Wijziging van voorrang begroting 75 voor verkeer ter inzage ■w-w Tm De gemeente- Bij de Dam en de Westvest 25 november Gemeenteraadsvergadering op WEGENS NIEUWE BRANDWEERKAZERNE DIENSTPLICHT aangifte ter inschrijving H JP HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 18 WOENSDAG 20 NOVEMBER 1974 informatie Publicatie van de Gemeente Schiedam. Twee maal per maand verschijnend in Het Nieuwe Stadsblad. Verzorging: Gemeentelijke Voorlichtingsambtenaar Emmastraat 1 - tel. 26 05 00 Nu de nieuwe brandweerkazerne gereed is en ook in gebruik is genomen zal het verkeer op de wegen rond de brandweerkazerne worden aangepast aan de nieuwe situatie. Voor een snelle uitruk zullen de brandweerwagens ook een snelle verbinding moeten krijgen met het net van doorgaande wegen en wel via de Nieuwe Haven naar Zuid, de Vlaardingerdijk naar West en via de Nieuwe Damlaan en Churchillweg naar het noorden. Daarvoor is het belangrijk dat het verkeer op de Breed- straat en de Vlaardingerstraat naar het kruis punt bij de molen voorrang krijgt, wat nu nog niet het geval is. Burgemeester en Wethouders hebben daarom besloten tot een vrij ingrijpende wijziging van de verkeerssituatie op de kruispunten met de Dam/Kethelstraat en de Westvest/ Vellevest, omdat daar de voorrangsregeling juist het tegengestelde wordt van de nu be staande. Hoewel de wijziging in de regeling pas eind van het jaar kan ingaan, nu maar vast een waarschuwing dat de wijziging op komst is. Uiteraard zullen tegen die tijd duidelijke waarschuwingsborden wijzen op de gewijzigde voorrangsregeling. Op het kruispunt Dam/Kethelstraat Breed- straat/Vlaardingerstraat heeft momenteel het verkeer op de Dam/Kethelstraat voorrang. Dit zal dus zo gewijzigd worden, door het verplaatsen van de verkeersborden, dat het verkeer op de Breedstraat/Vlaardingerstraat ••orrang krijgt. Op het kruispunt Vellevest/Westvest VUardingerdijk/Vlaardingerstraat heeft momenteel het verkeer op de Westvest/Velle- vest de voorrang, maar binnenkort krijgt dus het verkeer op de Vlaardingerstraat/Vlaar- dingerdijk de voorrang. Ook hier worden de verkeersborden verplaatst. In de Breedstraat wordt éénrichtingsverkeer ingesteld, voor alle verkeer behalve voet gangers en wel in de richting van de Vlaar dingerstraat. Een afsluiting dus van de Breed straat voor het verkeer in de richting van de Raam. Voor de zuidoostzijde van de Noord molenstraat, tussen Raam en Spinhuispad, zal een parkeerverbod gaan gelden. Er komen meer wijzigingen in de parkeer regel ingen. Het voor de noordwest-zijde van de Vlaardingerstraat bestaande parkeer verbod wordt gewijzigd in een parkeerver bod. Voor de zuidwest-zijde van de Westvest be staat een parkeerverbod tussen de Korte Haven en pand nummer 31; dit wordt uit gebreid tot een parkeerverbod tussen Vlaar dingerdijk en het pand nummer 31. Het voor de zuidzijde van de Dam bestaande parkeerverbod voor langer dan 1 uur wordt ingekort en wel tot het deel tussen de Lange Haven en het pand nummer 37. Maar voor het deel tussen pand 37 en de Vlaardinger- De Gemeenteraad van Schiedam zal op maandag 25 november in het openbaar ver gaderen in de benedenzaal van het Stadskan toor Emmastraat 1, aanvang 20.00 uur. Iedere belangstellende is welkom. De agenda omvat in totaal 23 punten, waar onder een aantal voorstellen waarbij aan de Raad kredieten worden gevraagd. Zo wordt voor het treffen van voorzieningen op het schooltuinencomplex Vijfsluizen een bedrag van f 12.000,- gevraagd. Ook wordt een krediet van f 800.000,— gevraagd voor het op peil brengen van de woonwijk bij het openbaar slachthuis in de Klein-Babbers- polder en een krediet voor het verder af werken van het gebied Woudhoek-Zuid met de ontsluitingsweg. Voor speelvoorzieningen op het Rozen burgerplein en het Wilhelminaplein willen B en W een krediet van f274.000,— verlenen, te putten uit de afkoopsom van het water contract. Voor vormingsactiviteiten bij de sociale werkvoorzieningen wordt een krediet van f 8.780,— gevraagd. Verder zijn er voorstellen om een geldlening te garanderen voor aankoop van het pand Emmaplein 25 te Vlaardingen t.b.v de Gezicht van de molen De 3 Koorn- bloemen op de Vlaardingerstraat waar binnenkort een andere voorrangsrege ling voor het verkeer zal gaan gelden. Links het kruispunt met de Dam/Kethel straat, waar het verkeer uit de Breed straat/ Vlaardingerstraat voorrang zal gaan krijgen. Rechts beneden het kruis punt met de Westvest/ Vellevest waar de auto's stilstaan voor het stop-bord), waar het verkeer op de Vlaardinger straatVlaardingerdijk voorrang zal gaan krijgen. straat (een lengte van 15 meter) zal een voortdurend parkeerverbod gaan gelden, aan gegeven met een gele streep. Stichting Medisch Opvoedkundig Bureau voor Vlaardingen en