Damclub grijpt reddingskans REIS JE MEE NAAR HET PARADIJS lurqerli ike k^Htand Algemene vergadering in Centrum Dukdalf CENTRAAL Uitslagen zaalvoetbal Sporthal Margriet Fancy Finlandia Autorijschool AAD van LEEUWEN BINGO- DANSANT T DOBBERTJE HAD BEET Chemische Wassen) Hh. Zonder nu direct te stellen dat de afgelopen dagende bikini en de zwembroek uit de mottenballen gehaald konden worden, kunnen we toch zeggen dat het weer zich deze week redelijk gehouden heeft. Wat vooral voor het sportminnende gedeelte van Schiedam een verheugend verschijnsel was, want het ziet er voor het eerst sinds weken naar uit dat morgen en overmorgen op alle fronten sportstrijd geleverd kan worden. En dat is een plezierige constatering, want er zijn er bij (vooral junioren), die al in geen weken binnen de lijnen hebben gestaan. Alvorens de gebeurtenissen van het komende weekeinde eens onder de loupe te nemen, eerst een beetje aandacht voor de clubbladen. In het cluborgaan van WF staat een bijzonder fraaie uitspraak, te weten: „Er wordt rond de tafeltennistafel harder gevochten dan in het veld". Een aardige uitspraak, die als we de uitspraak tenminste niet al te letterlijk nemen, in zou kunnen houden, dat WF beter omgeturnd kan worden tot een tafeltennisclub. Misschien een aardige suggestie, heren? Ook in het clubblad van Demos worden harde woorden gebezigd. Terecht trouwens, want het geeft natuurlijk geen pas dat diverse spelers uit de selectie hun gezicht op de training regelmatig niet laten zien. Een foutieve instelling natuurlijk, want iemand die (uit vrije wil) opgenomen is in de selectie dient daarvan de consequenties te dragen. En één van die gevolgen is het regelmatig trainen. Als ik het bij WF voor het zeggen zou hebben dan ging het mes erin. In hetzelfde clubblad wordt trouwens gemeld dat bij komende bestuursvergaderingen tussen half tien en tien uur een spreekuurtje wordt ingelast. Dit om het hinderlijke in- en uitlopen tijdens bestuursvergaderingen te voorkomen. Flet schijnt namelijk zo te zijn dat diverse clubleden, uitgerekend tijdens de bestuursvergaderingen hun contributie komen betalen. Op zichzelf een plezierige zamk (in diverse clubbladen lees je tenminste met de regelmaat van de klok dat nog niet iedereen zijn centen overgemaakt heeft) maar. het praat zo moeilijk... Tenslotte het clubblad van DHS. Daarin staat ook een aardige, namelijk de volgende: „Als onze lieve heer een plasje doet, loopt het veld van DMS al onder water". Een leuke opmerking, die overigens enigszins aangeeft welke „drang" de bedeeste DRS'ers hebben. Zij willen eindelijk wel weer eens voetballen. Onze lieve heer woet maar eens een poosje op een andere plaats plassen... Met een beetje geluk kan datzelfde DHS er zondag overigens lekker tegenaan gaan. Op het programma staat namelijk de wedstrijd tegen ERBO (voor insiders nog altijd elf boeren op hol, al zal niemand ontkennen dat ook Dordrecht langzamerhand „echte mensen" oplevert). Een lastige tegenstander voor DHS, maar tenminste één punt moet mogelijk zijn. Voor SVV zie ik het somberder in. Zonder meteen met het „uitwedstrijdencomplex" aan te komen zetten, geloof ik niet dat SVV in Zwolle tegen PEC veel kans maakt. Misschien ben ik echter te pessimistisch. Hermes