Beeldtheater van Herman Tieman met „Weg, weg" Gelijk afrekenen r- RIET HENIUS, vertederend en vinnig Beaujolais Primeur op weg naar Nederland Wijn proeven bij Het Westen Bewonersver. Schiedam zuid meldt: ry7k flN TM I I I I I VAKANTIE OF ZAKENREIS? I I I I I I Filmavond Mens, breng die fiets terug J. C. S. v.d. Hoek Super Sound bij Instuivers Vier koren in Schiedamse binnenstads parochie yati der WIJNRACE FILMMIDDAG DEWOUDHOEK A C. J SCHEF DAM 3 5 VERHUUR zonder chauffeur Stijl Hoogstraat 174 Telefoon 26.95.37 'V reisbureau DE MAGNEET BV HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 12 - VRIJDAG 15 NOVEMBER 1974 De kinderdocumentaire „Weg, weg!" wordt gespeeld door het Beeldtheater o.l.v. Herman Tieman. Het is een heel andere poppenvoorstelling dan gewoonlijk in het Zoldertheater gegeven wordt. Het stuk wordt gespeeld in combinatie met popfiguren en acteurs. Als acteurs fungeren Tom Koer (de wegenbouwer), Herman Tieman (de schooljongen) en Willem Heuves (de verslaggever van het Laatste Nieuws). De muziek is van Skippy Goes en van Erik en Tom Koer. De regie is van Bert Plagman. „Weg, weg!" is een stuk dat gebaseerd is op de actualiteit en is vooral bedoeld voor kinderen uit de grote steden. Het verhaal gaat over een bos, dat moet verdwijnen voor de aanleg van een autosnelweg. Dit betekent dat er weer een stuk speelterrein voor de kinderen verloren zal gaan. Vooral de kinderen uit de grote steden zijn het slachtoffer van de steeds toenemende bebouwing. Hun speelgebied bestaat tegenwoordig vaak uit niet meer dan een vierkant tegelveld met stalen klimhekken, ommuurd door torenhoge flatgebouwen. Het spel „Weg, weg!" pretendeert niet een oplossing te geven, maar wil de kinderen wel een mogelijkheid bieden om hun meningen te formuleren. Voor en tegen af te wegen en de problematiek begrijpelijk te maken. Zaterdag 16 november in De Teerstoof, Nieuwstraat 12, Schiedam. Aanvang half drie. „Gelijk afrekenen" staat in het teken van geldelijke en geestelijke inflatie, vooral het laatste. Binnen het voor amateurs haalbare, beweegt Kabaret Stepinstepuit zich op een hoog niveau. Het is een beetje geschoeid op de leest van Don Quishocking. Deze nieuwe, vooral qua close-harmony zang erg sterke studentengroep uit Wageningen bestaat uit Melani Gijsbers, Janny Peters, Han ter Maat en Klaas de Vires. Achter de piano: Aart van den Berg. Zaterdagavond 16 november zal dit Kabaret optreden in het Zoldertheater. Kaartjes kunnen gereserveerd worden tot en met vrijdag bij het VVV, tel. 010-266000. Zaterdag vanaf 1.00 uur kunt u ook kaartjes reserveren via tel. 010-269455. Aanvang der voorstelling 21.00 uur. Riet Henius In „Fly A Way". BANKETBAKKERIJ Hét luiste adres Geen filialen - Tel. 267823 De Schiedamse Invaliden Sportvereniging „De Ooievaars" houdt op donderdag 21 november een filmvoorstelling in het clubgebouw aan de Dr. Zamenhoffstraat 153. De film die vertoond zal worden gaat over de Para-Olympische Spelen te Heidelberg, waar de Nederlandse ploeg zeer veel gouden, zilveren en bronzen medailles van mee naar huis brachten. De film duurt ongeveer 45 minuten en is in kleur opgenomen door de Nederlandse Sport Federatie. Helaas wordt in de film Duits gesproken. Na afloop van de film is er gelegenheid tot het stellen van vragen aan dokter Peek, revalidatie-arts van het Gemeente Ziekenhuis te Schiedam. Aanvang: 8 uur. Vanavond (15 november) zal Riet Henius optreden in het Zoldertheater. Door ziekte van de begeleider kon dit programma op 4 oktober jl. niet doorgaan, maar nu dan een swingend theaterprogramma met Nederlandse liedjes en Engelse songs afgewisseld met kabaretfragmenten. Riet Henius is een veelzijdige theaterpersoonlijkheid. Zij is uitbundig, vertederend en ontroerend, dan weer vinnig of clownesk, maar altijd vitaal met een onvoorstelbare energie en tomeloze inzet. Riet Henius wordt begeleid door een pianist en gitarist. E)e gitarist die Riet Henius op het ogenblik begeleidt, is Hugo van Riet. Hugo maakte vorig jaar deel uit van het Ierse duo Alexander Ashtley, dat op 15 december 1973 voor een bijna uitverkochte zaal optrad in het Zoldertheater. Hugo (Alexander) speelde voorheen mee in Hair en Salvation. Prijzen van de voorstelling zijn ƒ.6,en ƒ.4.50 voor CJP. Aanvang der voorstelling 21.00 Afwezig van 16 t/m 23 november ARTS Waarneming: Dr. Moor, B.K.