„De Ooievaars gaan er nu harder tegenaan tsÉÏV urgerlijke tand JL. ilJtV HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 6- WOENSDAG 16 OKTOBER 1974 Kon aktiefoto tijdens de training in het eigen geitouw aan de Dr. Zamenhoff- straat. Om o\er na te denken als je zelf gezond van li jf en leden bent... Met elkaar doen wat trainer Jaap de Bruijn zegt. Een keiharde training daar komt het allemaal op aan. Soms heeft men vooral na de eerste training echt spierpijn. Soms wordt er even voorgedaan hoe of het eigenlijk moet. Joop Simons met de handen achter het hoofd, de man die propaganda maakt voor de invaliden sport in Schiedam genaamd „De Ooievaars". Leren leven met je handicap, dat is het eerste wat een invalide geleerd wordtin het leven. De Schiedamse Invaliden Sport vereniging 'De Ooievaars' gaan het over een andere boeg gooien. Met fiso-therapeute Neeltje Buning en trainer Jaap de Bruvn wil men om te beginnen de training harder aanpakken. Za terdagmorgen van half 10 tot half 11 trimmen bij de parkeerruimte bij de Wielerbaan of in de school aan de Dr. Zamenhoffstraat, als het slecht weer is. Maandagavond tafeltennissen van 9 tit 11 uur, dinsdagavond kaartavond, «jensdagavond kompetitie-avond, lönderdagavond clubavond en vrijdag avond kompetitieavond, terwijl de zaterdagavond wordt afgesloten met een kontaktavond in het schoolge bouw. Joop Simons van de basketbalkommis sie treedt op het ogenblik op als propagandist voor 'De Ooievaars', die naar zijn zin te lang op een poot zijn blijven staan. Er moet harder gewerkt worden. Men moet meer naar buiten uitdragen dat de vereniging er is om de jongere invaliden op weg te helpen naar het beoefenen van een sport, die hun helemaal ligt. Er zijn op dit ogenblik 48 leden in Schiedam. Veel te weinig, oordeelt deze Joop nuchter. Want er zijn veel meer invaliden in Schiedam, die hun plaats nog niet weten. Die nog niet beseffen van hoeveel waarde de training voor hun spieren is. Met elkaar kunnen zij tezamen de naam van de invalidensportvereniging uitdragen, door er zelf aan mee te werken. Door mee te gaan trimmen, elke zaterdagmorgen. Door aanwezig te zijn bij de diverse trainingen in het eigen clubgebouw, dat geheel voor hun is ingericht en waarvan zij dan ook een dankbaar gebruik maken. BASKETBALDEMONSTRATIE Men wil een grote basketbaldemon stratie geven in Schiedam, Vlaardin- gen, Maassluis en Hoek van Holland. Om aan té tonen dat al is men gehandicapt, men dan toch wel ten volle meetelt in het leven. Het is de bedoeling dat ook valide mensen zich bij hun aansluiten. Ook zij zijn van harte welkom. Het lidmaatschap be draagt slechts 5,—L per maand. Elke donderdag is er een clubavond. Het basketbalteam' heeft onlangs de derde prijs inLEindhbven behaald. Een teken dat min zich bewust is van de noodzaak van de sport. In het begin ben je gekraakt na de training, zegt Joop Simons met een lach. Maar je moet doorzetten. Dan leer je je spieren ook beter gebruiken en komt dit je gehele konditie ten goede. Niet slap zijn en zeggen: dit is veel te zwaar. Tenslotte wordt men eerst medisch Baltraining goed voor de armspieren. Niet altijd Ls de trainer direct tevreden zoals u hier wel ziet Een baloefening waarbij het hoofd zoveel mogelijk rechtop gehouden moet worden. Even afleiding en uit de concentratie. gekeurd. Dokter Peek, revalidatiearts geeft hieraan zijn volle medewerking en verwijst patiënten naar 'De Ooie vaars'. Maar er bestaat nu eenmaal een grote drempelvrees en daar moet men overheen, wil men iets goeds bereiken. Eigenlijk zou dokter de Bie onze training, ons gehele doen en laten eens moeten zien, mijmert Joop Simons. Bijgestaan door. Piet van Mil. Beiden enthousiast als het gaat om de belangen v»n'De Ooievaars', die te lang op één pbot hebben gestaan. Er moeten nu eens daden gesteld worden en dat gebeurt ook. RADIO VERONICA Radio Veronica als deinend muziek- schip is niet meer. Maar wel de voetbalploeg, de sterrenploeg Veroni ca. die het op zaterdagmorgen, 26 oktober op zal nemen tegen het eerste elftal van 'De Roode Zon' in Kethel. De leden van 'De Ooievaars' geven dan eerst een demonstratie op het veld van half 10 tot half 11Waarna om 11 uur de wedstrijd aanvangt. De gehele opbrengst hiervan is bestemd voor 