1 Informatie cyklus Tankerdeaning krijgt hinderwet vergunning voor één jaar Ook Schiedam wil meedoen Ik zat er naast 1 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 12 - WOENSDAG 16 OKTOBER 1974 t.v. kanalen en storingvrij De Vlaardingse televisiekijker kan eind 1976 kiezen uit vijf televisiesta tions namelijk Nederland 1 en II, Duitsland I en II, België Vlaams en België Waals. Eind 1976 hoopt men namelijk dat alle Vlaardingse wonin gen zijn aangesloten om het zgn. C.A.I. beter bekend als de kabeltele visie. Om de toekomstige kijker vertrouwd te maken met de storingvrije ontvangst, die ook geschikt is voor een ruisvrije stereo en radio ontvangst, is in één van de zalen van het Holy ziekenhuis een expositie ingericht die gisteravond is geopend door wethouder M. Mooy van stadsontwikkeling. Dit informatiecen trum is ook nog donderdag en vrijdagavond van 1830 tot 21.30 te bekijken. STORINGVRIJ Vlaardingen gaat tot kabel t.v. over ondat grote delen van de stad bepaald geen storingvrije ontvangst hebben. Sneeuw en andere naren t.v. zaken zijn aan de orde van de dag en het regende klachten bij de gemeenteraad die op 4 april van dit jaar het principebesluit nam om Siemens Nederland N.V., een onderdeel van de multinationale Siemens organisatie met ruim 300.000 medewerkers over de hele wereld en een jaaromzet van ongeveer éép miljard gulden. Het aanleggen van kabeltelevisie gaat niet voor niets. Siemens heeft de gemeente voorgere kend dat bij een aansluiting van 70% van de Vlaardingse woningen de bewoner acht gulden per maand moet bijdragen. Is dit percentage hoger dan wordt de bijdrage lager, maar zeggen meer Vlaardingse bewoners damr begin ik niet aan, dan zal men meer moeten betalen. Woordvoerder Bianei van Siemens wilde bij de opening van de expositie niet zeggen hoeveel meer deze bijdrage zou moeten zijn. Als tegenprestatie biedt een een volkomen storingvrije t.v. en radio ot dat nu gewoon F.M. of stereo is aan. HOLY-ZIEKENHUIS Daartoe wordt op een centrale Vlaardingse plaats een t.v. antenne geplaatst, in dit verband is het nokje van het dak van het Holy-ziekenhuis niet uitgesloten. Siemens heeft al soortgelijke projecten uitgevoerd o.a. in Nootdorp. Papen- drecht en Alblasserdam, terwijl in Zoetermeer het grootste project wordt voltooid namelijk 35.000 aansluiting voor 100.000 inwoners dat in 1980 moet zijn. Om de Vlaardingse t.v. kijker vast te informeren is bij de maandelijkse afrekening van gas, water en elektriciteit een kaart bijgevoegd waarop een oproep wordt gedaan om naar de informatiestand te komen. Verder is er een enquetteformulier bijgevoegd waarop men zijn mening kan geven. Volgens een woordvoerder van het gemeentelijke voorlichtings bureau gaat het momenteel ingezon den kaarten de 70% ruimschoots te boven. SCHIEDAM Een woordvoerder van Siemens verklaarde dat er ook onderhandelin gen zijn met het gemeentebestuur van Schiedam en met name wethouder Evert Colle. Volgens Siemens-woord- voerder Bianei, die de leiding heeft van dit project, zijn daar de onderzoekin gen al verder dan in Vlaardingen. Wethouder Mooy van Vlaardingen zei hierna ook, dat hij een samenwerking met Schiedam niet bij voorbaat uitgesloten acht aangezien beide steden toch aan elkaar zitten „gebakken". De P.T.T. die met de t.v. verbinding een flinke vinger in de pap heeft is echter tegen interstedelijke verbindingen. Het ligt namelijk in de bedoeling alle Schiedamse en Vlaar dingse t.v. bezitters aan te sluiten op één centrale antenne die dan weer voor de vijf t.v. kanalen, inclusief de storingvrije radio-ontvangst zorgt. Gezien de vele Schiedamse klachten over slechte t.v. ontvangsten overal in deze stad zou dat ook daar veel ergernis weg nemen. Ook voor de Schiedamse t.v. kijker zijn de kosten gelijk als die van hun Vlaardingse buren. Het wachten op een beslissing in Schiedam komt op vrij korte termijn, n.l. als het nieuwe college van burgemeester en wethouders dat volgende week dinsdag van start gaat zich met deze materie heeft bezig gehouden. R.M.v.H. De gebruikelijke opening met 'lint doorknippen'. Dat zal je nou altijd zien! Pas had ik voor de OOIEVAARS om oud papier gevraagd met de vermelding dat oud papier „minstens twee dubbeltjes per kilo" opbrengt. Ik had mijn kopy ingeleverd bij één van de charmante dames van Ons Nieuwe Stadsblad... en... of de duvel er mee speelt, hoor ik 's-avonds een figuur op de T.V. vertellen dat er een enorme papierberg is, waar ze geen weg mee weten... en dat de prijs even hard gedaald is als