Groot aantal bezoekers op de Schiedamse vogeltentoonstelling Ook de Rietzeders zijn de elfde van de elfde weer gepasseerd. Alaaf Prins Carnaval veroverde aller harten Een 45 jongens mogen nu zelf gaan brommen Bromfiets- diefstal- aan-de- lopende-band nu opgelost UNICEF-naam misbruikt V [/- r\ WAARSCHUWING testing BR IL LEN HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 28 - WOENSDAG 13 NOVEMBER 1974 De jublleumshow van de zilveren Schiedamse afdeling van de Nederlandse Bondvan Vogelliefhebbers kreeg het dubbele aantal bezoekers dan die van de voorgaande jaren. Meer belangstelling vanuit de stad zelf maar ook leden van zusterverenigingen uit de randstad en Brabant kwamen een kjjkje nemen. Niet alleen naar de fraai Ingerichte expositie maar men was tevens benieuwd naar de bjj de keuring bereikte resultaten. Dit deden uiteraard ook de heren J. Montfoort en A. Krabbendam, twee oprichters van de afdeling die deze zagen uitgroeien tot een gerenomeerde op het gebied van het fokken van kleurkanaries in alle voorkomênde kleurslagen en onder variëteiten. De twee bovenzalen van gebouw Arcade waren voortdurend vervuld van ingehouden en uitbundig vogelgezang. Het klonk als een orgel waarvan ruim driehonderdtwintig vogelkeeltjes de registers uitmaakten. Bijzondere aandacht van de bezoekers kreeg ook de fraai versierde volière met een toompje sneeuwwitte baard- krielhoenders en de twee jonge kleurdwergkonijntjes als vertegenwoordigers van de pelsdieren. De door de keurmeesters gesDlecteerde kampioenen van het jaar waren te herkennen aan hun in de stadskleuren uitgevoerde rozetten aan hun tentoonstellingskooien. Het klassement luidt: Kleurkanaries, eigen kweek 1974, voor stammen (4 vogels): kampioen L. Plooy met zijn stam oranje rood-ivoor schimmel met 356 pnt. Kampioen enkelingen kleurkanaries pigment: J. P. de Jong met Phaeo ivoor groen, 90-plus pnt. Voor enkelingen vetstof: H. J. Veerkamp met mozaïk (oranjerood) met 89 pnt. Enkelingen postuurkanaries: J. Dernoczi met Norwich, 90 pnt. Mooiste enkeling, eigen kweek: H. J. Veerkamp met bruinmozaik, 90 pnt. Klassement kanaries, eigen kweek 1974 over vier vogels: 1. J. P. de Jong met 90-plus, 89 pnt. 2. L. Plooy met 90, 89, 89, 89 pnt. 3. G. J. Groenewoud met 90, 89, 89, 88 pnt. Mooiste zeebravink kweek 1974: P. Rook met zwartmasker. Mooiste stam tropische vogels: de vier gordelgrasvinken van P. Rook met 347 pnt. Mooiste tropische zaadeter: de binsenastrilde van P. Rook, 89-plus pnt. Mooiste van de overige tropische vogels: de Japanse meeuw, getekende witkop met wenkbrauw van P. Rook, 89-plus pnt. Winnaar vastgestDlde derby (kanaries): L. Plooy met zilverisabel satinet, 90 pnt. Klassement vrije derby: 1. G. J. Groenewoud, 90 pnt. 2. J. Dernoczi, 90 pnt. 3. P. Rook, 89 pnt. Prijswinnaars inzendingen door dames: mevr. T. Dröge-De Bruin met groen-ivooropaal kanarie; mevr. N. J. Kaper-Schagen met oranje rood brons pastel-ivoor, grijsvleugelkanarie; mevr. E. H. Th. Bart-v.d. Haterd met zilverisabel satinetkanarie; mevr. N. Dröge- 1 Veldhoven met kuifkanarie (postuur); mevr. T. Breur-Kerpel met borderkanarie (postuur); mevr. E. H. Th. Bart-v.d. Haterd met closter consort; idem mevr. J. Veerkamp- Verwaal ;vr. G. de Bre met tropisch St. Helenafazantje en mevr. E. F. Visser met haar geelstuit-edelzanger. Het huldigen van de kampioenen en de uitreiking van de prijzen vindt plaats op de hiervoor op 30 november te houden feestavond