Judokampioenschappen stonden op hoog peil Nieuwbouw verpleegtehuis Nieuwe Waterweg noord kan nu beginnen Open brief aan de gemeenteraad BESTEMMINGSPLAN „BINNENSTAD" Gezellige en leerzame duiven- tentoonstelling G.S. geven goedkeuring L=Jurgerlijke EStand "ORANJE" DEZE WEEK IN SCHIEDAM Nog geen nieuw jeugdbeleid WEDSTRIJDEN BIJ ARMA "HATO" Relatie geschenken (I.M.) MIDDEL ONTDEKT TEGEN KAALHEID HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 32 WOENSDAG 20 NOVEMBER 14/4 Het was het afgelopen weekeinde weer helemaal mis. De aloude Pluvlus smeet dermate met regenwater, dat er nauwelijks Iets te sporten viel. Inmiddels hebben de heren wedstrijdleiders het er maar moeilijk mee, want dit zoveelste verregende weekeinde gooide het wedstrijdprogramma andermaal lelijk door de war. Indien het de komende weken nog biyft regenen en Indien we ook nog een streng wintertje krijgen dan zit de kans er dik ln, dat de wintersporten nog in juli en augustus bedreven worden. IIIIIIIIIIMIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIl' 11111111111ui111111ti111mi in111ii i iniiiii i Het was op de Schiedamse velden dus een troosteloze bedoening. Omdat ook SVV niet speelde (de rood-groenen waren vrij), werd er in het geheel niet gevoetbald. Wel echter getafeltennist. En goed ook, want de jongens van de Bruynzeelkeukens kwamen in de Korenbeurs tot een knappe 6-4 overwinning op Scylla. Een triomf, die inhoudt, dat Bruynzeel zich nu veilig mag achten in de ereklasse. Grote man bij Bruynzeel was Hans Lingen, die zijn tegenstanders probleemloos opzijschoof. In drie partijen behoefde hij slechts één game te geven. Twee punten werden veroverd door Hans van den Broek. Het zesde punt kwam op naam van Midhat Ustovic, die overigens zaterdag tegen Scylla beduidend onder zijn kunnen speelde. Gevolleybald werd er ook. Juliana deed dat nauwelijks succesvol, want de wedstrijd tegen Volley'68 leverde een kansloze 3-0 nederlaag op. Juliana behaalde in de drie sets slechts 24 punten. Bijzonder interessant was de strijd om de Schiedamse jeugdtitels judo. Het gaat te ver om op deze plaats nader op de uitslagen in te gaan, maar een algemeen beschouwend woordje is toch wel op zijn plaats. De vele jeugdige judoka's (er namen er maar liefst 168 deel aan deze titelstrijd) bewezen, dat het judo in Schiedam langzamerhand een redelijk peil bereikt. Weliswaar dienden zich nog geen Ruska's of Geesinks aan, maar er was toch een behoorlijk niveau. Handballerid DWS beleefde in de zaal ook een goede dag. Zowel de dames als de heren kwamen tot de volle winst. Vooral van de heren een knappe prestatie, want tegenstander Quintus uit Kwintsheul is bepaald de zwakste niet. DWS won echter met 11-13. Tenslotte van deze door de regen betrekkelijk korte weekend nabeschouwing een enkel woordje over bridge. Zoals bekend telt Schiedam twee verenigingen, te weten Schiedam'59 en Schiedam-West. Eerstgenoemde, Schiedam'59, bestaat dit jaar vijftien jaar. In het kader van het derde lustrum, wordt vrijdag a.s. een grandioos bridge-festijn georganiseerd in gebouw Arcade aan de Lange Haven. Meer dan honderd bridgers zullen de lustrum-viering luister bijzetten. De clubleiding van Schiedam'59 heeft voor alle deelnemers tal van verrassingen in petto. Wie tussen 's-avonds acht en 's- nachts een uur of twee een kijkje wil komen nemen is vrijdag natuurlijk van hartewelkomen. Voor consumptiebonnen wordt gezorgd! JAN SPORTIEF De P.V. Schiedam zette van haar leden 180 duiven in haar lokaal aan de Lange Haven 100 die dopr een flink aantal bezoekers bekeken zijn geworden, het was gezellig leerzaam, en het geheel was een idiaal door het prachtige materiaal wat er stond. De keurmeester H. v.d. Vijver had zijn handen vol, zo weinig ontliepen elkaar de vliegkwaliteiten. De Schoonste Duivin was van de jonge