Afsluiting Koninginnebrug WALDO 'Geven voor Leven' C.KDK Den Uyl was even in Schiedam Collectanten gevraagd voor f C ASS ETTES1 Nieuw sportcomplex VV Ursus Kinderdagverblijf "Katja" bestaat 4 jaar Opening negende filiaal V. d. Torren "ORANJE" J. A. KNOOP Relatie geschenken Autorijschool AAD van LEEUWEN St. Nicolaas Zwarte Piet Sinterklaas bij Lentefeest LEZING OVER AMNESTY ,de troubadour, Uw Citroën-dealer soepele garantie-regeling SINGEL 41-45 BOKELWEG 88-90 AFWEZIG GERO en tJimiyiiKSLOd^ HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - VRIJDAG 15 NOVEMBER 1974" vlffsrrslaurant hoogstraat 27, schiedam tel. 266472 /A ^fc^>^c>ok /aabcrhuur Aangezien de VROM-dienst de Bijitensluis in de Voorhaven moet gaan uitbaggeren, zal de Koninginnebrug over de Voorhaven van woensdag 20 november om 18.00 uur tot donderdag 21 november 16.00 uur voor alle verkeer zijn afgesloten, wat óók geldt voor de voetgangers. Ook het scheepvaartverkeer zal gedurende die tijd gestremd zijn. Het baggeren is onderdeel van de normale onderhouds-werkzaamheden en zal geschieden door de eigen baggermolen van de VROM-dienst. De Schiedamse voetbalvereniging Ursus, vierde klas KNVB, heeft van de gemeentelijke sportraad een nieuw complex toegewezen gekregen dat zal worden aangelegd aan de Parallelweg achter het station Schiedam/Rotterdam-West. Met de aanleg van de voetbalvelden moet nog worden begonnen, zodat niet precies bekend is wanneer Ursus, die nu velden In het Harga-complex bespeelt, zal verhulzen. Op woensdag 20 november spreekt voor de leden van de N.C.V.B. afd. Kethel, mej. T. van Diyen namens de Nederlandse Hartstichting. Aanvang: 8 uur. INTERNISTE 18 T.M. 22 NOVEMBER Waarn. B. v. d. Esch, internist Dr. K. Panman, internist TELEFOON 26.91.26 verzorgen wij door het gehele land Slijterij en Wijnhandel Oranjestraat 10-12 telefoon 265997-264140 U belt en wi| bezorgen Lest met Opel Kadett Spec. Instructeur met Vamor-diploma. Prol. Kam. Onneslaan 185, telefoon 26.41.74-26.55.78 U wenst bezoek van en Scouting Groep "Burgemeester van Haaren" verzorgt dit op correcte wijze voor U tegen een vergoeding van f 15,— per kwartier, (op 5 dec. en zondagen f 20, Bespreken: na 16.00 uur, telefoon 010-15.14.26 SG-penning van verdienste voor mevr. Van Buysen Vandaag bestaat het kinderdagverblijf „Katja" aan de Lange Haven vier jaar. De schoolkinderen hadden vandaag een vrije morgen, waarbij in het kinderdagverblijf een feestje gevierd werd. Vanavond hebben de leidsters met de directie een gezellig etentje. Zoals u allemaal weet worden er op 25 en 29 november aj. In het kader van de landelijke aktie „Geven voor Leven" bllksemakties gevoerd. Waarvoor heel wat collectanten nodig zjjn. Voor Nieuwland, de omgeving van het Fabriplein en Schledam- Oost doet het plaatselijk Comité, bestaande uit de dames A. C. Lems-Koch (tel. 261350), mevrouw A. Bierens-de Haan - van Delden (tel. 705032) en mevrouw C. Visser-Hehermann (tel. 704376) een dringend beroep op u als collectant(e). Meldt u zich vanavond nog als zodanig. Laat Schiedam straks goed uit de bus komen. V.a. BROERSVEST 93 TEL. 26 79 37 *"Hoe zuiniger ie bent, hoe meer belasting je betaalt''. Na een snel maar grondig werkbezoek aan het Westland bracht minister-president Den Uyl woensdag een bezoek aan de werf van Wilton Feynoord In Schiedam, waar hij een gesprek had met zowel de directie als de ondernemingsraad. Onderwerp van het gesprek zijn de uiteenlopende meningen van directie en O.R. over de vraag of nog meer buitenlandse werknemers aangetrokken moeten worden of dat de Nederlandse werkloze voorrang moet krijgen. De premier gaf als zjjn mening, dat het minder prettige werk, waar Nederlanders nogal eens de hand voor omdraaien, aantrekkelijker gemaakt moet worden, opdat vaderlandse werklozen het wel willen doen en er geen buitenlanders nodig zijn. Woensdagmiddag om 5 uur had In café-restaurant „Europoort" een buitengewone vergadering plaats van de vereniging voor Schiedamse Gezondheidskolonies (eveneens gevestigd te Delft) waarvan de tachtigjarige mevrouw N. van Buysen 40 jaar bestuurslid was. Zjj werd hiervoor hartelijk toegesproken door de voorzitter van de vereniging dokter G. In t Veld, die haar als ere-gas te begroette, alsmede de oud-voorzitter de heer J. Meijer. Spreker stond stil bij alle verdiensten die mevrouw Buysen voor de vereniging had verworven. Een vereniging, die in 1904 werd opgericht en bij Koninklijk