Groenoord nu twee multi functionele sportterreinen rijker *v I Schiedamse Volkstuinders gaan seizoen sluiten X 7?h»TM 1 "WP« .uJBQuSk-2». Als u wilt: ook op donderdagmiddag HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 10 WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1974 f' De jongens van Groenoord-Eurosport hielden het bij het balletje trappen tenminste nog even droog. Dameshandbal in de regen... Dat is nog eens wat anders dan „Zaal" handbalwedstrijden van h.v. Kethel.. Wethouder Hans van der Wilk tijdens zijn speech. De Schicdamse PPR wethouder voor samenlevingsopbouw heeft voor zijn verkiezing gezegd dat hij een hekel heeft aan officieel optreden. Toch moest hij zaterdagmiddag de wethouderssteek uit de kast halen om het gemeentebestuur officieel te vertegenwoordigen bij de ingebruikneming van een tweetal multi functionele sportterreinen aan de Valeriusstraat en aan het Beethovenplein in de Schiedamse wijk Groenoord. Deze beide terreinen die zijn aange legd in het kader van de wijkverbete- ringen zijn de hele dag open en speciaal bestemd voor de recreatie van de wijkbewoners. Aan de Valerius straat is omsloten door de Laan van Bol Es. de Churchillweg en het terrein van de Huishoud en Industrieschool „Hargahof", een sport-speel-terrein van 110x57,5 meter, geschikt zowel als schoolsportveld als voor buurtspeel- plaats, waar tevens de activiteiten van de wijkvereniging kunnen plaatsvin den. Op dit veld komen drie sportter- reintjes, afgelijnd wolgens de geijkte afmetingen op de ondergrond van asfalt. Ze zijn bestemd voor zeven handbal, basketball (de palen zijn een geschenk van de „Hargahof') en zaalvoetbal. Daarnaast komt er nog een grasveld van 50x30 meter, geschikt voor diverse doeleinden. Dit veld is echter pas kortgeleden door de Plantsoenendienst met gras ingezaaid en daardoor in dit stadium bijzonder kwetsbaar. Een dringend beroep wordt vooral op de jeugd gedaan dit grasveld tot mei volgend jaar te ontzien. Tegen die tijd komen er doelpalen. In november a.s. wordt het gaas rond het terrein aangebracht en worden de bomen en struiken geplant. Het is de bedoeling het hele terrein te omgeven met een hogere beplanting waardoor de entree tot de wijk Groenoord een net aanzien krijgt; binnen de heesterstrook komt weer een hoog hekwerk, dat dienst zal doen als ballenvanger. Aan het Van Beethovenplein, achter de torenflat, ligt een kleiner sportveld van 35x35 meter, met op de onderlaag van asfalt afgelijnd twee banen naast elkaar, geschikt voor tennis, volleybal en badminton. Rond dit terrein bastaat de beplanting al enkele jaren, als onderdeel van het grotere recrea tieterrein achter de drie hoge S-flats. De beide terreinen werden zaterdag middag geheel in politieke gemeente lijke stijl geopend. Zo speelde PPR wethouder Van der Wilk op het Beethovenplein een partij tennis waar in hij een dubbel vormde met CDA gemeenteraadslid mevr. Hellwig Kui pers. Als tegenstanders fungeerden Yvonne Siljee die in de gemeenteraad zit voor de PvdA. Zij had hoe vreemd het ook moge klinken een dubbel gevormd met de VVD, raadslid Cornel is van Tilborg. Tijdens deze partij bleek weer eens dat de PPR een confessionele achtergrond heeft, want binnen een kwartier zaten mevr. Siljee en haar liberale partner Van Tilborg verslagen en uitgeput aan de kant. Op het asfalt van het sportterrein aan de Valeriusstraat werd een voetbal wedstrijd gespeeld tussen Eurosport en Groenoord. De laatstgenoemde ver eniging won met 4-3. Bij het handbal toonde UVG zich de sterkste tegen Kethel (8-3). De terreinen werden officieel geopend in het wijkcentrum Groenoord name lijk de boerderij Landvreugd. Daar droeg wethouder Van der Wilk beide terreinen over aan de Groenoord bewoners. Hij hoopte dat ze er zuinig op zouden zijn. Een gezellige bijeen komst besloot deze sportieve-Groen- oord middag. t-r-i ff" Tja, als je ook zo dicht bij de drumband van Sint Ambrosius gaat staan bij de opening van de Groenoord-sportvelden, moet horen en zien je wel vergaan. „STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE- EN GEZINSVOORLICHTING SCHIEDAM' Korte Dam 5 Schiedam Telefoon 2647 81 De majorettes van de drumband Ambrosius waren zo