andere prijzen omhóóg gaan... kortom, één simpel duppie voor een kilo oud papier kon er misschien nog nét af! Was dat even een lange-dames-zin! Maar ik móest het kwijt. Ik vind dat zo verdrietiglijk voor mijn gehandicapte, sportieve medeburgers! Want ik wéét dat ze veel geld nodig hebben, vooral voor hun Basketbalspel. Ze hebben nu een enthousiaste trainer: Jaap de Bruijn, ze mogen de Margriethal N-maandags lenen en het volgend jaar gaan ze „de wedstrijd in". Stil zitten is er bij de Ooievaars niet bij. Elke dinsdagavond jassen ze klaver in hun eigen clubgebouw... met validen samen, want ze willen er gewóón bij horen. Zaterdag 26 oktober speek de voetbalclub van Radio Veronica (mist u die zender ook zo... het is nét of je een kies kwijt ben- onwillekeurig zitje met je tong in het gat... „het gat van de radio") tegen veteranen van D.R.Z. Die wedstrijd (de opbrengst is geheel voor DE OOIEVAARS) begint om elf uur. Vóór die tijd willen de gehandicapte sporters een „trim-demonstratie" geven en dan wordt ook de „aanhangwagen" aangeboden, die ze pas hebben gekregen. Belangstelling genoeg, activiteiten volop... alleen dat stomme oud-papier... zal ik in de plaats daarvan het gironummer maar eens neertikken: 2888952 t.n.v. Penningmeester Ooievaars, Schiedam. Omdat de basketbalwagen zeshonderd gulden per stuk kosten en de ballen ƒ.50,Ze slijten nogal wat wagens, want ze gaan er niety,Zachtzinnig" mee om. Die Ooievaars rédden hit wel... als u een beetje helwit! SEBASTIAAN Men schrijft ons: In Schiedam wonen veel buitenlan ders. De meeste van hen zijn hier gekomen als arbeider vanuit de landen ronde de Middellandse Zee. Zij komen hier terecht in een volkomen vreemde omgeving, met een andere taal, andere gewoonten, andere wetten enz. Voor degenen die uit Turkije en Marokko komen is er bovendien nog het probleem van de godsdienst. Hun godsdienst nl. de Islam, is hier vrijwel onbekend. Onze samenleving houdt er ook vrijwel geen rekening mee. Een werkgroep, gevormd vanuit diver se kerken in Schiedam wil hierover informatie geven. We hebben een cyklus van 4 avonden gepland, waarop over verschillende aspekten van deze godsdienst gesproken zal worden. Telkens is er ook in ruime mate gelegenheid tot diskussie. Het programma is als volgt: dinsdag 22 oktober spreekt P. Backx over 'het beeld van de Islam'; dinsdag 26 november spreekt de heer Uludag over 'de Islamiet als gastarbei der'; dinsdag 21 januari spreekt P. ter Haar over 'de Islam en de moderne wereld'; dinsdag 11 maart spreekt ds. Verwaal over 'de vrouw in de Islam'. Waarschijnlijk volgt er in april of mei nog een avond waarop Prof. Baljon de verhouding tussen Christendom en Islam zal belichten. De avonden beginnen telkens om 20 uur en worden gehouden in de zaal van de Grote Kerk. Lange Kerkstraat. Naar aanleiding van een uitbreiding van het bedrijf met onder andere een tank van 5000 m3 inhoud ten behoeve van een betere olie/water-scheidings-methode, heeft het Tankerschoonmaakbedrijf 'Tankerdeaning' N.V. te Schiedam een nieuwe vergunning involge de Hinderwet aangevraagd, die voor de gehele inrichting zal gelden. Na de adviezen te hebben ingewonnen van de Arbeidsinspektie te Rotterdam, de Inspekteur van de Volksgezondheid te Den Haag en het RIZA (Rijks-Instituut voor de Zuivering van Afvalwater) te Voorburg, hebben Burgemeester en Wethouders op 1 oktober besloten Tankerdeaning de vergunning te verlenen, doch slechts voor de termijn van één jaar, terwijl daarnaast nog bijzondere voorwaarden zijn gesteld. Op advies van de Inspekteur van de Volksgezondheid is de vergunning voor één jaar verleend, omdat er thans onvoldoende inzicht bestaat over de koolwaterstof-emissies van Tankerdeaning. Tevens zijn op advies van de Inspekteur onder de punten 15 en 16 van de vergunning bijzondere voorwaarden gesteld. Punt 15; 'Het schoonmaken van tankschepen en tankauto's, waarbij bepaalde stankverwekkende stoffen in de buitenlucht kunnen ontwijken, zoals mercaptanen, acrylaten, aldehyden, amines en stoffen met vergelijkbare hinderlijke stankeigenschappen, is niet toegestaan.' Punt 16: Tijdens perioden waarin de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond de waarschuwingsfasen 2 en 3 heeft afgekondigd, is het verboden tankschepen en tankauto's schoon te maken.' Tankauto's zijn nu uitdrukkelijk vermeld, omdat Tankerdeaning op 8 augustus jl. stankoverlast heeft veroorzaakt door het schoonmaken van een tankauto met butyraldehyde.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 12