Besluit d.d. 30 januari 1905 goedgekeurd. Op 11 januari 1934 werd mevrouw Van Buysen geïnstalleerd als lid van het bestuur van de vereniging. Zij heeft al die jaren in de kinderuitzending een centrale plaats ingenomen. Bezoeken gebracht, de organisatie verzorgd. Zeer veel beredderd in het koloniehuis zelf. De gehele financiële administratie van de uitzending en het koloniehuis beheerd. Bij dit alles was zij dan bovendien degene met wie de directrice steeds overlegde. Met al dit werk was een dagtaak gemoeid. Mevrouw Van Buysen heeft deze taak met grote toewijding al deze jaren verricht. Naar aanleiding hiervan richtte de secretaris van de vereniging mr. A. Cajjé een verzoekschrift tot de Schiedamse Gemeenschap om haar de S.G. Penning van Verdienste toe te kennen. VEELZIJDIG De voorzitter van de Schiedamse Gemeenschap, de heer W. Meinen, bracht in herinnering wat mevrouw Van Buysen voor de Schiedamse Lawn Tennisvereniging had betekend. Dat alleen was al een punt van overwegen waard tot het toekennen van die onderscheiding. Een andere zaak met kaarten en zegels, waarmede de schooljeugd nu loopt, was haar aandeel destijds in het werk van het comité Kinderpostzegels geweest. En nog zoveel meer in haar werk voor het koloniehuis „Groot Dennenlust" in al die veertig jaar. Spreker wilde mevrouw Van Buysen hiervoor graag onderscheiden met de S.G. penning van Verdienste met de daarbij behorende Oorkonde. Gedachtig het opschrift op die medaille „Eendrachtig samenstrevend", hetgeen zij in al die veertig jaar had gedaan. Met een hartelijke handdruk overhandigde de heer Meinen de penning en de oorkonde, waarna mr. Caljé namens de vereniging een fraai bloemstukje aanbood. HERINNERINGEN In een korte toespraak haalde mevrouw Van Buysen verschillende jeugdherinneringen op en haar prettige samenwerking destijds met Zus Ris op „Groot Dennenlust". Dokter Jeannette van Haatten, de gewezen schoolarts die bijna 36 jaar voor de vereniging had gewerkt, maakte vergelijkingen met de jaren 1934 en 1974. Wat zit daar een groot verschil in, riep zij uit. De bleekneusjes van vroeger waren er beroerd aan toe en men beschouwde het als een sport de kinderen in die zes weken zo gauw mogelijk veel aan te laten komen. Zo is het weieens gebeurd dat een kind tien kilo was aangekomen. Wat mevrouw Van Buysen in die tijd allemaal wel gedaan heeft, haalde spr. aan. En dit alles geschiedde geheel belangeloos. Na de oorlog in 1945 zijn ze met 220 kinderen naar Engeland geweest in een kamp. De kinderen werden er erg verwend in die drie maanden en hadden later aanpassingsmoeilijkheden. Dat was ook het geval met hun verblijf in Zweden, Zwitserland en Denemarken. Het koloniehuis „Groot Dennenlust" was in de oorlog gevorderd en werd daarna opgeknapt. Er was plaats voor 45 kinderen, terwijl men met 15 gestart was in die tijd van het begin. De werf Wilton-Fijenoord maakte in 1945 rustbedden voor dit huis, die nu nog bestaan. Maar na de bleekneusjes kwamen de nerveuze kinderen met moeilijk opvoedbare problemen. Men had toen een psychiater en een psycholoog aan moeten trekken en dat werd te duur. Het huis is niet met zijn tijd meegegaan. Dit deed men niet, vandaar dat het koloniehuis „Groot Dennenlust", een stalde Delft en Schiedam leeg kwam te staan. Al woont er nu tot Mei een gezinnetje In. Daarna zal het worden verkocht. Al stat men op de moeilijkheid dat het hals een klndervakantieverbljjf woet blijven. De heer Meinen zon proberen het leegstaande huls te gebruiken voor internationale jeugduitwisseling. Dit hals zon hier uiteraard geschikt voor zijn. Hier ziet n een stukje van al het groen dat „Groot-Dennenlnst" omgaf. ,Groot-Dennenlust" zoals het was In vroeger jaren. Vanmorgen is het negende filiaal van Van der Torren Schoenen in het winkelcentrunl aan het Bachplein geopend. Een fraaie moderne zaak met een uitgebreide keus aan schoenen voor het gehele gezin. De Stichting „Lentefeest" organiseert op donderdag 28 november in de ontmoetingsruimte „De Ark" het St. Nicolaasfeest. Mevrouw R. Konings (tel. 705381) verzoekt vriendelijk opgave van deelnemers(sters) door te geven. Dit in verband met het maken van surprises. Vanaf 7 november jl. wordt de soos op donderdag gehouden in een zaal van de O.L.Vr. Visitatiekerk aan de Dr. Schaepmansingel 3. Een gezellige zaal, waarvan u zich kunt overtuigen op donderdagmiddag en avond.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 3