Omstreken; om een raadsbesluit van februari 1970 aan te vullen om zo de subsidiëring van het plaatselijke vrijwilligers jeugd- en jongerenwerk te kunnen uitbreiden; om de formatie van de gemeentesecretarie uit te breiden met een tweede beoordelingsadviseur en om deel te nemen in de gemeenschappelijke regeling voor de Brandweergemeenschap Noordelijke Delta. Dan twee financiële zaken, n.l. het aangaan van vaste geldleningen bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten en het opnemen en uitlenen van kasgeld in 1975. Ook twee grondzaken, het herzien van de canon en erf- pachtsvoorwaarden voor twee percelen. Voor het onderwijs drie voorstellen: aan schaf van gymnastiekmateriaal voor de kleuterschool Peter en de Wolf aan het Bachplein; verbetering van de centrale ver warming in het gymnastiekgebouw aan de Mgr. Nolenslaan en het herstellen van schade aan de Prof.dr. Kohnstammschool aan de Fahrenheitstraat 4. Bij de benoemingen wordt voorgesteld om de heer E.H.E. Wolfs, directeur van de G.G. en G.D. van Vlaardingen, voor zes maanden te benoemen tot waarnemend directeur van de G.G. en G.D. van Schiedam. In de be- De Begroting van de gemeente Schiedam voor 1975 is verschenen. Het is de bedoeling van burgemeester en wethouder dat een ieder, die belangstelling daarvoor heeft in zage kan krijgen van dit 'gewichtige' (zowel letterlijk als figuurlijk! stuk van de ge meente. Daarom is de complete set van drie be- grotings-boeken beschikbaar gesteld aan alle politieke partijen die aan de Raadsverkiezing van 1974 hebben deelgenoemn, maar ook aan alle wijk-, buurt- en bewonersvereni gingen in Schiedam. Bovendien kan men bij de Gemeenschappelijke Openbare Biblio theek, zowel in de centrale vestiging aan de Lange Haven als in alle bibliotheekfilialen, de Begroting ter inzage krijgen len zelfs lenen. Wie daar nog niet genoeg aan heeft, kan de Begroting ook kopen. De prijs is in overeen stemming met de leges-verordening gesteld op f 40,- voor de complete set van drie stukken, n.l. de z.g. Aanbiedingsnota, de Be groting van inkomsten en uitgaven en de Be groting van de takken van dienst. De Aan biedingsnota, die voor buitenstaanders het interessantst is en ook het makkelijkst lees baar, is bovendien afzonderlijk verkrijgbaar voor f 10,—. Deze begrotingsstukken zijn zolang de voorraad strekt verkrijgbaar bij de kassier van de gemeente in het Stadskantoor op de 1e étage, Emmastraat 1. BEGROTINGSDEBATTEN De Gemeenteraad zal de Begroting voor 1975 in behandeling nemen in januari 1975 en wel op maandag 13 januari, woensdag 15 januari, donderdag 16 januari, maandag 20 januari, woensdag 22 januari en donder dag 23 januari. De vergaderingen worden ge houden in de benedenzaal van het Stadskan toor, beginnen steeds om 20 uur en zijn voor een ieder toegankelijk. De burgemeester van Schiedam heeft bekend gemaakt dat de in 1955 geboren mannelijke personen, die in een Nederlands bevolkings register zijn opgenomen of daarin behoren te zijn opgenomen en geen bewijs van in schrijving voor de dienstplicht hebben ont vangen (noch een bewijs van niet-inschrijving hebben ontvangen), verplicht zijn zich vóór 1 januari 1975 aan te melden bij de ge meentesecretarie van hun woonplaats of ver blijfplaats. In Schiedam is dat de afdeling Be volking, Overschiesestraat, hoek Broersvest. Zij die zich aanmelden worden, indien zij de nederlandse nationaliteit bezitten, ingeschre ven voor de dienstplicht. De aanmelding moet geschieden door de per sonen zelf, of bij verhindering door hun wet telijke vertegenwoordiger. Is een rechtsper soonlijkheid bezittende vereniging, een stichting of een instelling van weldadigheid wettelijk vertegenwoordiger, dan rust bij ver hindering de verplichting tot aanmelding op de bestuurders. heerscommissie van Boerderij Landvreugd moeten zes leden benoemd en in het alg. be stuur van de Stichting 'Molen de Vrijheid' moet een vertegenwoordiger van de ge meente worden benoemd. Voorgesteld wordt om wethouder C. Zijdeveld te be noemen in de Commissie Geluidshinder Zes tienhoven. De lijst van mededelingen en ingekomen stukken vermeldt 13 stukken. B en W stellen zelf voor pre-advies uit te brengen op de vol gende punten: het verzoek van de Ned. Hart stichting om een financiële bijdrage; ver zoeken om medewerking van de Ver. voor Christelijk Onderwijs en de Sint Willibror dusstichting; het bezwaarschrift van het Aktiecomité Anti-Hoofdweg tegen het ont werp bestemmingsplan Winkelcentrum Kethel; de brief van de tennisclub Spierings- hoek inzake de uitbreiding van het tennis park Spieringshoek; een brief van de Bond Heemschut en ook een brief van de Schie- damse Handels- en Bedrijfsraad inzake het Bestemmingsplan Binnenstad.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 18