.ir. "Open Huishoudt eens in de maand ontmoetingsavond ïïm m Personeel gisterenmiddag ingelicht Doet U er ook wat aan? 1 ïif C .•i T. B. Goei Autorijschool AAD van LEEUWEN En een poot voor Sebas.... VERHUUR zonder chauffeur HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 20 -VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1974 O* A. busjes en bestel auto 's BOKELWEG 4 Schiedam, achter Station Telefoon 15.09.40 ARTS AFWEZIG TOT 14 OKTOBER Waarneming: Dr. C. Pet, Tuinlaan 38, Dr. P. van Santbrink, J. v. Zutpenstraat 2, Dr. D. Houthuysen, Marconistraat 93 Visites aanvragen via tel. 206611 vóór 9 uur. Lest met Opel Kadett Spec. Instructeur met Vamor-diploma. Prof. Kam. Onneslaan 185, telefoon 26.41.74-26.55.78 fusie tussen Gemeente- en Noletziekenhuis op komst Boven: het Noletziekenhuis met daaronder het Gemeen teziekenhuis, zoals wij dat, vooruitlopend op de naderende fusie, fotografisch maar even aan elkaar hebben geplakt. Er wordt gewerkt aan een fusie tussen de beide Schiedamse ziekenhuizen, namelijk het GemeenteZiekenhuis en het R.K. Nolet-Ziekenhuis. De fusie betekend niet dat een van de zieken huizen wordt afgebroken maar er wordt gedacht aan een ziekenhuis stichting met een gemeentegebouw en een Noletgebouw. Voor de voorberei ding van de fusie is er een commissie gevormd die bestaat uit de heren: mr. A. Caljé, en de heer A. A. L. Stegman, de beide directieleden dr. J. H. Leusink,(gemeenteziekenhuis), dr. C. J. M. Vlootman (Noletziekenhuis) de beide voorzitters van de twee medische staven dr. H. B. S. Ymens (oor-, neus- en keelarts in zowel het gemeente- als Noletziekenhuis), en dr. J. Vonk (chirurg in het Noletziekenhuis). Volgens dr. Vlootman is het een fusie in de top. Als de fusie een feit is hebben beide ziekenhuizen de beschikking over zo'n 600 bedden en behoren ze tot de grotere ziekenhuizen in de Rotterdam se regio. Het personeel van beide ziekenhuizen is gistermiddag ingelicht over de naderende fusie. GEDWONGEN Volgens de commissie die zich in eerste instantie met de fusie heeft bezigge houden en onder leiding stond van burgemeester Arie Lems in zijn funktie als voorzitter van de commissie voor het gemeenteziekenhuis en de heer A. F. A. van Velzen in zijn funktie van voorzitter van het Noletziekenhuis, is men gedwongen tot een fusie over te gaan omdat het inwonersaantal van het Rijnmondgebied dalende is en er naar schatting over een aantal jaren rond duizend ziekenhuisbedden te veel zullen zijn. Men wil niet lijdelijk afwachten tot het moment waarop hogerhand het mes in het Schiedams ziekenhuiswezen zet, maar men wenst nu het heft in eigen hand te nemen. De gevormde studiecommissie gaat uit van het behouden en zoveel mogelijk verbeteren van het ziekenhuiswezen in Schiedam. Verder zullen de belangen van het personeel zo optimaal mogelijk moeten worden gewaarborgd, terwijl er ook gestreefd zal worden naar een democrmtische beheersvorm. Als de commissie op korte termijn zijn studie heeft afgerond, zal men het bestuur van het Noletziekenhuis en de commissie voor het gemeentezieken huis adviseren, die dan een volledige fusie onder andere bij de gemeente raad moet aankaarten. Men schrijft ons: 'Het is alweer enige tijd geleden dat u iets van onze Stichting gehoord hebt... Onze bedoeling is nu om met ingang van VRIJDAG 27 SEPTEM BER '74, eenmaal per maand (op de laatste vrijdag van de maand) een ontmoetingsavond te organiseren om mensen die daar behoefte aan hebeu. Deze vraag is eigenlijk tot ons gekomen uit het gastenboek van de Kerst-inn's. Om mensen boven de dertig jaar is eigenlijk niets op dit gebied. De bedoeling van de stichting 'Open Huis' is dat u op deze avonden eens gezellig met elkaar kunt praten over eventuele problemen, die u mocht hebben. Verder is er de gelegenheid om een dpnsje te maken, of om onder goede leiding uw kreativiteit uit te leven. Ook kan er een spelletje gedaan worden en er is "een leeshoek. De eerste avond is dus a.s. vrijdag. De avond is in het dienstencentrum 'de 4 Molens' en wordt gehouden van 8 tot 11 uur. Wij hopen natuurlijk dat velen aan onze uitnodiging om daar te komen gehoor zullen geven. Alleen dan zal blijken, dat deze avonden nodig zijn. Hier in Schiedam, met zijn buitenge woon wisselende bevolking, is een