ol/erpeihzintien Kansen voor deze vrijgezel staan goed Profielschets 22 november: Hartstichting organiseert prestatieloop Muziekconcours voor solisten Jubileumconcert "Halleluja" 'Prinsengala' van "De Rietzeilers" 940 voor "De Ooievaars" Van wie is die aangereden bastaard-reu "Euhonia" geeft uitvoering in "De 4 molens" ST. RADBOUD ORGANISEERT Klasse-expositie van P.V. Schiedam Ledenvergadering „Toonkunst" HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 28 WOENSDAG 6 NOVEMBER 1974 Wordt Hajo Viersen (CDA) volgend jaar burgemeester van Vlaardingen? Wie wordt de nieuwe burgemeester van Vlaardingen als de huidige eerste burger vati deze stad volgend jaar maart na 28 jaar trouwe Vlaardingse dienst met pensioen gaat. Voornaamste kandidaat voor deze funktie is dr. Hajo Viersen, voormalig havenwethouder van de gemeente Rotterdam, momenteel fraktievoorzitter van de CDA in de Rotterdamse gemeenteraad en lid van de CHU. Volgens mensen die hem kennen is hij een buitenbeentje in de CHU; hij is gematigd progressief en hoort volgens zijn vele socialistische vrienden veel meer thuis in de PPR of de PvdA. Viersen kan zich daar zelf overigens erg over opwinden. ,,lk ben lid van de CHU en zal dat blijven" zei hij onlangs „al die praatjes van onenigheid tussen mij en Kruisinga, de fraktievoorzitter van de CHU in de Tweedé Kamer, zijn pertinent niet waar. Wij kunnen het juist uitstekend met elkaar vinden". Vriend en vijand zijn het echter over één ding eens: Hajo Viersen is een uiterst bekwaam wethouder van Rotterdam geweest en Vlaardingen zal in hem een voortreffelijk burgemeester krijgen. VRIJGEZEL Drs. Hajo Viersen heeft echter één nadeel voor de funktie van burgemeester; hij is vrijgezel en aangezien alleenstaanden tot de meest achtergestelden in deze moderne samenleving behoren, was dit vroeger een ernstige belemmering voor een ambt als burgemeester. Het heeft Hajo Viersen zelfs de funktie van burgemeester van Apeldoorn gekost. Begin verleden jaar toen deze funktie vakant was, behoorde Hajo Viersen tot de meest prominente kandidaten. Benoemd werd echter de toenmalige burgemeester van Haarlemmermeer mr. Dijkmeester, omdat die jaren geleden wel de gang naar de ambtenaar van de burgerlijke stand had gemaakt. Toch schijnt dat vrijgezelschap momenteel geen al te grote belemmering meer te zijn. Burgemeester drs. Arie Lems, die twee maanden in funktie is als burgemeester van Schiedam zegt; „de beste man behoort op de beste plaats en Viersen is een uiterst bekwaam iemand. In wat voor tijd leven we, we zijn toch moderne mensen. Ik vind het grote onzin dat iemand niet tot burgemeester kan worden benoemd omdat hij vrijgezel is. Ik weet overigens dat Viersen kandidaat is voor de burgemeesterspost in Vlaardineen. Hii is uiterst bekwaam, ik ken hem persoonlijk erg goed. Ik zou Vlaardingen er alleen maar mee kunnen feliciteren". Arie Lems was tot zijn benoeming fraktievoorzitter van de Partij van de Arbeid in de Rotterdamse gemeenteraad en heeft toen zeer nauw met Hajo Viersen, die toen nog havenwethouder was, samengewerkt. Daarnaast zijn Viersen en Lems persoonlijke vrienden. Opmerkelijk in dit verband is dat een groot gedeelte en wellicht de meerderheid van de Vlaardingse raad, zich achter de kandidatuur Viersen heeft gesteld. Opmerkelijk is verder de houding van de PvdA-fraktie in de Vlaardingse gemeenteraad. Drie invloedrijke leden, waaronder twee wethouders, hebben al gezegd dat zij Viersen met grote vreugde naar Vlaardingen zien komen. Ook de andere partijen zijn uiteraard voor de kandidatuur van Viersen, omdat zij dan weer een stem krijgen in het linkse programcollege van Vlaardingen, hetgeen dan weer betekent, dat de scherpe tegenstellingen in de Vlaardingse gemeenteraad volgend jaar wellicht