DVS treedt op Harga aan tegen-Rood Wit. Evenals AFC vorige week een tegenstander waarmee vooral op cricketgebied vele contacten zijn. Op het voetbalveld hebben beide ploegen elkaar echter in geen eeuwen getroffen. Misschien is dit zelfs wel de eerste keer dat Hermes moet duelleren met Rood Wit. Overigens een mooie gelegenheid om de plaats in de kopgroep te handhaven. Met onze zaterdagclubs PPSC en HBSS gaat het zoals afgelopen woensdag gemeld, ronduit slecht. Misschien echter dat een beetje steun van het Schiedamse publiek kan helpen. Daarom morgen allemaal naar PPSC dat thuis speelt tegen WHS uit Sint Annaland. Met een beetje steun van het publiek, moeten er goede kansen liggen voor PPSC. Overigens behoeft niet iedereen naar het veld van PPSC te gaan, want HBSS speelt ook in de buurt. Weliswaar niet in Schiedam, maar in Rijsoord. Tegen de club van diezelfde naam zje ik het overigens niet zitten voor HBSS. Het zou de situatie nog triester maken... JAN SPORTIEF SCHIEDAM Het tweede tiental van Damclub „Schiedam" heeft een ruime zege behaald op het Rotterdamse C.D.R.l, n.I. met 14-6. Hier moet dan wel meteen bij worden gezegd, dat de Rotterdammers drie man misten in de opstelling. Maar dan nog, als deze zes punten eraf gaan, dan houdt Schiedam een 8-6 winst in handen. Lindeboom kwam een stuk voor te staan in zijn partij, maar alsof het dit jaar moet, hij raakte in het nadeel, moest stukwinst zien omdraaien in stukverlies en kon toen opgeven. Gelukkig hield Breman de stand in zijn partij rustig en via een twee-om-twee met doorbraak kwam de remise op het bord. Joop van der Schalk won in het verre eindspel doordat zijn tegenstander de verkeerde kant opging. John Sla pakte met een combinatie de winst, ook al in het eindspel. Risseeuw probeerde zo veel mogelijk risico's te vermijden, wat leidde tot een eenvoudige puntendeling. Bart Quist is eigenlijk de enige die werd weggespeeld door zijn tegenstander. Hij kwam er helemaal niet aan te pas en kon snel opgeven. Gedetailleerde uitslag: CDR 1-DC „Schiedam"2, 6-14. P. van Leeuwen-C. S, Lindeboom, 2-0. B. Weistra-F. Pauw,: 0-2. A. Mantel-J. Breman, 1-1. W. Verkade-Joop van de Schalk, 0-2. D. Esbach-John Sla, 0-2. J. v.d. Bergh-Gerrie Tegelaar, 0-2. K. Sagel-A. Risseeuw, 1-1. K. de Haan- Bart Quist, 2-0. J. J. Vos-Ronnie Heusdens, 0-2. W. van Eenenaam- Bart Lassooy, 0-2. Lest met Opel Kadett Spec. Instructeur met Vamor-diploma. Prof. Kam. Onneslaan 185, telefoon 26.41.74-26.55.78 GEBOREN H. J. L. Leenderts-van Mourik, d. J. Jutte-Bergen, z. J. C. Beerman-van der Lee, d. T. J. M. Vester- 't Hart, z. J. de Voogel-van der Wal, z. J. W. Grootveld-Vrijenhoek, z. T. H. van den Berg-van der Ploeg, z. G. Streunding-Bronsgeest, d. H. Vendeloo-van Eijsden, z. A. H. Schaars-Heukelman, d. J. W. Schenk- Steenbergen, d. K. A. van Klooster- Tegelaar, d. J. van Wagtendonk- Monster, z. T. L. Gootjes-Hendriks, z. R. K. Hemmes-Leenders, d. J. D. Molenaar-Korpel, d. G. H. H. A. Sonneveld-Kloet, z. J. S. Potjer-van der Meer, d. R. M. Meerder-van Aalst, z. J. W. Elsenaar-Nenk, d. A. N. Hogenes-den Heijer, d. W. de Visser-van Dam, z. ONDERTROUWD D. E. L. Bockweg, 29 jr. en G. Ent, 31 jr. G. S. Brouwer, 20 jr. en C. De Heij, 19 jr. H. D. de Groot, 21 