Alles draait om poppen gezin Braak Vormingsklas Liedewyde kwam ter zake bij de firma de Mol- Jansen Open dag over Kunstklassen Kleurboekjes Sportfondsenbad voor de derde klassertjes de nieuwe brillen van de najaarsbeurs een kleine greep: A. C J. SCHEFFERS DAM 35 testing BK ILL EN HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 8 - VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1974 BANKETBAKKERIJ Het luiste adres Géén filialen - Tel. 267823 BETTY SMIT De hele poppen-familie bijeen. Een unieke expositie, waarmee heel wat wordt rondgereisd. De alombekende Betty Smit komt op zondag 22 september in de Magnalia Deïkerk. Aanvang: 8 uur. Ruim drie jaar trekt mevrouw A. Braak-Wever van de Klaas Katerstraat 98 uit Schiedam, telefoon 711356 met een collectie aangeklede poppen de bejaardentehuizen langs. Waar zij dan een dag of soms meer een tentoonstel ling mag houden van poppen met zelf gebreide kleertjes aan. Gemaakt door haar man op een breimachine. Deze man is sinds 1968 arbeidsongeschikt, maar kan op deze wijze toch aan de bestaanskosten van het gezin bij dragen. Mevrouw Braak hield driejaar geleden haar eerste expositie in ..Huize Frankenland", dat een enorm succes werd. Bejaarden verwenden hun klein kinderen graag met St. Nicolaas of met een verjaardag en wat is er dan een mooier geschenk als een totaal aange klede beeldige pop. Ze zijn er in verschillende maten en prijzen. Op 24 september gaat .zij met Je kan een heleboel weten over verschillende huishoudapparaten, genoteerd in een schrift, maar het wordt allemaal heel anders, als je die apparaten zelf kan zien. Dat was de mening van de meisjes van de Vormingsklas van de R.K. School voor L.H., N.O. en M.H.N.O. Liedewyde aan de Parkweg. Zeer geïnteresseerd stelden de meis jes verschillende vragen woensdag morgen in de zaak de Mol-Jansen aan de Lange Kerkstraat 66. Het begon allemaal bij de stofzui gers, zoals de draaistofzuiger met het gemak dat het snoer door een vernuftige handeling zichzelf oprolt. Gewezen werd op het mondstuk van een stofzuiger, het zelfdenkende mondstuk, dat zich volkomen aan past bij een gladde vloer of vloer bedekking. Voor de klop-, veeg- en zuigmachine, een zeer handige stof zuiger, bestond veel belangstelling. Eigenlijk ook voor andere stofzui gers, waarbij mevrouw de Mol een gedegen voorlichting gaf. Er werd natuurlijk ook weieens een vraag gesteld, zoals bijv. over aardleiding. Die werden weer beant woord door de vakman, de heer de Mol, waarbij het de meisjes duidelijk werd waarom of ieder toestel geïso leerd is. En kregen zij inzicht in de bedrading, verschillend van kleur. Een klein overstapje was het toen naar stopcontacten, zoals die tegen woordig in de moderne flats zijn aangebracht. De meisjes verloren op slag hun ontvankelijk hart aan de mini-was machine voor 1 kilo wasgoed. Een uitkomst voor alleenstaanden, want hij vraagt maar weinig ruimte en met een electrische dompelaar is het sop direct op temperatuur. Grappig het kleine dompelaartje goed voor een haastig kopje koffie of thee. Een leuk cadeautje voor een meisje op kamers. VOGELGELUID ,.Dit hebben jullie nog nooit ge hoord", veronderstelde mevrouw de Mol en drukte op verschillende knoppen aangebracht op een wand- tableau. Afwisselend klonk er een ding-donggeluid,, een zware brom- toon, een heldere toon of zelfs vogelgesjirp liet zich horen. Het ligt er maar aan aan welk geluid u de voorkeur geeft, als is de hoge toon uitstekend geschikt voor bejaarde mensen, die een beetje doof zijn. Strijkijzers. Ze waren er te kust en te keur. De lichtgewicht, en vanzelf de stoomstrijkijzers, waarbij ook het nodige verteld werd. Het handige huishoud apparaat dat met een paar tellen vlees, soepgroen te, uien etc. extra fijn snijdt. Daarna kwam het gesprek op de TI -buis, of het nu goedkoper was om het te laten branden de gehele avond, bijv. in de keuken of telkens licht aan. licht uit. Zij kregen te horen dat een TL-buis goedkoper is dan alle andere lampen en een verbruiksduur heeft van 7000 uur, de buis dus voor de gezelligheid maar aanhouden. Over afzuigkappen