sportief om dat joch in de achterhoede, dat met bal en al hun voorbeeld volgt, te kunnen velen. En Yvonne de Waard-Siljee sloeg opgewekt haar partijtje-van-de-tennis- arbeid mee. Het zal u wel net zo gaan als ons: we zijn de hele vakantie al vergeten, zó druk is het hier! Natuurlijk vinden we het geweldig fijn, want zonder uw medewerking, d.w.z. zónder uw opgaven om bij ons te komen kunnen we niet draaien. U kunt terecht op naaien op maandag middag, dinsdagmiddag, en woens dagmorgen. Bij voldoende opgave komt er ook een cursus op donder dagmiddag. Geeft u zich vlug op? Verder graag een lijstje van onze andere cursussen: bloemschikken, uiterlijke verzorging, kleine karweit jes, behangen, wandkleden maken, koken, indisch koken, stoelen be kleden. Op de cursus creatief handwerken op dinsdagavond zijn nog enkele plaat sen vrij, hij begint op 1 oktober om half acht op Korte Dam 5, u kunt dus nog bellen, kosten .30,voor 8 lessen. Deze cursus is erg fijn. U leert er verschillende handwerktechnieken en maakt er fantastisch leuke en mooie dingen, o.a. kleine wandkleed- jes, poppen, sieraden met kralen en macramé of andere voorwerpen hiervan, vooral met de komende feestdagen is het plezierig om deze cursus te volgen, u kunt uw familie en vrienden met hele mooie cadeau tjes verrassen. Iets wat u zelf gemaakt hebt, oogst toch altijd méér waardering, dan zomaar een gekocht cadeautje. Wanneer u deze lessen volgt, zult u er geen spijt van hebben, alleen maar héél véél genoegen. We bevelen deze cursus dan ook warm bij u aan! Ons kantoor is open dinsdag t/m vrijdag van 9.30-12.00 uur, tel. 264781, giro 716115. U kunt ons inlichtingen vragen voor elk huis houdelijk probleem. We zijn tot uw dienst bereid. Komt u eens langs, loopt u eens binnen voor informatie. Het huis houden wordt hoe langer hoe ingewikkelder en moeilijker te be sturen. De Huishoudelijke Voorlich ting wil u met raad en daad terzijde staan. Wilt u Vavonds bellen dan graag 263633 tussen 5 en 6.30 uur. Tot ziens op Korte Dam 5 of tot horens op nr. 264781. P.S. Op de afslankcursus op donder dagavond van half negen tot half tien zijn nog 5 plaatsen. «t Balletje slaan in de plasregen: CDA- ster Els Hcllwig-Kuipers stond des ondanks haar mannetje. Een zeer jeugdige inwoner van Groenoord geruggesteund door de vaderlijke wethouder Hans van der Wilk, krijgt zijn eerste les in de officiële aftrap. Die bal hoeft niet eens een trap na, want die is mooi volgens de regels der aftrapkunst weggespetterd. Nog maar net bekomen van de drukte van het buitenlands bezoek van Volktuinders vanwege het Internatio naal Congres te Amsterdam gaat de Volkstuindersvereniging „Thurlede" zich nu voorbereiden op de sluitings avond van het seizoen. Het complex „Thurlede werd bezocht door Vlaams en Frans sprekende Belgen. De bezoekers waren zo ingenomen met het complex, dat het moeilijk was voor hen om er over uitgepraat te komen. Vooral de ligging en de schitterde tuinen met bebossing was een bijzonderheid voor hen. d Ze stelen de vraag of er nog mooiere tuincomplexen in Nederland waren of dat „Thurlede" het mooiste was. Bescheiden antwoordde de voorzitter, dat „Thurlede" op 4 na het mooiste van Nederland is. Bij het bezoek werden diverse kontakten gelegd en o.a. werd gaarne gebruik gemaakt van het aanbod van de voorzitter van de „Volkstuinen van Gent" om het komende jaar een bezoek te brengen aan hun complex in Gent. Nu wat betreft de sluitingsavond: deze wordt gehouden op vrijdag 27 septem ber, aanvang 8 uur in het verenigings gebouw op het tuincomplex. Tijdens deze avond worden o.a. de prijzen uitgereikt van de tentoonstelling 1974. Er worden enkele spelletjes bingo gespeeld. Zo mogelijk is er tijd voor een dansje. Tenslotte wordt er op gerekend op de bekende gezellige „Thurlede" inbreng en dan wordt het zeker de avond van het jaar. y JWJ|tKKSfelfc Een hcrendubbel tussen een progressieve tennisser in de persoon van wethouder Van der Wilk (PPRI en toevalligerwijs links de liberaal Comelis van Tilborg. Op de Boerderij Landvreugd was het goed uitblazen van de openingshappening, die dankzij aller inspanning toch niet in het water viel.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 10