jr. en J. van Driel, 19 jr. L. G. Heijsster, 22 jr. en Y. van 't Oor, 21 jr. J. M. Kop, 21 jr. en J. H. P. Barvoets, 18 jr. F. J. de Krom, 21 jr en Y. Akkerman, 21 jr. W. J. D. 22 jr. en H. Hoekstra, 20 jr. H. J. Post, 26 jr. en C. Troost, 21 jr. A. T. M. Stevens, 31 jr. en M. L. de Willigen, 26 jr. F. C. Tettelaar, 22 jr. en F. A. F. Kuijl, 23 jr. H. M. Veenman, 23 jr. en H. L. van Loopik, 23 jr. A. C. van Vliet, 26 jr. en G. M. van Noortwijk, 21 jr. GEHUWD H. Saadhoff, 46 jr. en M. J. Kerremans, 45 jr. J. H. van Huuksloot, 27 jr. en J. M. Hersbach, 16 jr. C. R. Janssen, 23 jr. en M. G. J. Oosterveer, 20 jr. F. J. Uijtdewilligen, 24 jr. en W. M. Bootsma, 20 jr. J. Aalbers, 22 jr. en A. J. Zegeren, 22 jr. J. T. Rrus 23 jr. en C. van der Velden, 23 jr. S. W. Aleman, 25 jr. en M. van Noort, 19 jr. F. Klaassen, 25 jr. en T. van der Avoird, 23 jr. J. van Asten, 25 jr. en M. Dikkerboom, 24 jr. OVERLEDEN A. L. van Doorn man geh. met H. Zuidema, 60 jr. H. van den Hoek vr. geh. met P. van Soelen, 80 jr. W. P. A. Janszen vr. geh. met G. P. M. Overgaag, 44 jr. H. M. Willemse man geh. met J. M. van Dorp, 81 jr. A. G. de Jong man geh. gew. met J. C. Spijkers, 84 jr. J. Lupker man geh. met C. J. Schutter, 69 jr. S. Bergman man geh. met F. A. Rens, 70 jr. J. van der Veen vr. geh. gew. met j. van den Bosch, 61 jr. J. H. A. van Kampen man ong. huw. 76 jr. Grijs op reis Een gratis reis naar de zon met „Grijs op reis naar Mallorca" is een aktie, die gevoerd wordt door het Koningin Juliana Fonds, de Nederlandse Federatie voor bejaardenbeleid en de Nederlandse Vereniging Funktionarissen Open Bejaardenwerk. Door dit laatste komt het dat ook de Dienstencentra mee mogen doen om u door middel van loting de kans te geven mee te gaan met „Grijs op reis naar Mallorca". Adres: appartementen Hafria te Portual Nous. Deze reis is van 25 januari tot en met 1 februari 1975. Wat moet u doen? Uw naam invullen op onderstaand strookje en inleveren op onderstaande adressen tot en met Woensdag 6 november a.s. Men moet wel 60 jaar of ouder zijn. Een echtpaar mag één strookje in vullen. U bent de gelukkige winnaaftes) als uw naam getrokken wordt. Bovendien mag u zelf iemand kiezen, die met u mee op reis gaat. Alle reisgenoten en ook de winnaar(es) moeten wel gezond zijn. Alleen met eenvoudige diëten kan rekening gehouden worden. Via het dienstencentrum „De Woudhoek" kunt u in het bezit komen van een aanmeldingsformulier (voor een echtpaar 2 formulieren). Op basis van deze formulieren worden de 3 reizen uitgeloot. De trekking zal plaats vinden in het dienstencentrum „De Woudhoek", tijdens de bingo middag op woensdag 6 november die aanvangt om 14.30 uur. Er zullen 3 plaatsen worden verloot, de 3 gelukkigen mogen een medereisgenoot meenemen. Wie kunnen mededingen naar de reis? 1. Vitale personen van 60 jaar en ouder. 2. Gering dieet b.v. zoutarm geen bezwaar, (strenge diëten kunnen niet verzorgd worden) Hoe kunt u meedoen. 1. Op donderdag 31 oktober en vrijdag 1 november kunnen aanmeldingsformulieren worden afgehaald in het dienstencentrum „De Wouthoek", tussen 9.00-16.00 uur bij de receptie in de hal. 2 Deze formulieren moeten op dezelfde plaats ingeleverd worden vóór maandagmiddag 4 november 16.00 ADRESSEN Dienstencentrum „De 4 Molens", dagelijks van 19-17 uur. Dienstencentrum „Woudhoek", dagelijks van 10-12 uur en 14-16 uur. Blauwe Huis, Lange Nieuwstraat 181, dagelijks van 14-16 uur. Sociëteit Centrum Oost, Zamenhofstr. 