-laan 154; Dr. Ormel. Schoolstr. 5; Dr. Sprey, Singel 76; (van 7.30 tot 8.30 uur en aanvragen huisbezoek vóór 9 uur boodschappendienst, Tel. 20.66.11). Zondagavond 17 november is de Super Sound Disco Show de gast van de „Instuivers" in gebouw „Arcade" aan de Lange Haven 71. De Super Sound Disco Show heeft een pracht van een discotheek en een enorme lichtschow plus uitstekende D.J's. Aanvang 8 uur, toegangsprijs ƒ.2,50. In het komende weekeinde biedt de comissie Pastorale Zorg van de Parochie St. Lnlna en Onze Lieve Vrouw Rozenkrans een keur van mogelijkheden tot eucharistieviering. Misschien onopvallend maar zeer Gewaardeerd de latijnse hoogmis om .45 in de Singelkerk. De oude kerkmuziek is als koorzang in een grote kerk met een „koorzolder" niet weg te denken. Wie wat meer gehecht is aan het oudere zal zich daar aan de eredienst kunnen wijden. Verder zijn er drie jongerenkoren die met zang de eucharistievieringen tot een levendige eredienst maken: zaterdagavond om 19.00 in de Singelkerk de jongelui uit de parochie zelf: Z.I.B. (zingen is blijdschap) Thema: jouw wereld? mijn wereld? 't is onze wereld! Zondagmorgen om 11.15 in de Singelkerk komt wederom Happy Generation mee getuigen dat er een gelukkige toekomst kan zijn vanuit een tevreden heden. Zondagmorgen in de kapel St. Liduina bezingt de groep The Creed Singers haar geloof in Gods Majesteit onder het thema: „de wereld is groter dan de aarde". Het is toch opvallend dat in een vaak onzekere tijd zoveel jongelui hun stem uitdrukkelijk laten horen dat het wel degelijk anders kan. En ze rekenen erop dat velen met hen meedoen. Precies op vrtydag 15 november 0.00 uur wordt in Frankrtyk de Beaqjolaisoogst 1974 vrijgegeven. Deze Beaujolais Primeur Is voor de Fransman wat de groene haring voor de Hollander is. Tientallen vrachtwagens van RSK zullen voor Albert Hejjn als grootste wijn-importeur een half miljoen flessen met deze wjjn naar Nederland vervoeren. De eerste zes wagens worden al vrijdagmiddag in Wernhout aan de grens verwacht, waardoor de verkoop reeds op zaterdag 16 november in alle Albert Hejjn filialen mogelijk is. Diezelfde zaterdag zal de bedrijfsleider van een AH-filiaal een fles aan de plaatselijke burgervader aanbieden. Hierdoor zullen meer dan 200 burgemeesters een fles kunnen verwachten, want de 404 filialen zjjn in 213 verschillende gemeenten gevestigd. De prjjs van de Beaqjolais Primeur is ƒ.3,95. Slijterij „Het Westen" gevestigd aan de Ruysdaellaan 36 organiseert op donderdag 21 en vrijdag 22 november een wijnproefavond, omlijst met gezellige muziek en een hartig hapje. Er is die avond geen verkoop. Men wil de klant of toekomstige klant slechts vertrouwd maken met het drinken van een goed glas wijn, waarvoor u van harte welkom bent op één van die twee VAvonds tussen acht en tien werkte mevrouw V. ais pedicure in het Gemeente Ziekenhuis. Het was later geworden dan ze van plan was omdat die ene meneer nog zo nodig geholpen moest worden en pedicure is een menslievend beroep, daarbjj kijk je niet op een paar minuten of een half uurtje... Maar haar fiets was mooi wég, dat wel! Een prachtige nieuwe damesfiets en hjj stond op slot. „En wat ik daar nu van vind", wil mevrouw V. weten. Misselijk, mevrouw, hardstlkke misselijk. „En of ik dat nou es uitgebreid in het Nieuwe Stadsblad wil schrijven". Nou, dat wil ik best, alleen: het help niet. Schiedamse fletsen-dieven zjjn van alle gevoel voor eerlijkheid of medelijden of waardering voor het nuttige werk van anderen, of gewoon maar van een pletste fatsoen gespeend.' Nee, het kan geen vergissing geweest zjjn, het was de zoveelste beslist ook niet de I&Atste diefstal. En of mevrouw V. nu vreselijk onthand is, omdat ze haar praktijk ook in Groenoord uitoefent, interesseert onze schurk geen laars. Ik kén natuurlijk die dief niet, heb geen flauw idee, wie het zijn kan. Ik ben alleen maar ontzettend kwaad en... machteloos. Dat laatste is