Cees den Boer brengt winst voor damclub "Schiedam DE SCHIEDAMSE ROOSEVELTWEEK IM1M SCHIEDAMMERS BOKSEN IN DORDRECHT Veel publiek bij zaal voetbal "ORANJE" Automobilist gezocht POPULAIRE DRANKEN POPULAIRE PRIJZEN! wKISU.11,95 FF Ui HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 18 - WOENSDAG 16 OKTOBER 1974 Het afgelopen weekeinde kwamen de Schiedamse sporters andermaal nau welijks aan hun trekken, want opnieuw gooide Pluvius te veel regenwater in het sporteten. Desondanks vielen er enkele opmerkelijke prestaties te leveren, want de clubs die wel in het veld kwamen deden dat met veel succes. Allereerst SW dat er andermaal in slaagde het ongeslagen thuisrecord te handhaven. Erg overtuigend ging dat overigens niet, want tegen Den Bosch werd niet meer bereikt dan een 1-1 gelijkspel. In de eerste helft was het al SVV dat de klok sloeg, maar de meeste kansen werden om zeep gebracht. Na de pauze een beter Den Bosch dat verdiend de eindstand op 1-1 bracht. Hermes DVS deed het zelfs nog beter, want de blauw-witten kwamen met een overwinning thuis. Een aardig op- stekertje voor de binnenkort te spelen wedstrijd tegen Telstar in de tweede ronde van het KNVB-bekergebeuren. Als slot van deze vandaag wel bijzonder korte rubriek (vrijdag een wat langer verhaal omdat dan de clubbladen weer eens onder de loupe genomen zullen worden) de tafelten nissende Bruynzeelkeukens. Ze zorg den er in het verre Rome voor dat de naam van Schiedam hoog gehouden werd, want de Europa Cupwedstrijd die daar gespeeld werd leverde een 5-3 overwinning op. De Joegoslaaf Ustd- mic was met drie gewonnen partijen de grote man. Ook Hans Lingen en Hans van der Broek lieten zich overigens niet onbetuigd, waardoor Bruynzeel-voor- zitter Wim de Raay (tegenwoordig ook al speciale buitenland-correspondent van Het Vrije Vlok is dat met het oog op de objectiviteit eigenlijk wel wenselijk?) zijn jongens op een rondje Italiaans ijs kon trakteren. JAN SPORTIEF De bokslicfhebbers die zondagavond in de Dordtse sporthal Wielwijk naar de kwartfinales van het Holland Bokstoumooi gaan kijken, hebben een goede kans, dat ze daar enkele bekende boksers aan het Werk zien. In het Nederlandse team boksen namelijk drie boksers hier uit de buurt. Allereerst natuurlijk de twee broers Krijgsman, Dolf en Tonny uit de Aleidastraat hier in Schiedam. Beiden zitten ze in hetzelfde gewicht, het veder. De derde Zuidhollandse vertegen woordiger is de Vlaardinger Piet Holtkamp, Nederlands zwaargewicht- kampioen. Zij zullen het niet gemakkelijk krijgen in deze strijd van de heel groten, want aan het Holland Tournooi doen 16 landen mee, waaronder bijzonder sterke boksnaties als Rusland, Polen, Oost-Duitsland en Joegoslavië. Het zwaargewicht waarin Holtkamp bokst, heeft onder andere de sterke Rus Vysockii bij de inschrijvers, Deze man is de enige bokser, die in staat is geweest om de Olympische en wereld kampioen Stevenson (Cuba) te ver slaan. Tonny Krijgsman heeft hem kortge leden in Tsjechoslowakije nog bezig gezien, waar hij binnen 2 minuten afrekende met de sterke Duitser Seidl en de Fin Nissinen. Maar ook Dolf en Ton krijgen zeer sterke oppositie. De grote favoriet in hun gewicht is ook een Rus, namelijk Avetesian, een knaap met het figuur van een Hollandse middengewicht en een „knal" in beideTianden. Welke boksers er zondag ook in de ring komen, zeker is dat er boksen te zien zal zijn van de bovenste plank. De Europese top heeft dan de eerste selectie van de van de voorrondes al achter de rug en in Dordrecht wordt er „geknokt" voor een plaats bij de laatste vier, wat ook automatisch een eremedaille betekent. De boksliefhebbers kunnen ook in Schiedam kaartjes verkrijgen, want bij de familie- Krijgsman in de Aleida straat 124b is een voorverkoopadres. De entree is laag. Voor