3, dagelijks van 14-16 uur. Sociëteit Bethelkerk, Oude Maasstr. 2, dinsdag 14-16 uur en donderdag 14- 16 uur. Sociëteit Grote Kerk, L. Kerkstraat, donderdag 14-16 uur, woensdag 10-12 uur en donderdag 10-12 uur. Sociëteit H. Hart, Lekstraat 55, dinsdag 14-16 uur. Sociëteit De Wilgenburg (Singelkerk), woensdag 14-16 uur. Sociëteit O.L.V. Visitatie, Scheapmansingel 1, dinsdag 14-16 uur. Sociëteit Zuider Kontakt, Goereesestr. 1, maandag 14-16 uur. Sociëteit St. Martinus, Trefcentrum, W. Andriessenlaan 65, Kethel, dinsdag 14-16 uur. Sociëteit Onderlinge Band, -Julianakerk, dinsdag 14-16 uur. Sociëteit Stephensonstraat 3, dinsdag 14-16 uur. Sociëteit Trefpunt, Stephensonstraat 3, donderdag 14-16 uur. Sociëteit Magn. Deï Kerk, Albardastraat 65, woensdag 14-16 uur. Sociëteit Opstandingskerk, Burg. Honnerl. Gretelaan, dinsdag en donderdag 14- 16 uur om de 14 dagen. Sociëteit 't Praethuis, Hargplein 101, maandag 14-16 uur om de 14 dagen. Sociëteit De Rank, Schiedamseweg 122, woensdag 14-16 uur om de 14 dagen. De regen tikte mistroostig haar monotone geluid op de lantaarns. De etalages weerspiegelden hun goedkope en aanlokkelijke aanbiedingen in het asfalt. Een man keek in de etalage van een reisbureau waar met grote neonletters stond: „Ga nu naar het zonnige paradijs". Hij kwam net terug van vakantie, maar het bruin spoelde er nu toch mooi af. Hij opende zijn portemonnee. Naast de twee guldens waren er nog een paar kwartjes. En kwam hij niet verder dan 30 kilometer verderop. Bovendien regende het daar misschien nog harder. Volgend jaar dan maar weer. Hij keek nog even achterom naar het bordje „14 dagen vanaf .600,En dan had je nog niets, mompelde de man. Even schuilde hij in een portiek, terwijl de donder door het luchtruim rolde. Zo is het toch. Dat is het leven, zeggen de mensen dan. Op is op, en we beginnen van voren af aan. Maar het geestelijke leven dan, leven er niet veel mensen In geestelijk slecht weer. Sommigen betalen dan een heleboel en vinden dan wat „zonneschijn" in een schijnparadijs van de drugs of drank. De ander werkt zich omhoog en is de gevierde man/vrouw en koestert zich dan in de zon van de bewondering van het publiek, dat in hem/haar zijn idool ziet. Totdat het publiek een ander idool heeft. Dan valt hij/zij terug In de harde werkelijkheid. Dan regent het weer. En op een gegeven moment is het geld op en dan kan men ook geen schijnparadijs opbouwen. Dan kunnen ze alleen nog naar het echte paradijs. Want daar is alles al betaald. Daar hoefje het niet te „maken". Jij bent daar dan niet de gevierde. Maar daar is het ook niet eventjes, maar eeuwig, voor altijd. Daar heeft Jezus, de Zoon van God, alles al voor je klaar gemaakt. Jezus heeft jouw reissom al betaald. Wanneer je dat wilt aanvaarden én geloven, dan kun je ook naar dat paradijs. Daar is geen schijnwereld die na een korte tijd weg is, daar wordt je een wereld van echte geestelijke vrijheid geboden. Misschien wat noeilijke termen, maar kom daarvoor eens praten op de koffiebar. Je weet wel