in gebouw Arcade. Aan een golf van bromfietsdiefstallen in Groenoord is een einde gekomen doordat het mysterie van de gestolen bromfietsen aan de lopende band door de politie is opgelost. Het betreft in totaal 45 jongens uit Schiedam en Vlaardingen, die zich hieraan schuldig hebben gemaakt, door onderling met elkaar af te spreken eikaars brommers te stelen, waardoor sinds februari in Groenoord en Holy in Vlaardingen voor zestigduizend gulden aan brommers werd gestolen. Aangezien hier aangifte van werd gedaan bij de verzekering, werd hier voor ƒ.20.000,opgelicht. Die uitbetalingen vonden zo vlot plaats, dat de politie de maatschappijen verzocht hiermede te stoppen. De leeftijden van de jongens variëren van 16 tot 22 jaar. Ze zijn allemaal verhoord en de resultaten van dit onderzoek zijn aan de Rotterdamse officier van Justitie te Rotterdam verstrekt, die eerstdaags de dagvaardingen zal doen uitgaan tegen de bromfietsdieven, waarbij de I Schiedamse politie geen hoofddaders heeft kunnen vinden. Het betrof hier gelegenheidsditallen met e soort sneeuwbaleffect. Sommige jongens gingen zelfs zo ver, dat de bromfietsen al voor de diefstallen gedeeltelijk gedemonteerd waren en de onderdelen werden doorverkocht. De rest van de brommers verdween wel in de Poldervaart of in de Schie. De massale bromfietsendiefstal is intussen opgelost en in Groenoord en de Holywijk haalt men verlicht adem. Het zag er maandagavond om 8 uur nog maar somber uit op de dertiende etage van de Benelux-flat aan het Chopinplein, waar men het Prinsengala van de carnavalsvereniging „De Rietzeilers" vierde. Zou het dan werkelijk waar zjjn, dat Schiedammers de kunst niet verstaan carnaval te vieren? En dat terwijl we over een eigen carnavalsvereniging beschikken. Aan hem werd een fles geestrijk vocht met blaaspijpje overhandigd en kreeg zijn vrouw bloemen. Een der Raad van Elf, die zich zoveel moeite getroost om van ver steeds naar Schiedam te komen, werd niet vergeten. GROTE POLONAISSE Daarna stortte men zich in de grote polonaise afgewisseld met muziek van ,,St. Ambrosius" en het Trio Maarten Slavenburg. De prins voorop gevolgd door de Raad van Elf. Deze keer dan tien. En werd het een fantastische avond, waarmede dit gala- prinsenbal geopend was. Een voorproefje van de grote carnavalsavond te houden op 7 februari a.s. Twee dagen daarvoor zijn de prins en zijn Raad van Elf te gast bij de stichting „Lentefeest". GEWELDIGE VERENIGING De nieuwe Prins Van De Leut is er weer. Hier wordt hjj door de „Opper" van z|jn steek voorzien. Loos alarm. Om 9 uur was de stemming er helemaal in en was de - zaal goed bezet. Het Trio Maarten Slavenburg zorgde voor voortreffelijke muziek, maar het klapstuk van de avond was de komst van de Boerenkapel „St. Ambrosius" met zijn majorettes als Dansmariekes. Die even later de Raad van Elf presenteerde bij monde van de heer Schenkelaar. Zodat het toneel 10 leden van de Raad van Elf bevatte, de hoofden voorzien van de steken tussen de papieren rietstengels. Een lid van de Raad van Elf was ziek. Zijn beeltenis was een bezemstok met de steek erop. De heer Schenkelaar noemde alle namen en bijzonderheden van de leden, waarna het plechtige moment gekomen was om de prins te begroeten. Een gemaskerde prins, maar voor insiders stond vast, dat dit weer prins Geraldo 1 moest zijn. Niemand die met zoveel zwier het toneel betreden kan. Het masker ging dus af en de prins werd van zijn