OOK IN SCHIEDAM Kleurentévé- diefstal uit container opgelost Wegomlegging Groen oord Schip overvaren Middenstands-diploma HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 18 - WQENSDAG 13 NOVEMBER 1974 Geven voor Levenf Laat dit kind niet in de steek op 25 en 29 november. De aktie „Geven voor leven" voor het Wilhelmina-fonds in met de „gouden" NCRV heeft overal in den lande de belangstelling. Ook fVWWVWWMMweAfWVSWWVSWINVWSMSMVMSMMfMAMW De Schiedamse politie heeft in iamenwerking met de recherche- brigade van de Antwerpse Rijkswacht bet onderzoek afgesloten van een container vol kleuren-t.v.'s die voor Engeland bleken bestemd te zijn. De o tale waarde hiervan bedroeg '.300.000,—. De afgelopen weken zijn in Nederland en België diverse arrestaties verricht. De 33-jarige D. de G. uit Zoetermeer "bleek hier het brein achter de gehele diefstal, want op zijn verzoek en dat /an H. de H. uit Reeuwijk werd de :ontainer in juli gestolen, toen hij op :en oplegger stond. De 32-jarige 3.N.S. uit Gouda reed de container ïaar België. Uit het onderzoek is gebleken dat bij de diefstal ook waren jetrokken de 42-jarige D.J.M.D. uit 'rinsenbeek en twee mannen uit Den daag de 28-jarige F.I.A.M. de N. en le 39-jarige J.J.B. Twee Belgen zijn ioor de Antwerpse rijkswacht iangehouden. Onder hen bevond zich liegene, die de kleurent.v.'s in Nederland besteld had. iijna alle gearresteerden zijn al oorgeleid, zodat de zaak binnenkort -.al dienen voor de rechtbank te Rotterdam. Het is gebleken dat de Nederlanders en Belgen contact met ilkaar hadden in verband met diverse iiefstallen. In juli werden zowel de ■ontainer als de kleuren-t.v.'s eruggevonden. Men had de verkeerde ontainer gestole.i zoals later bleek, vant deze t.v.'s waren niet geschikt oor ontvangst op het Europese 'asteland. in Schiedam, waar een plaatselijk comité is gevormd bestaande uit mevrouw A. C. Lems-Koch, voorzitster, mevrouw C. Visser- Zoals u weet komt alles ten goede aan een vijfjarenplan ter bestrijding van kanker bij jeugdigen. De aktie vindt plaats op 25 en 29 november a.s. Het comité is reeds begonnen met het werven van medewerkers (1 per 20 gezinnen), die straks tweemaal (25 en 29 november) alle gezinnen van onze stad zullen bezoeken. U begrijpt dat daar heel veel medewerkers voor nodig zijn. Het comité doet daarom een dringend beroep op u hieraan uw medewerking te geven teneinde met z'n allen in het gehele land het streefbedrag van veertig miljoen gulden te betalen. In bijna elk gezin is men zijdelings of direct betrokken geweest met de meest gevreesde ziekte: kanker. We hebben er in elk geval van gehoord en we weten wat deze ziekte voor anderen inhoudt. Of ingehouden heeft. Een lang of kort ziekbed. Uitzichtloos en het was gedaan. Mensen, die nog zoveel plannen hadden voor de toekomst, waar doorheen een streep was gehaald. Het is daarom dat de NCRV haar medewerking aan deze aktie wil geven in verband met het gouden bestaan. Iets doen voor de kinderen, die aan kanker lijden. Er is geld voor nodig om deze zo gevreesde ziekte te bestrijden. Veel geld. Men heeft als streefbedrag de som van veertig Hehemann, secretaresse en mevrouw A. Blerens-de Haan van Delden, vice-voorzitster. duizend gulden. Dat is een enorm bedrag. Maar te bereiken als wij er allemaal achter staan. Als we met z'n allen hiervoor geven. Juist omdat wij gezond zijn en gezonde kinderen hebben. Dokter Tom Voüte schrijft in zijn artikel ,,Er moet iets aan te doen zijn" het volgende: „In mijn assistententijd, vóór de opleiding tot kinderarts, werd ik de eerste maand aangegrepen door drie kinderen, die een gezwel hadden. Een jongen was anderhalf jaar, de anderen respectievelijk 3 en 9 jaar. De jongen die toen drie was, leeft en is gezond. Over het kind van anderhalf was ik opstandig en bedroefd, dat hij overleed; het eerste kind dat ik als arts zag sterven. De jongen van negen was iets bijzonders: zijn wijsheid, zijn acceptatie van de ziekte en van zijn sterven was groots. Zij brachten mij er toe met dit werk te beginnen. Er moest iets aan te doen zijn". Dat