Interkerkelijke jeugddienst vredesweek Winkelcentrum Zwaluwlaan wordt in fasen gerealiseerd H98 ■HM" fi Wat zou u doen 0,98 12951 18.95 t VRUCHTENBRANDEWIJN 7 25 Oude raadhuis Kethel Horeca bedrijf Politie kreeg twee vechtstokjes nu flEVflimlLII LL ML1" ROYAL CLUB TONIC Korenbeurs 1 "~~m n TIA MARIA grote fles Nagellak remover ,de Meeuw" 2.45 DROGISTERIJ LITERFLES WHITE HORsi WHISKY 1 per fles per fles COURVOISIER COGNAC per fles VRIJMOED FRIESCHE BERENBURG literfles i V LITERFLESM HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 8 - WOENSDAG 25 SEPTEMBER 1974 Op zondag 29 september wordt dooi een interkerkelijke werkgroep voor dt vredesweek een jeugddienst georgani seerd in de Opstandingskerk aan de Burg. H. Gretelaan. Aan deze Inter kerkelijke Jeugddienst werken o.a. ntee: het koffiebar combo „The Crutched Friars", Aad van der Hoe ven, pater Jan Groot en een spreekster namens Amnesty International. Aansluitend wordt een gezamenlijke maaltijd gebruikt en worden twee korte films vertoond. Aanvang 5 uur. Het forum dat de plannen voor een winkelcentrum aan de Zwa luwlaan toelichtte. Staande de directeur gemeentewerken ir. H. G. de Block. Het winkelcentrum aan de Zwaluwlaan in de Schiedamse wijk Groenoord zal in fasen worden gerealiseerd. In de eerste fase zullen winkels komen met de eerste levensbehoeften waaronder een supermarkt. Pas in de tweede fase zullen ook luxere winkels komen waaronder b.v. een schoenenzaak. Binnen het winkelcentrum zal het oude raadhuisje van Kethel een zinvolle bestemming krijgen, gedacht wordt aan een Horeca bedrijf. Deze mededelingen deed ir H. G. de geheel zal zijn gerealiseerd de beschik- Block directeur van de dienst gemeen tewerken tijdens een hearing over dit te bouwen winkelcentrum, in het stads kantoor. De bijeenkomst stond onder leiding van wethouder Hans van der Wilk die vond dat er feitelijk wel genoeg was gepraat over dit winkel centrum. „Er zal nu moeten worden gebouwd", zei de nieuwe bewindsman. De heer de Block memoreerde dat er momenteel 19.000 Schiedammers in Groenoord wonen. Zij krijgen over ongeveer vier jaar, als het winkelcentrum in zijn king over 10.000 m2 winkelopper vlakte aan de Zwaluwlaan. De super markt die in de eerste fase zal worden gerealiseerd wordt 1400 nt2, de winkels gemiddeld 850 m2. Pas in de laatste fase zal er ruimte worden ingeruimd voor een Vendette. Het nieuwe winkelcentrum zal wordeverdekt maar op een manier zodat men Vwinters aangenaam loopt, bij vallende bui ook geen regen op het hoofd krijgt, maar 's-zomers overdekt van het mooie weer kan genieten. Ook zal bij het winkelcentrum een parkeerterrein worden aangelegd, maar de auto is, aldus de heer de Block, wel de gast. Ook is er bij het winkelcentrum ruimte gereserveerd voor een wijkcentrum waarin dan o.a. een bibliotheek en de wijkgezondheidszorg zal worden ge vestigd. Opmerkelijk is het feit dat er een plaats is ingeruimd voor het oude raadhuisje dat oorspronkelijk zou worden afgebroken maar na een aktie toch blijft staan. Ir. Block ontkende maandagavond met klem dat het oude Kethelse raadhuisje op instorten staat; „het is nog van gave kwaliteit", zei hij. De poitic heeft vorige week twee zgn. Japanse vechtstokjes ontvangen die verplicht moesten worden ingeleverd legen contante betaling van één gulden. Tot begin deze week dacht de Schiedamse politie dat deze landelijke aktie