liefhebber P. Grootveld en de schoonste Doffer van C. Zantboer, terwijl E. de Potter de publiciteitsbeker won. Het jeugdlid Dany Lems won vele prijzen waaronder een éérste in klas 3. J. Mieloo 2 maal 1ste klas 4 en 5. Een prachtige tombolea sloot deze propaganda dag. A.s. Zondag Hokken show maar dan zichtkeuring gebouw Lange Haven 100, vrij entree voor bezichtiging opening zaterdagmiddag 14 uur. De PPR wethouder voor jeugdzaken de heer Johannes van der Wilk, werkt nog steeds aan een nieuw jeugdbeleid voor Schiedam. Dit jeugdbeleid kreeg lange tijd gestalte in het bestaan van de Schiedamse Raad voor Jeugd en Jongeren die zoals bekend met zeer veel rumoer ter ziele is gegaan. De gedachten gaan voorlopig uit naar een ambtenaar jeugdzaken in Schiedam. Wethouder Van der Wilk kon nog niet zeggen wanneer deze zaak in de gemeenteraad zal worden behandeld. Het jeugd judo-kampioenschap van Schiedam, georganiseerd door de vereniging „budo-sport Schiedam", kan geslaagd genoemd worden. In de zaal van de Opstandlngskerk hebben 168 judoka's hun krachten gemeten om de kampioenstitels te bemachtigen. Sensatie was er in de finale tussen Dennis Schmidt en Erik Veldhoven in de klasse tot 25 kilo. Een wedstrijd tussen twee jongens van zeven jaar, maar gezien de aanwezige techniek en inzet een belofte voor de toekomst. Johan Seip en Eddy Jeup de finalisten in de klasse tot 70 kilo hebben duidelijk laten zien een goede wedstrijdmentaliteit te bezitten en moeten het volgende maand bij de kampioenschappen van Zuid-Holland voor junioren maar gaan proberen om ook daar duidelijk naar voren te komen. Zaterdagavond na afloop van de wedstrijden kon een tevreden Gerard Vroegh, organisator van de wedstrijden terugkijken op een geslaagde dag, met de gedachte een steentje te hebben bijgedragen aan de populariteit van de judosport. De prijzen gingen naar de volgende judoka's. Gymnastiekvereniging Arma houdt zondag 24 november van 10-4 uur voor de jeugd- en juniorleden vaardigheidsproeven en onderlinge wedstrijden in de gymnastiekzaal aan de Hoofdstraat. Zondagmiddag 8 december wordt in de „Dukdalf' het St. Nicolaasfeest gevierd. Zondag 1 december wordt deelgenomen aan de selectiewedstrijden van de Nederl. Culturele Sportbond in Amsterdam. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben een akte van geen bezwaar afgegeven voor de bouw van het Verpleegtehuis Nieuwe Waterweg Noord dat zal worden gebouwd in de wijk Woudhoek ln Schiedam-Zuid. Het huis heeft momenteel een tijdelijke behuizing achter het gemeenteziekenhuis in Schiedam. Met de nieuwbouw van dit nieuwe verpleegtehuis dat zal gelden voor de steden Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland is een bedrag van ongeveer 20 miljoen gulden gemoeid. De Schiedamse wethouder voor volksgezondheid de heer Evert Collé (CPN), zelf lid van het bestuur van de stichting, hoopt dat nog dit jaar de eerste paal kan worden geslagen. Het nieuwe tehuis kan dan over ongeveer twee jaar in gebruik worden genomen. Oorspronkelijk zou het nieuwe tehuis een beddencapaciteit krijgen van 275. Dit wordt echter iets minder, omdat twee verdiepingen niet zullen worden afgebouwd. De mogelijkheid is er echter om dit in een later stadium wel te doen. In het stichtingsbestuur van het verpleegtehuis zitten vertegenwoordigers van allerlei instellingen in het gebied Nieuwe Waterweg Noord die met gezondheidszorg te maken hebben. Ook vertegenwoordigers van de gemeentebesturen maken deel uit van dit bestuur. Voor een antiek, curi- oos of stoffig geschenk gaat Sint naar 'HATO' Broersveld 178, Schie dam, o.a. klokken, olie lampen. meubelen, tin, koper, zilver en ander klein antiek» tevens de nieuwste sortering de coratie gordijnstoffen vanat 6,95 p. meter. Laatst kwam er iemand in de koffiebar, die een heel byzonder probleem had: hy had