GESPREK MET: mevr.C. Niemandsverdriet J GEMEENTE SCHIEDAM V er keersmaatregelen DEZE WEEK IN SCHIEDAM *m*m 9*» 9*sl m "J HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 31 - WOENSDAG 13 NOVEMBER 1974 Mevrouw C. Niemandsverdriet ...kordaat optreden... Tien rode rozen op maandagmorgen voor mevrouw C. Niemandsverdriet, die vorige week woensdag het slachtoffer werd van een brutale roofoverval. Gepleegd door een 14- iarige scholier, die in zijn kraag gegrepen werd op het toilet in de HEMA. ik ben kennelijk niet de enige met mijn bloemetje voor deze vrouw, die de jongen te lijf ging, al moest zij dit bekopen met hoofdwonden, vanwege ie vaas die op haar hoofd kapot geslagen werd. Twee blauwomrande ogen en twee blauwe plekken op haar kin herinneren aan de wurgpoging, die de jongen ook nog deed. De huiskamer staat namelijk al vol bloemen en planten. Een grote fles jus d'orange en een fles advokaat. Een grote fruitmand van de sectie „Warme maaltijden", waarvoor mevrouw Niemandsverdriet zoveel gedaan heeft om het vervoer te regelen van de warme maaltijden. Iets dat zij deed totdat het dienstencentrum „De 4 Molens" geopend werd en zij het toen welletjes vond. Ik drink bij haar een kopje koffie, nadat we natuurlijk eerst over het gebeurde van woensdag praten. Met de ziekenauto is zij naar het Gemeente Ziekenhuis vervoerd. „Zittende", zegt ze demoedig, „want ondanks die wonden had ik geen hoofdpijn. Mijn zwager en zus uit Nootdorp bij Delft waren gewaarschuwd en die kwamen me halen, nadat er eerst foto's gemaakt waren", zegt ze. Maar 's- middags stond ze weer achter de toonbank. Daar staat ze nu al 46 jaar. Op tachtig-jarige leeftijd, precies op haar verjaardag, overleed haar moeder. Dat is 7 jaar geleden. Toen was ze voor het eerst alleen. Haar familie was in de oorlog getrouwd. Vroeger hebben ze op nummer 17 in de Lange Kerkstraat gewoond, maar het bovenhuis was er niet bij, dus werd dit pand te klein. Haar vader kocht toen het pand op nummer 52. Al heel vroeg stierf deze vader, zodat haar moeder alleen voor de zaak stond en de opvoeding van de 5 kinderen. Een neef kwam in de winkel, maar toen mevrouw Niemandsverdriet 14 jaar was, nam zij die plaats in. Na eerst twee jaar huishoudschool gehad te hebben.Boekhandel Niemandsverdriet bestaat al 65 jaar. ZESTIG PLUS UITSTAPJES Dit jaar op 18 juli is zij 60 jaar geworden. Toen heeft zij de zestig- pluskaart van de Nederlandse Spoorwegen gekocht en het voornemen gemaakt voortaan iedere week er op haar vrije dag op uit te trekken. Zij volgt eep filmcursus op de V.U. in Rotterdam en heeft daar veel plezier in. Het liefst houdt de leraar het op zwart-wit foto's, maar zij geeft duidelijk de voorkeur aan kleurenfoto's. Die ik bewonder in haar speciale zestig-plusalbuifi. Knappe opnamen van de herfst in al zijn schoonheid. Vorige week dinsdag was zij als museumliefhebster nog in het Frans Halsmuseum te Haarlem. Overal heeft zij vrienden wonen, die zij dan opzoekt en dit combineert met een museumbezoek of iets anders. Foto's uit Zeist, Gouda, Den Haag, Harderwijk, Breda, Utrecht, het bouwcentrum te Rotterdam, Haarlem. Met kleine bijzonderheden. De opnamen zijn allemaal gigen van dit bezoek. En zij is van plan om nog heel wat af te reizen met die speciale kaart. Een tro zestig-plusreizigster dus. Haar oog valt weer op al die bloemen. „Ik heb nog nooit orchideeën gehad", zegt ze met een lach. „Nu heb ik er twee in verschillende stukjes. Ik had me altijd voorgesteld dat ik me niet een, twee, drie zou laten beroven. Van mijn spulletjes en myn geld blijven ze af", zegt ze resoluut. En ze heeft bewezen dat zjj haar mannetje stond. „Het had allemaal veel erger kunnen zijn", zegt ze berustend. „Mijn bril was nog heel. Ik had ook blind kunnen zijn". Voor de zoveelste maal een telefoontje. Niet alleen in Schiedam leven ze met haar mee, doch ook ver daarbuiten. Ze is er dankbaar voor en het is zaterdag extra