Zeer exclusieve show van Alja's Modehuis BQ0T In de ban van hetrijmen" HuiSwwe/i/ke oVerpeinz/ng&L "ORANJE" Franse Brandy Whisky bingo-avond in ,,De Toekomst' GEMEENTE SLUIT OP 27 DECEMBER 't Mooiste geschenk 'n BLIJVEND GESCHENK vindt u bij: "HATO" BROERSVELD- 178 SCHIEDAM HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 10 - WOENSDAGS DECEMBER'1974 verrassingen. Alle leden en familieleden van harte welkom. Aanvang 8 uur. In de ban van het rijmen Sint, goede vrind, speculaas, goede baas, boterletter, fijne spetter, suikerbeest, zoet geweest, borstplaat, goede maat, zwarte Piet, vergeet me niet. En ga zo maar door. Iedereen vraagt je om een gedichtje te maken. Het behoeven maar vier letters te zijn en meteen schiet je uit je slof. Voor die gelegenheid bij de c.v. weggehaald. Een mens kan immers niet weten. Tenslotte doen de Pieten elke avond hun ronde en we hebben aan de Van Haarenlaan een zalig plat dak. U gaat er even gemakkelijk bij zitten en overziet de chaos van pakpapier, lijm, een pot stroop, watten. Alle attributen bij elkaar om fijne surprises te maken, waar je de gehele avond plezier van hebt. Pakjesavond. Als er gebeld wordt gaat je hart sneller kloppen. Helemaal gerust ben jé eigenlijk niet op St. Nicolaasavond. Maar het is fijn dat u allemaal zo razend enthousiast bent. Met de koopavonden hebben onze winkeliers goede zaken gedaan. Maar wie zal vandaag de gelukkige eigenaar van die fraaie auto zijn? Vanmiddag weten we dat allemaal. Nog even geduld „lotenmensen" en kinderen van de kleurwedstrijd. Alles sal kom vandaag. Ik wens u allemaal een fijne St. Nicolaasavond. En als het effe kan: denk dan ook eens aan een ander naast u of op dezelfde trap. Het behoeft geen tientje te kosten. Het is alleen maar het gebaar. IÜEKE PIERRE DURAND r\ A n per flesV,4U bij 3 flessen 27,- WHITE LABEL 1170 Slijterij en Wijnhandel Oranjestraat 10-12 telefoon 265997-264140 U belt en wi| bezorgen Het modehuis „Alja" aan de Broersvest 111 gaf maandagavond een show, grotendeels afgestemd op de bruid van vandaag. Doch ook op de moeder op die dag of originele avondkleding. Vanzelfsprekend gold aller belangstelling de jonge bruid, die in een wervelende show tientallen modellen aan zich voorbty liet gaan. De één nog fraaier dan de ander. Mevrouw M. Eering begroette als ladyspeaker namens het modehuls „Ajja" alle aanwezigen en wees erop, hoe men juist in de donkere sombere dagen voor Kerstmis iets aparts kon zien, waartoe men dan ook op deze avond volop de gelegenheid kreeg. Het grappige van de bruidscollectie is wel dat men by elke japon bijna een bijpassende hoed kan dragen en voor de regen of sneeuw een snoezige parasol. Die het heel goed doet in deze donkere dagen. Er is veel geshowd. Om te beginnen by de bruidjes, waar het deze avond elgeniyk om ging. Een wit shantung jurkje met kant aan de golvende lange rok, halve mouwen, een droom van een jurk. Gevolgd door een met lila fluweel afgebiesd schootje, leuke verwerking van de hals uit de dertiger jaren. Een beeldige witte japon met bontverwerking, tule pofmouwen met kant, een ruisende sleep. Schoenen en een ondeugend hoedje uit de eigen collectie. Een zwarte georgette avondrok met een beeldige bloese, gepllsseerde mouwen op de lange als beschilderde avondrok, waarop gedragen een zwarte bloese. Kleine rode bloempjes als garnering op een witte trouwjapon, ruches langs de mouwen en sleep. Daarby gedragen een grote hoed met dezelfde garnering. EENVOUD Een heel eenvoudige bruidsjapon met aparte applicaties op de ruimvallende sleep. Extra charmant de korte sluier op het kanten lijfje, brede manchetten aan de mouwen, een toef bloemen op het hoofd en op de ceintuur. Beeldig vooral bij al deze bruidjes de zeer aparte bruidsbouquetten van bloemsierkunst Krabbendam op de Mgr. Nolenslaan. Dat mag ook even gezegd worden. Een synthetische zwarte japon met een grillig, gedurfd patroon voor de maat 46. Dat was juist het fijne van deze show, er waren niet alleen kleine maten. Uitgezonderd dan de bruidjes.. Maar de iets forsere bruid behoeft niet te wanhopen, want alle modellen kunnen nagemaakt worden. Een vleugje voorjaar in de gele japon met gele pas, mouwen en Moordje. Rand van dezelfde verwerking aan de zoom, gele parasol met geheel bijpassende hoed. Een bruidsjapon naar Frans ontwerp, aparte aangeknipte sleep, plissé rand langs zoom, klein pasje op voorpand, terug te vinden in de verwerking van de mouw. Een creatie van witte broderie, paars fluweel band, rijk geborduurd hoog boordje, bijpassende hoed. Een lange groene avondjapon, mouwloos, perfect van snit, gecompleteerd met een zwart Persianer jasje. Een zeer