het ergste: je kunt er niks tegen doen. Het was een heel dure flets van driehonderdvijfentachtig gulden, omdat mevrouw V. een half jaar geleden een ongeluk heeft gehad en daarna met één voet niet meer veel kracht kan zetten... een speciale flets dus. Hé, stuk verdriet, als je dit nu toevallig leest... gaat dan nergens je geweten een klein beetje knagen? Verdomme... zet die flets dan terug of breng hem bij de politie als „gevonden voorwerp". SEBASTIAAN BUSJES EN BESTEL-AUTO'S BOKELWEG 4 Schiedam, achter Station Telefoon 15.09.40 schrijvende lezers zeggen er 't hunne van 's Ochtends uw pak aantrekken en 't de rest van de dag vergeten. Er zeker van zijn. dat u dankzij de zuiver wollen stof en de onberispelijke stijl 's avonds laat nog pert'ekt gekleed gaat. Tien tegen één dat u een Wilson Glenny draagt suits that suit your personality «ksklusief bij hcrenkledingspecialistea Uw Wilson G'enny specialist voor Schiedam e.o. avonden. Graag even een telefoontje aan mevrouw E. v.d. Maat, tel. 267157, opdat zij weet hoeveel gasten zij kan ontvangen. U krijgt folders mee waarbij u thuis uw keus kan maken. Vooral in verband met de a.s. feestdagen is het belangrijk te weten, welke wijn u schenken moet. Vanmiddag om 12 uur is de eerste wijn binnengekomen bij Slijterij Wijnhan del 'ORANJE', Oranjestraat 10-12. De Beaujolais Primeur 1974 van het huis Loron Fils is als eerste in de traditionele 'Wijnrace' uitverkoren. Gerrit Verboonstr. 17-19 Schiedam, tel. 266077 Afgelopen maandag 4 november zijn vertegenwoordigers van de BVSZ in samenwerking met het overlegorgaan Rijnmond naar Den Haag geweest om gehoord te worden aangaande de nota Huur en Subsidiebeleid. Evenals vele andere huurders- en bewonersvereni gingen wijst de BVSZ deze nota om de volgende redenen af. Uit de nota blijkt dat de huren van oudbouwwoningen gekoppeld gaan worden aan die van de nieuwbouw. Dit houdt in dat de huren voortdurend zullen blijven stijgen. In de note wordt gesproken van een voorlopige huurverhoging van 8% per jaar. dit noemt het ministerie redelijk. Echter, verdere stijgingen liggen in het verschiet. Dit werd bevestigd door onder andere Het Nederlands Chris telijk Vakverbond, deRaad van Werk gevers, de Nederlandse Bond van Huis en Grondeigenaren, de Raad voor Onroerende Goederen en de Nationale Woningraad, die uitgaan van de stelling: 10% per jaar en hoger is redelijk. Daarbij moet opgemerkt worden, hetgeen belangrijk is voor Schiedam, dat de woningen die worden gereno veerd belangrijk in huur zullen stijgen, omdat ook deze huren gekoppeld gaan worden aan die van de nieuwbouw. De stijging van de huren betekent wederom een daling van het besteed baar inkomen, waarvan de gevolgen voor de middenstand ook nu niet uit zullen blijven. Voorts wordt in de nota door de minis ter voorgesteld huurders- en bewoners verenigingen een modelstatuut te laten ondertekenen. Wat houdt dat model statuut in het kort in? De huurders- en bewonersverenigingen, die het model statuut ondertekenen, mogen onder andere niet meer mee praten over de hoogte van de huren, maar b.v. wel over de kleur van de voordeur en andere onbenullige zaken. Dit zou een aantasting betekenen van het grond wettelijk recht van vereniging. Tevens in de nota sprake van een door stromingsheffing die naar de menig van de BVSZ in de toekomst ghetto- vorming in de hand zal werken. Al deze bezwaren zijn op de hoor zitting naar voren gebracht. Het bleek dat de BVSZ en het Overlegorgaan Rijnmond in haar bezwaren niet alleen stonden. Talrijke andere verenigingen uit het hele land bleken eenzelfde afwijzende houding ten aanzien van deze Nota te hebben. De vaste Kamercommissie heeft nu zeker iets om over na te denken na allen gehoord te hebben en na de verzekering van de verenigingen het verdere verloop van de besprekingen ten aan zien van de Nota met argus ogen te zullen volgen. Huurdersgroep BVS"* Op donderdagmiddag 21 november organiseert het dienstencentrum „De Woudhoek" een filmmiddag, die or,i 14.30 uur aanvangt. Des avonds is het dienstencentrum ook geopend van 19.00 tot 21.30 uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 12