zes gulden is er al een goede zitplaats op de tribune te krijgen en een plaatsje op de eerste rij kost vijf en dertig gulden. De wedstrijden beginnen zondagavond om acht uur precies. Men schrijft ons: „Op vrijdagavond 11 oktober j.l. omstreeks 7 uur is mijn hond doodgereden door een donkere auto, vermoedelijk een B.M.W. op de West-Frankelandsedijk, kort bij het zwembad zuid. De bestuurder van de auto reed met zeer hoge snelheid en nam niet de moeite om na het ongeval te stoppen om te zien wat er was gebeurd. Doorrijden na een aanrijding is toch een misdrijf? Ik wil ieder hierop attent maken omdat het in deze ook een kind had kunnen zijn. Een andere automobilist heeft de moeite genomen het dier direct naar de dierenarts te brengen doch deze kon slechts de dood constateren.'Ik hoop dat de automobilist die mijn dier heeft doodgereden dit zal lezen en met mij contact op wil nemen." W. P. v. Rijswijk, Prins Mauritsstraai 6, Schiedam. 6root waren de verwachtingen van het talrijke publiek voor de wedstrijd PPSCGLZ in de sporthal Margiet. Was er een kansje voor een herhaling van de wedstrijd PPSCIndustromon- taza van veertien dagen geleden? Had PPSC de vorige keer in Suurmond een betrouwbare doelman, nu hadden ze in André van Wensen een doelman die zijn vak verstond. GLZ drong in de eerste minuten fel aan, maar na negen minuten toonde PPSC klasse door wisselspeler A. Bel, die een fraaie pas aan Karei van Hartingsvelt afgaf, die deze doeltref fend afrondde 1-0. Nu ging PPSC zwaar aandringen en werd het in de twaalfde minuut door fraai samenspel 2-0 door Koen Scheffer. Dat werd G LZ te gortig en het werd in de veertiende minuut 2-1 door goed spel van R. Kuil, uit een goed opgebouwde aanval. De spanning was te snijden en aanval op aanval golfde op het doel van GLZ af en luttele seconden voor rust produceerde Peter Bax voor PPSC 3-1. Ook na de pauze voetbal van het beste gehalte, wat door het talrijke publiek op hoge prijs werd gesteld, gehoord het veelvuldig ap plaus dat steeds opklonk. PPSC kreeg het nu wel even moeilijk en door een verdedigingsfoutje kreeg Kannot de kans de achterstand te verkleinen tot 3-2. Toen kwam PPSC fel terug en kreeg Ruud de Wit met een magni fieke kopbal loon naar werken en stond PPSC met 4-2 voor. Coach Jan de Jager kon trots zijn op zijn jongens, vooral toen Arie Bel er 5-2 van maakte was De Jager zijn zenuwen de baas. GLZ probeerde er alles aan te doen, maar PPSC hield achter alles potdicht en kon om tien uur scheids rechter P. v.d. Ende (een zaalvoetbal scheidsrechter bij uitstek) in laten rukken, na een luid en dankbaar applaus van de tribune. JARIGE In de maand oktober zijn 31 kinderen van de wijkvereniging „Het Singel kwartier" jarig. Zij die hun verjaardag op 5, 26 en 31 oktober vieren, mogen een presentje afhalen bij de familie Jeup, Van Leeuwenhoek straat 7. GEDEPUTEERDE Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland hebben de goedkeuring verleend aan de volgende besluiten van de gemeenteraad van Schiedam, waar bij een krediet is verleend: ƒ.181.600,als aanloopkrediet voor de aanleg van de N.S.-halte Nieuw- land; 18.000,— al s aanvulle nd kred iet voor de nieuwe brandweerkazerne; ƒ.30.000,voor de aanschaf van meubilair voor de Pr. Marijkeschool voor G.L.O. aan de Dr. de Visserlaan 1; ƒ.30.000.voor de aanschaf van meubilair voorde Dr. de Kuyperschool voor G.L.O. aan de Stadhouderslaan 30; /'.23.150.voor de aanschaf van een dumper voor de afd. Bestratingen van de dienst Gemeentewerken; ƒ.16.750,voor een bestelauto voor de hoofdafd. Plantsoenen van de dienst Gem een tewerk en Goedkeuring is verleend voor een wijziging van de Begroting 1974 betreffende de bijdrage aan de Com missie tot viering van het 700-jarig bestaan van Schiedam. SCHIEDAM Het eerste tiental van