Wat weet u eigenlijk van de EHBO af PROTEST TEGEN MARTELINGEN IN CHILI Siso-bazar trok velen tot zich Uitslag loterij Siso- bazar CENTRAAL van ge kregen Chemische Wasserij HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 16 -VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1974 hoogstraat 27, schiedam tel. 266472 ook zaalverhuur Aan belangstelling heeft het de Siso-bazar in de Magnalia Deïkerk beslist niet ontbroken. De kramen waren allemaal druk bezet en er werd van alles H gekocht en te koop aangeboden. Allemaal voor het goede doel: een avondmaalskleed voor de Julianakerk, een projector met scherm voor „De Ark", nieuwe gordijnen voor de verenigingsruimte in de Magnalia Deïkerk, ronde tafels voor de I Oosterkerk en een bijdrage voor de inrichting van „De Koffiebar". Waarmede men deze jongelui, die er zo hard voor werken, gelukkig hoopt 5 te maken. Het bar slechte weer was woensdag middag voor de moeders met kinderen geen bezwaar om naar deze bazar te komen. Vooral voor het Rad van Avontuur bestond grote belangstelling. Doch ook voor de rommelmarkt, de snoepkraam, die met cosmetica, speel goed en wat dies meer zij. Men kwam gewoon handen tekort. Er waren leuke gebreide kinderkleer- tjes, alles voor de baby. Doch ook heel mooie handwerken die verloot werden, zoals twee grote beren, een geborduurd tafellaken en diverse kussens. Er was letterlijk van alles te koop. Tot boodschappen toe. In een afzonderlijke ruimte vermaakte zich de jeugd met hengelen en ballen gooien. MOEILIJKE TAAK •Ik sprak even met de opvolgster van mevrouw Schuring, mevrouw B. ten Kate-Stevens. Tijdelijk voorzitster, zei ze nadrukkelijk. En onthulde dat ze het een moeilijke taak vond om mevrouw Schuring met al haar enthousiasme te evenaren. Ik heb echter de wieg bewonderd die zij bekleed heeft. Een koopje als die weggegaan is. Zo ook het ledikantje en de wagen. Een moedertje zette even haar wagen met inhoud bij ons in de kamer neer. Maar hij was zo woelig dat we de angst hadden dat hij uit de wagen zou vallen met al zijn gespartel. Zodat mévrouw ten Kate snel de moeder opspoorde. Mannen kopen makkelijker zei ze met kennis van zaken. Dus hadden we alle aandacht op de mannen van de Sisobazar gericht. Of zij inderdaad zoveel gekocht hebben? Ik zal het nog wel horen. Heel veel belangstelling trok de kraam vlakbij de ingang. Daar was dan" ook van alles te koop wat met kunst te maken had. VUF HANDEN Als u het misschien nog niet weet, de koster van de ,,Mag" kerk heeft vijf rechterhanden. Ongelooflijk wat een werk deze man verzet. Een hand had hij nog vrij om mii met een bloemstukje te Verrassen. Iets wat ik zeer op prijs stel.l Leuk was het inderdaad op deze bazar met zijn overvloed aan koopwaar en vanzelfsprekend ook loten. Daar leest u volgende week in het kerkblad of op deze plaats de uitslag nog wel van. Extra veel belangstelling trok die ene kraam bij de ingang van de kerk met een overvloed van kunstvoorwerpen. Het kijken en kopen tenvolle waard. Nee, de regen was 7een spelbreker. Gelukkig maar, want er is zoveel werk voor verzet. De Siso-bazar waardig. Kussens blauw: 92, 106, 143. Ontbijtlakens groen: 249, 300. Wandkleed groen: 269. Beren wit: 68, 205. Schellekoord rose: 62. Ontbijtlaken rose: 240. Wandkleed rose: 278. Fruitbak geel: 838. Roosjes