Waarom Damclub door pech achtervolgd Yoga Eigen onderdak voor de KNNV predik beurten DEZE WEEK IN SCHIEDAM HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 26 - VRIJDAG 27 SEPTEMBER 1974 De pluim van de week gaat wat mij betreft deze keer naar D. H. S. in een helaas veel te hard gespeelde wedstrijd, waarbij eerlijkheidshalve gezegd, ook D. H. S. zich allerminst onbetuigd liet, werd het eerste puntje in de le klas gepikt. Dat de tegenstander het toch zeer gerenommeerde Xerxes was, stemt tot te meer verheugenis. Ik houd er dan ook op dat D. H. S. langzamerhand in de le klas geakklimatiseerd raakt en zich, ondanks het feit dat nu nog de rode lantaren wordt gedragen, nu het eerste schaap over de dam is, in die klasse zal weten te handhaven. Wat betreft het betaalde voetbal zette S.V.V. de traditie voort door de thuiswedstrijd, deze keer tegen het door 'elftalleider' Cotje Prins gecoachte Helmond Sport, te winnen. Jammer overigens dat het vertoonde spel de neutrale toeschouwers niet direkt tot een hernieuwd bezoek aan Harga zal uitnodigen, terwijl door de doorgaans miserabele resultaten in de uitwedstrijden, de door penningmeester Cor de Vries zo zeer begeerde na-kompetitie der periode-kampi oenen, althans wat betreft de eerste periode andermaal een fata morgana bleek. Hermes deed uiteindelijk waartoe het gezien zijn stand verplicht was, nl. d.m.v. een 2-0 overwinning op Gouda, zich in het midden van de ranglijst van de hoofdklas vestigen. Weliswaar werd die overwinning eerst in de laatste minuut van de wedstrijd tot zekerheid, terwijl voordien Harry Spermon door het stoppen van een penalty de gelijkmaker moest voorkomen, het in Gouda vertoonde spel wettigt toch het vertrouwen dat het kampioenschap van vorig jaar en de winst in het Twenthe Ros toernooi een voldoende basis vormen om zich zonder problemen in de hoofdklasse te handhaven. Over onze derde klassers Excelsior en Schiedam zijn helaas geen overdreven juichkreten aan te heffen. Weliswaar veroverde Excelsior met een 0-0 uitslag haar eerste puntje tegen het veel hoger geplaatste RK-WIK, maar na het fraaie kampioenschap van vorig jaar, waren onze verwachtingen over Aad Bierhuyzen's formatie toch wat hoger dan het nu bereikte resultaat van 1 winstpunt uit 4 wedstrijden. Hoop ik maar dat het slechte voorbeeld deze zomer van de cricket-broeders, bij de aanhangers van King Soccer geen navojging vindt. Wat Schiedam betreft past deze week slechts een bescheiden zwijgen. Om tegen het voor de aanvang van de wedstrijd praktisch gelijk geplaatste Steeds Volharden, met 5-0 de vernieling in te gaan zou toch niet nodig moeten zijn geweest. In de 4e klasse behaalde SVDPW met 2-1 een nuttige overwinning op FSV Pretoria, terwijl Martinit door in de uitwedstrijd tegen FIOS de brilstand vast te houden, in ieder geval 1 puntje vergaarde. Waar zijn overigens voor de roodbaadjes de tijden gebleven van de Gebr. de Bout, Dorus Mackay, Wout de Wildt en Kees de (pardon!) Reyngoudt, toen op gelijk niveau met