weer tot het verleden behoren. De benoeming van Viersen betekent ook dat de tegenstellingen in de Rijnmond wellicht wat kunnen worden afgezwakt, omdat naast André van der Louw (Rotterdam en lid van de PvdA), Arie Lems (Schiedam en ook lid van de PvdA) dan ook twee belangrijke burgemeestersposten in de Rijnmond door leden van confessionele partijen worden bezet. Als Viersen (CHU) in Vlaardingen komt, zit M. K. (Theo) van Dijke (AR) al weer bijna twee jaar in Maassluis. De benoeming van Viersen kan daarom ook uit dit oogpunt belangrijk zijn omdat de verdeelde rijen tussen confessionelen en de PvdA PPR weer wat gesloten kunnen worden. Viersen op zijn beurt kan dan zijn opmerking intrekken die hij bij de benoeming van André van der Louw heeft geuit, namelijk dat de confessionelen in het Rijnmondgebied worden behandeld als ratten met vlektyphus. De eerste zet voor het vervullen van de funktie van burgemeester van Vlaardingen, wordt overigens op vrijdag 22 november tijdens een bijzondere raadsvergadering gemaakt, als de commissaris van de koningin in de provincie ZuidHolland, mr. M. Vrolijk, naar Vlaardingen komt om een zgn. profielschets van Hajo Viersen... gemeenteraadsleden aan te horen. Meestal worden tijdens zo'n speciale raadsvergadering geen namen genoemd of er komen kandidaten uit de bus van verschillende politieke belanggroeperingen en leden van diverse partijen, zodat mr. Vrolijk meestal maar een beleefdheidsvisite aflegt. Het gebeurt echter weieens een keer dat de meerderheid van een gemeenteraad de naam laat vallen van een kandidaat, die dan wordt benoemd. In Schiedam sprak begin van dit jaar de meerderheid van de gemeenteraad zich uit voor de kandidatuur Lems tijdens een speciale raadsvergadering waarin een profielschefs van de nieuwe Schiedamse burgemeester werd gegeven en iedereen weet; sinds begin augustus is drs. Arie Lems, burgemeester van Schiedam. R.M. van H. Op 1 oktober j.l. bestond de Koninklijke Christelijke Oratoriumvereniging „Halleluja" te Rotterdam, 90 jaar. Ter gelegenheid van dit heugelijk feit geeft het koor onder leiding van dirigent Jan Eelkema op dinsdag 26 november a.s. een jubileumuitvoering in de grote zaal van de Doelen te Rotterdam. Met dit concert wil men tegelijkertijd de nagedachtenis eren van de grote Oostenrijkse componist Anton Bruckner, die 150 jaar geleden geboren werd. Uitgevoerd zullen worden Bruckner's Grosse Messe nr. 3H(f-moll) en het Te Deum. Medewerking verlenen de sopraan Nelly van der Spek, de alt Carolyn Watkinson (als vervangster van Marianne Dieleman, die verhinderd is aan dit concert mee te werken), de tenor Paul Taylor en de bas John Bröcheler, terwijl Doelenorganist Arie Keijzer het orgel bespeelt. Het Gewestelijk Orkest voor Zuid Holland tekent voor de instrumentale begeleiding. Het concert begint om 20.15 uur. Toegangskaarten ad. ƒ.7, ƒ.9,en ƒ.11,(houders van CJP en 65 plus paspoorten ƒ.2,50 reduktie op alle rangen) te bestellen bij de leden en telefonisch bij mevr. M. Terpstra (tel. 201438), dhr. R. Enzlin (tel. 203567) en dhr. G. van 't Hof (tel. 01880-12017). Vanaf 19 november 1974 tevens verkrijgbaar aan de kassa van de Doelen. Men schrijft ons: „Tot onze vreugde kunnen wij u mededelen dat de opbrengst van de voetbalwedstrijd op 26 oktober j.l. gespeeld tussen de teams van Radio Veronica en D.R.Z. ten bate van de S.I.S. de Ooievaars 940,heeft opgebracht. Aan allen die hieraan medewerkten, onze hartelijke dank". Bestuur SJ.S. de Ooievaars Op zaterdag 9 november a.s organiseert de Ned. Hartstichting afdeling Schiedam een prestatieloop. Afstand: 5000 meter. Inschrijven vanaf 10 uur bij de start. Kosten volwassenen ƒ.2,jeugdigen ƒ.1,—. Start en finish Cooperbaan in het Volkspark (nabij zwembad „Zuid"). Iedereen