was in 1963. Sinds die tijd heeft dokter Tom Voüte al zijn tijd besteed om „er iets aan te doen". En nu, in 1974 is hij een van de drie gespecialiseerde kinderartsen, die het vljQarenplan ter bestrijding van kanker bij jeugdigen hebben opgezet, waarvoor straks de aktie „Geven voor leven" gevoerd gaat worden. En zouden wij daarbij achter blijven? M.W. STADSVERNIEUWING Donderdagmiddag 14 november spreekt ir. C. Zijdeveld, wethouder van stadsontwikkeling en milieuzaken voor de leden van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen, afd. Schiedam over het onderwerp „Stadsvernieuwing- Stadsvernieling". Deze lezing wordt gehouden in de kleine zaal van „Irene". Hij staat nog pas op de drempel van het leven en voor hem en de z(|nen staan we allemaal op de bres met de aktie „Geven voor leven". Tegenwoordig kun je met één diploma volstaan om alles wat los en vast is te verkopen. Behalve wapens, sterke drank en geneesmiddelen. Dat is nog niet lang zo. Ik herinner mij de eigenaar van een A. O. winkel in Spoordonk dat is een plaatsje in de buurt van Oirschot in Brabant, waar die mooie eiken dekenkisten worden gemaakten die man had zeven diploma's moeten halen: Voor tabakswaren, voor koek en gebak, voor groenten en fruit, voor textiel, voor kruidenierswaren, voor fijne vleeswaren en voor huishoudelijke artikelen. Hij was een zevenvoudige middenstander. Vandaag kun je kojfie krijgen hij de slager, sigaretten bij de kruidenier, grammofoonplaten bij de boekverkoper en fris-dranken bij de melkboer. Ik ken een warme bakker die binnenkort in wijn gaat doen. Er zijn omroepverenigingen, die boeken op de markt brengen en banken die reizen verzorgen. U moet er u niet over verbazen als ik hier straks zelfgemaakte prentbriefkaarten etaleer De vliegtuigfabriek, die - al of niet - probeerde een paar kamerleden als zijn speciale vertegenwoordiger in dienst te nemen fdat heet dan. Als adviseur op de loonlijst zet"), heeft zich een beetje in de vingers gesneden. Het scheelde niet veel of ons dierbare vaderland had zijn eigen Watergate-schandaal En wat zegt u van onze mariniers, die "rechtse rakkers Zelfs mijn oudste zoon. die helemaal links is. zoals een goede oudste zoon betaamt, had er toch enige bewondering voor. ofschoon hij mij onmiddelijk mededeelde dat die aktie ongrondwettelijk was.... alsof terrorisme wél door de wet is toegstaan De werkzaamheden aan de doorgaande wegen in Groenoord zijn zover gevorderd, dat ingaande maandag 18 november 1974 de verkeersomlegging wordt gewijzigd. De Vivaldilaan tussen de Eduard van Beinumlaan en Louis Zimmermannplein zal dan voor alle rijverkeer worden afgesloten. Johann Straussplein, Lisztplein, Schubertplein en Smetanalaan zijn dan uitsluitend bereikbaar via de route Laan van Bol'Es, Peter van Anrooylaan en Borodinlaan. De Eduard van Beinumlaan zal dan voor alle verkeer worden opengesteld, terwijl het verkeer tussen Vivaldilaan en Churchillweg over de gescheiden rijbanen van de Mozartlaan wordt geleid. RET-bus 53 naar en van dorp Kethel zal weer de oude route via de Eduard van Beinumlaan gaan rijden. Zolang de Vivaldilaan is afgesloten blijft bus 52 naar en van Vlaardingen nog de omlegging via de Peter van Anrooylaan volgen. De resterende asfalteringswerkzaamheden op de Churchillweg, Mozartlaan, aansluiting Zwaluwlaan, Vivaldilaan en Eduard van Beinumlaan zullen zonder afsluiting voor het verkeer worden uitgevoerd; wel zal het inhaalverbod en langzaamrijden in acht moeten worden genomen. Tijdens deze werkzaamheden zal dit door borden worden aangegeven. De schoonmaakboot Nancy", een scheepje van 362 ton werd in het weekend overvaren door het onder Cypriotische vlag varende schip „Blockland". Dit ongeluk vond plaats in de omgeving van de havenmond van dok 8 bij W.F. Het is waarschijnlijk dat de „Blockland" door een technische storing uit het roer gelopen is. De oorzaak ervan wordt door de Rotterdamse havenpolitie onderzocht. De bemanning kon na het ongeluk ongedeerd uit het water worden gehaald.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 18