Wat zeggen V O werk van de SG uw sterren Bij onderzoek Interpol ingeschakeld V N *y po: (sii HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 50 - WOENSDAG 27 NOVEMBER iiiMlif ii Twee montagefoto^ van de tweede verdachten, een sprekende man. 26-jarige Frans Twee verdachten in moordzaak Jan van Kapel De 20-jarige Westduitser Gunter A.B. die een van de twee verdachten is op de moord op de heer Van Kapel. Kapel leefde in grote afzondering en zelfs zijn dochter die in Spanje woonde en pas vrijdag na de begrafenis van haar vader in Vlaardingen kwam, wist niet te vertellen hoe bemiddeld of haar vader was, aangezien ook zij in lange tijd geen contact had gehad. Aan het onderzoek hebben aanvankelijk 30 rechercheurs meegewerkt, dit aantal is afgelopen vrijdag teruggebracht tot 11 rechercheurs en twee technische opsporings ambtenaren. Op de vraag of de Vlaardingse politie dacht dat beide verdachten zich nog in Nederland ophouden zei hty: „dat weten wij helaas nog niet". De Vlaardingse politie is op zoek naar de 20-jarige West duitser Günter A.B. en een ongeveer 26-jarige Frans sprekende man tegen wie ernstige verdenking wordt gekoesterd inzake de moord op de 67-jarige Jan van Kapel die verleden week zaterdag hl de Samuel Fsmrijerstnuit is gepleegd. Beide mannen zijn nog voortvluchtig, maar zijn aldus het hoofd van de Vlaardingse recherche hoofdinspekteur L. H. van Slooten na de moord nog in Nederland gezien. Hij wilde echter niet zeggen in welke plaats dat was. Bij het onderzoek is Interpol ingeschakeld, terwijl ook de grensplaatsen over foto's beschikken waarin beide verdachten staan afgebeeld. Volgens de heer Van Slooten is de verdenking 90%. Het signalement Van Günther A.B., die afkomstig is uit Munchen maar die daar al jaren weg is, is als volgt: lang plm. 1.77 m., mager, blond/rossig half lang haar, waarvan beweerd wordt dat het inmiddels is korter geknipt, fletse blauwe ogen. Kleding: blauw jack met bijpassende tweekleurige broek, beige achtige coltrui. Van de 26-jarige Frans sprekende man, waarvan overigens geen naam bekend is en waarvan met behulp van talloze getuigenverklaringen twee montagefoto's zijn gemaakt luidt als volgt: Lang plm. 1.70 m, leeftijd plm. 26 jaar, half lang zwart haar, atletisch postuur, brede schouders, slanke heupen, bruine ogen. brede mond, smalle lippen, opvallend verwijde iriën, lichteacnéhuid sinaasappelhuid), cirkelvormige tatouering op rechterbovenarm. Kleding: donkerblauw 3/4 lang jack met ritssluiting, zeer licht blauwe broek, strak model, zwart overhemd met rood/bruine spencer. Van de 20-jarige Westduitser Günter A.B. deelde de heer Van Slooten nog mee dat de politie ook erg graag wil weten hoe hij al die jaren aan de kost is gekomen. Van de beide verdachten is wel bekend dat zij zich veelvuldig in homofiele kringen ophouden. Hoof dins pekteur Van Slooten vertelde verder nog dat er bij het buurtonderzoek 250 personen zyn ondervraagt, hieruit kwam geen enkele bruikbare tip. Verder kreeg de Vlaardingse politie ook nog 70 belangrijke tips vla de telefoon en hieruit zyn de voornaamste verklaringen tevoorschijn gekomen. Verder bleek dat de heer Van Kapel ten tyde van de moord voor ƒ.29.000,aan waardepapieren in huis had en .80,aan contant geld. De politie heeft zowel de waardepapieren als het geld in de woning terug gevonden. Overigens kon niet worden vastgesteld of beide verdachten geld of waardepapieren hadden meegenomen. De heer Van Rechts: hoofdlos pekteur L. H. van Slooten. Links: commissaris A. van