Beleidsnota's college komen pas in voorjaar Bestuurswisseling bij de S.G. nl/ 'Svmve/tfe Or&tpe/fiz/ïkje/i A/weereen fiets DE TEKENING VAN SINT NICOLAAS KLEUR- EN PLAK- WEDSTRIJD VAN HET CITY-CENTRUM S.G. wil van kermis en de V. V. V. af Commissie op zoek naar spanningen in Muziekschool Ruilbeurs van de Verzamelaar ijr HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 14 - WOENSDAG 20 NOVEMBEH iy/4 Er zyn al heel wat tekeningen ingeleverd op het kantoor van het Nieuwe Stadsblad aan de Broersvest 125. Maar toch vraagt men om die fraaie tekening nog één keer te plaatsen, dat gebeurt dan a.s. vrijdag. Een dag daarna komt St. Nicolaas hl onze stad. Knip daarom de route die hy aflegt vandaag maar uit, dan weetje precies waar hy langskomt. Voor het kleuren of beplakken van die tekening zyn door de winkeliers van de winkeliersvereniging „City Centrum Schiedam" heel wat fraaie pryzen uitgeloofd. Te zien al in de etalage van C.&A. aan de kant van de Rotterdamsedyk. Maak daarom iets moois van je tekening en geef hn af op de Broersvest 125, waarby je een kleine verrassing krygt. Vraag aan je vader en moeder of zij alle inkopen willen doen bij die winkeliers die een vignet van het City Centrum op hun raam hebben. Bij alle aankopen worden daar gratis loten gegeven, die zij bewaren moeten, want op 4 december heeft bij het Stadskantoor met veel muziek en zang de trekking plaats van de hoofdprijs: de fraaie Opel Kadett. Te zien in de sjieke showroom van de firma Pietersen Co. N.V. aan de Broersvest 70. Een geweldige prijs, die burgemeester drs. A. Lems via een groot rad zal trekken. De tweede en derde prijs bedragen resp. ƒ.500,enƒ.250,in contanten en nog veel meer prijzen door het City Centrum afgestaan. En dat is heel wat. Het leukste van alles is wel dat die mooie auto een paar maal te zien zal zijn in de stad om de aandacht extra te trekken. Daar zijn dus al die gratis loten voor. Maar eerst komt zaterdagmiddag St. Nicolaas met zijn stoet van zwarte pieten in Schiedam aan. En natuurlijk zorgen jullie voor een hartelijke ontvangst langs de route en bij het stadhuis. Waar burgemeester Lems hem vriendelijk zal ontvangen. Daarna maakt de goede Sint zijn rijtoer en kan ieder kind hem zien. Maak dat je tekening uit de krant dan helemaal af is, want ze komen ook in de etalage van C.&A. b de eerste tekening nlef zo leuk geworden, maak dan vrijdagavond een nieuwe en verscheur de oude tekening dan maar. Kansen genoeg om één van die prachtige pryzen te winnen. Voor jullie, maar ook voor je ouders met de lotenaktie. Alleen in je eigen stad kryg je de kans met deze Sinterse dagen een prys te winnen. En wie zal die mooie auto, de Opel Kadett winnen. Goed al die loten bewaren, zeg dat maar aan je vader en moeder. Over de tekenwedstrijd hoor je binnenkort nog meer. Zaterdag, 23 november is het weer zover. Dan vaart vanaf de werf "Gusto" om 1 uur St. Nicolaas met zijn Pietermannen naar het Hoofd voor het kantoor van de havenmeester, waarna de Sint na begroeting om half 2 per rijtuig met muziek vooraf rijdt door de Hoofdstraat, Lange Nieuwstraat, Gerrit Verboonstraat, Koemarkt, Broersvest, Huis te Riviereweg, Singel P. K. O. laan, van Swindenstraat, Edisonplein. Hier wordt uitgestapt teneinde de kinderen van het Singelkwartier te begroeten. De wens is vorig jaar naar voren gebracht dat St. Nicolaas niet alleen in het centrum blijft, doch elk jaar een andere wijk bezoekt. Deze keer is het dan Schiedam-Oost. Om tien minuten over half 3 wordt St. Nicolaas uitgewuifd en gaat het via de Edisonstraat, Boerhaavelaan, Sneliius- singel. Oostsingel, Singel, Huis te Riviereweg, Lange Kerkstraat naar het stadhuis, waar de Goedheiligman om 3 uur zal worden begroet door burge meester drs. A. J. Lems. Na de toespraken wacht St. Nicolaas een kopje thee in de werkkamer van de burgemeester, waarna de stoet wordt vervolgd via Vijgensteeg, Spinhuispad, Parkweg. Nieuwe Damlaan, aankomst vijf over 4 in het bejaardencentrum "Thurlede". Om tien minuten voor half 5 vertrek ken Sint en twee zwarte Pieten naar het Stedelijk Museum per auto, waar om half 5 door St.Nicolaas de tentoonstelling van kindertekeningen ^zal worden geopend en de Sinterklaas verkooptentoonstelling "Het is geen kunst om Sint te zijn'; Daarna bekijkt St. Nicolaas de tentoonstelling en maakt hij een praatje met de aanwezige kinderen, om dan om kwart