nl. helemaal geen probleem. En volgens hem kon je gewoonweg niet tot geloof komen als je geen probleem hebt. En met probleem bedoel ik dan: verslaafd aan drugs, alcohol, of het helemaal niet meer zien zitten in deze wereld. Maar deze jongen had helemaal geen last van dit soort problemen. Ik kan me voorstellen, dat jij, die dit stukje leest, er net zo over denkt. Nu, dan mag ik je van harte feliciteren dat jij gelukkig bent. terwijl er zo ontzettend veel jonge mensen dat niet zijn. Maar dat neemt nog niet weg, dat er geen weg is naar nog meer geluk. Het geloof is niet alleen voor mensen die het op één of andere manier niet meer zien zitten. Het geloof in Jezus Christus is voor iedereen, hier en nu. Mensen, die zeggen dat ze geen problemen hebben, menen vaak ook dat ze niets missen. Toch geloof ik datje wel degelijk iets mist. Namelijk de innerlijke vrede, die alleen maar van God zelf uit kan gaan, dat is niet iets waar je zelf voor kunt zorgen als je zelf niet gelooft. De innerlijke vrede die er ook voor zorgt dat je andere mensen in je omgeving meer leert waarderen en niet alleen als object of zo blijft beschouwen. Uiteraard is dit een groeiproces dat niet zo maar ineens uit de lucht komt vallen. De medewerkers in de koffiebar staan altijd klaar om met jou over deze dingen te praten. Ik schrijf nu wel „deze dingen" maar het feit dat je kiest voor Jezus, kan de belangrijkste beslissing ije leven wor. Denk daar eens over na en hopelijk tot ziens. klasse tot 25 kilo: 1. Dennis Schimdt. 2. Erik Veldhoven. 3. Erik Kuik. klasse tot 31 kilo: 1. Roelof Bisschop. 2. Marco Voorwald. 3. Willem Evert Seip. Klasse tot 36 kilo: 1. Roland Hoppema. 2. Jack van Sligter. 3. Leen Goemans. klasse tot 41 ko: 1. Cor de Jong. 2. Andre v.d. Wurf. 3. John van Eyk. klasse tot 47 kilo: 1. Wim Verhagen. 2. Marco Ang. 3. Ronny de Bruin, klasse tot 54 kilo: 1. Marcel Wennekes. 2. Ricardo Bisschop. 3. Bernhard de Mol. klasse tot 62 kilo: 1. Bart Abrahams. 2. Ton Bal. 3. Frits Wiegman, klasse tot 70 kilo: 1. Johan Seip. 2. Eddy Jeup. 3. Piet v.d. Water, klasse 70 kilo en hoger: 1. Martin Knegt. 2. Carrie van Zon. 3. Dik Veraart. CURSUSSEN Nu gaat het toch écht tyd worden om werk te gaan maken van de rond dwarrelende Sint-ideeën! Nog twee weken en het is zover. Wanneer u er nü niet aan begint, komt u beslist niet klaar. Het zit niet in de grootte en de duurte van de kado's. Een klein, goedkoop kadootje, met zorg uitgezocht en leuk verpakt in een surprise met een gedicht erby, is vaak heel wat leuker en sympathieker dan een duur kado, dat zo maar eventjes gekocht is zonder er verder by na te denken. Het is eigenlijk minder moeite om veel geld uit te geven (wanneer je het tenminste hebt!) dan heel zorgzaam iets moois en gezelligs uit te zoeken. Met kleine dingen, maar dan met zorg gekozen, kunt u vaak blijer zijn dan met één of ander kolossaal kado. In ieder geval, we willen u maar zeggen, dat het nu nog de tijd is om er eens op uit te trekken en met zorg te gaan kiezen. U zult zien, het geeft u blije gezichten en kan u ook nog schelen in uw portemonnee. En staat de cursus ai op uw verlanglijstje? Zo ergens een blij gezicht mee te toveren, dan is het wel hiermee. Sint mannen, knoopt u dit goed ln uw oren en geeft u met gulle hand. Het komt uw hele gezin ten goede; u kunt bij ons terecht voor: creatief handwerken; wandkleden maken; macramé; handenarbeid; uiterlijke verzorging; bloemschikken; koken; indisch koken (nog 3 plaatsen); naaien; stoelen bekleden; karweitjes in huis; behangen; afslankcursus. Ons kantoor is open: dinsdag t/m vrijdag van 9.30-12.00 uur. Tel. 264781, giro 716115. Kunt u overdag niet bellen of langs komen op Korte Dam 5, dan probeert u 263633 te bellen, liefst tussen 5.30 en 6.30 uur. Tot spoedig ziens of horens op Korte Dam 5. En... heel veel