beer oranje: 43. Schilderij geel: 99. Ontbijtlaken blauw: 91. Levensmiddelenmand rood: 28. Zilveren hanger blauw 28. Prijzen af te halen bij mevrouw Goudzwaard, Vlaardingergijk 271a. REINIGT UW KLEDING BETER M LANGE NIEUWSTRAAT 71 SCHIEDAM TELEFOON 268392 Wij halen en bezorgen door de gehele s stad Tot ziens een koffïebarmedewerker Koffiebar de Goede Haven Voorzaal lulianakerk B. K. Laan. Schiedam. Een handjevol gezellige over zichten van de Siso-bar die ondanks de ongezellige regen zoveel belangstelling trok. vUesrrslaurcmt iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiini1111 LI heeft allemaal weieens van de E.H.B.O. gehoord. Mogelijk heeft u er weieens kennis meegemaakt bij een ongeval. Of zegt het woord u helemaal niets. U weet vaag dat het iets met hulp heeft te maken, maar u heeft het altijd zo ontstellend druk dat de betekenis ervan u echt ontgaan is. Dat is voor „Christophorus" dan verschrikkelijk jammer. Want deze vereniging Eerste Hulp Bij Ongeluk ken is op dinsdag 24 september met de jaarlijkse cursus begonnen. Nu niet zeggen, dan ben ik al een les achter. Dat haalt u allemaal wel in. Hoofdzaak is dat u komt. Dat u weet waar het om gaat. Elke dag gebeuren er in huis kleine ongelukjes waar u geen raad mee weet. Een dokter is ook niet altijd te bereiken. Wat moet je dan? Ja, zo is het met u gesteld als geen snars van de E.H.B.O. afweet. Neem dus vanavond nog een goed besluit en laat u inschrijven voor deze cursus. Van belang voor uzelf, doch ook voor uw naaste, die u straks misschien moet helpen. De aanmeldingsadressen? Daar komen ze al: Scheffers, van Ruysdael- laan 50a, tel. 263115, Boks, Alb. van Raalteplein 15, tel. 705405, de Kort, Boerhaavelaan 122 en bij de dames Lammers, Tolensstraat 19b, V. d. Ree, Numansdorpsestraat 13a, tel, 260728, D. Lammers, Parkweg 147 en me vrouw Nieniantsverdriet, Nieuwe Ha ven 75, tel. 265027. Bel vanavond nog even. De raadsleden van Schiedam gaan zich persoonlijk wenden tot de Chileense ambassade en de machthebbers in dit land om van hun afkeuring blijk te geven over de vele martelingen die daar plaats vinden. Oorspronkelijk zou er op verzoek van de Chilibeweging een brief uitgaan namens de hele raad om te protesteren tegen de massale processen die in dat landplaats vinden, maar tijdens een zitting hierover bleek een gedeelte van de raad hierop om onbegrijpelijke wijze tegen. Besloten werd toen de zaak te verwijzen naar de commissie algemene bestuurlijke zaken, een bijeenkomst van fraktievoorzitters en aanverwante zaken uit de gemeenteraad. Deze commissie vergadert altijd in het diepste geheim. Via een brief aan het college van burgemeester en wethouders heeft men dit standpunt naar buiten gebracht. Te koop: oud-hollands bankstel, t.e.a.b. Nijman, Celsiusstraat 14A, Schiedam. Te koop: wegens het overgaan op Diesel, mooie witte Opel Kadett van juli 1972 met nieuwe uitlaat en radio .4500,Voor financiering kan eventueel gezorgd worden. Tel. 010-705248. Welke boekbinderij helpt mij aan vergaarwerk, bloks en sets, wordt gehaald en gebracht, telefoon aanwezig. Brieven onder nr. 4552 bur. v.d. blad. BONT 11! BONT BONT 11! BONT 11! Slechts de maand september nog 20 pet zomerkorting uit volle dige collectie bontmantels, bonthoeden. Volle garantie! Crediet-service