de Damclub „Schiedam" heeft zich weer enigszins hersteld, na het onfor tuinlijke begin in de provinciale hoofdklasse. Ditmaal ging de reis naar Rotterdam om tegen „Het Oosten 2" te gaan strijden om de twee wedstrijd- punten. De Schiedammers mochten vla een nipte 11-9 overwinning mee naar huis nemen. Wim Vrijland was het eerst klaar. AI binnen drie kwartier gaf zijn tegen stander op. Hij liep in een eenvoudige combinatie, maar stond positioneel al gekraakt. Dick van Schaik, altijd een vlugge vogel in het tiental, zorgde daarna met een remise voor 1-3. Na een combinatie van Tiny Mous, waarbij hij een stuk verlies nam voor een zeer sterke voorpost, leek hij voordeel te gaan behalen. Zijn tegen stander gooide hem echter goed terug en kwam zelfs iets beter te staan. Niettemin nam hij het remisevoorstel van Tiny aan, waarmee de stand 24 werd. Joop van der Schalk zette de problemist Van Prooyen voor zulke problemen, dat die moest opgeven, 2-6. Een remise van Leo Mous, die een leuke partij speelde met van beide kanten voorposten en pogingen op doorbraak, hield de marge even groot, 3-7. De Schiedammers leek de over winning niet meer te kunnen ontgaan. Maar plotsklaps veranderde dit beeld, want zowel Onink verloor (in een temelijk moeilijke stand vergalop peerde hij zich waarschijnlijk even), als ook Tom Tilman, die een slag verkeerd zag. Hij dacht dat er twee geslagen moesten worden, met een nadeel voor hem, maar hij moest er drie slaan en kwam meteen zeer slecht te staan. Stand 7-7. De remise van Peter Bakker verander de aan de spanning niets, 8-8. Evenals de vorige week lag de winst voor „Schiedam" in handen van Cees den Boer. Hij stond weer een stuk voor en zou normaal gesproken moeten win nen. Maar hij presteerde het de laatste weken al enkele keren om met een stuk voor te verliezen. Gelukkig faalde hij nu niet en dwong zijn tegenstander tot overgave, 8-10. De laatste partij werd toen remise gehouden, omdat er voor de Rotter dammers zeker geen winst in zat. De winst van de gehele wedstrijd was daardoor voor de Schiedammers met 11-9, niet ruim maar toch wel verdiend. De eerstvolgende wedstrijd voor het eerste tiental van de Schie damse damvereniging is op vrijdag 18 oktober, thuis wordt dan gespeeld tegen R.D.C. uit Rijnsburg. Het tweede tiental heeft een verdiende nederlaag geleden tegen V.D.V. 2 uit Vlaardingen. Het werd een 13-7 verlies. Over het geheel waren de Vlaardingers wel sterker. Dat ver wondert de Schiedamse teamleider Leo en Tiny Mous echter niet, want zij moeten het doen met „spelers die nog maar net lid zijn van de vereniging en dan nog wel enkele oudgedienden", volgens hun eigen zeggen. „Er wordt niet slecht gespeeld, maar de spelers missen nu eenmaal routine. Vechtlust is er zeker, want practisch in alle partijen was er grote tijdnood. Dat betekend dus dat de spelers zich echt volledig inzetten en zoveel mogelijk proberen te bedenken. Aangezien dat veel tijd kost, moeten er dan in de tijdnoodfase wel fouten gemaakt wor den". „We verwachten niet hoog te zullen eindigen. Helemaal niet na de twee nederlagen die we nu hebben. Toch zijn we helemaal niet ontevreden over de prestaties van dit tiental", aldus de teamleiders. De volgende wedstrijd voor Schiedams tweede tiental is op vrijdag 11 oktober, tegen Maeslantsluys. Dit jaar werd de Schiedamse Rooseveltweek op 22 september om half drie in de Opstandingskerk aan de Burg. Honneriagelaan ingeluid. Het Rode Kruis, afd. Schiedam zorgde ervoor dat de gasten vanuit de auto's in de kerk gebracht konden worden. Ds. Meulendijk ging in deze dienst voor, waaraan koor „Happy Generation" en de Chr. Harmonievereniging „Harpe Davids" medewerking verleenden. Na de dienst werd iedereen, dus niet alleen de gasten (met de medewerkersisters) onthaald op een kopje