ontvangt een prachtig herinneringsvaantje. De gehele opbrengst komt ten goede aan de Nederlandse Hartstichting te Den Haag. Aanvang: 11 uur. Een telefoontje van de Dierenbescherming dat maandagmiddag omstreeks half 2 op de Burg. van Haarenlaan een hond is aangereden. Een bruine reu,- ongeveer 7 maanden oud. Het dier is ernstig gewond, heeft een gebroken bekken en moet eigenlijk geopereerd worden. Maar daarvoor heeft men toestemming van de eigenaar nodig. Wie is de eigenaar? De dierenarts die de hond behandelt, zou dat wel graag willen weten. Nu wordt de pijn deels verholpen, met injecties. Ik hoop dat de eigenaar zich snel meldt. Zijn trouwe viervoeter ziet verlangend naar hem uit. Pleegt u even een telefoontje met het asiel of komt u liever meteen even kijken. Het ongeluk gebeurde op de Burg. van Haarenlaan en het dier ziet er keurig verzorgd uit, zodat het beslist geen zwerfhond is. MIEKE Op maandag 11 november dus de elfde van de elfde maand november houdt de Schiedamse carnavalsvereniging „De Rietzeilers" een Prinsengala in het recreatie centrum van de Beneluxflat aan het Chopinplein. Medewerking hieraan verlenen de Boerenkapel met de Dansmariekes. En het Trio van Maarten Slavenburg. Iedereen met boerenkiel aan van harte welkom, waarbij prins Geraldo 1 met zijn Raad van Elf u wel zal weten te amuseren. Donderdag a.s. zal zangvereniging „Euphonia" een uitvoering geven in het Dienstencentrum „De 4 Molens". Het gemengd koor zal een gevarieerd programma van Hollandse, Duitse en Engelse liederen voor de pauze ten gehore brengen. Na de pauze brengt het Tienerkoor de musical „Welkom in de Rommel maar aan klus" met teksten van Dick Stam. Muziek is van Bert en Dick Stam. U bent allen van harte welkom, want de toegang is geheel gratis. Wij beginnen deze avond om acht uur. De algehele leiding is in handen van Dick Stam. ONWEL GEWORDEN De 73-jarige mevrouw H. Bijkerk- Ringelberg uit Rotterdam, die zich in een bus van de R.E.T. bevond, werd ter hoogte van het Gemeenteziekenhuis onwel. De GG GD vervoerde haar naar het Gemeenteziekenhuis, waar zij bij aankomst bleek te zijn overleden. Muziekvereniging St. Radboud te Kethel organiseert dit jaar een federatief muziekconcours voor solisten en ensembles onder aupiciën van de R.K. Bond van Muziekgezelschappen in Zuid- Holland. Dit muziekconcours wordt gehouden op zaterdag 9 november en zondag 10 november a.s. in het verenigingsgebouw „de Noord", Kerkweg 46 te Kethel. Aan dit concours zullen 71 personen deelnemen uit de gehele provincie Zuid-Holland. Zij zullen uitkomen in vijf verschillende afdelingen. De solisten zullen worden begeleid door pianiste mevrouw J. Rinia van Nauta- Kreulen. Op dit concours zullen als jury-leden aanwezig zijn de heer A. Posthumus en de heer H. J. Bouguenon. Dit muzikale evenement vindt plaats op zaterdag 9 november en zondag 10 november van 13.30 uur tot plm. 21.30 uur. Entree (per dag) ƒ.2,50, voor personen t/m 12 jaar ƒ.1,25. De algemene ledenvergadering van de maatschappij tot bevordering der Toonkunst afd. Schiedam is op dinsdag 12 november a.s. 's-avonas om 9 uur in het Gebouw van Chr. Soc. Belangen, Lange Haven 73. Aanstaande zaterdag en zondag, 9 en 10 november, organiseert de P.V. Schiedam een klassetentoonstelling voor jonge duiven en doffers in haar lokaal Lange Haven 100. Er zijn 170 inschrijvingen en u kunt deze fraaie collectie gratis bezichtigen: zaterdag van 15-20 uur en zondag van 10-14 uur. Aan het geheel is een grote tombola verbonden. De duiven worden gekeurd door de bekende Rotterdamse keurmeester H. v.d. Vijver, een moeilijke opgave gezien de geweldige vliegresultaten aan van de Schiedamse liefhebbers in het Rayonsverband 't Westen Rotterdam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 28