SVV werd geduelleerd? Al met al zien ook in die regionen de voetbalvooruitzichten er niet zo rooskleurig uit als vorig jaar toen onze stad met de promotie van Hermes, DHS en SVDPW weer eens ouderwets uit de bus kwam. Of gaat URSUS als onze enige nog ongeslagen KNVB'er voor de verrassing zorgen? In de RVB - het 'KNVB afdeling Rotterdam' komt mij nog steeds moeilijk uit de pen - noteerden we gelijke spelen van Demos, SFC en WF. met als uitschieters de 4-2 overwinning van de Nieuwlandbewoners en als klapper van de week de 8-1 inmaakpartij van Schiedamse Boys op Victoria. Onze zaterdagmiddag-KNVB'ers sloten beide op 0-0 af. Aangezien echter beide duels wedstrijden betroffen tegen de mede-degradatie-kandidaat, is voor beide verenigingen uitzicht op betere tijden nog niet aangebroken. Tenslotte nog een enkele verwijzing naar de wanprestatie van oud-koereur Wim van Est (zijn hart stond stil maar zijn horloge liep nog), die als ploegleider bij de Nederlandse clubkampioenschappen wielrennen op een ongeval met dodelijke afloop van de eerst 17-jarige renner Dries Roosloot, niet anders kon reageren dan 25 sekonden tijdvergoeding te eisen. Dat althans wij in Schiedam ondanks onze club - en jammer genoeg soms ook onze persoonlijke belangetjes, van dergelijkesymptomen van ergerlijke sportverdwazing verschoond zullen blijven en ons altijd blijven realiseren dat het tenslotte maar een spelletje is, hoopt ongetwijfeld met u JAN SPORTIEF. ff Gereformeerde Kerk Schiedam. Oosterkerk (Rotterdamsedijk 289) Zondag v.m. 10 uur: ds. Th. J. van Loo te Boornbergum; n.m. 5 uur: ds. S. Landheer te Zoetermeer. Kethel „De Ark" (Hargplein 101) Zondag v.m. 10 uur: ds. A. van der Deijl te Papendrecht; n.m. 5 uur: ds. H. Bénard te Rozenburg. Magnalia Dei Kerk (Albardastraat 69) Zondag v.m. 10 uur:, ds. J. Nierop, H.C. 45; n.m. 5 uur: drs. J. Renkema te Schipluiden. Julianakerk (Burg. Knappertlaan 29) Zondag v.m. 10 uur: ds. C. Padmos te Maasland; n.m. 5 uur: ds. J. Nierop, H.C. 45. Collecten: het éne offer is bestemd voor: Kerk. Deurcollecte: het eigen jeugdwerk. Geref. Kerk van Overschie-Schiedam. Gebouw: Evang.-Lutherse Kerk, Lan ge Nieuwstraat/hoek Oranjestraat, Schiedam. Zondag 22 sept. 8.15 uur: drs. E. Teunis; 16.30 uur: drs. E. Teunis. Hervormde Gemeente te Schiedam Grote Kerk Zondag 29 sept. 10 uur: ds. S. Tijmstra; 5 uur: ds. A. v.d. Beek, Sommelsdijk. Bethelkapel Zondag 29 sept. 10 uur: ds. A. D. Klaassen. Opstandingskerk Zondag 29 sept. 10 uur: ds. D. J. Spaling, H. Avondmaal; 5 uur: Interkerkelijke Jeugddienst, pastoor J. Groot m.m.v. combo. Aula, Pinasplein Zondag 29 sept. 10 uur: ds. S. Gerbrandy, Kethel. Hervormde Gemeente te Kethel St. Martinuskerk Zondag 29 sept. 9.30 uur: cand. J. Dee. Dorpskerk Zondag 29 sept. 10 uur: ds. P. Margé; 7 uur: ds. S. Gerbrandy en ds. P. Margé, Opening winterwerk. Ned. Protestantebond Westvest 90 Zondag 29 sept. 10.30 uur: ds. J. v. Rossum, Voorburg. Evang. Lutherse Gemeente Schiedam, Lange Nieuwstr./hoek Oranjestr. Zondag 29 sept, 