wilden de meisjes nog wel het één en ander weten. Hetgeen door de heer de Mol werd uitgelegd. Prettig te vernemen dat de ITHO in Schiedam afzuigkappen met metalen filters heeft. Aller ogen waren gericht op de diverse lampen in de zaak, w.o. de allernieuwste van de beurs. Net in huis. Verder de sfeerlampen, kop- spiegellanrpen enz. Op de bloknootjes werden ijverig aantekeningen gemaakt en zeer binnenkort komt de heer de Mol over het bijv. het zelf maken van stekkers e.d. op ..Liedewyde" iets vertellen. Hetgeen de docente van de Vorntings klas veel plezier deed die toezegging te horen. Een ochtend waarvan de meisjes veel opgestoken hebben, en dolgelukkig gemaakt werden met een stapel folders en een T-shirt van Electro- stap. een organisatie in het gehele land bekend. Ze deden 'm meteen maar aan en luisterden tot slot naar de werking van de vloerwrijver. Want op je knieën het zeil wrijven is er echt niet meer bij. M. IlllllllllllllllllllllinillUlllllllllllllllllllllillllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllJllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUllllllUllllllllllllllllllllllllIllllllllllllllllllllllinilin In het kader van het 40-jarig jubileum van het Sportfondsenbad-Schiedam, werd op 46 lagere scholen aan alle leerlingen van de derde klassen een kleurboekje uitgereikt. Hiervoor werd toestemming verkregen van de onderwijs consulent de heer A. J. Tigges en de respectieve schoolbe sturen. Het is de bedoeling dat de boekjes voor 15 oktober aan het zwembad worden ingeleverd, waarna een deskundige jury waarin o.a. de heren Hendrickx en Wiegman zitting zullen nemen de resultaten van de ingekleurde boekjes zal beoordelen en over de toekenning van de prijzen zal beslissen. In de feestweek van 11 tot 17 november zullen de prijsw innaars worden bekend gemaakt. Op zaterdag 28 september wordt er in het Stedelijk Museum een Open Dag gehouden voor iedereen die met de drie weken geleden gestarte kunstklassen w il kennis maken. Kinderen zowel als volwassenen kunnen overdag of des avonds schilderen, etsen, kleien, wandkleden maken en andere vormen van kunst bedrijven. Dit alles onder leiding van de kunstenaars Joop van Meel. Friedel Dalhuisen, Harry Boom en Diet Wiegman. Er bestaat gelegenheid op deze Open Dag een les bij te wonen en een praatje te maken met kunstenaars. In de rechterbovenzaal van het museum is een tentoonstelling ingericht van het werk, dat in het afgelopen jaar in de kunstklassen werd vervaardigd. Men kan zich op de Open Dag opgeven voorde kunstklassen voor het komend seizoen. Deze tentoonstelling duurt 14 dagen en de Open Dag is des morgens van 10 uur tot des middags 4 uur. Iedereen van harte welkom. De vier kunstenaars die de kunstklassen gaan leiden. haar uitgebreide collectie naar het bejaardencentrum „Thurlede". Op 26 september kunt u haar weer treffen in Huize Frankenland en op 1 oktober in het „Zonnehuis" te Vlaardingen. Vier dagen gaat mevrouw Braak naar Groningen op 7 oktober en in de week van 21 oktober naar Groningen. Verder is zij al in Limburg, Goes, Brabant, Eindhoven en vele andere plaatsen met haar poppencollectie geweest. En niet zonder succes. Het is dan ook allemaal d c moeite waard, dat zal u zelf straks op de verschillende bazars wel zien. Nog niet allejaardentehuen van Schiedam, Vlaardingen en Rotterdam heeft zij bezocht, maar dat komt nog wel. De poppen zijn te mooi en te leuk aangekleed om er „neen tegen te zeggen. Het zijn dan ook dankbare geschenken in verband met St. Nico laas en verjaardagen. sterke herenbril, ook geschikt als leesbril 32,50 ziekenf.patiënten 11, Glanzend „Gunmetal" herenmontuur 82,50 ziekenf.patiënten 51, Die nieuwe gemêleerde kleuren in deze aparte damesbril 89,50 ziekenf.patiënten 56,60 Witmetalen geometrisch dames motuur, fijntjes van vorm. 49,75 ziekenf.patiënten/ 25, Uw bril 2Vi jaar verzekerd Wij komen ook aan huis 's Maandags gesloten Hoogstraat 154 Schiedam .Telefoon 26 37 87 Sterke celluloid damesbril zeer geschikt als leesbril, 32,50 ziekenf.patiënten/' 11,

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 8