Besluiten van Gemeenteraad Verhoging van de watertarieven in Schiedam per 1 januari 1975 GTB-telefoon Illlllllt VERGADERING VAN 28 OKTOBER J.L. Personeel Onderhouds-,,potje" Grondtransactie Kabels en leidingen Parkeercontroleur Onderwijs Benoemingen Ingekomen stukken Schoolzwemwedstrijden in Kerstvakantie Hellingbanen bij de Kippenbrug HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 16 - WOENSDAG 6 NOVEMBER 1974 Publicatie van de Gemeente Schiedam. Twee maal per maand verschijnend in Het Nieuwe Stadsblad. Verzorging: Gemeentelijke Voorlichtingsambtenaar Emmastraat 1 - tel. 26 05 00 De wijziging van de watertarieven in Schiedam per 1 januari 1975 is het belangrijkste punt van bespreking geweest tijdens de openbare vergadering van de Gemeenteraad van Schiedam, die op maandag 28 oktober j.l. is gehouden. Een verhoging van de tarieven is nodig omdat anders een groot tekort zal ontstaan bij het schiedamse waterbedrijf. Dit tekort dreigt zelfs groter te worden dan aanvankelijk gedacht, omdat het drinkwater- leidingbedrijf Rotterdam met ingang van 1 januari a.s. het tarief dat Schiedam moet be talen bij de inkoop van het rotterdamse water naar verwachting zal verhogen met 8.1 cent per m3. Burgemeester en Wethouders hebben de Raad voor het in te voeren tarief de keus gelaten uit drie schema's, waarbij de Raad tenslotte, in meerderheid, de keus heeft la ten vallen op het ondervermelde tarief schema. B en W hebben zich op het standpunt ge steld, dat dus door de meerderheid van de Raad wordt gedeeld, dat de tarieven van de grootverbruikers minstens even hoog dienen te zijn als die voor de kleinverbruikers. In verband met schaarste aan goed water en de voor de productie daarvan te gebruiken ener gie, zijn B en W van mening dat juist iedere kubieke meter water, die men méér gebruikt dan voor huishoudelijke gebruik nodig is, te gen een hoger bedrag betaald moet worden. Met ingang van de verbruiksperiode januari/ februari 1975 zal het ondervolgende tarief van kracht worden. tariefgroep II III IV jaarverbruik in m 0 -1000 1.000 -10.000 10.000 -100.000 100.000 hoger vastrecht in guldens f 27,- f 152,- f 1.252,- f 2.252,- m3 -prijs in centen 116 116 116 116 De Gem. Technische Bedrijven zullen in de loop van 1975 een nieuwe huistelefoon installatie krijgen, waarvoor de Raad een krediet van f 98.650 heeft goedgekeurd. De nu in gebruik zijnde installatie is door de P.T.T. afgekeurd en bovendien is de capa citeit van 6 netlijnen en 50 neventoestellen plus een lijn voor de storingsdienst te klein. De nieuwe installatie krijgt een capaciteit van 10 lijnen met 90 neventoestellen. Dit geeft het voordeel dat er voor gas, water en electriciteit afzonderlijke 'storings-nummers' kunnen worden ingesteld. Dit verhoogt de bereikbaarheid voor het publiek dat klachten wil doorgeven, zodat de service-verlening ver beterd wordt. De Raad heeft er mee ingestemd dat het per soneel van de Gemeentelijke Sociale Dienst met vier medewerkers wordt uitgebreid, ter wijl vast is aangekondigd dat er in 1975 nog vier personeelsleden bij zullen komen. Dit zal dan in totaal een uitbreiding van ca. 10% van de huidige bezetting van 85 medewer kers worden. De reden is dat het administra tieve werk bij de Sociale Dienst vrij aanzien lijk toeneemt; dit als gevolg van de grotere stijging van het aantal aanvragen, maar ook omdat er steeds meer nieuwe sociale rege lingen komen van het Ministerie van Sociale Zaken. Bovendien blijkt het in de praktijk moeilijk om goed geschoolde krachten aan te trekken; de enige mogelijkheid is dan om jonge functionarissen aan te trekken die op geleid kunnen worden. Het voorstel van B en W om een tweede per soneelsbeoordelingsadviseur aan te stellen is aangehouden en zal eerst nog in de Com missie Algemene en Bestuurlijke Zaken wor den bekeken. Voor de bestrijding van de kosten van het onderhoud van oude woningen en panden, die onder meer voor saneringsdoeleinden door de gemeente zijn aangekocht, heeft de Raad een aanvullend krediet van f 25.000 verstrekt. Dit is een soort 'potje' waaruit de directeur van de Gem. Woningdienst met goedkeuring van