hoogwaardigheden zoals de cape, de steek en de staf voorzien, aangegeven door de Dansmariekes. Waarna zijn echtgenote prinses Cocky haar plaats naast hem op het toneel innam en een bouquet bloemen kreeg aangeboden. De prins stak niet onder stoelen of banken, hoe dankbaar hij was voor het aanbod van voorzitter C. Keyzer van de recreatievereniging „De Beneluxflat" deze ruimte af te staan. De „Beneluxflat" is een vereniging. Hij bestaat al vanaf 1971 en is gevestigd aan het Chopinplein. En dan is ft weer hossen geblazen. Voorzitter hiervan is de heer C. Keyzer, secretaris de heer A. Kloppers, penningmeester de heer P. Slijpen. Vice-voorzitter de heer P. v.d. Lubben, tweede secretaresse mevrouw E. Allemans, tweede penningmeester de heer F. Fonk en barcoördinatiste mevrouw J. Kersbergen. De bar is in september geheel gemoderniseerd en biedt een gezellige aanblik. De ruimte is hier ideaal, vandaar dat de leden van de carnavalsvereniging „De Rietzeilers" (contrubutie slechts .5, per jaar) hier uit de voeten konden. SFEERVOL Een sfeervolle omgeving die dertiende etage, waar altijd van alles te doen is, zoals wijnavonden, het St. Nicolaasfeest, Kerstavond met een koor, een carnavalsavond. Bijna iedere week een bingo-avond. Tweemaal per jaar een rommelmarkt. Driemaal per week een kindercrèche. Op dinsdagavond een kaart- en biljartavond, donderdagavond bloemschikken voor de dames, Zaterdagavond dansavond voor de: volwassenen o.l.v. een dansleraar. Vrijdag- en zaterdagavond tot half 11 zijn gereserveerd voor de oudere jeugd, die er dan hun eigen dansavond Naar is gebleken worden vele gezinnen in Schiedam en wellicht elders onder de naam UNICEF telefonisch benaderd voor het kopen van zaklantaarns, E.H.B.O.-verbanddozen, kaarten, agenda's e.d. Men zij hiertegen gewaarschuwd. Deze aanbiedingen hebben met UNICEF niets te maken. De naam van dit Kinderfonds der Verenigde Naties wordt hierbij misbruikt. UNICEF verkoopt aan de hand van de officiële UNICEF-folder ten behoeve van zijn aktivitelten in het belang van het kind en de opgroeiende jeugd in economisch zwakke landen vrijwel uitsluitend wenskaarten en weekagenda's waarop de naam UNICEF en/of het embleem van het Kinderfonds duidelijk is vermeld. Bestel en koop uw UNICEF wenskaarten en agenda's alleen bij de door UNICEF ingeschakelde verkoopadressen. hebben met toepasselijke muziek. Waarna tot 2 uur de volwassenen de dertiende etage bevolken. Binnenkort kunnen de kinderen van 6-12 jaar boetseren, kleuren, verven enz. Het voordeel van al deze recreatieverenigingen in Groenoord is wel, dat men in eigen huis bljjft en „Weet-je-wetje" hierop niet van toepassing behoeft te z(jn. modieuze brillen van bekende modehuizen o.a. Dior - Lanvin - Giovannini enz. De bekende vliegeniersbril geheel verchroomd 48, ziekenf.patiënten 23,40 sterke herenbril, ook geschikt als leesbril 32,50 ziekenf.patiënten/ 11, Glanzend „Gunmetal" herenmontuur 82,50 ziekenf.patiënten/ 51, Die nieuwe gemêleerde kleuren in deze aparte damesbril 89,50 ziekenf.patiënten 56,60 Witmetalen geometrisch dames montuur,fijntjes van vorm, 49,75 ziekenf.patiëpten 25, Sterke celluloid damesbril zeer geschikt als leesbril, 32,50 ziekenf.patiënten 11 Uw bril 2'A jaar verzekerd Wij komen ook aan huis 's Maandags gesloten Hoogstraat 154 Schiedam ^Telefoon 26 37 87 De uitreiking van de carnavals-staf door de z.g. Klus Happer.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 28