16e zondag na Trinitatis; 10 uur: ds. A. Steinhart, zondagslied 272; jeugdkerk. Chr. Gereformeerd Kerk, Hoeksteen- kerk, BK laan, hoek Warande. Zondag 29 sept. 9.30 uur: ds. W. van Sorge en 16.30 uur: ds. W. van Sorge. R.K. Parochie O.L. Vrouw Visitatie, Dr. Schaepmansingel 5. Weekend: 26ste Zondag door het jaar, 28-29 sept. Zaterdag 7 uur: Eucharistie met volkszang. Zondag 9.30 uur: Euraristie met volkszang; 11 uur: Gezongen Eucharistieviering m.m.v. het Jongerenkoor (Onder de Woord dienst worden kleine mensen van de Lagere School zinvol bezig gehouden in het Jeugdcentrum); 5.30 uur: S(tille Eucharistieviering. Thema van de zondag: Er was eens een rijk man; predikant N. J. P. Blaauw- hof. „Niet omdat het móét, maar omdat het zinvol is als Christenen samen te zijn om Hem te gedenken, daarom is het goed „om naar de kerk" te gaan"! N. J. P. Blaauwhof. Parochie Sint Liduina en Onze Lieve Vrouw Rozenkrans. Weekend: 28-29 sept. thema: Vrede. ZAALVOETBAL Vanaf maandag 30 september worden er op elke maandagavond in Schiedam kompetitie-wedstrijden gespeeld voor de zaalvoetbal-kompetitie van de K.N.V.B. afd. Rotterdam. De volgende Schiedamse verenigingen nemen daaraan deel: de zaalvoetbal le klasser P.P.S.C., de 2e klasser G.S.S., de specifieke zaalvoetbalvereniging Groenoord met 4 teams, verder de 3e klassers en nieuwelingen op zaalvoetbalgebied: S.V.V., W.F. en daarnaast de Kethelse vereniging V.V.K. en de dames van D.R.Z. Elke maandagavond van 7 tot 11 uur zaalvoetbal in de Margriethal. Men schrijft ons: 'Door het onnatuurlijk jachtige leven in onze Westerse samenleving raken veel mensen in een soort kramptoe stand. welke vaak de basis vormt van vele ziekten. Er is een z.g. menselijke wet dat, wanneer het huis niet bewoonbaar is, de onvrede komt. Wanneer het stoffelijk huis (het lichaam) door geestelijke spanningen of lichamelijke ongemakken niet meer bewoonbaar is, krijgen we een nog grotere hoeveelheid 1 spanningen. ebfeterf We kunnen dus beginnen niet Hef lichaam te leren kennen en op te bouwen door op een juiste wijze te bewegen en te rusten, spannen en ontspannen, adem te halen enz. Het systeem dat hierop is gericht heet Hatha Yoga (lichaamsoefeningen, a- demhalingsoefeningen en ontspan ningsoefeningen). Verder is het belangrijk om te leren ons denken en gevoel te beheersen en in balans te houden. Konsentratie en meditatie spelen hierbij een belangrij ke rol. Mensen die serieus yoga gaan beoefe nen zullen bemerken dat zij geleidelijk hun spanningen en alles wat daaruit voortvloeit kwijt raken. Het lichaam wordt gezond en de zenuwen ook. Negatieve emoties zoals zorgen, ver driet. allerlei angsten enz. verliezen aan kracht en laten ons steeds meer los. Ons denkvermogen wordt helder der. de geest kalmer, de relatie met de buitenwereld harmonischer. Yoga is er op gericht de mens meer zelfbewustzijn te geven. Men moet echter zelfbewust en aktief meewerken om resultaten te boeken. Wij zijn zelf verantwoordelijk voor het instrument waar we