daar aan de B.K.laan in de Julianakerk naast het Ziekenhuis, deze zaterdag hebben we zelfs een combo uitgenodigd, namelijk hét B.B.C.combo. Michel Koffiebar de Goede Haven, Voorhofzaal Julianakerk. Op woensdagavond 6 november om 20.00 uur start het centrum „Dukdalf' weer met de volgende algemene vergadering. Deze vergadering is voor alle bezoekers van Dukdalf en alle geïnteresseerde wijkbewoners. De navolgende punten zullen worden behandeld: bespreking mogelijkheden fancy fair; programma van de afgelopen tijd; verkiezing dagelijks bestuur; doel clubhuis. In het krantje van de Dukdalf dat huis aan huis verspreid wordt, kunt u wat informatie (uitgebreider) over deze algemene vergadering lezen. In ieder geval hopen we dat het erg druk zal zijn. REINIGT UW KLEDING BETER H LANGE NIEUWSTRAAT 71 SCHIEDAM TELEFOON 268392 Wij halen en bezorgen door de gehele stad I Op zaterdagavond 2 november organi seert de handbalvereniging U.V.G. een bingo-dansantavond. Dit wordt als vanouds een gezellige avond met enkele spelletjes bingo en daar tussen door een dansje. Deze avond zal gehouden worden in zaal „Irene" en begint om 8 uur. Groenoord 3Wico 3, 3-1. DRZ daSpartaan 20. da. 1-0. GSS—USC, 3-1. SVV—GGK 3-2. GroenoordNeptunus, 2-4. Programma voor maandag 4 november 1974: DRZ daBloemhof da 1, 7 uur. CACNDeta boys 7.45 uur. WKSparta. 8.30 uur. PPSCThe Harvards, 9,15 uur. Groenoord 2Nado/ V 4. 10.00 uur. Als toppers voor deze avond tippen wij voor u aan: DRZ daBloemhof da en PPSC—The Hanards. De openbare basisschool „Finlandia" bestaat (deze week) 25 jaar. Voor de leerlingen wordt dit op gepaste wijze gevierd. Voor leerlingen, oud leerlingen en alle buurtewoners organiseert de school a.s. zaterdag een Fancy Fair. Om half tien gaan de deuren van de school open en kan men het feestelijk paradijs betreden. Alle beschikbare ruimten zijn omgetoverd tot kermisattrakties. Zo kan men op 2 november bijv. schieten, films kijken, volksdansen, poppenkast kijken, bingo spelen, het geluk beproeven bij het rad van avontuur. Tevens zijn er allerlei balspelen voor groot en klein, een discobal, grabbeltonnen etc. Er kan worden gegeten (b.v. poffertjes) en gedronken (frisdranken en koffie). Kortom, men kan de hele dag zoet zijn en nog met een paar prachtige prijzen naar huis gaan ook. Om vijf uur sluit de school haar deuren. 's-Avonds echter is er voor de jeugd vanaf 19.00 uur een grandioos discofeest. De ouders en de andere belangstellenden kunnen elders in de school een gokje wagen bij het bingospel. Deze keer was de reis naar oc Marine Haven te Hellevoetsluis. Er werd gevist onder wisselvallige weersomstandigheden maar des ondanks wist Teun Holster er toch maar liefst 3850 gram uit te slepen, zodat hij onbedreigt eerste werd en de Bonusprijs in ontvangst kon nemen die beschikbaar was gesteld door Ysbrand Kiela. Goede tweede werd deze keer C. J. Bonefaas die 2250 gram op zijn naam liet noteren. Verder uitslag is als volgt: Theo Steens, 2200 gram; Henk Bonefaas, 1550 gram; Ysbrand Kiela, 1400 gram; Kok Verboom, 980 gram. Vier vissers hadden elders verplichtingen. Zaterdag a.s. om 6.30 uur verzamelen bij het station. SHV. Het Dobbertje, Boerhaavelaan 30b, Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 22