handicap- tournooi Sport-speel-velden in Groenoord Zaterdagmiddag de feestelijke opening ;wi# J! Programma opening sportvelden Groenoord HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 24 - VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1974 Een slokje bloed-plasma voor de pep.., Deze week werd in het tennispark „Spieringshoek" door de „Zwerfsters" een gecostumeerd handicaptoemooi georganiseerd o.I.v. mevrouw T. Bijkerk-Burgers. "ïïen aantal dames in het bezit van een „zwerverskaart", waarmede men elke dag van 9 tot half 5 kan tennissen, hadden zich hiertoe verkleed en vermaakten zich opperbest. Hetgeen aan de foto's wel is te zien. Carnaval op het tennisveld? Nee, 'n handicap-toernooi. Pippe-Langkous aan slag Deze tuinman maakte het zichzelf wel héél moeilijk. Partijtje „travisti-tennis" Zaterdagmiddag 21 september a.s. zal wethouder Hans van der Wilk officieel de twee muiti-functionele sport terreinen openen die door de dienst Gemeentewerken Schiedam zijn aan gelegd in de wijk Groenoord. Deze sport-speel-velden zullen, zo valt aan te nemen, in een zo dicht bewoonde wijk als Groenoord voorzien in een behoef te, zeker nu het „trimmen" zo in de mode is gekomen. Aan de Valeriusstraat komt (verder omsloten door de Laan van Bol'es, de Churchillweg en het terrein van de Huishoud- en Industrieschool „Harga- hof') een sport-speelterrein van 110x57,5 meter, geschikt zowel als schoolsportveld als voor buurtspeel- plaats, waar tevens de activiteiten van de wijkvereniging kunnen plaatsvin den. Óp dit veld komen drie sportter- reintjes, afgelijnd volgens de geijkte afmetingen op de ondergrond van asfalt, ze zijn bestemd voor zeven handbal, basketball (de palen zijn een geschenk van de „Hargahof") en zaalvoetbal. Daarnaast komt er nog een grasveld van 50x30 meter, geschikt voor diverse doeleinden. Dit veld is echter pas kortgeleden door de Plantsoenendienst met gras ingezaaid en daardoor in dit stadium bijzonder kwetsbaar. Een dringend beroep wordt vooral op de jeugd gedaan dit grasveld tot mei volgend jaar te ontzien. Tegen die tijd komen er doelpalen. In november a.s. wordt het gaas rond het terrein aangebracht en worden de bomen en struiken geplant. Het is de bedoeling het hele terrein te omgeven met een hogere beplanting waardoor de entree tot de wijk Groenoord een net aanzien krijgt; binnen de heesterstrook komt weer een hoog hekwerk, dat dienst zal doen als ballenvanger. Aan het Van Beethovenplein, achter de torenflat, ligt een kleiner sportveld van 35x35 meter, met op de onderlaag van asfalt afgelijnd twee banen naast elkaar, geschikt voor tennis, volleybal en badminton. Rond dit terrein bestaat de beplanting al enkele jaren, als onderdeel van het grotere recre atieterrein achter de drie hoge S-flats. Vervaging der sexen.... In het kader voor algemene wijkvoorzieningen heeft de Ge meente in Schiedam-Noord twee multi-funktionele sportterreintjes aangelegd, die a.s. zaterdag door de wethouder H. v.d. Wilk „officieel" aan de wijkbewoners worden aangeboden. Ter gelegenheid van deze opening en om eveneens aan de bewoners te laten zien welke takken van sport o.a. op deze velden mogelijk zijn, volgen er enkele demonstra tiewedstrijden, die door de Wijkvereniging Groenoord e.o. in samenwerking met de deel nemende verenigingen zijn ge organiseerd. Het programma voor zaterdag middag 21 september a.s. is: 13.30 uur show, muzikaal ver zorgd door de drumband Ambro- sius en omlijst door het Majoret te-korps. 14.05 uur „Zaal" voetbal-wed- strijd z.v. Groenoord-Eurosport. De aftrap zal door H. v.d. Wilk worden verricht. 14.55 uur demonstratie basket ball door de leerlingen van de Huishoud- en Industrieschool Hargahof. 15.25 „ZaaP'handbal-wedstrijd h.v. Kethel-?? Bovenstaande aktiviteiten zullen plaatsvinden op de velden aan de Valeriusstraat achter Hargahof tot 16.00 uur, waarna wij ons spoeden naar de tennisvelden achter het Beethovenplein, waar, beginnend om: 16.15 uur wethouder Hans v.d. Wilk (PPR) met zijn medespeel ster mevr. Els Hellwig-Kuipers (CDA) een balletje zullen op gooien en hopelijk ook zullen slaan, tegen een combinatie bestaande uit mevr. Yvonne de Waard-Siljee (PvdA) en de heer Comelis v. Tilborg (VVD), alle raadsleden uit Schiedam-Noord. 