B en W kan putten voor het doen van kleine uitgaven. Het bedrag dat de Raad in december vorig jaar hiervoor had verstrekt is bijna op, zodat er aanvulling moet komen. Met de heer J.W. Nooteboom, garagehouder in Kethel, is na jarenlang onderhandelen overeenstemming bereikt over een grond- transactie betreffende zijn percelen aan de Meeuwensingel. Daarbij wordt tussen de ge meente en de heer Nooteboom de grond ge kocht en verkocht tegen een symbolische prijs. Na deze transactie, waaraan de Raad nu de goedkeuring heeft gehecht, kan de grond langs de Meeuwensingel als bouwter rein in erfpacht worden uitgegeven. In verband met de bouw van de complexen van 143 portiek-etage-woningen en van 202 eengezinswoningen in het zuid-westelijke deel van de wijk Woudhoek heeft de Raad een krediet van f 1.851.500 verleend en wel f403.650 voor het gasbedrijf, f217.350 voor het waterbedrijf en f 1.230.500 voor het elektriciteitsbedrijf. Nu zijn in bedoelde woningen de leidingen en kabels voor gas, water en elektriciteit allang gelegd, zodat de aanvraag voor het geld wat erg laat komt (B en W hebben dan ook toegezegd dat het voortaan eerder zal gebeuren), maar toen de De Raad heeft B en W gemachtigd om per 1 januari 1975 een derde parkeercontroleur aan testellen. Want het aantal parkeermeters in Schiedam stijgt voortdurend volgens schema zal dat zijn met ongeveer 50 meters per jaar. Toen in november 1972 de eerste twee controleurs werden aangesteld (tevoren gebeurde controle door de politie) waren er 141 meters. Nu zijn het er 186 en mogelijk zullen er nog dit jaar meters geplaatst wor den in een deel van Nieuw/and, zoals aan de Parkweg, de 's-Gravelandseweg en de Mgr. Nolenslaan. De verwachting is dat eind 1975 het aantal gestegen zal zijn tot 280 parkeermeters. De ervaring heeft uitgewezen dat twee controleurs (met nevenfuncties) moeite heb ben om 200 meters effectief te controleren, zodat nu bij het stijgen van het aantal meters een derde controleur niet gemist kan wor den. Als het aantal geplaatste meters tot boven de 300 komt, zal aan een verdere uit breiding niet te ontkomen zijn, zo stellen B en W in het vooruitzicht. Branderssteeg De Gemeenteraad heeft een bedrag van f 10.100 beschikbaar gesteld voor het aanbrengen van hellingbanen bij de Kippenbrug, dat is de voetgangersbrug over de Nieuwe Haven. De toegang tot de brug bestaat aan beide kanten uit z.g. 'luie trappen' met brede treden. Voor minder- validen, die zich met een rolstoel moeten voortbewegen zijn deze trappen moeilijk te gebruiken. In de Commissie voor Gemeentewerken is toen gevraagd om de brug beter toegankelijk te maken voor die minder-va/iden. De dienst Gemeentewerken is toen met het plan voor de hellingbanen gekomen. Daar de helling niet te stijl mag zijn lopen de banen in een bocht, zoals bovenstaande tekening aangeeft. De banen krijgen een breedte van 120 meter en de helling wordt 1 15. Niet alleen voor rolstoelen, maar ook voor kinderwagens en voor mensen die slecht te been zijn zullen de hellingbanen een gemak betekenen. Deze verbetering past in het streven van de gemeente om voorzieningen te treffen aan straten en gebouwen ten behoeve van minder-validen, al dan niet in rolstoelen gezeten. Raad in juni 1972 in principe besloot tot de bouw van de genoemde woning-complexen zat het er al in, dat er geld nodig zou zijn voor de voorzieningen op het gebied van gas, water en elektriciteit. Zoals in een van de komende vergaderingen de Raad alsnog goedkeuring moet verlenen voor kredieten voor de aanleg van de straatverlichting en de brandkranen. Aan de Sint Willibrordusstichting wordt medewerking verleend voor het inrichten van de hoofdenkamer en voor het aanschaffen van nieuwe gordijnen voor de personeels'- kamer van de Sint Catharinaschool voor g.l.o. aan de Westmolenstraat 20. Aan de Ver. voor Christelijke Volksonder wijs te Kethel zal in principe medewerking worden verleend voor het herstellen van schade aan het gebouw van de Dokter Van der Kuy-kleuterschool aan het Bachplein 581 in Groenoord, dat door onbekenden is veroorzaakt. Het gaat in de eerste plaats om drie lichtkoepels