over zes op het balkon in de aula van het museum afscheid van hen te nemen. De heer P. Smit secretaris van de Schiedamse gemeenschap legt per 1 januari 1975 zijn funktie wegens drukke werkzaamheden neer. Hij zal worden opgevolgd door de heer J. van der Most accountant en belastingconsulent. De tweede bestaande vacature in het bestuur van de Schiedamse gemeenschap zal worden opgevuld door de benoeming van de heer C. F. Hendriks tot algemeen bestuurslid. De Schiedamse Gemeenschap wil enkele werkzaamheden afstoten. Gedacht aan het organiseren van de kermis, het samenstellen van de zeer onregelmatig verschenen „Gids voor Schiedam" en werkzaamheden rond de V.V.V. Dit schrijft de directeur van de S.G. de heer R. F. Pillard in zijn beleidsprogramma voor de komende jaren. Alle leden van het college van burgemeester en wethouders van Schiedam werken aan beleidsprogramma's die in het begin Sebastiaan schreef vorige week over een gestolen fiets. Ik kreeg ook een telefoontje van mevrouw Mulder van de Nieuwiandflat, dat by haar altyd een 70-jarige oud-papier op komt halen voor minder-validen en bejaarden. Op een geleende fiets, want haar eigen karretje werd eveneens gestolen. Of ik daar iets over wilde schrijven. Dat wordt dan meteen een „dank-je-wel" aan diegene die haar flets meenam. Wat een voldoening zal hy of zy hebben nu men weet dat die flets van een 70-jarige was die er goed werk mee deed. Al negen jaar. U kan alles weer goed maken als u die flets gewoon in het donker voor de woning van mevrouw Versteeg-v.d. Most in de Heinslusstraat 24 neerzet. Dan kan deze vrouw dat geleende karretje weer teruggeven en zit bovendien weer op haar eigen flets. By voorbaat alvast harteiyk bedankt. MIEKE van het voorjaar 1975 zullen verschynen. Deze beleidsprogramma's gelden voor de volle vier jaar dat de huidige plaatseiyke parieman taire vertegenwoordiging, de gemeenteraad, zitting heeft, dus tot 1978. De nota's zullen jaarlijks worden aangepast. De beleidsnota's geven een beeld wat het dagelijks bestuur van de gemeente Schiedam zich voorstelt de komende tijd met de stad te doen. Voordat de beleidsnota's zullen verschijnen kan men al een tipje van de sluier oplichten door een lijst van overwegingen van de resp. wethouders en ook burgemeester drs. Arie Lems. Deze beleidsnota's in mini formaat zullen in discussie worden gebracht tijdens de jaarlijkse behandeling van gemeentebegroting die op 13 januari 1975 van start gaat. Eén van de belangrijke zaken uit- deze gemeentebegroting is het feit dat de saldireserve, het gemeentelijk spaarbankboekje maar liefst een tegoed heeft van acht miljoen gulden. Volgens de wethouder voor financiën de heer Cornelis J. M. Bolmers is dit hoge tegoed het gevolg van onverwachte meevallers zoals een hogere uitkering inzake de slechte bodemgesteldheid in Schiedam. Een gedeelte van deze saldireserve zal worden gebruikt om het tekort op de gemeentebegroting weg te werken. Het tekort bedraagt ƒ.1.362.000. Met lastenverzwaring en verhoging van de belastingen zal dit bedrag tot ƒ.1.293.000 worden weggewerkt. Het bestuur van de Schiedamse Muziekschool heeft in haar vergadering van 14 november 1974 besloten, in verband met de gerezen moeilykheden, een commissie van onderzoek in te stellen, die zich belast met een onderzoek naar de oorzaken, die hebben geleid tot de spanningen binnen de Schiedamse Muziekschool. De commissie wordt verzocht binnen één maand advies uit te brengen aan het Stichtingsbestuur. Het bestuur machtigt de commissie, diegenen te horen, die zij in het belang van het onderzoek nodig achten. De commissie bestaat uit een voorzitter, een jurist en een muziekonderwijsdeskundige. De instelling van de commissie is aan belanghebbenden meegedeeld. Aan de uitnodiging van het college van burgemeester en wethouders om de zaak te bespreken zal door het voltallig bestuur gevolg worden gegeven. Op donderdag 21 november houdt de Nederlandse Vereniging „De Verzamaar" wederoaar maandelijkse ruilbeurs in Schiedam. Vanaf 19.00 uur is iedereen die iets te ruilen of die alleen maar eens iets wil weten over het verzamelen in het algemeen, van harte welkom in gebouw Arcade aan de Lange Haven 71. Deze avonden zijn bijzonder geschikt voor het onderhouden of leggen van kontakten met andere verzamelaars. komt stoom boot!

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 14