sterkte met alle drukte. Bewaart u er uw kalmte bij en mmak mooie surprises en rijmen! Een Fins wetenschappelijk team heeft na een onderzoek van tien jaar een middel ontdekt dat haarwortels als het ware tot nieuw leven wekt. Bij 70% van de proefpersonen is nieuwe haargroei verkregen. Het middel is thans onder de naam ANTI SC AL bij apotheken, drogiste rijen en kappers verkrijgbaar. indien gebruikt in combinatie met BIOSCAL speciaal shampoo werkt het preparaat reeds na 5 tot 10 weken. Het moet worden gebruikt tot het haar zijn volle lengte heeft bereikt. Inlichtingen: Postbus 1140, Den Haag lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll GEBOREN M. Brouwer-Renes, z. J. A. M. Langezaal-Wilting, d. J. L. M. Alblas- Schouwenburg, z. G. F. A. Verspuij- de Kievith, z. G. J. van Rossum- Martijn, z. P. M. Heijse-van Straten, z. W. A. Hoornweg-Kuijpers, z. C. Klein-de Jager, z. H. van Deursen- Koster, d. S. E. Bien-Bouwer, z. H. Kruse-van de Ven, z. C. J. Edens-van Nistelrooij, z. ONDERTROUWD A. van Dam, 25 jr. en G. Postma, 24 jr. A. van der Ende, 24 jr. en J. Verlinde, 23 jr. J. M. Engelvaart, 28 jr. en T. Hersbach, 23 jr. J. F. J. van Gemmert, 23 jr. en J. A. M. Hersbach, 18 jr. L. P. Groeneveld, 19 jr. en F. M. L. Scholte, 19 jr. P. A. Heins, 28 jr. en L. de Bruin, 20 jr. K. K. Huizer, 28 jr. en J. E. Brussé, 22 jr. P. Karakasis, 20 jr. en C. Noordhoek, 29 jr. C. P. van Oort, 27 jr. en W. te Hoonte, 19 jr. N. Owens, 28 jr. en Y. J. Bijlhout, 32 jr. J. M. Perdaens, 27 jr. en J. M. Hoppen, 26 jr. C. J. van Platerink, 24 jr. en C. E. M. Wuisman, 20 jr. D. Roder, 24 jr. en W. Vilijn, 20 jr. H. J. A. van Veen, 24 jr. en E. L. J. van de Water, 18 jr. L. F. A. van Vliet, 25 jr. en H. A. Roijers, 19 jr. GEHUWD H. M. Veenman, 23 jr. en H. L. van Loopik, 23 jr. R. in 't Veld, 22 jr. en G. Scheepers, 19 jr. G. S. Brouwer, 20 jr. en C. de Heij, 19 jr. R. Konings, 22 jr. en P. C. van Zuidam, 21 jr. J. G. Collignon, 23 jr. en C. A. den Boer, 21 jr. A. van Beek, 24 jr. en M. de Hoop, 20 jr. OVERLEDEN J. Reens, man, geh. gew. met M. M. Visser, 77 jr. A. van Beem, vr., geh. met F. Pauw, 69 jr. M. J. A. van Alphen, vr., ongeh., 79 jr. M. P. Cool, vr., ongeh., 82 jr. W. Bijkerk, man, geh. met C. H. Sluijter, 67 jr. A. Nugteren, vr., geh. met C. Muilwijk, 73 jr. Koffiebar „De Goede Haven", Voorzaal Julianakerk, B.K. Laan. DICK Geachte dames en heren Leden van de Gemeenteraad. In het verleden heeft ons Bestuur zich verschillende malen met een brief tot uw Raad gewend, inzake het bestemmingsplan „Binnenstad". Bij besluit van de Gemeenteraad van Schiedam op 29 maart 1974 werden de door de voormalige wethouder van Stadsontwikkeling, de heer C. J. M. Bolmers, ingediende plannen door uw Raad goedgekeurd. Naar onze mening is na deze datum geen enkele vordering gemaakt, wat kan duiden op een snellere realisering van deze plannen. Gezien deze trage ontwikkeling van de binnenstadsplannen zijn wij ernstig verontrust over de tenuitvoerlegging er van, temeer daar deze plannen een onderdeel vormen in de bedrijfsvoering van huidige en toekomstige ondernemers in de binnenstad. Voor de bewoners van Schiedam zullen deze plannen bijdragen tot een méér leefbare stad en een passieve recreatie. Voor de ondernemers is het van het grootste belang, dat er actie gaat komen. Men weet, dat er hoofden zullen vallen, zo langzamerhand heeft men zich daarmee verzoend. Doorgaan op de ingeslagen weg is niet alleen belangrijk, doch ook dringend gewenst in het belang van een zich gunstig ontwikkelende middenstand. Ons Bestuur meende uw Raad van deze bezorgdheid in kennis te moeten stellen. J. OOYKAAS, SECR. verzorgen wij door het gehele land Slijterij en Wijnhandel Oranjestraat 10-12 telefoon 265997-264140 U belt en wi| hezoKjnn

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 32