Randstad Edities bekeek het weer anders.... Rotterdamse humor mag er best zijn Terra za Twee weken geleden hebben wij u een dubbele sportpagina §f aangeboden waarin de redaktie van Randstad Edities de 1 voetbalkraker Feyenoord-Barcelona van een andere kant I belichtte dan te doen gebruikelijk. Centraal in onze reportage stonden toen niet de gebeurtenissen op het I kletsnatte voetbalveld, maar de voorvallen in de dokterska-1 mervan het Feyenoord-stadion. De bedoeling van die reportage was eens een ander beeld i te scheppen van een 'wedstrijd van de eeuw' dan het I normale, dat opgebouwd is uit interviews en een wedstrijdverslag. Een aanpak, die blijkens de positieve 1 reakties, juist vanwege het andere karakter, door een groot aantal sportliefhebbers op prijs gesteld is. Naar aanleiding van de returnwedstrijd Barcelona-Feye-1 noord hebben wij andermaal getracht een 'alternatief I beeld' te scheppen van deze Spaans-Nederlandse slag. Om I dat te bereiken stapten afgelopen dinsdag verslaggever I Rob Flartog en fotograaf Hans Keijzer op Schiphol in een g Boeing van Transavia om de gedragingen van het i supporterslegioen van Feyenoord vast te leggen. Niet alleen g tijdens de wedstrijd, maar ook (beter: juist) daarvoor en f§ daarna. Mede dankzij de welwillende medewerking van het bestuur van C de F Barcelona en het Schiedamse reisbureau Villerius kwam bijgaande reportage over 'Het Legioen' tot J stand. li V - V H Tijdens zo'n dag tussen de Feyenoord-supporters valt er veel te lachen, p Wordt in ieder geval om de haverklap bewezen dat Rotterdamse humor zo H slecht nog niet is. Daarom in dit kader een kleine bloemlezing van een p aantal grappige en naar het oordeel van anderen, wellicht minder grappige uitspraken. Tijdens het inchêquen voor de reis naar Barcelona als antwoord op de vraag of er nog bagage afgegeven dient te worden: „Nee lekker stuk, ik heb alleen maar mijn kunstgebit bij me en die hou ik liever zelf in mijn mond". Op de vraag bij het inchêquen hoeveel de supporter weegt: „Lieverd, ga eens even liggen, dan merk je het van zelf". Als een supporter een grote koffer aangeeft: „He man, moet je zelf ook mee doen vanavond". Bij het wisselkantoor waar iemand Hollands geld wil ruilen voor Duitse marken: „Dat is zeker een Belg die naar de finale van het wereldkampioenschap voetbal in München gaat". In het vliegtuig toen de gezagvoerder de hoop uitsprak dat Feynoord zou winnen: „Laat dat maar aan onze jongens over, zorg jij maar dat we niet tegen een berg opbeuken". In het vliegtuig juist na het opstijgen merkt een supporter op, terwijl hij zijn jas en zijn shalw omdoet: „Bekijken jllie het maar. Ik ga terug naar huis". Een mede-reiziger toen uw verslaggever in het vliegtuig alvast aan zijn verhalen begon: „Schrijf je altijd zo veel brieven aan je moeder?" Tijdens het uitdelen van de instapkaarten in Barcelona: „Mag ik ook zo'n consumptie bon?" Bij het passeren van de Spaanse douane op de terugreis: „Ga langs af en u krijgt tweehonderd gulden". In het vliegtuig bij het zien van een in Feyenoordcostuum uitgedoste supporter: „Dat wordt oppassen geblazen. Het zal wel weer een Palestijnse kaper zijn". Op de Ramblas, de bekendste straat in Barcelona: „Tegen deze bomen kun je tenminste nog eens lekker pissen".

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 36