dagelijks mee werken. Een optimaal gezond lichaam en een evenwichtige geest zullen ons in staat stellen een zinvoller leven te leiden. Yoga kan voor hen, die ermee in aanraking komen een totale verande ring in hun leven betekenen.' Inlichtingen: Vera Bolkestein. Tel. 20.04.06. De derde wedstrijd in de provinciale hoofdklasse is voor het eerste tiental van Damclub 'Schiedam' wel heel hijzonder triest afgelopen. Er is afgebroken in een 10-8 stand in het voordeel van Damclub 'Den Haag', terwijl de resterende partij voor Schiedam wel niet meer zal gaan opleveren dan een remise. Dat de Schiedammers de winst hebben laten zitten ligt niet aan de Hagenaars, maar volkomen aan hen zelf. Met name Wim Vrijland en Cees den Boer hebben het er lelijk bij laten zitten, wat waarschijnlijk het verlies voor de vereniging ten gevolge had. Schiedam startte goed. Dick van Schaik bereikte in een interessante, maar moeilijke stelling remise. Ook Johan Onink kwam tot dit resultaat, hoewel hij wel een licht voordeel heeft gehad. Ondertussen hadden Tiny Mous en Piet Bastiaanse elk een stuk winst en stond Cees den Boer alleszins bevredigend. In het geheel geen reden tot paniek dus. Toen begon de ellende: Wim Vrijland zag een eenvoudige dreiging over het hoofd, kwam twee stukken achter te staan, maar wist toch nog een vier om twee op het bord te zetten die nog zeer kleine kansen op remise bood. Wederom een kleine fout, bracht hem eteett ,ygj4ies, 3-1 voor Den Haag. De w inst van Tiny Mous, die al in de lucht zat en de remise van Peter Bakker, die een goede wedstrijd speelde, bracht de stand op 5-5. Door een verliespartij van Hans Willemse kwam Schiedam weer op achterstand. Hans werd danig in de verdediging gedrongen en kreeg geleidelijk aan meer nadeel, tot een lichte kombinatie een einde maakte aan de partij. Schiedam had echter nog alle kansen. Cees den Boer had zijn voordeel omgezet in stukwinst, ook Piet Basti aanse leek de winst binnen te gaan halen en de borden negen en tien stonden voor Schiedam zeker niet minder. Piet Bastiaanse won ook en Peter Lansbergen doorzag een leuke damzet, die hem verlies zou hebben opgeleverd. Remise werd hier de uitslag en de stand 8-8. Dit betekende dat Schiedam op winst stond, immers bord 2 met den Boer stond een stuk voor. wat toch wel winst zou moeten brengen. Maar zie daar, alweer alle ellende voor de Schiedammers, in plaats van te gaan winnen, verloor Cees den Boer zelfs nog, waardoor Schiedam nog eens op achterstand werd gezet. 10-8. De laatste partij van Tom Tilman werd afgebroken in een stand die naar alle waarschijnlijkheid remise wordt, maar een grondig onderzoek moet eerst aantonen dat er werkelijk geen winst inzit. Al met al een wedstrijd die Schiedam goed opzette, met voordeel vervolgde maar door enorme pech niet goed heeft afgerond. Zeer triest, maar niets aant e doen. Gedetailleerde uitslag is: Damclub 'Den Haag' - Damclub Schiedam' 10-8 (met nog 1 afbreking). M. L. Haasdonk - Hans Willemse 2-0 H. M. de Hardt - Cees den