Toledo. De heer J. v.d. Most, voorzitter van het Vormingsen Ontwikkelingswerk van de Schiedamse Gemeenschap is tevreden over de cursussen, die dit seizoen begonnen zyn. Vergeleken by vorig jaar zyn ze zelfs toegenomen, zodat de heei v.d. Most alle hoop heeft dat deze cursussen een succes zullen worden. Vandaar dat men binnen kort met een nieuwe serie cursussen begint in ongewyzigde vorm. In december en januari komen zelfs nieuwe cursussen. „Schiedam 700 jaar boven en onder de grond", een cursus van stadsarchivaris drs. G. v.d. Feijst krijgt een vervolg. Zoveel belangstelling bestaat daarvoor en dat is terecht. In januari hervat men de cursus „Besturen en vergaderen", die in het begin te weinig belangstelling kreeg. Mogelijk het gevolg van verminderde aktiviteiten van diverse verenigingen in het najaar. De heer v.d. Most hoopt op een even grote belangstelling als vorig jaar. De lezing „China nu" is qua belangstelling een teleurstelling geworden. Er kwamen slechts 15 mensen naar luisteren. „En toch staat China tegenwoordig in de aldus de voorzitter van de V.&O.-afdeling. Er zijn voor deze lezingen toch altijd boeiende sprekers. Nog drie lezingen zijn gepland, waarvoor men meer belangstelling verwacht. Zoals op 11 december „50 jaar streven naar Europese eenheid". Op 11 februari „Agressief gedrag" en op 27 maart „Onderwijs in de samenleving". Lezingen die de moeite waard van het beluisteren tenvolle waard zijn. Men heeft in elk geval geprobeerd de belangstelling voor interessante onderwerpen aan te kweken. Mocht dat onverhoopt niet gelukken, dan slaat men andere wegen in. RAM (21 maart-20 april) Rommelige week met enkele tegenslagen die u niet helemaal lekker zitten. U had er niet op gerekend, maar aan de andere kant: u had de bui kunnen zien aankomen! Uw neiging om de dingen door te drukken, of er langsheen te leven speelt u wel meer parten. Dat weet uzelf het beste. En ook dat u niet gauw voor één gat gevangen bent. Eind van de week prettig nieuws en een paar leuke ontmoetingen. STIER (21 april-20 mei) Drukke week met kans op vergaderingen. U heeft goede ideeën in uw hoofd en krygt de kans, enkele ervan te verwezenlijken. Op gevoelsgebied zit de zaak nog in de knoop. Hoewel de tyd ervoor gunstig is, aarzelt u met het nemen van de juiste beslissingen. Probeer eens in hoeverre u sentimentaliteit versUjt voor oprecht gevoel. Trouw en toewijding zyn nog altyd meer waard dan een tydeiykc bevlieging. Zeker als die ten koste van anderen gaat! TWEELINGEN (21 mei-20 juni) In de afgelopen periode heeft u uw aarzelingen overwonnen en een besluit genomen, waarover u tevreden kunt zyn. Deze week ziet u kans, een vervelende kwestie op te lossen, door met tact en geduld aan te geven waar de schoen wringt. U heeft een gezellige ontmoeting en u hoort feiten die uw kyk op sommige dingen helemaal omgooien. Laat u by een zakelijke aangelegenheid niet ondersteboven praten, uw instinct geeft u de beste waarborgen. Oppassen met zwaar voedsel blijft by uw dieët. KREEFT (21 junl-20 juli) Over het algemeen een prettige week. Er zit een voordeeitje in als u goed opiet en u krygt gezellige berichten. In uw gezin wellicht enige deining, maar u houdt voet by stuk en de kruitdamp trekt vlug op. Tenslotte is uw oordeel nog altyd iets dat op hoge prys wordt gesteld. Midden van de week kans op een onverwacht bezoek dat u veel genoegen doet. Berg uw spullen goed op, u kunt wat verliezen. LEEUW (21 juli-20 augustus) Kalm aan Leeuwen! De agenda loopt alweer zo vol en u denkt dat er