BALLETUITVOERING C.KDK POSTZEGELEN IN SCHIEDAM Driedubbel feest in 'Huize Frankenland SINGELKWARTIER VIERT JAARFEEST Zilveren sieraden A. C. NIJS Afwezig van 12-10 tot 28-10 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - VRIJDAG 11 OKTOBER 1974 collier f 199,75 door nederiandse meesters met de hand gemaakt, vanaf 44f- Andere zilveren sieraden vanaf 10,25 ■JUUUEUgiii BROERSVEST 93 TEL. 26 79 37 ARTS Waarnemende artsen: Dr. Geerders; Dr. mokkenstorm (tot 21-10); Dr. v. Hoogenhuyze; Dr. Poll. Voor huisbezoeken vóór 9 uur bellen: Boodschappendienst tel. 206611 Het is een uitvoering met verschillende hoogtepunten geweest. Aan de kleding was enorm veel zorg besteed en het fluorinelicht maakte alles zoveel feeste lijker. Op muziek van Adolphe Adam, Chibulka, Tsjaikowsky. Meyerbeer en Sullivan beleefden vier meisjes in hun droom een verschillend avontuur. Alleraardigst uitgebeeld, zoals het droommeisje en de kleine fee met haar droomstokje, de mama-poppen, can canpop, de figuurtjes op de speeldoos, de majorettes, de clowns in hun doos en de Indiaanse pop. Een sprookje om naar te kijken. Waarvan een ieder dan ook genoot, getuige het applaus. Het andere droommeisje, de nevels, zon. rups, vlinders, bloemen, vogels en muizen, zij hadden allen hun aparte dansjes op muziek van Bach, Meyer beer en Dohncinyl. Kaboutermeisjes, kabouterjongens, bosgeesten, heksen, geraamten, duivels en slangen op muziek van Smetana, Sant Saëns maakte deze groep zo uitzonderlijk in hun bewegingen. De bruiloft was voor de wat oudere meisjes. Een alleraardigst bruidspaar dat op heel bijzondere wijze wordt gelukgewenst met een wals, een Russische dans, fluiten, een boeren dans, een Arabische dans en tarantella op muziek vap Mendelssohn, Clarke, Johann Strauss, Delibes, Krupinski Tsjaikovsky en Rossini Respighi sloten het eerste deel van de avond af met een finale van alle medespelenden in de dromen. Een fleurig gezicht, die warreling van costuums op het toneel. Na de pauze beatdans en moderne dansen, zoals Imaginatie, Handen en Voeten, Meander, Confluent, een alleraardigst aquarium op muziek van Kool and the Gang en tot slot van dit dansfestijn ,,Het oog", waarin de oudsten zich manifesteerden in een glansrijk nummer. En dan die choreo grafie. Knap werk en knap uitgevoerd. Heel mooi de verschillende costuums. Nu kon je pas zien wat er in een jaar gewerkt is om dit allemaal te bereiken. Wat een werk is hiervoor verzet. Schiedam mag zich gelukkig prijzen met de balletschool van Tosca Balm, die na vier jaar weer een uitvoering gaf. Een succesvolle, waarover nog wel dagen gesproken zal worden, en terecht, want het zijn avonden geweest waar men intens van genoot. M.W. Zuster Sabina heft hier opgewekt haar glas. Dinsdag 15 oktober a.s. belegt de I.V. „Philatelica" afd. Rotterdam en om streken wederom een bijeenkomst in de zaal van gebouw „Irene" aan de Nieuwe Haven 155 te Schiedam. Deze bijeenkomst kan gezien worden als een vervolg op de succesvolle eerste avond van deze vereniging waarvan de bezoekers unaniem van mening waren dat dit soort recreatie voor de postzegelverzamelaars in Schiedam en omgeving in een behoefte voorziet. Verheugend was ook de belangstelling van het gemeentebestuur van Schie dam. De wethouder de heer V.d. Wilk complimenteerde het bestuur met hun streven en volgde de activiteiten met grote belangstelling. Op het programma van 15 oktober staat o.a. een filatelistich praatje over „getand en ongetand". Een onderwerp waar veel verzamelaars nogal eens moeite mee hebben, en dat in ca. 20 minuten op duidelijke en begrijpelijke wijze zal worden uiteengezet. Na een korte pauze zal er een veiling gehouden worden van postzegels van Nederland en O.G. waarna er volop gelegenheid zal zijn tot onderling pos tze gelen. Een bezoek aan de bijeenkomst van de l.V. „Philatelica" kunnen wij van harte aanbevelen. U kunt kennis maken met het actieve bestuur en u laten voorlichten over het lidmaat schap van de vereniging en de daaraan verbonden voordelen, terwijl het tevens een prachtige gelegenheid is banden aan te knopen met medeverzamelaars. Voor de contributie hoeft u het niet te laten: deze bedraagt slechts ƒ.20,— per jaar: hiervoor ontvangt u 1 maal per maand het Nederlandsch maand blad voor Philatelie, alsmede 1 maal per maand het verenigingsblad „Phila- telica-nieuws" met kavellijsten voor de komende veilingen, rond zend in gen, nieuwtjesdienst en verenigingsavonden die elke 3e dinsdag van de maand in Schiedam gehouden worden. Het spreekt vanzelf dat niet-leden van harte welkom zijn en kunt u niet komen? Dc secretaris A. den Otter, tel. 