slankmakende lange bruine avondjapon. Oranje garnering zal het deze winter zeer goed doen, voorspelde de lady-speaker. Een voorbeeld daarvan kreeg ik te zien in een witte creatie met zacht oranje garnering. Een bijzonderheid vormde hier de wijdvallende mouwen. Gecompleteerd door de amazone-hoed. JUWELIER Meester horlogemaker WINTERBRUID Een winterbruid in wollen crêpe, gele randborduursel op de rok, bontgijrnering, gele handschoenen, gele parasol en een grappig hoofddeksel van gekleurd bont. Een bruidsjapon echt uit grootmoeders tijd, genopt lijfje, strookje langs lijfje en mouwen, leuke parasol. Een lange en een korte lurexjapon in blauw en zwartgeruite rokken met bijpassende bloeses, juweeltjes. U past en combineert maar. U heeft over Greats Gatsby al veel gehoord en gelezen. Zij was er uit de dertiger jaren met een zwarte ruime japon met lurex hesje en een veren tooisel, waar je alle kanten mee uit kunt. Een creatie van Betty Barclay, diepe V-hals met stroken langs de hals en mouwen van de lange japon. Een bruidsjapon met een heel klein nopje, vierkante hals op opengewerkt voorpand, sluier met applicaties. BROEKPAK Heel charmant het roze wollen broekpak met roze bontgarnering op vierkante pas op voor- en achterpand, beeldige roze knoopjes als sluiting van dezelfde stof. Terecht kreeg ook dit broekpak een gul applaus. Een zwarte wollen crêpe japon met lurex genopt lijfje, erg afkledend. Of het zwarte broekpak met gestreept voorpand. Hartveroverend de eenvoudige witte bruidsjapon, waarbij de sluier van zuiver Belgische kant het 'm doet. Een droom van een jurk. Een zwart-wit ruisende avondjapon in zebramotief. Fluwelen creaties in grijs en zwart. Dit moet u echt zelf allemaal zien om er een oordeel over te vellen. Maar vooral het grijze uit grootmoeders tijd was het helemaal en bracht de handen op elkaar. Een wit satijnen jurkje van een Franse ontwerper, witte satijn met eenvoudige kantgarnering, aangeknipte sleep, die afhaalbaar is. Bijzonder prettig als de bruid met haar bruidegom de avond opent met een dans. Vermeldenswaard de creatie in theerozenkleur met ouderwetse kantgarnering. Een japon van roze shantung, wijdvallende mouw met ingestikte plooien aan de kop. Fijntjes de aangeknipte sleep van mouw en sleep op elkaar afgestemd. Een witte jurk, waarvan de revers en het borduursel langs de manchet voor zichzelf spreken. Een snoezige avondjapon met smalle schouderbandjes, stola van dezelfde stof. Een sneeuwbruidje met maraboebont - revers, bont langs de ruisende rok, wollen muts van maraboe. Een sprookjesbruid in de winter. Een zwarte plissé rok en mouwen met klein lurex glittertje, heel aparte verwerking van de rok. Smaakvol de avondjapon waarvan het lijfje in een warme tint groen fluweel met gebloemde rok en meterswijde mouwen. Een bruidsjapon behoeft niet altijd hooggesloten te zijn. Een uitgediepte hals, lange mouwen met aangeknipte sleep, strook langs japon met de aparte roosgarnering van dezelfde stof, maakt de bruid extra aantrekkelijk, mits zij niet over „zoutvaatjes" in de hals beschikt. Een broderie japon, afgewerkt met modern vierkant halsje, aangeknipte sleep. Een synthetische gebloemde jersey japon met leuke kraag. Heel fijntjes de ruitstiksels op het lijfje en de bovenmouw van het bruidsjaponnetje, wijde ruches langs mouwen, bloemgarnering op het hoofd. Een tweedelige avondjapon van lurex, goudkleurig randmotief in de rok, lurex bloese in de kleur van het borduursel in de rok, bijpassend mouwloos jasje. Van een aparte schoonheid de schuingestreepte lila paarse rok, paars effen lijfje met lange bloesende mouwen. Het betekende het einde van deze fascinerende show, waarmee het modehuis „Alja" eermee heeft ingelegd. Het dankbare applaus tijdens de parade van de vijf mannequins was er het beste bewijs van. Dr. Wibautplein 15 telefoon 706905 Ruime parkeergelegenheid Maandagmiddag en koopavonden geopend Op vrijdagavond 6 december organiseert Excelsior '20 in de kantine „De Toekomst" op Thurlede een grote St. Nicolaas-bingoavond met diverse Voor een antiek, curi- oos of stoffig geschenk gaat SjNT NAAR o.a. klokken, olie lampen. meubelen, tip, koper, zilver en ander klein antiek, tevens de nieuwste sortering de coratie gordijnstoffen vanaf 6,95 p. meter. De gemeentesetarie en demeentelijke diensten (voor zoveel als mogelijk is) zullen op vrijdag 27 december gesloten zijn. De bestaande regeling is, dat wanneer een werkdag voorafgegaan wordt door twee vrije dagen en gevolgd wordt eveneens door twee vrije dagen, op bedoelde werkdag dan ook vrij wordt gegeven. Deze situatie doet zich voor op 27 december

Het Nieuwe Stadsblad | 1974 | | pagina 10