druk in haar zaak geweest. Beslist geen winkeltje, als je alleen de etalage bekijkt. Maar een behoorlijk grote zaak, waaraan zij de handen vol heeft. MIEKE Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend, dat zij op 17 oktober 1974 krachtens artikel 132 van het Reglement Verkeers regels en Verkeerstekens in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: la. door plaatsing van bord 54b bijlage II RVV met onderbord ter hoogte en ter zijde van het pand Aleidastraat 92 ten behoeve van een motorvoertuig van de in artkel 132a RVV bedoelde invaliden, onder de bepaling, dat uitsluitend Mej. M. F. Nie- meyer, Aleidastraat 88b, alhier, van dit parkeervak gebruik mag maken; b. door plaatsing van bord 54b bijlage II RVV met onderbord nabij de woning Faassenplein 92 te behoeve van een motorvoertuig van de in artikel 132a RVV bedoelde invaliden, onder de bepaling, dat uitsluitend A. Walraven, Faassenplein 92, alhier, van dit parkeervak gebruik mag maken; c. door plaatsing van bord 54b bijlage II RVV met onderbord nabij de woning Bouwmeesterweg 32 ten behoeve van een motorvoertuig van de in artikel 132a RVV bedoelde invaliden, onder de bepaling dat uitsluitend J. J. Sluis, Bouwmeester- weg 32, alhier, van dit parkeervak gebruik mag maken; d. door plaatsing van bord 54b bijlage II RVV met onderbord in één van de parkeervakken aan de Vismarkt en wel het parkeervak, het dichtst aan de Lange Haven-zijde en de Appelmarktbrug, gelegen, ten behoeve van een motorvoertuig van de in artikel 132a RVV bedoelde invaliden, onder de bepaling dat uitsluitend A. J. Burggraaf, Lange Haven 97, alhier, van dit parkeervak gebruik mag maken; e. door plaatsing van bord 54b bijlage II RVV met onderbord ter hoogte en ter zijde van het pand Boerhaavelaan 49 ten behoeve van een motorvoer tuig van de in artikel 132a RVV bedoelde invaliden, onder de bepaling dat uitsluitend J. Kok, Boerhaavelaan 49a, alhier, van dit parkeer vak gebruik mag maken; 2a. door plaatsing van de borden 12 en 13 bijlage II RVV de Mariastraat, het gedeelte gelegen tussen de Kortlandstraat en de Nieuwe Haven, gesloten te verklaren voor alle verkeer, behalve voor voetgangers, in de richting van de Nieuwe Haven; b. door verwijdering van de borden 8, 9, 10 bijlage II RVV de bestaande voorrangsregeling op het kruispunt Nieuwe Haven-Mariastraat in te trekken; c. door verwijdering van de borden 49 bijlage II RVV het voor de noordwestzijde van de Maria straat, tussen de Nieuwe Haven en de Kortland straat geldende parkeerverbod in te trekken; 3. door verwijdering van de borden 20 bijlage II RVV de bestaande gesloten-verklaring voor alle motorvoertuigen voor het oostelijk weggedeelte van het Wilhelminaplein, langs de panden nrs. 2 t/m 8, in de richting van de Groenelaan, jn te trekken; 4a. door plaatsing van de borden 49 bijlage II RVV het parkeren op het van Beethovenplein buiten de parkeervakken te verbieden; b. door plaatsing van de borden 49 bijlage II RVV het parkeren op het Litzplein buiten de parkeervakken te verbieden; 5a. door verplaatsing van de borden. 8, 9, 10 bijlage II RVV de bestaande voorrangsregeling op het kruispunt Dam/Kethelstraat-Breedstraat/ Vlaardingerstraat zodanig te wijzigen dat het verkeer op de Breedstraat/Vlaardingerstraat voor rang krijgt; b. -door verplaatsing van de borden 8, 9, 10 bijlage II RVV de bestaande voorrangsregeling op Tiet kruispunt Vellevest/Westvest-Vlaardingerdijk/ Vlaardingerstraat zodanig te wijzigen, dat het verkeer op de Vlaardingerdijk/Vlaardingerstraat voorrang krijgt; c. door verwijdering van de borden 49 bijlage II RVV het voor de noordwestzijde van de Vlaardingerstraat geldende parkeerverbod in te trekken; d. door plaatsing van de borden 51 bijlage II RVV het stoppen aan de noordwestzijde van de Vlaardingerstraat te verbieden; e. door verwijdering van de borden 49 bijlage II RVV het voor de zuidwestzijde van de Westvest, tussen de