telkens nog wel wat by kan! Hard werken is plezierig, maar het eindje kan de last dragen want u kent daar geen maat in! Dat geeft hoofdpyn en styve nekspieren, zeggen de sterren. Probeer eens wat af te schuiven. Voor de rest: een prettige week met een succesje dat u veel genoegen doet. U had het bovendien verdiend! MAAGD (21 augustus-20 september) Prettige week waarin u kans ziet uw hobby uit te leven en dat niet zonder vergoeding ook nog! In uw werk gaat alles wel lekker, u kunt het goed aan, want het ligt u beter dan wat u in een vorige periode deed. Op gevoelsgebied biyft nog enige verwarring heersen. Bent is niet te kritisch? Bovendien, wie kritisch is moet dat allereerst ten opzichte van zichzelf zyn. Niet te laat opbiyven en goed slapen. WEEGSCHAAL (21 september-20 oktober) Kalme week waarin de mensen u meevallen. En vermoedeiyk valt u de mensen mee, omdat u wat spanning van u af heeft gegooid. Een tijdje van diep nadenken heeft u de ogen geopend voor feiten waaraan u tot dan toe voorbjj was gegaan. Geef by een bepaalde kwestie nu eens niet toe aan uw stemming maar los die op met wat mildheid en humor. Vooral niet met woorden trachten te winnen! SCHORPIOEN (21 oktober-20 november) Uw artistieke neigingen krygen deze week een goede kans en u slaagt er ook in aardige resultaten te bereiken. Dat doet veel plezier, want u had en heeft nogal wat te verwerken. Maar nu komt er weer schot in veel dingen en u krygt weer zin in uw werk en uw hobbies. Reageer uw spanningen niet af met mateloos roken en drinken. Daar toont u de laatste tyd neiging toe. Praat dan liever met een goede relatie. BOOGSCHUTTER (21 november-20 december) Deze week raken sommige van uw plannen in de war. Het gaat niet allemaal in de volgorde die u zich had voorgesteld. Druk dan niets door maar pas een soepele tactiek toe. U heeft aardige kansen maar moet dan zien goede maatjes te biyven met hen die u kunnen coachen. U heeft een idee, waar u niet helemaal zeker van bent. Praat dat eens door met een vakman. Ook op gevoelsgebied enige verwarring ten gevolge van een misverstand. Heeft u zich soms te scherp uitgedrukt? STEENBOK (21 december-20 januari) Over het algemeen een kalme week. U heeft het druk met van alles, maar u kunt het goed aan. In uw naaste omgeving kunt u veel goeds doen door wat aandacht te schenken. U gaat soms zo in de dingen op dat u niet merkt wat om u heen gebeurt. U heeft nu echter kans een vervelende zaak heeideels recht te trekken, omdat uw advies altyd weloverwogen en dus welkom is. Prettige brief met veel nieuws op komst. WATERMAN (21 januari-20 februari) Deze week heeft u weer eens neiging warm te lopen voor een goede zaak maar met zoveel hevigheid dat u brokken kunt maken. Ga er eerst eens even by zitten, bedenk met welke mensen u allemaal te maken heeft en ga dan diplomatiek te werk. U zult zien, dan lukt er veel ook al was u pessimistisch gestemd! U toont grote vriendschap aan een van uw relaties, die klem zit en doet daar veel goeds aan. VISSEN (21 februari-20 maart) Een nogal bewogen week met veel nie we Indrukken en andere medewerkers. U rolt er echter nogal rustig doorheen want u windt zich niet gauw op! Kans op een reis of een verplaatsing. Mogeiyk een verhuizing? Op gevoelsgebied kunt u in deze periode wei iets bereiken maar dan moet u zich niet zo schuil houden! Tenminste als uw bedoelingen ernstig zijn. U maakt de indruk van lauw te wezen. Dat heeft u al eens meer parten gespeeld.

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 50