op het dak; aangezien het herstel geen uitstel kon lijden heeft het schoolbestuur de lichtkoepels reeds laten vervangen. Maar ook is de pas op 20 maart j.l. aangebrachte glasapplicatie, een kunst werk ter versiering van de school, zodanig beschadigd, dat reparatie niet meer mogelijk is. Een nieuw kunstwerk zal worden aan gebracht. De kosten zijn nog onbekend, omdat de Vereniging geen begroting heeft in gediend. De Raad heeft tot leden van de Studiecom missie Kinderopvangcentrum benoemd de raadsleden: mevr. A. Dirkzwager-van Zoelen, mevr. E.M. Hellwig-Kuipers en de heren J.K. Looij en R. Scheeres. -Tot leden van de Commissie voor de Ge meenschappelijke Openbare Bibliotheek zijn benoemd mevr. H.M. van Heiningen-Kramer, mevr. E. Everard-Beukers en mevr. S.W. Oosterbaan-Minderhout. Het benoemen van een vertegenwoordiger van de gemeente in het algemeen bestuur van de Stichting 'Molen De Vrijheid' is terugver wezen naar de Commissie A.B.Z. Tot plaatsvervangende leden van de Sport raad zijn benoemd, voorde sectie voetbal G. Kleinjan en G. Krommenhoek, voor de sectie overige veldsporten mevr. R. Könemann, voor de sectie zwem- en watersport F.D. Leliveld, voor de sectie gymnastiek en wan delsport mej. J. Jongebreur en voor de sectie binnensporten en tennis C. Marijnen. Uit de lange lijst van mededelingen en inge komen stukken zijn 7 punten 'voor kennis geving aangenomen'. Maar op acht punten zijn B en W gevraagd een z.g. pre-advies uit te brengen, zodat ze binnenkort weer in de Raad aan de orde zullen komen. Het gaat om de volgende zaken. De Sint Willibrordusstichting heeft voor twaalf gevallen de medewerking van de ge meente gevraagd, hetgeen waarschijnlijk zal uitmonden in een aantal voorstellen aan de Raad. Een brief van de Ver. Schoolwerktuinen Schiedam over de werkzaamheden met sug gesties voor veranderingen van de organisatie en van de opzet van het schooltuinwerk. Een brief van de basketballver. Juventus over subsidie van zaalsportverenigingen, de be noeming van een lid van de Sportraad en het treffen van voorzieningen aan de vloer in de Sporthal. Een brief van de Ned. Ver. Bescherming Voetgangers waarin wordt aangedrongen op het veiliger maken van de Rotterdamsedijk en van andere wegen in Schiedam. Een brief van de Stichting Overkoepeling Nederlandse Muziekorganisaties (SONMO) over aanpassing van de subsidieregeling voor muziekverenigingen (B en W hebben eerst de Schiedamse Gemeenschap als uitvoerings orgaan om advies gevraagd). Tenslotte een aantal bezwaarschriften tegen het ontwerp-bestemmingsplan Kethel-Oost en het ontwerp-bestemmingsplan Winkel centrum Kethel. De heer L.N. v.d. Bos sr., die vragen heeft gesteld inzake de bouw van de snelle kweek reactor te Kalket, zal bericht krijgen dat hij zich voor zijn vragen dient te richten tot de volksvertegenwoordiging, daar de gemeente bij de wet is opgedragen de inning te heffen, maar verder niet bij het plan-Kalkar is be trokken. Het besluit tot wijziging van de begroting voor 1972 van de A-kring Bescherming Be volking Zuid-Holland C is voor kennisgeving aangenomen, doch 'onder misnoegen' zulks op advies van de Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Zaken, in meerderheid ge nomen. De leerlingen van de Schiedamse basis scholen kunnen in de aanstaande Kerst vakantie weer deelnemen aan de traditionele schoolzwemwedstrijden die op de maan dagen 23 en 30 december in het Sportfond- senbad worden georganiseerd door de Cen trale Schoolsportcommissie, met als secre tariaat het Bureau Sportzaken in het Stads kantoor. De leerlingen, die in het bezit van een zwem diploma moeten zijn, worden per klas inge deeld. Op maandag 23 december hebben de persoonlijke wedstrijden plaats op de nPm- mers 25 meter vrije slag en 25 meter school slag. De tien beste zwemmers per onderdeel ontmoeten elkaar dan weer op maandag 30 december in de halve (25 meter) en hele finales (over 50 meter). Op die dag worden ook de schoolestafetten 4 x 25 meter school slag gezwommen, met ploegen van de klassen afzonderlijk, jongens zowel als meisjes.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 16