Korte Haven en het pand nr. 31 geldende parkeerverbod in te trekken; f. door plaatsing van de borden 49 bijlage II RVV voor de zuidwestzijde van de Westvest, tussen de Vlaardingerdijk en het pand nr. 31 het parkeren te verbieden; g. door verplaatsing van de borden 49 het voor de zuidzijde van de Dam tussen het pand nr. 2 en de Vlaardingerstraat voor langer dan 1 uur geldende parkeerverbod in te korten en wel zodanig, dat het parkeerverbod" nu voor de zuidzijde van de Dam geldt, t.w. vanm de Lange Haven tot pand Dam nr. 37; h. door het aanbrengen van een gele streep ex. art. 126 RVV van circa 15 meter langs de rijbaan van de zuidzijde van de Dam, vanaf de Vlaar dingerstraat tot het pand Dam 37, het parkeren ter plaatse te verbieden; i. door plaatsing van de borden 49 bijlage II RVV het parkeren voor de zuidoostzijde van de Noordmolenstraat, tussen Raam en Spinhuispad te verbieden; j. door plaatsing van de borden 12 en 13 bijlage II RVV de Breedstraat gesloten te verklaren voorl alle verkeer, behalve voor voetgangers, in de richting van de Raam. Van dit besluit staat voor iedere belanghebbende beroep open tot het einde van een termijn van dertig dagen na heden. Het adres van beroep wordt gericht aan H.M. de Koningin, doch ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland te 's-Gravenhage. Dit besluit is in afschrift verzonden aan de Hoofd ingenieur-Directeur van de Rijkswaterstaat, Direc tie Zuid-Holland, de Hoofdingenieur-Directeur van Rijkswaterstaat, Directie Wegen, de Konink lijke Nederlandsche Toeristenbond A.N.W.B., de Koninklijke Nederlandsche Automobielclub K.N.A7C., de Koninklijke Nederlandsche Motor rijders Vereniging en aan het College van Gedepu teerde Staten der provincie Zuid-Holland. Het besluit ligt gedurende genoemde beroepstijd ter visie ter gemeentesecretarie (afd. Openbare Werken, Stadskantoor, Emmastraat 1). Schiedam, 13 november 1974 Burgemeester en Wethouders voornoemd, De secretaris, M. J. Blok De burgemeester, A. J. Lems ^^ai SW draalt nog altijd met een gemiddelde van iets meer dan één pont per wedstrijd. Dat gemiddelde van één werd afgelopen zondag behouden, want de Schiedammers kwamen op eigen terrein tot een 1-1- gelijkspel tegen Amersfoort. Alhoewel Jan eerlijk gezegd moet toegeven dat hjj het duel tegen Amersfoort niet heeft gezien, Is het hem duidelijk geworden dat hy beter kan zwijgen. Vooral na afloop schijnt er het één en ander te zyn voorgevallen dat voor sommige mensen bepaald niet pleit. amateurs bijvoorbeeld slaagde Jan Breur erin als tweede te finishen. Zijn stadgenoot Boertjes eindigde als vierde. Bij de nieuwelingen was de derde plaats weggelegd voor een Schiedammer en wel Balvers. HBSS verloor de semi-derby tegen het Vlaardingse Zwaluwen met 2-1. Het was een enigszins ongelukkige nederlaag die daardoor echter niet minder hard aankwam. HBSS staat nog altijd op de laatste plaats met slechts twee punten uit acht wedstrijden. De achterstand op CJVV bedraagt overigens slechts twee punten. Waar wel aan toegevoegd moet worden dat CJVV een wedstrijd minder speelde. Tenslotte Excelsior'20, dat de positie op de ranglijst zag verslechteren door een zware 3-0 nederlaag tegen Laakkwartier. Excelsior staat daardoor nu als voorlaatste geklasseerd met drie punten voorsprong op VDL uit Maassluis. IAN SPORTIEF VERKEERSMAATREGELEN Daarom op deze plek slechts aandacht aan het sportieve gedeelte van SVV Amersfoort. Veel valt daar trouwens ook niet over te melden want het was niet bepaald een wedstrijd waar de voetbaltechnische vonken afspatten. Zowel SVV als Amersfoort mochten blij zijn dat de KNVB-reglementen voorschrijven dat iedere wedstrijd twee punten te verdelen zijn... SVV staat na deze draw op de negende plaats. De achterstand op koploper Eindhoven bedraagt vijf punten. SVV speelde overigens wel een wedstrijd meer dan de club van vroegere SVrainer Rinus Gosens, In de periode-stand staat SVV