banken vast, zijnde ƒ.105.750,14. De bedoeling is te starten met een eenvoudig clubhuis, dat dan in fasen gebouwd kan worden, wil men het grote doel, dat eerst voor ogen stond, verwezenlijken. Dat was een groots opgezet plan met een accommodatie voor de sport. Maar dat is nu nog niet te verwezenlijken. Beginnen dus met een eenvoudig gebouw, dat op papier gezet zal worden en dan bouwen. Is het eenmaal zover, dan ziet de Schiedammer wat of er met zijn geld gebeurt. Leer mij ze kennen, de Schiedammers. Die lopen pas warm voor iets als het iichtbaar is. En dat wordt die eenvoudige bouw. Waaraan we allemaal ons steentje bij kunnen dragen door alleen maar donateur(trice) te worden. Rekening nummer 50.24.12.348 t.n.v. Stichting „Lentefeest" bij de Algemene Bank Nederland te Kethel. Reden waarom ik een praatje met Rietje Konings heb gemaakt is dat er zaterdag 21 september een groot scheepse bazar op stapel is gezet. De sporthal „Margriet" is voor een gedeelte voor die bazar ingericht, waar men allerlei handwerken etc. kan kopen. Aangeklede poppen en een lapjesdeken, een juweeltje, worden bij opbod verkocht. Er is een rommel markt en een Rad van Avontuur met vele nuttige maar ook mooie prijzen. OUD PAPIER De stichting Lentefeest" werkt ook al maanden met oud papier. Eén tele foontje (705381) en het wordt bij u weggehaald. Deze keer is er echter een extra attractie aan verbonden, want wie bijv. 50 kilo of nog meer oud papier aflevert (oude tijdschriften leunen zo lekker door) heeft kans een gloednieuwe fiets te winnen. In de hal van sporthal „Margriet" staat een grote bascule klaar om al uw oud papier te wegen. Wie het hoogste aantal kilogrammen heeft, wint die fiets. Een reden temeer om nog deze dagen zoveel mogelijk oud papier bij elkaar te graaien. Ook gebruikte postzegels en sluitzegels van uw dagmelk, vla ot yoghurt zijn geld waard. Wel even afspoelen, anders gaan ze zo zuur ruiken. Heeft u een overvloed van kleine vaasjes, waarmede u eigenlijk geen raad meer weet, even een telefoontje (ook al 705381) en ook dat wordt bij u weggehaald. Net zo goed als restjes nieuwe stof voor het aankleden van verschillende poppen. Of haakkatoen of breiwol. Van alles kan men hier altijd gebruiken. Op de „soos" wordt elke donderdag naarstig gewerkt en kan men dit spul allemaal goed gebruiken. BATIKSHOW Iets wat deze bazar zo aantrekkelijk maakt, is dat er weer een originele batikmodeshow gehouden wordt. Waarbij getoond wordt dat deze stoffen ook zeer geschikt zijn voor exclusieve kleding, zoals ochtend-, middag- en avondjurken. Deze batikmodeshow, welke gepresen teerd zal worden door Marie Loing, werd twee weken geleden gedurende vijf dagen onder zeer grote belangstel ling getoond in Roosendaal. U bent op deze show, welke geheel gratis is, met als toegang op de bazar, van harte welkom. Van 1 uur tot 12 uur in de avond. Naast de vele attracties, zoals prach tige en originele batiks zijn hier ook echt Djoeja's zilverwerk en souveniers te koop. Maar ook lekkere hapjes, zoals patat, broodje worst, broodje satéh e.d Maar ook de heerlijke Indische keuken van „Indori" staat voor u klaar met zijn nassi, ramès, bahmi goreng en wat dies meer zij. SOOS Pratend hierover valt meteen het woord „soos". De donderdagmiddag en avond is louter op verzoek van de bezoekers van het „Lentefeest" ont staan, omdat men contact met elkaar wilde houden en tijdens die middag en avond iets voor het „Lentefeest" wilde doen. Het „Lentefeest" dat in 1969 aller harten won en dat door oud-bur gemeester H. Roelfsema zo van harte aanbevolen werd. Nu zult u zeggen: er zijn alleen nog maar plannen. Oké, maar er is elk jaar wat te doen geweest. Er staat een stevig bedrag op de banken en een eigen bus voor het vervoer van de patiënten voor de deur. Wil m'en als invalide een familiebezoek in of buiten de stad maken, dan kan dat nu. Elke donderdag dus een gezellige soosmiddag en avond op verzoek van de bezoekers van het „Lentefeest". Bezoekers die nooit stil zitten en hun handen laten wapperen. De spulletjes voor de bazar zijn allemaal klaar. Straks gaat men weer verder met surprises voor het St. Nicolaasfeest en Kerstmis. En natuurlijk extra mooie handwerken voor het lustrum-Lente feest op 5 april 1975. Dit schept een hechte band en op die mensen kan men alt'id bouwen. Neemt u gerust donderdagmiddag eens een kijkje in „De Ark" in Kethel. Uw middag en avond is goed besteed. HARTSTICHTING Men heeft een prettig contact met het bestuur van de Hartstichting, afdeling Schiedam. Ook deze mensen hebben recht op vervoer. Want deze bus is voor iedereen. Ook als u als invalide of gehandicapte naar een vakantieadres wil. Een telefoontje naar 705381 en het komt allemaal in orde. Schiedam bestaat volgend jaar 700 jaar. De stichting „Lentefeest" hoopt met haar eerste