Welk bont past er bij mij: 2E bont; DOOR VELE VROUWEN het huis voor Om een enkel voorbeeld te geven: meesterbontwerker - beëdigde experts - garantie stichting bontwaarborg BONTWERKERIJ w ANNO 1916 ROTTERDAM TELEFOON 356 nwe binnenweg 3561/o heemraadsplein 010 - 233.787 Niet alle bont al is het nog zo kostbaar en prachtig, past bij iede re vrouw. Bij bont komt het niet alleen aan op de prijs, maar ook op stijl en smaak. Indien we eerlijk zijn en onze ei gen, meestal kleine, gebreken on derkennen, zoals b.v. ik ben te slank - wat meer voorkomt te vol slank (dik klinkt zo ongezellig), dan is daar met het kiezen van een bontsoort rekening mee te houden. Dit kan voor ieder type. Belangrijk zijn de tint (kleur) van het mate riaal en de haarstruktuur. Temeer, een bontmantel kopen we meestal niet voor 1 seizoen. Een doordachte keuze kan iets prettigs, als het dra gen en bezitten van een bontmantel alleen meer veraangenamen. Het sportieve type, die ervan houdt om een fikse wandeling te maken. Je hebt dan een mantel nodig, waar je je heerlijk in kunt bewe gen. Een gebruiksmantel, waar je b.v. zonder bezwaar een lederen ceintuur om kunt dragen. Een ge zellige persianer, een eenvoudige lamsoort. Nertsdelen. Kortom: ma teriaal niet uitsluitend op luxe af gestemd. Voor haar die de grotere uitgaven beredeneert en rekening met haar gezin houdt, kortom een bontman tel wenst, die het gezinsbudget niet teveel belast, een praktische man tel, welke lang meegaat, een goed model dat bij haar past, niet voor de minste modewijziging gewijzigd behoeft te worden en voor vele gelegenheden gedragen kan wor den. Voor de modebewuste tiener, die vaak spontaan een nieuw mode beeld laat ontstaan, omdat ze nog niet gehinderd door grote zorgen, kleding zoekt bij haar passend, lekker zittend, liefst met leer, draagbaar bij iedere gelegenheid, ieder moment van de dag, ieder jaargetijde, gewoon omdat het fijn is en niet onbetaalbaar behoeft te zijn. U heeft toch geen drempel vrees voor een bontwerker. Loop gerust eens bij hem bin nen. U bent dan verzekerd van zeer deskundige voorlichting en U kunt Uw keuze maken uit een topselectie bontman tels. De prijzen, U zult daarover verbaasd staan...U geeft min der uit dan U dacht. Juist een exclusief artikel als bont vraagt speciale voorlich ting, laat U daarom niet door drempelvrees weerhouden. Door de eeuwen heen een niet weg te denken dracht. In vroeger tijden uitsluitend voor de betere stand. Meer en meer ook jonge mensen hebben nu ontdekt, dat ook bont voor bijna iedere vrouw, de man niet te vergeten, bereikbaar is ge worden. Een deskundige voorlichting bij aanschaf is natuurlijk geboden. Zoals in deze eeuw van ruimte vaart, in onwaarschijnlijk tempo, de vernieuwingen simpelweg wor den ontvangen, is bont niet achter gebleven. Zowel in toepassing van materialen als ook in de soorten is enorm veel veranderd. Geweldig in deze jaren van ontkleding, is bont voor de toch in ons klimaat vaak zo nodige kleding, speels toegepast te zien. Vaak verwerkt met leer, houdt het iedere vrouw jong. Zelfs een man kan zich zonder verwijfd te worden uitgemaakt, van top tot teen in bont hullen. Daarom is het wellicht prettig om eens wat meer van veelgevraagde bontsoorten en hun verzorging te weten. Konijn. Herkomst: Australië, Europa, Oost- Azië Grijs, bruin, zwart of pittige na- tuurkleuren. Wordt veel veredeld en geverfd om bever en nutria te imiteren. Leent zich voor sportieve verwerking en klassieke mantels. Eenvoudige vellen worden voor jonge mantels gebruikt. Langhari ge vellen worden als nertskonijn geverfd. Nerts. Noord Amerika, Rusland, Scandi navië. Het is een roofdier. Wordt zeer veel gekweekt in een groot gamma van kleuren. De prijs is hoog. Hoog waardige gekweekte nerts wordt in Scandinavië beschermd