groot tekort aan een doodgewoon punt, waar u mensen ontmoeten kunt en met iemand kennis kunt maken. Velen van u zullen met dit probleem zitten en nu hopen wij, dat wij u met deze 'ontmoetings-avonden' helpen kunnen, om uit uw isolement te geraken. De opzet van deze avonden is voor iedereen, ongeacht levensbeschou wing of geloofsovertuiging. Het is een vraag die op ons is afgekomen en dit is dan ons antwoord. Vanzelfspre kend zijn we ook alweer begonnen met de Kerst-inn 1974. Hiervoor hebben we nog veel, héél veel hulp nodig. Er zijn diverse werkgroepen: huishouding; programmering; gast vrouwen/heren; technische dienst; vervoer. Geeft u zich s.v.p. zo spoedig mogelijk op indien u ons op het één of ander terrein helpen wilt. Dit kan dinsdag t/m vrijdag tussen 9.30 en 12 uur op Tel. 26.47.81 en anders 's-avonds (liefst tussen 5 en 6.30 uur) op tel. 26.36.33. Graag erbij vertel len. naar welke tak van dienst uw voorkeur uitgaat. We worden aan alle kanten geholpen omdat met het nut van deze dingen terdege inziet. Van de plantsoenen dienst mogen wij hulp verwachten en naar wij hopen ook van de bloemis ten via bloemenmagazijn 'Rosa'. Jongelui van de Hoveniersschool hebben alweer toegezegd met de versiering te zullen helpen. Diverse koren laten zich met de Kerstdagen horen en kursisten van de muziekscholen uit Schiedam en Rotterdam komen muziek maken. Hoe kunt u uw Kerst beter vieren dan wat voor uw medemensen te doen? Het bestuur heeft ook al een onderhoud gehad met de Wethouder We hopen t.z.t. voor een subsidie in aanmerking te komen. Kunt u ons niet persoonlijk helpen dan wilt u ons misschien toch wel geldelijk steunen. Het gironummer van Stichting 'Open Huis', Schiedam is: 3097960 t.n.v. de penningmeester de heer M. Vis, Vlaardingerdijk 444. Helpt u ons waar u maar kunt! Maakt u van onze ontmoetingsavon- den een sukses, door te komen, lot ziens op VRIJDAGAVOND 8 uur in 'De 4 Molens'. Volledig bestuur 1974: Voorzitster mwL. C. Bot. Nolens- laan 502. Tel. 70.79.14: sekretaresse mw. G. van Mansum. B. Knappert- laan 245a, Tel. 26.36.33; penning meester H. Vis, Vlaardingerdijk 444. Tel. 26.13.80, gironr. 3097960 t.n.v. St. Open Huis Schiedam; Th. Kuypers, D. Curtiusstr. 75, Tel. 70.83.89; J. van Wattum, L. Rayma- kerstr. 285, Tel. 70.82.67; mw. J. van Keimpema, Nassaulaan 24b, Tel. 26.22.63; M. van de Ent, B. Knappertlaan 193b, Tel. 26.25.81; mw. H. C. Smits, B. Knappertlaan 82, Tel. 26.51.24; mw. A. C. Smit-Konings, Bachplein 556, Tel. 70.13.66. Men schrijft ons: Sebastiaan, het is niet waar! Als hond met veel interesse voor het wereldgebeuren lees ik ook altijd het Nieuwe Stadsblad en er is een mijnheer die vaak van ons heel lelijke dingen schrijft eigenlijk vieze, en nu heb ik mijn baas gevraagd, dat doe ik met mijn mooie bruine ogen, laten we eens gaan kijken of dat wel w aar is. Met'schrijven heb ik wat moeite maar ook dat wil hij voor mij doen. Het regende hard en de wind rukte aan de bladeren en ondanks de ernstige zaak moest ik toch nog lachen ook want zijn paraplu is wel zes keer met de ondergang bedreigd. Op dc trimbaan aangekomen zijn wij met wijd geopende ogen en trillende neusgaten speurend naar al dat hondenvuil het hele parkoers gelopen maar in het geheel niet die vieze dingen gezien die in het Stadsblad stonden. Omdat wij onze ogen niet geloofden hebben wij nu allebei met een goede bril op het hele trajekt nóg eens nauwkeurig bekeken maar alles wat over ons edele ras in het Nieuwe Stadsblad stond is niet waar, integen deel, er ligt niets anders dan zand en bladeren. Je reinste diskriminatie en ik ben toch al zo vaak geschrokken van alles wat er iedere dag over mensen, die edele figuren, in de krant staat. Onderweg naar huis biggelden grote tranen van droefheid over zoveel kwaadspreking langs mijn wangen, de kaakjes die mijn baas me gaf konden mijn droefheid niet wegnemen en nu hoop ik maar dat er veel mensen zullen zijn die mij zullen geloven, ze kunnen ook zelf gaan kijken maar het is wel ver en zeker 80% van de hondenbazen komen lopend nooit zo ver!! De groeten en een poot van Anda van Mastrigt en mijn baas W. van Mastrigt, Ds. Kuyperlaan 69, Schiedam. P.S. Wij liepen 2 trimbanen in Sterrenbos en Beatrixpark.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 20