koffie en een broodje. Dit alles gebeurde in de kerk zelf. Men kon dus na de kerkdienst gewoon blijven zitten. De grootste wens is, dat iedereen die aanwezig was bij de kerkdienst, ook aanwezig zal zijn bij de gebeurtenissen daarna. Want dan worden er dia's vertoond, die tijdens de vakantieweek gemaakt zijn. Misschien heeft u weieens iets over de Schiedamse Roosevelthuis-week gehoord. De opzet van het Roosevelthuis is zes jaar geleden gestart door de Generale Diaconale Raad der Nederlands Hervormde Kerk. Het huis is gevestigd te Doom. Men wil met dit huis lichamelijk gehandicapten de gelegenheid geven een week op vakantie te gaan. Rond april huurt de diaconie van de Ned. Herv. kerk dit huis voor een week. De kosten van deze week zijn ƒ.13.000,Er gaan ieder jaar 40 gasten en 32 helpers en helpsters mee, die zich hiervoor belangeloos beschik baar stellen. Onder deze 32 helpers- (sters) moeten een dokter, een dominee en 6 verpleegsters zijn. Dokter Ormel sr. stelt zich ieder jaar beschikbaar, evenals ds. J. A. Meulendijk uit Rotterdam. De pensionprijs is ƒ.420,per persoon. De gasten betalen hiervan ƒ.180,De rest wordt door de diaconie van de Ned. Herv. Kerk te Schiedam bijgelegd. Uit de helpers(sters) wordt een com missie gevormd. Deze commissie be zoekt de personen, die hiervoor in aanmerking komen om deze week mee te gaan. Ze krijgen echter geen definitief ja-woord. Want er zijn altijd meer aanvragen dan plaatsen. Door de medische commissie worden 40 gasten uitgekozen. Deze 40 gasten krijgen nogeens een extra bezoek. In oktober begint men hieraan. De namen en adressen worden verkregen door gemeenteleden en instanties. Zij kunnen zich opgeven aan de heer J. W. Grootveld, Van Dijckstraat 9b te Schiedam en bij de heer J. Ilmer, Leliestraat 12 te Schiedam. Zij zijn hiervoor door de diaconie aangesteld. Vertrek vanaf het postkantoor met de liftbus van het Rode Kruis uit Den Haag. Het vervoer van de bagage wordt verzorgd door Poot's vee en vleeshandel. Een aantal hulpen gaat reeds 's-mor- gens naar het Roosevelthuis om te zorgen voor de opvang en verwel koming van de gasten. Iedere avond is er amusement. Bij mooi weer worden de bossen bezocht, bij slecht 'weer brengt men de dag in huis door, waar allerlei gezellige dingen gedaan worden. Zondagmorgen is er kerkdienst, op vrijdag het Avondmaal en iedere avond is er dagsluiting. De vrijdagavond wordt als slotavond verzorgd 3ooi alle gasten en medewerkers(sters) m.m.v. de Christelijke Harmonievereniging „Harpe Davids" uit Schiedam. Elk jaar wordt een reünie gehouden. Op deze manier kan men zien dat het geld voor deze week goed besteed is. Men hoopt dus op een goede opkomst. Alles is echter duurder geworden. Zowel de huur van het huis als het amusement. Om enigszins in de kosten tegemoet te komen wordt er een speciale kalender voor een speciale prijs uitgebracht. Slechts ƒ.1.kost deze kalender. Er liggen er 500 met de hand gemaakt op verkoop te wachten. Zij zijn verkrijgbaar bij alle kosters van de Hervormde kerk en ook bij het kerkelijk bureau in de Lange Kerk straat 35 te Schiedam. Ook zondag bij de reünie in de Opstandingskerk. Mensen die sympatiseren met dit werk kunnen hun giften storten op de giro van de Spaarbank te Schiedam, nr. 209460 t.n.v. de Ned. Herv. Kerk te Schiedam, rekeningnummer 813087422. Koop die kalender voor 1975! z 5 12 .19 26 z 2 9 16 23 M 6 13 20 27 M 3 10 17 2h D 7 lij 21 28 D L. 11 18 25 W 1 8 15 22 29 Vt 5 12 26 D z 9 16 23 30 D 6 13 20 .27 V 3 10 17 2it 31 V 7 21 28 Z 11 18 25 Z 1 8 15 22 Jonge Jenever Strohalm per liter0,üJ Vieux Strohalm q per liter0,Uü Franse Brandy 9,40 3 flessen voor27, Slijterij en Wijnhandel Oranjestraat 10-12 telefoon 265997-264140 U belt en wij bezorgen

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 18