257775 zal gaarne alle gewenste inlichtingen verstrekken. Op zaterdag 12 oktober is het alweer vijf jaar geleden dat het nieuwe gebouw van „Huize Frankenland" in gebruik werd genomen. Het eerste lustrum dus, dat men niet zomaar voorbij wil laten gaan. Het wordt in de aula met een interne bijeenkomst gevierd. Hierbij zullen burgemeester A. Lems en zijn echtgenote ook tegenwoordig zijn, alsmede het bestuur van de St. Liduinastichting. Maar er is nog meer. Op 26 oktober houden twee steunpilaren van dit bejaardentehuis, de zusters Sabina (70) en Tontassa (74), receptie t.g.v. hun afscheid van dit huis. Zuster Sabina kwam destijds uit het sanatorium Berg en Bos" in Bilthoven naar Schiedam en werkt nu 32 jaar in „Huize Frankenland". Zij heeft net als zuster Tontassa de primitieve be- huising van vroeger meegemaakt in het oude gebouw. Mij kan zich voorstellen dat in het begin de bejaarden het moeilijk hadden in hun nieuwe behuizing, omdat zij het kontakt met de mensen kwijt waren. Je zou denken, de mensen zijn nu uit dat primitieve gedoe, maar ze misten eikaars gezelschap omdat men vroeger altijd op de zalen verbleef. Nu gaat het gelukkig veel beter, vertelt zuster Sabina. Daarom stimuleert zij de mensen altijd om beneden in de recreatiezaal koffie te gaan drinken in plaats van alleen boven op de kamers te verblijven, dan vereenzaamt men zo gauw. Zij heeft ondanks alles altijd heel plezierig gewerkt. Al werd het op het laatst wel levensgevaarlijk en werd het roken streng verboden, vanwege de electrische bedrading. Kortsluiting was meer dan eens het geval. Met zuster Rosalia heeft zuster Sabina 23 jaar op de ntannenafdeling gewerkt. Heel veel Schiedammers zullen deze zusters op 26 oktober van 3-5 uur de hand komen drukken, want er zijn heel wat mensen in die jaren overleden. De goede zorg voor hen is de familie nog lang niet vergeten. Grote dank zijn ze beiden aan de directeur, de heer L. W. A. Smits verschuldigd. In alle moeilijkheden heeft hij hen altijd bijgestaan. Zuster Tontassa werkt 19 jaar in dit tehuis. Zij kwant uit Santbeek en werd in Andelst (de Betuwe) geboren. Zij heeft altijd de dantesafdeling gehad, ntaar werkt nu al zes jaar op de naaikamer. Een rustige baan in verband met haar leeftijd. Al zou zij graag nog even willen blijven. Zuster Sabina gaat vermoedelijk naar Volendant, gisterochtend heeft zij afscheid genomen van de hoogbouw drie, waar zij prettig heeft gewerkt. Nu staan ze dan beiden voor hun feestdag, 26 oktober, op welke datum zuster Sabina 50 jaar in het klooster is. Hoeveel mensen er op de receptie zullen konten is een open vraag, ledereen is van harte welkom bij deze zusters, die altijd op de bres hebben gestaan voor anderen, voor „hun oudjes", die zij begeleid hebben tot het uur van scheiden kwant en zij hen de handen vouwden. Al de dank daarvoor zullen zij op 26 oktober terug ontvangen. De twee zustere waar het om gaat: zuster Sabina links en zuster Tomassa reehts De wijkvereniging „Het Singelkwar- ticr" viert het jaarfeest in „Lommerijk" te Hillegereberg. Plaatsbespreken hier voor heeft plaats op maandag 14 oktober om 7 uur in zaal „Marijke" aan het Boerevcltl 121. Volgnummer- tjes worden uitgereikt door de heer Tecrds om 2 uur, eveneens in zaal „Marijke". Het wordt op zaterdag 19 oktober een zeer gevarieerde avond met Kees Schilperoort, Boer Voorthuizen en Annie Palmen. Bal na onder leiding van Kees Nijs tot 2 uur. Dc voordeligste manier van reizen vanaf Schiedam Broersvest naar zaal „Lommerijk" (Straatweg 9v, t in legers- berg) is tramlijn 1 tot het Centraal station, overstappen op tramlijn 4, uitstappen Straatweg halte „Lomme rijk". Men gebruikt dan 3 rones, das die kaart ervoor nemen. Een goed koper alternatiefis voor beide vertrek plaatsen wel eerst een stukje lopen en dan buslijn 40 tot aan de Kleiweg en dan overstappen op lijn 4. Men gebruikt dan nl. maar een 2 rónekaart (met overstapreent). Deze bus vertrekt vanaf liet Emmaplein alleen om 18.15 uur, 19.00 uur en 19.45. De rijti jd is 37 minuten, dus veel keuze is er niet. Maar u komt er wel. Aanvang.: 8.00 uur. Tosca Balm groot succes Met de armen vol bloemeH dankte Tosca Balm gisteravond een enthousiast publiek, dat voor de tweede maal naar haar balletuitvoeringen in de Stadsgehoorzaal kwam kijken. Vanavond heeft de laatste uitvoering plaats en dan kan Tosca Balm met haar mede-assistenten Hedy Martens en Toos Schipper terugzien op drie geslaagde avonden, want het zit er dik in, dat morgenavond de gmte zaal weer helemaal bezet is. Enkelen hadden op het balkon plaatsgenomen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 3