met de marktnaam Emba, Canadese onder de naam Majestic. Veulen. Rusland, het hele Wolga-gebied. Bruin, rood, grijs, zwart; kort glan zend haar. Hoe mooier de tekening (moiré) hoe hogere waarde. Nerts II Een nertsmantel uitsluitend ge maakt van vellen is vrij kostbaar. Van de overgebleven delen o.a. voor- en achterpoten, kelen, oksels, koppen enz. worden vele gevarieer de mantels gemaakt. Een deskundi ge verwerking geeft een goed beeld van het vakmanschap en fantasie waarover een moderne bontwerker moet beslissen. Indisch lam. Noord Indië, Pakistan. Het is een schaap. Gelig wit van kleur, zwart bruin gevlekt en wordt vaak in alle tinten geverfd. Het haar lijkt op persianer, maar is veel matter van' glans. Het leent zich voor sportieve elegante mantels. Vooral in felle kleuren zeer gewild als zomerbont.. Bisam Een rat die voorkomt in Noord Amerika, Noord Canada en Rus land. Middenbruin van kleur op de rug en de buiken grijs beige. Vaak wordt de rug en buik apart ver werkt. Indien de kleur niet fraai genoeg is om naturel te verwerken, wordt de bisam geverfd. Buenos. Een schaap, dat voorkomt in Zuid Amerika. De natuurlijke kleur is wit tot beige. Wordt ook geschoren en geverfd. Is meestal soepel en licht van gewicht en leent zich voor zeer sportieve modellen. Chinchilla. Herkomst Zuid Amerika (Andes- gebergte). Het merendeel wordt echter ge kweekt. Blauw grijs zijdeachtig, zeer zacht haar. Niet sterk. Zeer elegant. Hoge prijs, alhoewel na het kweken meer betaalbaar. Breitschwanz. Een schaap. Komt voor in Rusland, Mongolië, Afghanistan, Zuid West Afrika. De natuurkleur varieert van grijs, egaal bruin en zwart en kan wor den geverfd van champagne kleu ren tot zwart. De breitschwanz is zeer kortharig, hoog glanzend, veelal prachtige moiré tekening. Persianer. Schaap. Komt voor in Rusland, Buchara, Afghanistan en Zuid West Afrika. Kleur: «wit, grijs, gevlekt, bruin, kwart. Wordt vaak geverfd. Wordt gebruikt voor sportieve mantels. De prijs varieert zeer sterk, afhanke lijk van soort en kwaliteit. Materiaal: Indien niet te licht van gewicht is meestal krachtig en dan een van de minst kwetsbare soor ten om in de auto te dragen. Speciale opmerking: vellen uit West Arabie en Roemenië worden half persianer genoemd en moeten als zodanig worden behandeld, het geen beslist niet altijd het geval is. Enige aanwijzigingen welke van nut kunnen zijn bij aanschaf van een bontmantel. Het is b.v. aan te bevelen altijd een eerste kwaliteit lam te prefereren van een goedko pere soort dan een laagwaardige kwaliteit persianer. Weeg nauwkeurig af voor welk doel het bont moet dienen. Repre sentatie, gezellige stapjas. Zit U er mee in de auto. Een bontjas moet goed gesneden zijn en in het dragen niet te zwaar. Koop het liefst met daglicht. Bedenk dat het prettig kan zijn om met latere service, reparatie, bij betrouwbaar bonthuis te kopen. De prijs van een vel zegt niets over de sterkte er van. Degene die van zijn bont houdt, zorgt er goed voor. Het komt de levensduur beslist ten goede. Houdt bij lange autoritten, treinrei zen Uw bont niet aan. Het voortdu rend schuren van de in beweging zijnde voertuigen zorgt voor grote slijtage, vooral in de rug. Schudt het uit en laat het op een plaats drogen, waar de lucht circu leert. Nooit bij de kachel of ver warming drogen. Teveel warmte droogt het leer uit en maakt het bros. Voorzichtig met te veel zonlicht. U verkleurt ook in de felle zon. Aanslag en vuil worden. Steeds sneller wordt Uw bont vuil en vet door verontreiniging in de lucht. Het maakt het haar kleverig en houdt daardoor de elasticiteit van de kroonharen vast en slijt hierdoor vlugger. Laat Uw bont dus tijdig schoonma ken. DIE U DEZE INFORMATIEVE PAGINA GAARNE AANBIEDT

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 25