Boer 2-0 F. Poorter - Wim Vrijland 2-0 G. Tinga - Dick van Schaik 1 -1 A. P. A. Linburg - Piet Bastiaanse 0-2 C. Vorsclman - Tiny Mous 0-2 M. van Reenen - Johan Onink 1-1 M. van der Èlst - Pater Bakker l-l W. Oosterling - Tom Tilman afg. C. van Belle - Peter Lansbergen 1 -1 Het bestuur van de K.N.N.V. afdeling VlaardingenSchiedam is erin ge slaagd een vast vergaderlokaal te bemachtigen waar de werkgroepen en de afdeling hun bijeenkomsten en lezingen zullen houden. Dit ontmoetingscentrum is te vinden aan de Goudsesingel 87a te Vlaardin gen, tel. 349978. De toegangsweg is naast het transformatiehuisje aan de Goudsesingel, vlak nabij de hoek van de Van Hogendorplaan. Op zaterdag 28 september wordt een excursie naar de Broekpolder ge maakt. die onder leiding staat van de heer P. W. M. Boom. Verzamelen bij het Kolpabad om 9 uur. Op dinsdag 1 oktober komt de Strandwerkgroep bijeen in ,,'t nïeuw- lant" aan de Goudsesingel 87a. Daar zal Theo Schuurman iets over het determineren van mesheften vertellen. Er zullen ook vakantie- dia's worden vertoond. Wie iets in te brengen heeft maakt hiervan even melding bij de heer Otten. Aanvang 8 uur. Op woensdag 2 oktober komt de Plantenwerkgroep bijeen in 't nieuwe- lant". Aanvang 8 uur. Singelkerk Zaterdag, 7 uur: m.m.v. The Creed Singers. Zondag, 8.30 uur; 9.45 uur: hoogmis latijn m.m.v. Laus Deo; 11.15 uur; 17.30 uur: preek: F. Kempen kapelaan. Kapel Sint Liduina Thema: Vrede. Zaterdag 18.00 uur: Zondag, 10.30 uur m.m.v. Z.I.B. 11.45 uur: moderator J. v. Rest. R.K. Parochie St. Jan de Doper, Mgr. Nolenslaan 99 Weekend: 28-29 sept. De diensten zijn als volgt: zaterdag 19.00 uur; zondag 8.30 uur, 9.30 uur (samenzang), 11 uur uur (samenzang) en 12.15 uur. Thema: „Lazarus en de rijke vrek". Predikant: dr. J. v.d. Putte O.P. R.K. St. Martinusparochie Zaterdag 18.30 uur: H. Mis met zang v.h. Jeugdkoor. Zondag 8.30 uur: Gelezen H. Mis; 10.45 uur: Latijnse Hoogmis; 12.00 uur: H. Mis met zang v.h. Martienerkoor; 18.30 uur: Gelezen B. Mis. Preek: Pastoor. Oud Katholieke Kerk, Dam 28. Pastoor F. Smit: Zondag 29 sept. H. Michaël. aartsengel, 10.30 uur H. Mis. Donderdag 3 okt. geen dienst. Gebeds-Aktie Schiedam Elke donderdagavond om half 8 is er in de kapel van de Broeders, Warande 155: Rozenkrans-gebed, Lof en Ge zangen. Zondag 29 sept. feest van de H.H. Michael, Gabriel en Rafaël, Aartsengelen. Dinsdag 1 okt. feest van de H. Theresia van het Kindje Jezus. Woensdag 2 okt. feest van de H.H. Engelbewaarders. Donderdag 3 okt. 's-avonds om half 8 uur: Lof, Rozen krans en akte van Eerherstel aan het Goddelijk Hart van Jezus. Vrijdag 4 okt.: eerste vrijdag van de maand. 