'De Ooievaars', de invaliden sportvereni ging met zulke hoge inspiraties wat betreft de sport. Na afloop zal officieel de aanhangwa gen bestemd voor het vervoer van rolstoelen aan het bestuur worden aangeboden. Het bestuur dat bestaat uit voorzitter C. Kroone. Marja Visser, sekretaresse en Tiny van Royn, penningmeesteresse. U leest het: genoeg leven in de brouwerij. Als er nu ook nog nieuwe leden komen en die zijn er genoeg in GEBOREN J. M. van der Hoeven-Sanders d.; A. Heij-Chaigneau z. A. Heij-Chaigneau d.; L. A. Ónderdelinden-de Vries z.; M. H. Schinkel-den Boer z.; J. R. Hoogwerf-Hendriks z.; F. C. G. Hengst-Vermeulen d.; J. S. van Vugt-Ferrier z.; A. van den Thoorn-Schreuder z.; J. H. van Dorp-Köneman d.; T. J. Vermaat-Elderhorst d.; R. van Putten-Top z.; D. D. Hollenberg-Spierenburg d. W. M. Essenberg-Monster z.; L. J. M. Sluiter-Glimmerveen d.; G. W. J. Laurijsen-IJpelaar d.; J. C. de Mos-Nagelhout d.; D. Heijdra-Crama d.; J. H. Profittlich-van Keulen z.; J. H. Meier-Visser z. J. W. M. Zetteler-van Geloven z.; T. Kok-Tintel z.; J. A. Meijer-van Leijden z.; M. H. Offerman-Geevers z. ONDERTROUWD M. J. Bergsen, 26 jr. en E. Ruis, 19 jr.; R. T. Evenwel, 26 jr. en F. van Dommelen, 24 jr.M. Gloudie, 25 jr. enH. M. Plaisier, 19 jr.; P. Heijster, 23 jr. en K. van den Hoek, 18 jr.; J. H. van Huuksloot, 27 jr. en J. M. Hersbach, 16 jr.; 1. J. Koster, 36 jr. en C. M. de Groot, 38 jr.; W. J. Kruining, 21 jr. en H. Terwiel, 22 jr.; H. Saadhoff, 46 jr. en MJ. Kerremans. 45 jr.C. Toering, 23 jr. en W. H. T. C. de Wolf. 19 jr.; F. J. UitdewilligenBootsma, 20 jr.; J. Vellekoop, 21 jr. en A. M. Koppe- schaar, 17 jr.J. H. Vink, 21 jr. en A. W. Hollander, 18 jr.L. H. C. van der Waart van Gul ik. 76 jr. en C. G. van der Feyst, 68 jr.C. Y. Yuen, 32 jr. en M. C. Cheung, 20 jr. GEHUWD H. A. M. Eggink, 29 jr. en M. Zuijdam, 29 jr.; A. G. Wiegman, 33 jr. en M. H. P. van Dijke, 27 jr.; C. H. van den Berg, 28 jr. en C. L. M. Verspeek, 22jr.J. van Bergeijk, 34jr. en Y. C. H. van de Velden, 33 jr.; P. J. A. Westhuis, 26 jr. en I.J. Berg, 25 jr.; P. J. Peters, 38 jr. en P. H. M. van Moll, 29 jr.; A. Haringsma, 22 jr. en W. K. Hoogendoom, 21 jr.; D.J. den Boer, 28 jr. en E. van Gulden, 21 jr.; K. H. Duran, 26 jr. en J. van der Velde, 24 jr.; J. A. Nagelhout, 21 jr. en J. Muusse, 21 jr.; R. Cordemans, 23jr. en J. H. van Dooren, 22 jr.; J. C. van Diggelen, 22 jr. en M. Steenbergen, 18 jr.; T. J. M. Schouwenburg, 24 jr. en M. J. A. van Dorp, 19 jr.; A. J. Hersbach, 30 jr. en W. Bos 18 jr.; S. Langeveld, 24jr. en H. E. Steenbergen, 21 jr.; P. H. H. Boer, 22 jr. en W. de Wit, 20 jr.; J. Koopmans, 27 jr. en C. A. den Uijl, 29 jr.; J. C. van Ark, 20 jr. en R. Heijblom, 18 jr.; W. F. D. Uijtdewilligtn, 22 jr. en J. M. Smith, 21 jr.; C. J. Hoogendoom, 28 jr. en F. E. Bakker, 21 jr. OVERLEDEN J. Loosschilder, vr., geh. gew. met H. J. Tenwolde, 77 jr. C. H. M. van Gils, vr., ongeh., 26 jr. M. E. Maassen, ongeh. vr., 84 jr. H. Vermaat, man, geh. met A. Hummelman, 66 jr. A. Hoogstad, man, geh. met J. K. von Beers, 76 jr. OVERLEDEN H. W. Rombout, man, geh. met C. J. de Pijper, 83 jr.; A. de Man, geh. gew. met L. Andeweg, 81 jr.; J. J. Hille, man. geh. met J. 't Hardt, 61 jr.; F. Verschuur, vr., geh. gew. met A. de Graaff, 87 jr.; A. S. M. van der Wel. vr.. ongeh. 18 jr.; C. M. de Groot, vr., geh. met A. Briegoos, 59 jr.; J. J. ten Kate, vr., geh. gew. met G. Jansen, 88 jr.; P. M. Bokhorst, man, geh. met M. Mitchenko, 51 jr.; M. C. Mulder, vr., geh. met C. Korteland, 53 jr.; J. Storm, vr., geh. gew. met J. H. Maat, 90 jr.; J. P. van Dijk, man, geh. gew. met A. Zwaans. 75 jr.; J. C. Huijgen, vr., geh. gew. met J. H. Jetten, 93 jr. Neillalaiii. dan Minnen uc Ooievaars hun vleugels meer uitslaan. Misschien denkt u: een nobel doel, maar niets voor mij. Toch maar even het gironummer van deze vereniging doorgeven: 26888952. Je kan immers nooit weten. Wél weet u nu intussen dat in Schiedam de invalidensportvereniging springlevend is en staat te popelen om hun doen en laten naar buiten uit te dragen. Keihard trainen, trimmen, zwemmen, tafeltennis en aan basket bal doen. dat is het advies, waarmede men alles kan bereiken. Als de wil er maar is.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 6