in deze stad helemaal geen resultaat zou hebben, maar op hel laatste ogenblik, de aktie is gisteren afgesloten, kwamen dan nog twee bezitters van de Japanse vechtstokjes naar het Schiedamse hoofdbureau van politic aan de Lange Nieuwstraat. De vechtstokjes waren tot voor kort te koop in speciaalzaken voor zestig gulden per stuk. Ze zijn in de vechtsport bekend als nanchaka- of kobuda-wapens. De politie is voorlopig niet van plan hard te gaan optreden tegen bezitters van deze Japanse vechtstokjes, die hun wapen komen inleveren. Tegen hen zal geen proces verbaal worden opgemaakt, maar de contante gulden, die bij het inleveren van de stokjes werd overhandigd, zullen zij niet meer krijgen. Als de politie de wapens overigens ergens aantreft, zal wel proces-verbaal worden opgemaakt. In de loop van het volgend jaar zal de politie wel de harde lijn gaan volgen. POLISH KEMttvtR 1e Middellandstraat 49b, Rotterdam Rembrandtlaan 11, Schiedam \N in 'thart van schiedam TELEFOON 26.39.31 Het oude raadhuisje van Kethel dat oorspronkelijk zou worden afgebroken en nu wellicht als Horeca gelegenheid dienst gaat doen voor het nog te bouwen winkelcentrum aan de Zwaluwlaan. Wat zou u doen als uw peuter hl slokje bleekwater gedronken heeft? Wat zou u doen als uw kind in de hal van de flat is uitgegleden en geen kans meer ziet om op te staan? Heeft hij iets gebroken? Is er iets gekneusd? Wat zou u doen als er in uw omgeving een ernstig ongeval gebeurt en uw hulp wordt gevraagd? Raakt u in paniek? Gaat u met het slachtoffer lopen sjouwen? Maakt u de toestand van het slachtoffer misschien nog erger dan zij al is? Wat zegt u? U weet het niet? Dan is het toch de hoogste tijd dat u daar wat aan gaat doen! Uiteraard heeft u wel eens gehoord van E.H.B.O.! Dit wil zeggen Eerste Hulp! Hulp die het ongeval-slachtoffer direct nodig heeft, maar ook verantwoorde hulp. Gelooft u gerust: Een E.H.B.O.'er is geen dokter. Ook geen vervangend dokter. Een E.H.B.O.'er verleent alleen die directe hulp, die de toestand van het slachtoffer onmiddelijk vergt. Hij weet wat hij moet doen bij ernstige bloedingen, weet, hoe hij mond-op-mond-beademing moet toepassen, weet hoe hij moet handelen bij verstikking vergiti- ging enz.. Kortom, hij weet hulp te bieden bij ernstige ongevallen, en hij is ook direct bereid de meeste kleine wonden te behan delen, want dat hoort ook tot zijn taak: Hulp bieden, Eerste hulp, Verantwoorde hulp! Is u nu overtuigd, dat ook u tot deze groep „Helpers" behoort? Dat u ook zo'n cursus E.H.B.O. moet gaan volgen? Zo'n cursus duurt maar 12 lesavonden, waarin u geleerd wordt wat wel en wat niet mag, wat beslist direct moet gebeuren en wat u beslist nooit mag doen. Een eenvoudige cursus, die in zijn praktijk van verstckkende gevol gen kan zijn: Deze moderne tijd vraagt moderne hulpmiddelen. Ook hulpmiddelen bij ongevallen en zo'n modem hulpmiddel is E.H.B.O. Volgt zo'n cursus en leert helpen! Vrijdag a.s. 27 sept. start de E.H.B.O. Vereniging „St. Liduina" een nieuwe cursus. U kunt u aan de zaal melden t.w. „Het Schephuis" aan de Dorps straat Savonds om half 8. U kunt ook contact opnemen met: P. Lansbergen, Burg. Verveen straat 8, tel. 706244. H. P. v.d. Koppel, Molensingel 27, tel. 702418. Th. de Veth, Faassen- plein 75, tel. 706303. Mej. R. Kester, Woudweg 26, tel. 705584.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 8