's-Avonds om 7.15 uur: Rozenkrans gebed, aansluitend oefening van de H. Kruisweg. Vandaag ook feest van de H. Franciscus van Assisie. Zaterdag 5 okt.: Priester-zaterdag. Bidden wij voor onze Priesters en priester-roepin gen. Gedurende de hele oktober maand bidden wij elke avond gezamen lijk de Rozenkrans in deze kapel. Kerkgenootschap Zevende Dagsad ventisten. Lutherse Kerk, Westvest. Zaterdag van 10 tot 11 uur: Bijbelstu die. Van 11 tot 12 uur: Eredienst. Leger des Heils, Lange Haven 27. Zondag a.s. Heiligingssamenkomst; 19.00 uur: Verblijdingssamenkomst o.l.v. Kapitein en mevr. G. Helderop. Pinkstergemeente „Morgenstond". Iedere zondagmorgen 10 uur: samen komst Burg. Gijssenlaan. Predikant: Ben Hoekendijk. Gemeente van Christus Zondag n.m. 2.30 uur: Wijkcentrum Nieuwland, Dr. Wibautplein 129. Avondgebed voor de Vrede. Op woensdag 25 sept. is er in de Grote Kerk te Schiedam en de Dorpskerk te Kethel een avondgebed, dat in het teken van de Vredesweek zal staan. Aanvang beide half acht. d; H. Bakker-Jungerius z; H. Guliger-van Zessen d. H. GEBOREN TE SCHIEDAM A. van Gelder-Tintel d; J. S. A. M. Brockbernd-van Huiten d; R. J. M. Ruts-Boon z; A. Jans-Menger z; P. Lamens-Hersbach d: C. A. Jongste- Haasnoot d; J. Meder-Scheffers d; H. van Gogh-Vermeulen z; C. van Hartingsveldt-Kloet d; K. C. Liu-Yiu d; P. A. de Keijzer-van der Kamp d; H. P. Vogelaar-van Bergen z; B. J. Leenderts-Voorwald d; C. Broekhuizen-de Reuver z; J. Lemmen- van Dommele d: G. J. Frenaij-Schepen ONDERTROUWD TE SCHIEDAM J. van Bergeijk 24 en Y. C. H. van de Velden 33; A. Borgstijn 21 en M. C. J. van Schijndel 21; W. C. Boutestein 25 en A. M. van Heijzen 23; P. J. Broeren 23 en T. L. Hartog 21; J. H. Creemers 24 en L." C. Louws 21H. J. J. Hendriks 20 en A. M. Reinders 21C. Kerssen 21 en G. Bijl 22; R. Konings 21 en P. C. van Zuidam 21; I. C. Kop 24 en M. Vogelij 27; J. Kroos 21 en L. Hoogendijk 21; A. M. Prins 28 en E. van der Geer 18; J. Vermaas 26 en W. J. Westermeijer 23. GEHUWD TE SCHIEDAM: R. Vermeulen 20 en E. C. van Katwijk 17; H. F. W. de Raay 22 en T. J. M. A. uijtdewilligen 22; D. J. Damen 23 en J. E. Dries 20: J. G. Haverkamp 22 en S. Korpel 19; E. A. Rissema 26 en J. M. Jongebreur 20; M. Rademaker 22 en G. L. de Ruiter 21F. Baron 23 en J. E. Brussé 24; W. Stad 23 en L. M. Rigters 20; F. J. Feijen 22 en A. Mulder 20; J. J. Maks 22 en A. J. Kemp 23; A. F. Altorf24 en W. Vingerhoed 21; E. van der Hoeven 49 en J. J. van der Most 41 J. C. van Harskamp 27 en O. Bezemer 21; A. Varewijck 21 en M. J. Hoenderdaal 18; B. H. A. Timmers 21 en C. J. Jansen 19; E. Zwanenburg 24 en M. Klaassen 20; C. J. Alblas 21 en H. A. van Dongen 20. OVERLEDEN TE SCHIEDAM: J. Soldaat vr. geh. met C. Bleiksloot 81 J. Post vr. geh. gew. met J. Huigen 77; A. E. Tuijl vr. geh. gew. met J. Houtman 93; C. B. van 't Hoff vr. geh. gew. met A. J. meijboom 73; A. van der Gaag vr. ong. huw. 83; A. G. Bouwman vr. geh. met F. S. de Goede 70; C. Ilmer man geh. met W. Krauwinkel 57; T. Bastian man geh. met J. M. Worsteling 72; C. van Berkel man geh. met J. C. van der Slik 71; B. Doornbos man geh. met P. F. Pluijm 61; L. de Graaf man geh. met A. van der Ende 73; J. van der Loo vr. geh. met J. P. van der Wildt 67; J. Kok vr. geh. gew. met M. B. Tebrugge 86; J. van Noortwijk man geh. gew. met A. van der Most 73.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 26