16.25 uur tennis-demonstratie leden tennisver. Groenoord. Aan de deelnemers resp. deel neemsters wordt na afloop van deze sportieve evenementen een drankje aangeboden in Boederij Landvreugd, aanvang circa 17.00 uur waarbij de heer H. v.d. Wilk nog een speechje zal houden ter afronding van deze feestelijke middag. 17.45 uur slot. Vandaag uitgebreid aandacht voor de clubbladen. Niet echter na eerst enkele woorden te wijden aan de Europa Cup-wedstrijden van afgelopen woensdagavond. Wedstrijden die in vele gevallen dat predikaat nauwelijks waard waren, want zowel Feyenoord, PSV als Amsterdam speelden tegen tegenstanders die er eigenlijk geen hout van konden. De respectievelijke scores van 7-0, 10-0 en 5 .0 lijken daardoor aardiger dan zij in werkelijkheid zijn. Anders ligt dat bij de gelijke spelen van Ajax en Twente. Beiden troffen een Engelse tegenstander die knap op een gelijkspel werd gehouden. Waar mee het Nederlandse voetbal ander maal aantoonde dat het zowel op het technische als het taktische vlak meer ontwikkeld is dan het Britse. En dat is toch eigenlijk een plezierige constate ring. De clubbladen; We beginnen met de weekbrief van DRZ. Daar staan twee zaken in die een ruimere aandacht verdienen. Allereerst wordt melding gemaakt van de feestavond die op vrijdag 4 oktober in het clubhuis zal worden gehouden. Vervolgens wordt er nogmaals op gewezen, dat volgende week donderdag in de Rotterdamse Energiehal een groots zaalvoetbaltoer nooi wojflR|ttiouden waaraan ook DRZ deSSSnit. De aanvang van het zaalvoetbal is zeven uur 's-avonds. In de weekbrief van DHS staat een dankbetuiging van eeiste elftalspeler Kees van Brandwijk, die zoals bekend vorige week in het zonnetje werd gezet tijdens de ingebruikname van de nieuwe lichtinstallatie van DHS. Van Brandwijk, door zijn vereniging uitge breid gehuldigd, dankt een ieder, die hem in het zonnetje heeft gezet. Terecht betrekt hij ook SVV in zijn dankbetuiging, want van de zijde der rood-groenen kreeg hij een fles after shave aangeboden. De dames van SFC gaan trimmen, zo valt in de weekbrief van deze vereniging te lezen. En wel aanstaande zondag op het strand van Hoek van Holland. Zondagmorgen om acht uur al is het vertrek. Kon dat niet een beetje later? In dezelfde weekbrief wordt alvast melding gemaakt van een feestavond volgende week zaterdag. Vanaf kwart over zeven kunnen alle SFC-leden op de bekende klanken van het trio Los Copacabanos de spieren op de dans vloer losmaken. Het lijdt in ieder geval geen twijfel dat het er daar in het clubhuis van SFC gezellig aan toe zal gaan. Schiedamse Boys gaat ook de blom metjes buiten zetten. En wel op zaterdag 26 oktober. Dan zullen de ..Music Makers" tijdens een bingo dansant zorgen dat de stemming erin komt te zitten. Waaraan wij overigens niet twijfelen, want de feesten van Schiedamse Boys zijn tenslotte niet voor de poes. De korfbalvereniging Succes gaftt een fotoen diawedstrijd organiseren. Tot en met 23 september kunnen de leden hun foto's en dia's in het clubhuis inleveren. Traditiegetrouw staan weer een aantal aantrekkelijke prijzen gereed voor de beste inzendin gen. Waaruit die prijzen bestaan wordt overigens nog even geheim gehouden. In het blad van de rennersclub Schiedam wordt nog even teruggeke ken op de Ronde van Schiedam, die enkele weken geleden werd gehouden. Voorzitter Breur memoreert even de goede gang van zaken rond deze wielerhappening, die mede daardoor uitgroeide tot een aantrekkelijk evene ment. Woorden waarbij wij ons graag aansluiten. In het clubblad van WF (wat een verschil oveygens dit nieuwe blad in vergelijking met het oude. Onze complimenten!) wordt de feestavond van zaterdag aanstaande nog eens aangekondigd.'Voor die WF-leden die het nog niet weten: vanaf een uur of acht in het clubhuis bij de wielerbaan. Feest ook bij Ursus dat volgende week zaterdag in het clubhuis de benen van de vloer zal halen. Naast muzikale omlijsting van de „Stradilla" kunt u tevens meespelen niesde tombola. JAN SPORTIEF MAASSLUIS De heren W. Pap en W. G. J. Veen. beiden hoofdbrand wacht bij de Maassluise Vrijwillige Brandweer, hebben met goed gevolg deelgenomen aan een cursus voor bevelvoerder. Het diploma werd hun dezer dagen uitgereikt tijdens een bijeenkomst van de gemeentelijke brandw eer te Rotterdam voor vrijwilli gers. Hetzelfde diploma werd aan twee brandweerlieden uit Rotterdam en aan één uit Mijnsheerenland uitgereikt. HFFR1NG

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 24