mogelijk! nederlands grootste bont magazijn nu met zeer lage betaalbare prijzen!! Drin gend advies aan alle dames v. Nederland: Komt eerst de vergelijkbaar 20 pet 25 pet. goedkoperm prijzen in onze etalages zien. Dit kan alléén Het Bontpaleis „Onder de Laurenstoren", Hoogstraat 153, Rotterdam-C. tel. 010- 143337. Reisgeld terug bij koop door geheel Nederland (ook benzine auto's), 's Maandagsmiddag en iedere dag tot 6 uur geopend. Vrij dag koopavond tot 9 uur. Voor behang, witwerk, schilderwerk, het leggen van plastic en van zachtboard plafonds. Vrijblijvend prijsopgave. Nu ook voor tegelwerk, stucadoorswerk, metselwerk. Verboom, Boerhaavelaan 98A, tel. 261972, bij geen gehoor: 263867. Electric-service: reparatie aan alle huishoudelijke apparaten, wasautomaten, koelkasten, centrifuges. Vóór 10 uur gebeld, dezelfde dag geholpen. Wij repareren van scheerapparaat tot wasautomaat, ook verkoop losse onderdelen. Grote Visserijstraat 110, Rotterdam, tel. 010-760351 Voor verbouwen, tegel- zetten, stucadoren, granol- len en keukens belt U tel. 010-215129 of 848513. Gra tis advies. Speciale prijzen voor schrijfmachines, telmachi nes enz. Reeds v.a. ƒ.75 met 1 jaar garantie. Tevens gebr. stalen kantoormeubelen. Ook zaterdag geopend van 11-16 uur. Fa. B. Ruts, Witte de Withstr. 15 R'dam. tel. 010140644. Ie koop: EHBO-diploma. Tel. 263115. Te koop: z.g.a.n. commode klepkast t.e.a.b. Halleystraat 22B. Kr was eens ccn man die weinig bezat. Hij had een dak om te slapen en een net pak voor de zondag. Hij had een brood op de plank, maar kaas was er meestal niet bij. Zijn werkdag was lang, maar soms was er helemaal geen werk voor hem. En dan trok de man van de sociale zaken, somber denkend aan de tijd dat hij arm en oud zou zijn. Totdal het getij Keerde, fabrieken verrezen, schoorstenen rookten allerwege, schepen voeren af en aan, auto's vormden files op de wegen en vliegtuigen kliefden door de lucht. En onze man kocht een bankstel, een televisie, en tenslotte zelfs een auto. En op een vrije dag laadde hij zijn gezin in om te genieten van zijn bezit. Maar dat viel tegen. De weg was verstopt met duizenden andere autobezitters, het rook buiten niet naar bloemen maar naar uitlaatgassen en het strand was vies van de olie. Tevergeefs probeerde hij in het vervuilde water van de vliet een visje te verschalken, onderwijl luisterend naar de sombere berichten uit zijn radio, oorlog ill het Midden-Oosten, armoede in de Derde wereld, watersnoodrap in Honduras, gijzelingsdrama in Den Haag etc. etc. Mistroostig dacht onze man na. Wat had hij aan zijn bezit? Had het vuile viswater iets met zijn auto te maken? En zijn welvaart inct de honger elders in de wereld? Leefde hij of werd hij geleefd? Koos hij of werd er voor hem gekozen? Deze man uit het verhaaltje zijn wij allemaal. We worden steeds rijker, maar tegelijk ook steeds zieliger. Het is voor een rijke die er nooit genoeg \an krijgt blijkbaar heel moeilijk om het koninkrijk van Jezus Christus binnen te gaan. Als je over het vorenstaande met ons wilt praten dan kun je terecht in de voorzaal van de Juliana Kerk aan de B.K. Laan, morgenavond om 8 uur, en we hebben ook nog een steengoeie muziekgroep voor jou uitgenodigd namelijk THE MESSENGERS uit Apeldoorn.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 16