eveneens op de negende plaats. De achterstand op de koploper, in dit geval Groningen, bedraagt twee punten. Over naar tafeltennis. De jongens van Bruinzeel hebben een uitstekende overwinning behaald op debutant Middenstandsbank. Hans Lingen was bij de Schiedammers de grote man, want hij zorgde voor drie van de zes punten. Midhat Ustovic bereikte twee overwinningen. Rans van den Broek tenslotte behaalde slechts één punt. Terug naar voetbal. In Gorkum behaalde Hermes DVS een knappe 14f~ overwinning op Unitas. De winnende treffer werd gescoord door Riedijk. Het was overigens de zevende wedstrijd op rij dat de achterhoede van Hermes DVS de poort gesloten hield. Doelman Spermon behoort dan ook tot de minst gepasserde keepers in Schiedam. Martinit kwam eveneens tot een uitstekende prestatie. De Schiedammers slaagden er in de uitwedstrijd tegen WRC in een 4-1 overwinning om te zetten. Martinit leidde bij de rust reeds met 2-0. De doelpunten aan Schiedamse zijde werden gemaakt door Quadt, Brinker, Quadt en Van der Horst. SVDPW veroverde ook de volle winst. Dat gebeurde op eigen veld waar FIOS met 1-0 werd verslagen. Een stand die reeds halverwege de wedstrijd bereikt was. Het enige doelpunt werd gemaakt door Bras. Schiedamse wielrenners hebben het afgelopen weekeinde voor enkele redelijke resultaten gezorgd. Met name in de Spaansepolder wisten enkele rijders zich tijdens een wedstrijd georganiseerd door de Pedaalridders goede prestaties geleverd tijdens een veldrit. Bij de In verband met het gereed komen en het in gebruik nemen van de nieuwe brandweerkazerne aan de Breedstraat hebben Burgemeester en Wethouders besloten tot een vrij Ingrijpende wijziging van de verkeerssituatie op het kruispunt aan het eind van de Dam en het kruispunt W es tv est- Vlaardingerdijk, met een verandering van de voorrangsregeling. Deze wijziging zal eind van dit jaar ingaan en de weggebruikers zullen met extra waarschuwingsborden attent worden gemaakt op de nieuwe voorrangsregeling. Op het kruispunt Dam/Kethelstraat - Breedstraat/Vlaardingerstraat heeft momenteel het verkeer op de Dam/Kethelstraat voorrang. Doch deze regelihg wordt zodanig gewijzigd dat juist het verkeer op de Breedstraat/Vlaardingerstraat voorrang zal krijgen. De aanwezige verkeersborden worden daarvoor verplaatst. Op het kruispunt Vellevest/Westvest - Vlaardingerdijk/Vlaardingerstraat heeft momenteel het verkeer op de Westvest/Vellevest voorrang, maar dit wordt zo gewijzigd dat juist het verkeer op de Vlaardingerdijk/Vlaardingerstraat voorrang zal krijgen. Ook hier worden de aanwezige borden verplaatst. Daarnaast nog een aantal wat minder ingrijpende wijzigingen. Het voor de noord westzijde van de Vlaardingerstraat bestaande parkeerverbod wordt gewijzigd in een stopverbod. Voor de zuidwestzijde van de Westvest bestaat een parkeerverbod tussen de Korte Haven en pand nummer 31; dit wordt uitgebreid tot een parkeerverbod tussen Vlaardingerdijk en het pand nummer 31. Het voor de zuidzijde van de Dam bestaande parkeerverbod voor langer dan 1 uur wordt ingekort en wel voor het deel tussen de Lange Haven en het pand nummer 37. Maar voor het deel tussen pand nummer 37 en de Vlaardingerstraat (een lengte van 15 meter) zal een voortdurend parkeerverbod gaan gelden, aangegeven met een gele streep. In de Breedstraat wordt éenrichtingverkeer ingesteld, voor alle verkeer behalve voor voetgangers en wel in de richting van de Vlaardingerstraat. Een afsluiting dus van de Breedstraat voor het verkeer in de richting van de Raam. Voor de zuidoostzijde van de Noordmolenstraat, tussen Raam en Spinhuispad, zal een parkeerverbod gaan gelden. Tegen dit besluit van Burgemeester en Wethouders, dat 13 december 1974 ter inzage ligt op de gemeentesecretarie afd. Openbare Werken, Stadskantoor 5e etage, staat voor iedere belanghebbende beroep open tot 13 december a.s.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 31