lustrum een heel bijzonder programma te brengen op 5 april 1975. Rietje Konings is al druk bezig met het organiseren hiervan. Regeren is tenslotte vooruitzien en de artiesten zijn al vroeg overal bezet. In geen enkel woonhuis rinkelt naar ik meen, zo dikwijls de telefoon als in de Rossinistraat 25 te Schiedam. Zij heeft tenslotte patiënten uit Rotterdam en Vlaardingen ook. Dat vervoer ervan is altijd prima geregeld dankzij de volle medewerking van Joke Lindeboom. Allemaal voor het goede doel, want dat clubhuis komt er. Maakt u zich daar geen zorgen over. Want Rietje Konings is tenslotte een „doordouwster" en het heeft geen enkele zin om alleen maar geld te vergaren en er niets mee te doen. Natuurlijk is dat bedrag nog lang niet toereikend, maar daarvoor worden er nog verschillende akties er zo tussendoor ingelast. Als de eerste paal maar geslagen is. dan zal je versteld staan wat de mensen er allemaal voor over hebben. Zwembad „Zuid" heeft ook zijn tijd moeten hebben en toch is het allemaal voor elkaar gekomen. Als je er maar in gelooft. Dat doet deze Rietje Konings met een onverwoestbaar vertrouwen in de toekomst. Zij zou voor de donderdag avond als er in „De Ark" soos wordt gehouden in Kethel graag nog wat vervoer kunnen gebruiken om 10 uur in de avond. Gewoon even ophalen en weer thuis brengen. Wie zet zich hiervoor in? Alweer bellen: 705381. Misschien moet het bestuur uitgebreid worden, maar daar wordt a.s. maan dagavond vermoedelijk over gepraat. wat gezelligheid zoeken en die dat in het clubhuis zullen vinden straks. Het clubhuis dat er zeker komt, dankzij uw aller inzet, zoals het altijd met diverse akties gegaan is. Nog even dus het telefoonnummer van Rietje Konings, als u nog leuke ideeën of wensen heeft: 705381. Nog even het banknummer 50.24.12.348 noemen te storten op gironummer 709 van de Algemene Bank Nederland. Tenslotte helpen alle beetjes en heeft u een tevreden gevoel over u, als u een klein steentje aan dit doel gegeven heeft. Tot z.iens allemaal op de bazar met gratis entree zaterdag 21 september. Zorg dat u in de keur van prijzen valt. En laat het Rad van Avontuur maar draaien. Prijzen genoeg. MIEKE BAZAR Het gaat nu om uw belangstelling voor de bazar des middags om 1 uur tot 12 uur in de nacht. De toegang is geheel gratis en er is een stroom van prijzen. Vooral bij het Rad van Avontuur. Denkt u verder aan uw voorraadje oud papier? Aan de speciale batikmodeshow, die je heus niet elke week ziet. Denkt u allemaal maar aan de bazar, dan komt alles wel in orde. Met de opbrengst hiervan vergroot het bedrag op de bank en is men weer een stapje dichter bij het einddoel: een clubhuis, niet alleen voor gehandicapten, die niet geïsoleerd wensen te leven. Doch ook voor invalide, vaak eenzame mensen, die D gemeente-begroting voor 1975, die eind oktober of begin november verschijnt, zal op ruimere schaal dan voorheen het geval was, voor belang stellenden beschikbaar dan wel ver krijgbaar zijn. Zo zal aan alle politieke partijen die aan de Raadsverkiezing van 1974 hebben deelgenomen en tevens aan alle buurt- dan wel bewonersverenigingen in Schiedam, een complete set van drie begrotings stukken, te weten de z.g. Aanbiedings nota, de begroting van inkomsten en uitgaven en die voor de takken van dienst, gratis worden aangeboden. In de Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek Schiedam komen zowel in de centrale vestiging aan de Lange Haven als in alle filialen twee exemplaren van de begroting. De bedoeling is daarbij dat telkens één exemplaar gratis uitgeleend kan wor den (ook aan niet-leden), terwijl het andere exemplaar voor lezing ter plaatse beschikbaar blijft. Daarnaast kunnen belangstellenden de begroting ook kopen. In overeen stemming met de Leges-verordening is de prijs gesteld op .40.voor een complete set van drie stukken (wat beneden de kostprijs ligt), terwijl daarnaast de Aanbiedingsnota. die voor de buitenstaanders het interes santst is en ook het makkelijkst te lezen, afzonderlijk verkrijgbaar zal komen voorƒ.10,—Dit dan zolang de voorraad strekt. Het is mogelijk om de begroting tevoren te bestellen bij de Voorlichtingsambtenaar. Stadskan toor 4e etage Emmastraat 1. telefoon 260500 toestel 158. Op zondag 29 september wordt door een interkerkelijke werkgroep voor de vredesweek een jeugddienst georgani seerd in de Opstandingskerk aan de Burg. H. Gretelaan. Aan deze Inter kerkelijke jeugddienst werken o.a. mee: het koffiebar combo „The Crutched Friars". Aad van der Hoe ven, pater Jan Groot en een spreekster namens Amnesty International. Aan sluitend wordt een gezamenlijke maal tijd gebruikt en twee korte films vertoond. Aanvang 5 uur. busjes en bestel auto 's BOKELWEG 4 Schiedam, achter Station Telefoon 15.09.40

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 16